Tallinn Turları

5 tur bulundu

FİYAT SORUNUZ

TALLINN (2) & RIGA (1) & VILNIUS (1) & VARŞOVA (1) KRAKOW (1) & WROCLAW (1)
3* ve 4* Oteller


Tarih Ve Fiyatlar İçin Tıklayınız

649.00

20 TEMMUZ VE 17 AGUSTOS UCAK SAATLERİ Türk Hava Yolları’nın TK1423 sefer sayılı uçuşu ile 08.15 Türk Hava Yolları’nın TK 444 sefer sayılı uçuşu ile saat 22.10 25 HAZİRAN GİDİŞ SAATİ Türk Hava Yolları’nın TK1421 sefer sayılı uçuşu ile 14:30
7 GECE


Tarih Ve Fiyatlar İçin Tıklayınız

599.00

Talinn (3) Riga (2) Vilnius (2) | Nisan 2018 - Kasım 2018 Arası
3* ve 4* Oteller


Tarih Ve Fiyatlar İçin Tıklayınız

Tallinn ve Estonya Turları:

Baltık Ülkeleri  Turları arasında son zamanda en çok tercih edilen Tallinn Turu Türk Havayolları direk seferi ile her hafta hareketli olarak sitemizde mevcuttur. Tallinn Turu’nu içeren uzun ve kapsamlı turları Baltık Turları kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Tallinn Hakkında ve Tallinn Kısa Tarihi:

Tallinn, Estonya’nın başkentidir. 1918’den önceki adı Reval’dir. Tallinn, 2011 Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir. Estonların, Finler ve Macarlarla tarihi yakınlıkları vardır. Estonya 1227’de Almanların ve Danimarkalıların fethedilmesiyle Hristiyanlaştırılmıştır. Estonya tarihinde; Danimarka, İsveç, Polonya ve Rusya egemenliği altına girmiştir. Estonya kelimesi bölgenin Baltık denizinin doğusunda yaşayanlar anlamına geldiği; Eastern’den türediği rivayet edilir. Ekim devriminde Çarlık Rusyası’nın devrilmesiyle Estonya; 24 Şubat 1918’de bağımsızlığını ilan etmiştir. Haziran 1940’da Estonya, Sovyetler Birliği’ne katılmıştır. 1941- 1944 arası Nazi işgaline uğramıştır. Estonya 1991’de Sovyetler Birliği’nden ayrılan ilk ülkedir. Estonya ve Tallinn’in 13.yy. ile 15.yy. arasında Hansa Birliği’ne üye olması Avrupa’nın kuzeyinde bu ülkeyi ve şehri önemli siyasi ve ekonomik güçlerden biri yapmıştır.  Estonya 2002 yılında Avrupa Birliği’ne girmiştir.

Hansa Birliği: 13. yüzyıldan 15. yüzyıla değin Avrupa'nın kuzeyinde önemli bir ekonomik ve siyasal güç olmuştur. Orta çağ Almancasında Hanse sözcüğü; “lonca" ya da "birlik" anlamına gelir. 14. yüzyılda çoğunluğu Almanya'da bulunan 100 kadar kent, birliğe üyeydi. Sürekli bir ordusu ve donanması olmayan Hansa Birliği'nin anayasası yoktu; düzenli aralıklarla toplanan meclislerin dışında bir yönetim organına sahip değildi.

 

Estonya’da Din:

Hansa Birliği döneminde ticaret için Tallinn'e ve diğer Estonya şehirlerine gelen Alman Lutherciler, Lutherciliği yaymada başarılı olmuşlardır. Günümüzde Estonya'da en yaygın din Hristiyanlık dininin Luthercilik mezhebidir.

 

Estonya – Türkiye İlişkileri:

Mustafa Kemal Atatürk'ün özel emriyle yeni Türkiye Cumhuriyeti'nin 18. büyükelçiliği 1935'te Tallinn'de açıldı. Atatürk’ün bu yakınlaşmanın sebeplerinden biri de Estonların binlerce yıl önce Urallardan ötesinden çıkması ve konuştukları dilin Türk diliyle akrabalığı olup olmadığının araştırılması ve karşılıklı ilişkileri geliştirmekti. Türkiye, tarihi ilişkileri nedeniyle Estonya'nın NATO'ya girmesinde en istekli ve kararlı ülkelerden biri olmuştur. Ayrıca ordusu yeni gelişmeye başlayan Estonlar'a Türkiye askeri destek sağlamaktadır. Günümüzde ise Estonya Türkiye'nin AB üyeliğini desteklemektedir.

 

Tallinn Turu’nda Gezilmesi Gereken Yerler:

Tallinn Turu’nda; Tallinn’de bulunan Toompea Hill Bölgesi’nde; Rus prensesinin anısına 1894- 1900 yılları arasında yapılan Alexander Nevsky Katedrali, Parlamento başlıca görülmesi gereken yerlerdendir.  Toompea Hill Bölgesi’nden aşağıya doğru yürüdüğünüzde Eski Şehir Meydanı sizi karşılar. Burada tarihi yüzyıllar öncesine dayanan Eski Eczane, Katarina Kaik, St. Olaf Kilisesi Tallinn Turu’nda başlıca gezilmesi gereken yerler arasındadır.

 

 Estonya/ Tallinn Mutfağı/ Estonya’da ne Yenir?

Seljanka, Patates, lahana, soğuk lahana çorbası, ayı eti, geyik eti, somon balığı Estonya/ Tallinn mutfağında sık görülen yemeklerdendir.

 

 Tallinn Türk Konsolosluğu İletişim Bilgileri:

Adres: Narva mnt 30, 10152 Tallinn/ Estonya

 

Tel: 00372 627 28 80