Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Odessa Turları

Sırala
Filtrele
Popüler TurlarEn Uygun TarihFiyata Göre ArtanFiyata Göre Azalan
Uygula

Satışa Açık Olan Odessa Turları:

Odessa Turları her Perşembe ve Cuma hareketli olmak üzere 2 gece, 3 gece veya daha fazla konaklamalı tur temin etmeniz mümkündür. Odessa’yı içeren kombinasyonlu başka Ukrayna şehirleri de bulunan turlarımızı Ukrayna Turları bölümünden inceleyebilirsiniz

İstanbul – Odessa Arası Uçuş Süresi;

Odessa Turu için İstanbul’dan Odessa’ya uçuş 1 Saat 30 Dakika sürmektedir. Türk Havayolları, Onur Havayolları ve Ukrayna Havayolları’nın tarifeli seferleri bulunmaktadır.

 

Odessa ' da Türk Konsolosluğu İletişim Bilgileri;

Adres: Lidersovsky Lane, No: 3 Odessa

Telefon: 00380 48 722 79 11

E-Mail:consulate.odessa@mfa.gov.tr

 

 Odessa ‘da ne alırınır;

Odessa‘da hediyeliklerin başında votka gelir. İç içe geçen Matruşka bebeklerde ilgi görürken Pazar günleri açık antikacılar pazarına uğrayabilirsiniz.

 

Odessa Turları‘nda Görülmesi Gereken Yerler;

Ünlü Rus yazar Alexander Puşkin’in 1823 ‘de Moskova’da sürgüne uğradığında Odessa’ya yerleşmiştir. Odessa’da yaşadığı ev müze olarak hizmet vermektedir.Odessa’daki Puşkin  Müzesi hafta içi 10:00 ile 17:00 arasında ziyaretçilere açıktır. Marina’da bulunan Altın Çocuk Heykeli, 1665 oturma kapasiteli Devlet Opera Binası, Deribasovkaya Caddesi, 1837-1841 yılları arasında yapılan ve 192 basamaktan oluşan Potemkin Merdivenleri, Odessa’ya 70 km uzaklıkta olan Katakomb diye anılan yeraltı şehiri, Eğer yaz aylarında Odessa’ya gidiyorsanız Arcadia plajı başlıca görülmesi gereken yerlerdir.

 

Odessa‘da Gece Hayatı;

Odessa ‘da gece hayatı oldukça hareketlidir. Deribasovskaya caddesinde barları ve cafeleri cadde boyunca görmeniz mümkün. Cadde sonunda ki parkta çeşitli konserlere denk gelebilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde Arcadia bölgesinde ki discolarda eğlenebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında seyahat ediyorsanız açık hava discolarını da ziyaret edebilirsiniz.

 

Odessa‘nın Tarihi;

Tarihi kalıntılara göre Milattan Önce 3 binli yıllara dayanan yerleşimler olduğu görülmektedir. Orta Çağ döneminde; Osmanlı İmparatorluğu, Kiev - Rus  Prensliği, Kırımlar, Litvanya Prensliği Odessa’ya belli dönemlerde hüküm sürmüşlerdir . 18 yy ‘da Rus – Türk savaşlarından sonra bölge Rusların egemenliği altına girmiştir. 1794 yılında Ruslar tarafından bölgeye Odessa isimi verilmiştir. 1.Dünya Savaşı , Bolşevik İhtilali ve 2.Dünya savaşında şehrin özellikle erkek nüfusunda azalma oldu.  Karadeniz Havzasının Samsun’dan sonra en büyük liman kenti olan Odessa’nın nüfusu 1.052.101‘dır. Odessa‘da günümüzde Türk öğrencilerin de öğrenim gördüğü 22 üniversite bulunmaktadır.

 

Odessa'da Kullanılan Para Birimi;

Odessa’nın para birimi Grivna’dır.

 

 

 

Üye Yorumları