7 Tur Bulundu

Pegasus Hava Yolları ile Orta Avrupa Turu (Viyana Başlar)

YOL ÜZERİ EKSTRA TUR YOK

Pegasus Havayolları 3 Gece 4 Gün 3* ve 4*Oteller
299.00 EUR 'den itibaren Turu İncele En Yakın Tarih 24.03.2022 Diğer Tarihler

Prag Turu Türk Havayolları ile

Prag (3)

Türk Havayolları 3 gece 4 gün 3* Oteller
299.00 EUR 'den itibaren Turu İncele En Yakın Tarih 09.03.2022 Diğer Tarihler

Budapeşte Prag Viyana Turu Pegasus Havayolları ile

Budapeşte (2), Prag (3), Viyana (2)

Pegasus Havayolları 7 gece 8 gün 3* ve 4* Oteller
339.00 EUR 'den itibaren Turu İncele En Yakın Tarih 18.03.2022 Diğer Tarihler

Budapeşte Viyana Prag Turu Türk Havayolları ile

Budapeşte(2) - Viyana(2) - Prag(3)

Türk Havayolları İle 7 gece 8 gün 3* ve 4* Oteller
429.00 EUR 'den itibaren Turu İncele En Yakın Tarih 11.12.2022 Diğer Tarihler

AirSerbia ile Uçaklı Büyük Orta Avrupa Turu 6 Ülke

Sırbistan – Macaristan – Slovakya - Çek Cumhuriyeti-Almanya – Avusturya

AirSerbia Havayolları 7 Gece 8 Gün 3* 4* Oteller
499.00 EUR 'den itibaren Turu İncele En Yakın Tarih 01.10.2022 Diğer Tarihler

Orta Avrupa Turu Prag (3), Viyana (2), Budapeşte (2)

Prag (3) Viyana (2) Budapeşte (2)

Türk havayolları ile 7 Gece 8 Gün 3* ve 4* Oteller
429.00 EUR 'den itibaren Turu İncele En Yakın Tarih 04.12.2022 Diğer Tarihler

Herşey Dahil Orta Avrupa'da 6 Ülke 6 Başkent Turu Otobüs ile İstanbul Hareket

Belgrad (2) Budapeşte (1) Viyana (1) Prag (2)

Lüx Gezimod Otobüsleri İle 7 Gece 8 Gün 3* ve 4* Oteller
299.00 EUR 'den itibaren Turu İncele En Yakın Tarih 25.03.2022 Diğer Tarihler

Prag  Turlarında Neden Gezimod ?

*En tecrübeli ve işini severek yapan seyahat danışmanları... Seyahat danışmanlarımız sizleri en doğru şekilde yönlendirir ve beklentilerinizi cevaplar. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına eğitimden geçerler.

*Prag Turlarımız ekonomik ve beklentinizi fazlasıyla karşılamak için Prag operasyon ekibi tarafından özenle hazırlanır.

*Rehberlerimizi özenle seçeriz sürpriz yaşamazsınız. Prag Turlarımız için Türkiye’nin ve Prag’ın en iyi rehberleri sizlere hizmet etmek için hazır olarak beklemektedirler.

*Gezimod ile Prag Turları bilgilendirmenizi 2 gün önceden alırsınız. Son 2 günde değişiklik yapılmaz.

*Her nerde olursanız olun Prag Turu’nuzla ilgili bilgi verir. Prag Turuna katılmadan önce hazırlığınız için yardımcı olur.

*Prag Turlarında kullandığımız transfer araçları operasyon ekibi tarafından Türkiye’de veya Prag’da turdan en az 6 ay önce seçilir. Sürpriz yaşamazsınız.

*Prag Turlarında kullandığımız oteller Prag operasyon ekibimiz tarafından özenle seçilir. Sürpriz yaşamazsınız.

 

 

 

Satışa Açık Olan PragTurlarımız:

Prag Turu her Perşembe hareketli  3 gece 4 gün olarak satışa açıktır. Detay için seyahat danışmanlarımıza 0850 433 74 34 numaradan ulaşabilirsiniz.

Prag’ın Kısa Tarihi:

Prag’a ilk yerleşim milattan önce 4.yy kadar dayanmaktadır. Dönemsel olarak çeşitli kavimlere ev sahipliği yapmış bölge 5.yy itibarı ile Keltler in Boli kabilesi tarafından yerleşim yeri olarak seçildi. 8.yy itibarı ile bölgede Morovya prensliği kuruldu.

14.yy ‘da Prag şehrinin son halini almasında büyük rol oynayan 4. Karl tahta oturdu. Charles Köprüsü, Charles Üniversitesi Prag dışında ise Karlsteyn Şatosu, Vitus Katedrali, Karlovy Vary termal şehri 4.Karl’ın bugünkü Çekya’ya yaptırdığı sadece belli başlı yapılardır.

Prag şehri 2.Dünya Savaşı’nda hiç hasar almamıştır. Bilinen tarihe göre Hitler işgal ettiği şehrin güzelliklerine hayran olup şehirdeki tarihi yapıları koruma altına almıştır.  Böylece 8.yy ‘dan bile kalan tarihi yapılar günümüze kadar gelmiştir. 1992 ‘den itibaren birçok yeri Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır.

 

İstanbul-Prag Uçuş Süresi:

İstanbul’dan Prag’a Uçuş, 2 saat 40 dakika sürmektedir. Türk Havayolları ve Pegasus Havayolları‘nın tarifeli seferleri bulunmaktadır. Resmi tatil günlerinde Prag Turları için charter uçuşlar düzenlenmektedir.

 

Çekya Para Birimi :

Çekya AB üyesi olmasına rağmen hala Euro ‘ya geçilmemiştir. Resmi para birimi Çek Kronu ’dur. (CZK)1 € = 27 CZK ‘dır. Tura çıkmadan önce güncel kuru takip ediniz.

 

Prag'da Ne Alınır?

Prag Turu’muzda alışveriş için yeterince vakit bulacaksınız. Bohemya bölgesinin en meşhur kristallerini ve porselenlerini bulmanız mümkündür. Ayrıca yine bu bölgeden çıkan Çek Granat taşını alabilirsiniz. Çeklerin kuklaları çok meşhur olup, gezdiğiniz bölgelerde kukla atölyelerine denk gelebilirsiniz. El yapımı kuklaları hediyelik eşya olarak alabilirsiniz. Prag Turları’nda  Çek granat taşının imal edildiği yerleri görme fırsatınız olacaktır.

 

Prag'da Görülmesi Gereken Yerler:

Vitus Katedrali, Kafka’nın sadece Şoto (kale ) kitabını yazarken kiraladığı evi de içinde bulunduran “Altın Sokak”, oyuncak müzesi ,  birbirinden farklı kale bahçeleri ,St. George Bazilikası , Çars Köprüsü , Eski Şehir Meydanı‘nda ; Saat Kulesi, Tyn Kilisesi, Jan Hus Anıtı, Paris Caddesi, Yahudi Mezarlığı başlıca Prag Turu‘nda görülmesi gereken yerlerdendir.

 

 Prag Turları’nda görülmesi gereken yerler;

Kutna Hora‘daki  Kemikli Kilise Gerçek insan kemiklerinden dekor edilmiş kilisedir, Karlovy Vary Atatürk’ünde tedavi olduğu 14.yy’ da kurulan termal şehir. Konapişte Şatosu, Karlstayn Şatosu, Çeşky Krumlov şehri başlıca görmeniz için tavsiyede bulunduğumuz yerler.

 

 Prag ‘da ne yiyelim ne içelim?

Prag ‘da yöresel olarak bakıldığında et ağırlıklı yemekleri meşhurdur. Bazıları ve önerilerimiz; Hovezi Gulaş: Adı Macaristan‘daki Gulaştan gelir fakat Macaristan’daki gulaş daha bir çorbayı andırırken Çek Gulaşı daha bir et yemeğine benzer. Sviçkova Omaçka: Biftek olarak yiyeceğiniz etin yanındaki sos çok sağlıklı ve lezzetlidir. Ördek: Bölgede yöresel bir lezzet olan ördek şehir merkezindeki lüx restoranlar da bulunur. Çek usulü pişirilen ördeği mutlaka tatmanızı tavsiye ediyoruz. Geyik Eti: Bizlerden oldukça uzak bir lezzet olan geyik eti Prag turlarınızda mutlaka tatmanız gereken farklı bir yöresel yemektir. Şehrin merkezinde bulunan özel restoranlarda her mevsim bulabilirsiniz.

 

 Prag’da İçecek :

Becherofka: Daha önceden 40 baharattan fazla baharatla yapılmış bir mide ilacı. Şimdi ise en meşhur likörü. Çek Biraları: Ana maddesi şerbetçi otu olan dünyaca meşhur çek biralarını mutlaka tadınız. Şerbetçi otunun en iyi yetiştiği bölgelerden biri olan Bohemya bölgesinde, şerbetçi otundan senede yaklaşık 3 kez verim alınır. Dolayısıyla birçok dünyaca ünlü bira markaları vardır. Bunlardan tavsiye edeceklerimiz:  Krusoviçe, Staropramen, Gambrinus.

 

Prag Hakkında:

Çekya’nın 1993 ‘ten itibaren başkenti Prag‘tır. Daha önce de Çekoslovakya’nın başkentidir. Prag Çekçede Praha diye yazılır. Etimolojik olarak Prah kelimesinin anlamı “kapı eşiği “ ‘dir. Kelimenin kökeni bir efsaneye dayanmaktadır. Efsaneye göre Çek Prensesi Libuşe bir gece rüya görür ve rüyasında kapısının eşiğini tamir eden bir çiftçiye aşık olur.  Uykusundan uyanır ve adamlarından hemen o çiftçiyi bulmalarını ve getirmelerini ister. Rüyasında gördüğü kadarıyla da yolu tarif eder. Çiftçi gerçekten bulunur ve getirilir. Çiftçiyi karşısında gören Libuşe ise çiftçiye hemen teklifini yapar “benimle evlen bu prensliği beraber yönetelim” . Çiftçi teklifi kabul etmesi için sadece bir şartı olduğunu söyler. Şartı şudur; “Eğer siz benim yaşadığım yere gelip prensliğinizi taşırsanız sizle hemen evlenirim prensesim çünkü orası yüz tepeli bir şehir olacak yüzyıllar boyuncuda konuşulacak” der.

Prenses teklifi kabul eder ve şimdiki Prag’ın bulunduğu yere prensliğini taşır.

 

Günümüzde ki Prag' a ilk yerleşimler bulgulara göre bu dönemde başlar.