Balkan Turları

Sırala
Filtrele
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyata Göre ArtanFiyata Göre Azalan
Uygula

Vizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu 7 Gece Ekstra Turlar ve Akşam Yemekleri Dahil

Vizesiz Balkan Yaz Dönemi Promosyonu Haziran- Temmuz - Ağustos Hareketli BALKAN GECE EĞLENCESİ, BOŞNAK GECESI EĞLENCESİ, OHRİD TEKNE TURU, SREBRENITSA MÜZESİ TURU DAHİL

Pegasus Havayolları 7 Seçeneğe Göre 3*/4*/5* Oteller
%35 İndirim
844.62 EUR
549,00 EUR 'den itibaren
11611.35 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 07.10.2023 Diğer Tarihler

THY İle Büyük Balkan 6 Ülke Turu - Vizesiz - PRN-SKP

Yöresel Restoranlarda Makedon Gecesi ve Boşnak Köftesi DAHİL!! Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların, Buluşma Noktasında Balkanların Kalbine Yolculuk Tarih ve Medeniyetlerin Buluşma Noktası. Priştina – Prizren – İşkodra – Bar - Budva – Kotor – Herceg Novi– Trebinje– Medjugorje – Blagaj - Mostar – Konjic – Saraybosna - Belgrad – Üsküp – Matka Kanyonu – Tetova(Kalkandelen) – Ohrid – Sveti Naum – Res

Türk Hava Yolları ile 6 Gece 7 Gün 4* Oteller
549,00 EUR 'den itibaren
11611.35 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 29.04.2023 Diğer Tarihler

Baştanbaşa Balkanlar Kurban Bayramı Özel THY ile Ekstra Turlar Akşam Yemekleri Dahil PRN-PRN Priştine - İstanbul

Baştanbaşa Balkanlar Kurban Bayramı Özel THY ile Ekstra Turlar Akşam Yemekleri Dahil PRN-PRN Priştine - İstanbul

Türk Havayolları ile 7 Gece 8 Gün 4* Oteller
699,00 EUR 'den itibaren
14783.85 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 24.06.2023 Diğer Tarihler

DALMACYA VE ADRIYATIK KIYILARI TURU - 7 Gece 9 Gün - 2023

27 Şehir – 8 Ülke Belgrad – Zagreb – Ljubljana – Bled – Postojna – Rijeka - Plitvice – Bihaç – Zadar – Sibenik – Split – Trogir – Medjugorje – Dubrovnik – Cavtat - Lokrum Adası – Trebinje – Herceg Novi - Kotor – Budva - İşkodra – Tiran – Elbasan – Berat – Yanya – Kalambaka – Kavala

Lüks otobüsler ile 7 Gece 9 Gün 3 ve 4* Oteller
399,00 EUR 'den itibaren
8438.85 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 14.04.2023 Diğer Tarihler

Air Serbia HY İle Büyük Balkan 6 Ülke Ankara - Vizesiz

Sırbistan – Bosna Hersek – Karadağ - Arnavutluk – Kosova – Makedonya

Air Serbia Hava Yolları ile 6 Gece 7 Gün 4* Oteller
599,00 EUR 'den itibaren
12668.85 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 06.05.2023 Diğer Tarihler

Baştanbaşa Balkanlar THY ile Tüm Çevre Gezileri, Ekstra Turlar, Akşam Yemekleri Dahil BEG-SKP Belgrad - İstanbul

Baştanbaşa Balkanlar THY ile Tüm Çevre Gezileri, Ekstra Turlar, Akşam Yemekleri Dahil BEG-SKP Belgrad - İstanbul

Türk Havayolları İle 7 Gece 8 Gün 4 ve 5* Oteller
549,00 EUR 'den itibaren
11611.35 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 19.02.2023 Diğer Tarihler

Baştanbaşa Balkanlar Air Albania Hy İle Çevre Gezileri, Extra Turlar ve Akşam Yemekleri Dahil

Üsküp (1) - Belgrad (1) - Saraybosna (1) Trebinje veya Medjugorje (1) - İşkodra (1) - Ohrid (1)

Air Albania Hava Yolları 7 Gece 8 Gün 4* Oteller
549,00 EUR 'den itibaren
11611.35 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 30.04.2023 Diğer Tarihler

Büyük Balkanlar Turu Anadolu Jet ile Extra Turlar ve Akşam Yemekleri Dahil Priştine - Sabiha Gökçen

Tüm Çevre Gezileri , Extra Turlar, Akşam Yemekleri, Balkan ve Boşnak Gecesi Dahil ! Vizesiz ** Kosova – Arnavutluk – Bosna Hersek – Sırbistan – Kuzey Makedonya **

Türk Havayolları & Anadolu Jet 6 Gece 8 Gün 4* Oteller
549,00 EUR 'den itibaren
11611.35 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 21.05.2023 Diğer Tarihler

Baştanbaşa Balkanlar THY ile Tüm Çevre Gezileri, Ekstra Turlar, Akşam Yemekleri Dahil SKP-BEG Üsküp - İstanbul

Tüm Çevre Gezileri, Extra Turlar, Akşam Yemekleri, Boşnak Gecesi ve Balkan Gecesi Dahil ! Sırbistan – Bosna Hersek – Karadağ – Arnavutluk - Makedonya

Türk Havayolları İle 7 Gece 8 Gün 4 ve 5* Oteller
549,00 EUR 'den itibaren
11611.35 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 12.02.2023 Diğer Tarihler

Baştanbaşa Balkanlar THY ile Tüm Çevre Gezileri, Ekstra Turlar, Akşam Yemekleri Dahil BEG-BEG Belgrad - İstanbul

Tüm Çevre Gezileri, Extra Turlar, Akşam Yemekleri, Boşnak Gecesi ve Balkan Gecesi Dahil ! Sırbistan – Bosna Hersek – Karadağ – Arnavutluk - Makedonya

Türk Hava Yolları İle 7 Gece 8 Gün 4 ve 5* Oteller
599,00 EUR 'den itibaren
12668.85 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 22.04.2023 Diğer Tarihler
59 turun 10 tanesini görüntülediniz

Balkan Turlarında Neden Gezimod ?

*En tecrübeli ve işini severek yapan seyahat danışmanları... Seyahat danışmanlarımız sizleri en doğru şekilde yönlendirir ve beklentilerinizi cevaplar. Sizlere hizmet verebilmek adına eğitimden geçerler.

*Balkan Turlarımız ekonomik ve beklentinizi fazlasıyla karşılamak için Balkan operasyon ekibi tarafından özenle hazırlanır.

*Rehberlerimizi özenle seçeriz sürpriz yaşamazsınız. Balkan Turlarımız için Türkiye’nin ve Balkanların en iyi rehberleri sizlere hizmet etmek için hazır olarak beklemektedirler.

*Gezimod ile Balkan Turları bilgilendirmenizi 2 gün önceden alırsınız. Son 2 günde değişiklik yapılmaz.

*Her nerde olursanız olun Balkan Turu rehberimiz 2 gün önceden sizlerle telefonla iletişime geçip, kendisini size tanıtır. Balkan Turu’nuzla ilgili bilgi verir. Balkan Turuna katılmadan önce hazırlığınız için yardımcı olur.

*Balkan Turlarında kullandığımız transfer araçları operasyon ekibi tarafından Türkiye’de veya Balkanlarda turdan en az 6 ay önce seçilir. Sürpriz yaşamazsınız.

*Balkan Turlarında kullandığımız oteller Balkan operasyon ekibimiz tarafından özenle seçilir. Sürpriz yaşamazsınız.

 

Satışta Olan Balkan Turlarımız:

 

Bükreş Transilvanya ve Şatolar Turu

İstanbul’dan Otobüs ile başlayacak olan turumuzda ilk durağımız Bükreş olacak. Oda kahvaltı olan bu turumuzda 2 gece Bükreş konaklamamız olacaktır. Turumuz için Vize Gerekmektedir.

 


Balkan Üçlemesi Turu

Balkanlar turu için haftalık vakti olmayan ve sadece birkaç günde Balkanlarda birden fazla ülke ve şehir görmek isteyen misafirlerimize bu ekonomik turumuzu tavsiye ederiz.  İstanbul Atatürk Havaalanından hareketle başlayacak Balkan Üçlemesi Turu’muzda ilk olarak Arnavutluk’un başkenti olan Tiran’ı göreceğiz. Akabinde Balkan ülkesi olan Makedonya, Kosova ve ülkelerinin şehirleri görülecektir. Oda kahvaltı hizmet alacağımız bu turumuzda 2 gece Ohrid 1 gece Üsküp konaklamamız olacaktır. Turumuz için Vize Gerekmemektedir.

 

Otobüs ile Büyük Balkanlar Turu ( Balkanlarda 8 Günde 8 Ülke Turu ) 

İstanbul’dan otobüsle ile başlayacak turumuzda ilk durağımız Kavala olacaktır. Balkan Coğrafyasının neredeyse tamamını göreceğimiz bu 8 günlük Balkan Turu’nda bütün otellerde sabah kahvaltısı ve 5 gece otelimizde akşam yemeğimiz olacaktır. Turumuz için Vize Gerekmektedir.

 

 

Baştan Başa Balkanlar Turu

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından hareketle genellikle Priştina ile turumuz başlıyor. (Bu tur, program bozulmadan uçağın Balkanların herhangi bir başka şehrine de kalkması mümkündür) 8 gün sürecek turumuzda Vizesiz Gezilebilecek bütün Balkan şehirleri ve ülkeleri görülecektir. 7 sabah kahvaltımızın yanı sıra bu turumuzda 4 Akşam Yemeğini Otelde alacağız. Bu turumuz için Vize Gerekmemektedir.

 

 

Büyük Balkanlar Turu

İstanbul’dan otobüsle hareketle ilk durağımız Kavala olacaktır. Balkan Coğrafyasının neredeyse tamamını göreceğimiz bu 8 günlük turda bütün otellerde sabah kahvaltısı otelimizde olacaktır. Turumuz için Vize Gerekmektedir.

Tur Tarihleri: 2 Mart 2018’den itibaren 5 Ekim 2018’e kadar her hafta Cuma Günü Hareket olacaktır.


Ljubljana ve Zagreb Turu

İstanbul Atatürk Havaalanından hareketle Ljubljana ile turumuz başlıyor. Farklı bir Balkan Coğrafyasının gezileceği bu turumuzda konaklamamız oda kahvaltı olurken turumuz için Vize Gerekmektedir.

Tur Tarihleri: 4 Nisan 2018 tarihinden itibaren Her Çarşamba çıkışlıdır.


Balkanlar Tarihi:

Balkanlar veya Balkan Yarımadası, Avrupa kıtasının güneydoğu kesiminde, İtalya Yarımadası'nın doğusu, Anadolu'nun batısında yer alan coğrafi ve kültürel bölgedir. Bölge için bazı kaynaklar Güneydoğu Avrupa terimi de kullanılır. Bilindiği üzere Balkan coğrafyasına Osmanlı yaklaşık 600 sene hakim olmuştur. Balkan Turlarının bizim için en çarpıcı yanı ise Yeni Avrupa Kültürü ve Eski Osmanlı Eserlerinin bir arada sergilenişidir.


Balkanlar Turunda Ziyaret Edilen Şehirler ve Ülkeler:

Balkanlar’da en çok ziyaret edilen ülkeler Makedonya, Saraybosna, Sırbistan, Hırvatistan, Yunanistan, Arnavutluk, Kosova ve Bulgaristan’dır. Her ülkenin kendi kültürel mirası ve yaşam biçimi birbirlerine benzese de her gittiğini ülkede farklı bir eser, farklı bir tarih ve farklı dokular ile karşılaşacaksınız. Saraybosna’da sizi Bosna Savaşından kalan Savaş Tüneli karşılarken Ohri’de göl kenarında manzaranın tadını çıkartabilirsiniz. Üsküp’te eski Türk Çarşısında gezerken ertesi gün Belgrad’ta Avrupa Mimarisi ile donatılmış bir şehir sizi karşılayabilir.

 

Balkanlar’da Yemek Kültürü:

Balkanlar yemek kültürü açısından yer yer ülkemize benzer, 600 senelik bir Türk hakimiyetinden bahsetmiştik. Balkanlar’da Yemeden Dönme diyebileceğimiz ilk şey herhalde Boşnak Böreğidir. Bu liste fazlasıyla uzayabilir ama tavsiyelerimiz arasında Boşnak Köftesi (Çevapi), Arnavut Tatlısı Trileçe, Üsküp’te Güveçte Kuru Fasulyeyi tavsiye ederiz..


Balkanlar Hakkında Genel Bilgilendirme:

Balkan Ülkeleri’nin her birinde farklı bir Para Birimi Kullanılıyor. Makedonya’da Makedon Denarı, Bulgaristan’da Leva kullanılsa da her ülkede EURO ile alış veriş yapabilir, yemek yiyebilir ve bütün ödemelerinizi gerçekleştire bilirsiniz. Bu konuda size Profesyonel Rehberlerimiz yardımcı olacaktır. Balkanlar saat olarak bizden 1 saat geridedir.