Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Belgrad Turları

Sırala
Filtrele
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyata Göre ArtanFiyata Göre Azalan
Uygula

Otobüs ile Büyük Balkan 9 Ülke Turu, Ekstra Turlar ve Akşam Yemekleri Dahil

Bulgaristan – Sırbistan – Bosna Hersek – Hırvatistan – Karadağ – Arnavutluk – Kosova – Kuzey Makedonya – Yunanistan

Gezimod Otobüsleri İle 6 Gece 8 Gün 4* Oteller
349 EUR 'den itibaren
7325.51 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 01.09.2023 Diğer Tarihler

Baştanbaşa Balkanlar Air Albania Hy İle Çevre Gezileri, Extra Turlar ve Akşam Yemekleri Dahil

Üsküp (1) - Belgrad (1) - Saraybosna (1) Trebinje veya Medjugorje (1) - İşkodra (1) - Ohrid (1)

Air Albania Hava Yolları 7 Gece 8 Gün 4* Oteller
549 EUR 'den itibaren
11523.51 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 14.05.2023 Diğer Tarihler

2023 BELGRAD TURU Pegasus Havayolları ile 3 gece 4 gün

2023 BELGRAD TURU

Pegasus Havayolları ile 3 gece 4 gün 3* VOZAREV HOTEL vb. //4* ABBA HOTEL vb. //4* MARK HOTEL vb.
439 EUR 'den itibaren
9214.61 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 07.04.2023 Diğer Tarihler

Vizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu 7 Gece Ekstra Turlar ve Akşam Yemekleri Dahil

Vizesiz Balkan Yaz Dönemi Promosyonu Haziran- Temmuz - Ağustos Hareketli BALKAN GECE EĞLENCESİ, BOŞNAK GECESI EĞLENCESİ, OHRİD TEKNE TURU, SREBRENITSA MÜZESİ TURU DAHİL

Pegasus Havayolları 7 Seçeneğe Göre 3*/4*/5* Oteller
%35 İndirim
690,77 EUR
449 EUR 'den itibaren
9424.51 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 17.12.2023 Diğer Tarihler

Ankara Çıkışlı Baştanbaşa Balkanlar Air Serbia Hava Yolları İle

Belgrad (1) Saraybosna (1) Trebinje (1) İşkodra (1) Ohrid (1) Üsküp (1)

Air Serbia Havayolları 6 Gece 7 Gün 4* Oteller
649 EUR 'den itibaren
13622.51 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 08.07.2023 Diğer Tarihler

Air Serbia HY İle Büyük Balkan 6 Ülke İzmir - Vizesiz

Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların, Buluşma Noktasında Balkanların Kalbine Yolculuk Tarih ve Medeniyetlerin Buluşma Noktası. Sırbistan – Makedonya – Kosova – Arnavutluk – Karadağ - Bosna Hersek

Air Serbia Hava Yolları ile 7 Gece 8 Gün 4* Oteller
549 EUR 'den itibaren
11523.51 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 21.10.2023 Diğer Tarihler

SARAYBOSNA & BELGRAD - RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL - 4 GECE 5 GÜN

SARAYBOSNA & BELGRAD

Pegasus Havayolları İle 4 Gece 5 Gün 4* Şehir Otelleri
629 EUR 'den itibaren
13202.71 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 19.04.2023 Diğer Tarihler

ANKARA HAREKETLI BUYUK BALKAN 9 GUNDE 9 ULKE TURU

1 Gece Üsküp , 1 Gece Ohrid , 1 Gece Podgorica veya Çevresi , 1 Gece Trebinje veya Çevresi , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Belgrad, 1 Gece Sofya

Luks otobusler ile 7 Gece 9 Gün 4* Oteller
449 EUR 'den itibaren
9424.51 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 24.11.2023 Diğer Tarihler

BELGRAD VİZESİZ - THY - 3 GECE 4 GÜN - ANKARA HAREKET

BELGRAD VİZESİZ - THY - 3 GECE 4 GÜN - ANKARA HAREKET

TÜRK HAVA YOLLARI İLE 3 Gece 4 Gün 4* Otel
540 EUR 'den itibaren
11334.60 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 20.04.2023 Diğer Tarihler

TUNA İLE SAVA’NIN BULUŞTUĞU ŞEHİR: BELGRAD - GECE 4 GÜN / RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL - ANKARA HAREKETLİ VİZESİZ!

TUNA İLE SAVA’NIN BULUŞTUĞU ŞEHİR: BELGRAD

Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile 3 GECE 4 GÜN Merkezi – 4* Royal Inn Hotel vb.
597 EUR 'den itibaren
12531.03 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 20.04.2023 Diğer Tarihler
16 turun 10 tanesini görüntülediniz

Belgrad  Turlarında Neden Gezimod ?

*En tecrübeli ve işini severek yapan seyahat danışmanları... Seyahat danışmanlarımız sizleri en doğru şekilde yönlendirir ve beklentilerinizi cevaplar. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına eğitimden geçerler.

*Belgrad Turlarımız ekonomik ve beklentinizi fazlasıyla karşılamak için Belgrad operasyon ekibi tarafından özenle hazırlanır.

*Rehberlerimizi özenle seçeriz sürpriz yaşamazsınız. Belgrad Turlarımız için Türkiye’nin ve Belgrad’ın en iyi rehberleri sizlere hizmet etmek için hazır olarak beklemektedirler.

*Gezimod ile Belgrad Turları bilgilendirmenizi 2 gün önceden alırsınız. Son 2 günde değişiklik yapılmaz.

*Her nerde olursanız olun Belgrad Turu’nuzla ilgili bilgi verir. Belgrad Turuna katılmadan önce hazırlığınız için yardımcı olur.

*Belgrad Turlarında kullandığımız transfer araçları operasyon ekibi tarafından Türkiye’de veya Belgrad’da turdan en az 6 ay önce seçilir. Sürpriz yaşamazsınız.

*Belgrad Turlarında kullandığımız oteller Belgrad operasyon ekibimiz tarafından özenle seçilir. Sürpriz yaşamazsınız.

 

 

 

Satışa Açık Olan Belgrad Turları:

Her hafta hareketli 2 gece 3 gece ve 4 gece Belgrad Turları’nı sitemizde görmeniz mümkündür. Seçeneğe göre 3*, 4* ve 5* oteller kullanılır. Belgrad turunu içeren ve daha fazla balkan şehirlerini gezen turlarımız için Balkan Turu bölümünden inceleme yapabilirsiniz.

Belgrad Turları‘nda Gezilmesi  Gereken Yerler:

Belgrad Kalesi; Sava ve Tuna nehirlerinin kesiştiği yerde bulunan Kale, Belgrad’ın en önemli kültür hazinelerinden biridir. Kniz Mihailova Caddesi; Araç trafiğine kapalı olan caddede bir çok mağaza, müze, sergi ve 1870 ‘de inşa edilen birçok bina bulunmaktadır. Cumhuriyet Meydanı; günümüzde ki son görünümüne 1866 ‘da İstanbul Kapısı ‘nın yıkımından sonra  1869 ‘da Devlet Tiyatro Binası‘nın yapımından sonra kavuşmuştur. Taş Meydan; söylentilere göre Belgrad’daki yapılan tüm binalar bu meydandan çıkarılan taşlarla yapılmıştır. Meydanda Rus Kilisesi, Merkez Postahane Binası bulunmaktadır. Nikola Tesla Müzesi; Nikola Tesla alternatif akımı bularak tüm hayatı tamimiyle değiştirmiştir. Bayraklı Camii ;( Belgrad’ın Pasarofça Antlaşması ile Avusturya verilmesinden sonra 22 yıl kilise olarak kullanılmıştır. Belgrad’ın Osmanlı tarafından geri alınmasından sonra restore edilip tekrar Müslümanlara ibadete açılmıştır.), 1893 – 1894 yıllarında 2. Abdülhamit tarafından tamir ettirilmiştir. Damat Ali Paşa Türbesi; 3. Ahmet döneminde 3 yıldan fazla sadrazamlık yapmıştır.

 

Belgrad Turu‘nda Şehir dışında ki Gezilmesi Gereken Yakın Yerler:

Belgrad Turu’na katılan misafirlerimizin en fazla tercih ettiği ekstra tur Karlofça ve Novi Sad  turudur. Karlofça Kasabası; 1521 ‘de Bali Bey’in önderliğinde Osmanlı İmparatorluğu egemenliği altına girer. 16 Kasım 1698’de başlayıp 26 Şubat 1699 tarihinde sona eren toplantılar sonucu Karlofça Antlaşması bu kasabada imzalanmıştır. Karlofça Antlaşması ayrıca Osmanlı İmparatorluğu’nun gerileme dönemine girmesinde büyük etken olmuştur. Antlaşmanın imzalandığı Barış Şapeli’ni kasabada görmeniz mümkündür.  Dört Aslan Çeşmesi, Katolik Kilisesi, Şehir Meclisi görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Sırbistan’da ilk defa Ortaokul ve Yüksekokul bu kasabada açılmıştır.

Navi Sad ; Sırbistan’ın en güzel şehirlerinden biridir. Novi Sad’da; Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi gezilmesi gereken yerlerdir.

 

Sırbistan ‘da Kullanılan Para Birimi:

Sırbistan’ ın para birimi Sırp Dinarı ‘dır.

 

İstanbul – Belgrad Arası Uçuş Süresi:

Belgrad Turu için İstanbul – Belgrad arası uçuş süresi 1 saat 45 dakikadır. Atlas Global, Türk Havayolları ve Pegasus Havayolları ‘nın tarifeli seferleri bulunur.

 

Belgrad’dan Ne Alınır:

Belgrad’da alınacakların başında Meyve Rakıları gelir. Özellikle Erik Rakısı, Armut Rakısı çok ünlüdür. Sava Center ‘daki Ayakkabı dükkanından el yapımı Ayakkabıları uygun fiyata almanız mümkündür. Halk tarafından da çok kullanılan Kuru Et almanızı öneririz. Hafta sonları kurulan antika pazarından Antika Eşya alabilirsiniz.

 

Belgrad Vize İşlemleri:

Sırbistan ve Türkiye karşılıklı olarak vizeleri kaldırmıştır. Belgrad’a vizesiz girilmesi aşamasında; pasaportunuzun bitiş süresinin en az 1 yıl olmasını tavsiye ederiz. Ayrıca girişte tur rezervasyon voucherınızın yanınızda olması gerekmektedir.

 

Belgrad Türk Elçiliği İletişim Bilgileri:

Adres: Krunska 73 , Belgrad – Sırbistan

Telefon: +381 11 333 24 10

E-Mail : embassy.belgrade@mfa.gov.tr

 

Belgrad’da Ne Yenir?

Belgrad ‘da öncelikle Sırp Böreklerini ve hamur işinden yapılmış diğer ürünleri deneyebilirsiniz. Her sokakta bir pastahane görmeniz mümkündür.  Ana yemek olarak etleri oldukça iyidir. Özellikle Belgrad’a 20 km uzaklıktaki bazı kasabalarda Kuzu Çevirme yemeniz mümkündür. Belgrad usulü Şinitsel ve Pizzalarıda oldukça iddialıdır.

 

 

Belgrad Tarihi ve Belgrad Hakkında:

Belgrad, Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği platonun üzerine kurulmuştur. Tuna ve Sava nehirinde Belgrad sınırları içerisinde 16 tane ada vardır. Sırplar, Belgrad’a   Beograd der ve anlamı “Beyaz Şehir” dir. Orta Çağ döneminde Belgrad; Bizanslılar, Franklar, Bulgarlar ve Macarlar’ın hakimiyeti altına girmiştir. 1. ve 2. Haçlı Seferleri ‘nde Belgrad, orduların konaklama yaptığı şehir haline gelmiştir.  28 Ağustos 1521 ‘ de  Kanuni  Sultan Süleyman tarafından fethedildi ve şehir,  Sancak  olarak ilan edildi. Belgrad’da Ortadoks – Hristiyan olan nüfus Kanuni Sultan Süleyman’ın emri ile İstanbul ‘a getirilmiştir ve Belgrad Ormanı olarak bilinen bölgeye yerleştirilmiştir. (Belgrad Ormanı’nın ismi bu olaydan itibaren bu şekilde anılır.) Avusturya – Osmanlı Savaşları sırasında Belgrad, çok fazla hasar almıştır. 1918 ‘de Jugoslavya’nın başkenti ilan edilmiştir. Günümüzde ise Jugoslavya’nın bölünmesi üzerine Belgrad, Sırbistan’ın başkenti olmuştur.

 

 

Üye Yorumları