Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Gap` tan Doğu Anadoluya Destansı Yolculuk Turu / Kurban Bayramı Özel

Gap` tan Doğu Anadoluya Destansı Yolculuk Turu / Kurban Bayramı Özel

 • Şanlıurda - Mardin - Tatvan - Van - Kars Otelleri
 • 6 Gece 7 Gün / 5 Gece Otel Konaklamalı
 • Lüks Gezimod Otobüsleri ile

KADİM MEDENİYETLERİN İZİNDE
GAP’ tan DOĞU ANADOLUYA DESTANCI YOLCULUK TURU


 1. 1. Gün
  İstanbul Hareket / Gece Yolculuğu

  19:00 - İncirli Doğtaş Mobilya Önü
  19:45 - Mecidiyeköy Meydan Mado Önü
  20:15 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
  20:20 - Bostancı Köprüsü Altı
  20:30 - Kartal Köprüsü Altı
  20:40 - Pendik Köprüsü Altı
  20:50 - Çayırova Mc Donalds Önü
  21:00 - Gebze Center Önü
  21:20 - İzmit Halkevi Durağı (Asya Otel Karşısı)
  22:20 - Sakarya Berceste Tesisi
  23:45 - Bolu Otogar Yanı
  02:00 - Ankara Söğütözü Ulusoy Tesisler (Armada Avm Karşısı)

  Belirlenen kalkış noktalarında siz değerli misafirlerimiz ile buluşmamız ardından Bolu - Ankara üzerinden Kadim Medeniyetlerin İzinde Gap’ Tan Doğu Anadoluya Destancı Yolculuk Turu yolculuğumuza başlıyoruz.

 2. 2. Gün
  Gaziantep - Zeugma Müzesi- Bakırcılar Çarşısı- Almacı Pazarı- Zincirli Bedesten- Tekke Cami-i Külliye- Tahmis Kahve- Halfeti Tekne Turu- Kral Kızı Mağarası- Rumkale- Merziven Vadisi- Balıklı Göl- Halil-ür Rahman Camii- Hz.İbrahim Makamı- Mevlid-i Halil Camii- Ayn-ı Zeliha Gölü- Halil-ür Rahman Gölü- Gümrük Han- Şanlıurfa- Sıra Gecesi

    Sabah Gaziantep’ e varışımızı takiben kahvaltı alacağımız restoranımıza geçiyoruz. (Ekstra) Kahvaltı sonrasında Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği mozaik literatüründeki sıralamayı değiştiren koleksiyonunun bulunduğu Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi oluyor. Yapı bakımından modern bir tarza sahip olan müzenin arkeoloji kısmına geçerek tarih öncesi fosil ve insanların kullandığı eşyalar, mezar gibi eserleri görüp müzeden ayrılıyoruz. Zeugma gezimiz sonrasında Meşhur Gaziantep baklavasının tadına bakıp alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Baklava alışverişi sonrası Bakırcılar Çarsısından geçerek; Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve, kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Halfeti’ ye hareket ediyoruz.

    Fırat Nehri kıyısındaki Kelaynak Koruma ve Üreme İstasyonu na varıyoruz. Buradan Eski Halfeti'de özel teknemize geçerek (ekstra) Birecik Baraj Gölü üzerinde yapacağımız turla; Kral Kızı Mağarası, Rumkale, Batık Köy Savaşan, Merzimen Vadisi görüyoruz. Tekne Turu Dönüşü Halfeti’ de çay ve fotoğraf için kısa bir mola veriyoruz. Molamız sonrasında Şanlıurfa’ ya hareket ediyoruz.

    Şanlıurfa’ ya varışımızı takiben Şanlıurfa'yı gezmeye başlıyoruz. Burada ilk olarak Balıklı Göl'ü ziyaret ediyoruz. Hemen sonrasında ise Halil-ür Rahman Camii, Hz. İbrahim Makamı olarak inanılan mağara, eski Mevlidi Halil Camii, yeni Mevlid-i Halil Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim'in ateşe düştüğü yer olarak kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Gezilerimiz sonrasında Urfa’nın simgelerinden olan ve birçok dizi setinin kurulduğu Gümrük Han'da serbest zaman veriyoruz. Bu sürede yöresel isot, dokumalar ve diğer alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Serbest zaman sonrasında otelimize hareket ve konaklama.

  Sabah Kahvaltısı: Gaziantep’ te alınacaktır.(Ekstra)
  Öğle Yemeği: Gaziantep’ te Menü olarak alınacak. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde alınacaktır. (Ekstra)
  Konaklama: Harran Otel, Newton Otel, Asil Otel vb.

 3. 3. Gün
  : Harran - Konik Evler - Harran Üniversitesi - Göbeklitepe – Deyrul Zaferan Manastırı - Sin Tapınağı – Vaftizhane - Kasımiye Medresesi- Mezopotamya Ovası- Mardin Sokakları - Kırklar Kilisesi - Eski PTT Binası - Ulu Cami - Şehidiye Cami - Mardin

    Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Harran’ a doğru yola çıkıyoruz. Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü- Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs (Cennet Camii)- avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi)- İç Kale- Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evleri ziyaret ediyoruz. Harran gezimiz sonrasında Göbekli tepeye hareket ediyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği- 25 yıllık kazılar sonucunda henüz %20 si gün yüzüne çıkmış olan dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını rehber anlatımlarımızı dinleyerek geziyoruz. Göbeklitepe gezimiz sonrasında Mardin’ e hareket ediyoruz.

    Otantik yapısıyla masalsı bir köşe olan Mardin’ e hareket ediyoruz. Mardin’ e varışımızı takiben tüm Dünya’ daki Süryanilerin merkezi olarak kabul edilen Deyrulzaferan Manastırı gezimize başlıyoruz. Burada Kilise- Tıp Okulu- Sin Tapınağı- Vaftizhane- Mezar bölümlerini görerek tekrardan aracımıza binerek Mardin’ e doğru yola çıkıyoruz. Turumuza Kasımiye Medresesi ile devam ediyoruz. Artuklu dönemi mimarisi ile inşa edilmiş yapıdan görebileceğimiz eşsiz Mezopotamya Ovası’ nın uçsuz bucaksız manzarası hepimizi etkisi altına alacak. Medrese gezimiz sonrasında Mardin şehir merkezi ulaşarak Mardin Sokakları gezimize başlıyoruz. Kırklar kilisesi- Abbaralar- Eski PTT binası- Ulu camii- Şehidiye camii gibi taş işçiliğinin daha birçok ustalık eserini görebileceğimiz yürüyüşümüzü gerçekleştirirken kendinizi kadim bir diyarda hissedeceksiniz. Gezimiz sonrasında otelimize doğru hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir.
  Öğle Yemeği:   Mardin’ de Menü olarak alınacak. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir.
  Konaklama: Anemon Mardin- Mattiat Otel- Avesis Otel- Grand Yay Otel vb.

 4. 4. Gün
  Dara Antik Kenti – Beyazsu - Midyat - Telkâri Çarşısı - Midyat Konuk Evi – Batman – Hasankeyf – Malabadi Köprüsü – Bitlis - Bitlis Tarihi 5 Minare - El Aman Hanı - İhlasiye medresesi – Tatvan

    Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra Dara Antik Kenti ve Beyazsu gezimizi gerçekleştiriyoruz. (Yeterli zaman kalması ve yeterli katılımcı olması durumunda yapılacaktır / ekstra) Mardin’in 30 km güneydoğusunda- Oğuz Köyü’nde yer alan Dara Antik Kenti Yukarı Mezopotamya’nın en önemli yerleşkelerinden biridir. Kaya içine oyulan yapılardan oluşan ve geniş bir alana yayılan Dara Antik Kenti’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Dara Antik Kenti gezimizin ardından Midyat’ın güneyinde kalan plato ve tepelerin eteğinden kaynağını alan Beyazsu’ ya hareket ediyoruz. Mardin’in kurak ve ağaçsız coğrafyasında - serin ve berrak suyu - ağaçları ve yeşilliği ile Beyazsu’ da kısa bir çay kahve molası veriyoruz. Molamız sonrasında Midyat’a hareket ediyoruz

    Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra- Sıla Dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinden olan Kaymakamlık Konuk Evi’ ne uğruyoruz aracımızla buluşarak Hasankeyf’e hareket ediyoruz, Ilısu Barajı’nın suları altında kalması nedeniyle, yeni taşınan yerlerinde Zeynel Bey Türbesi’ni ve diğer tarihi eserleri göreceğiz, Hasankeyf gezimizin ardından Bitlis’e hareket ediyoruz. (Tüm misafirlerimizin katılımı olduğu taktirde ekstra Malabadi Köprüsü turu düzenlenecektir).

    İlk durağımız uğruna ağıtlar yakılan ve Rus işgalinden sonra 1 minaresinin nerede olduğu bulunamayan meşhur 5 Minareye gidiyoruz.  Gezimiz sonrasında El Aman Hanı’ na hareket ediyoruz. Tarihi İpek yolu üzerinde bulunan ve bölgenin ticaret merkezi konumunda olduğu dönemlerde birçok kervana ev sahipliği yapan han 15’inci yüzyılda Van Beylerbeyi Hüsrevpaşa tarafından inşa edilmiştir. Rehber anlatımlarımız sonrasında İhlasiye Medresesi’ ne hareket ediyoruz. 1589 tarihinde V. Şerefhan tarafından yaptırılmış olan ve mimari görünüş açısından klasik Selçuklu estetiğinin tüm özelliklerini taşıyan bu şaheser yapı sizleri çok etkileyecek rehberimizden alacağımız bilgiler sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir.
  Öğle Yemeği:   Batman’ da Menü olarak alınacak. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir.
  Konaklama: Mostar Otel, Taşar Royal Otel, Kardelen Otel vb.  

 5. 5. Gün
  Nemrut Dağı Krater Gölü (Kalderası) - Ahlat – Selçuklu Mezar Taşları – Emir Bayındır Kümbeti – Ahlat Harabe Şehir – Van - Gevaş - Akdamar Adası – Van Kalesi - Van Kedi Evi

    Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Türkiye’ nin en büyük krater gölü bulunduğu Nemrut Dağı’ na minibüslerle hareket ediyoruz(ekstra). Büyük İskender’ in cenneti adıyla da bilinen Nemrut dağı krater gölü (kalderası) bizleri güzelliğiyle büyüleyecek. Nemrut Dağı Krateri içerisinde bulunan Büyük Krater Gölü, Küçük Göl, Ilıkgöl ve Volkanik taşları ve Lav Kalıntılarını görüp büyülenmiş olarak Nemrut Dağından iniyor yönümüzü Ahlat’ a çeviriyoruz.

    Erken döneme ait en büyük Türk – İslam mezarlığı olan Ahlat Selçuklu Mezarlarını, Emir Bayındır Kümbetini ve Harabe Şehri ziyaret ediyoruz. Burada her biri anıt niteliğinde olan ve bazılarının boyunun üç buçuk metreye kadar ulaştığı mezar taşlarının arasında adeta bir açık hava müzesi geziyormuş hissiyatına kapılacaksınız. Gezimiz sonrasında bir sahil kasabası olan Gevaş’ a doğru hareket ediyoruz.

    Gevaş’ a varışımızda Van denilince ilk akla gelen Akdamar Adasına gidebilmek için tekneye biniyoruz (ekstra) yarım saatlik yolculuğumuz sonunda taş işçiliği ile ünlü Akdamar kilisesini ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrasında öğle yemeğimizi Van Gölü kıyısında alıyoruz(ekstra). Öğle yemeğimiz sonrasında Van kedilerini görebileceğimiz Kedi Evine gidiyoruz. Sevimli dostlarımızı sevme ve besleme imkanımız olacak ve bu güzel dostlarımızla fotoğraflar çekebilirsiniz. Sevimli dostlarımızdan ayrılarak halı ve kilim hakkında bilgiler alabileceğimiz Halı -  Kilim kooperatifinde mola veriyoruz. Molamız sonrasında ki durağımız Van Kalesi oluyor. Van’ ı kuş bakışı görebileceğiniz bu Urartu yapıtı sarp bir kayalık üzerine inşa edilmiştir. Bu eşsiz yapıyı görebileceğimiz bir noktada durarak rehberimizin anlatımlarını dinleyeceğiz ve fotoğraflar çekebileceğiz. Gezimiz sonrasında otelimize hareket. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  Öğle Yemeği: Van’ da alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  Konaklama: Rua World Hotel, Van Life Otel vb.

 6. 6. Gün
  Muradiye Şelalesi - Doğu Bayazıt - İshak Paşa Sarayı - Ani Harabeleri – Kars

    Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Muradiye Şelalesi’ ne hareket ediyoruz. Şelale adını Bağdat seferine çıkan Osmanlı Padişahı IV. Murat’tan almıştır. 18 metre yüksekliğinde bu doğa harikası sadece bizleri büyüleyen şelale görüntüsü dışında çevresinde oluşan bitki örtüsüyle de bizleri etkisi altına alacak. Varışımızda fotoğraf çekimi için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Doğu Beyazıt’ a hareket ediyoruz.

    Tendürek Dağı geçidinden geçerken katılaşmış lavları ve Çaldıran Ovası’ nda I. Selim ve Şah İsmail arasında olan ve Osmanlı Devleti’nin kesin zaferiyle sonuçlanmış olan muharebenin geçtiği alanları panoramik olarak göreceğiz. Keyifli geçen yolculuğumuz sonrasında Doğu Bayazıt’ a ulaşıyoruz. Bizleri görkemli binasıyla inşaatı 99 yıl süren İshak Paşa Sarayı karşılıyor. Canlı tarih müzesi olarak adlandıracağımız bu 220 yıllık eşsiz eser yapıldığı günden beri Doğu Anadolu’ nun sembolü olmuştur. 116 odalı bu eşsiz yapının büyüsüne rehber anlatımlarımız eşliğinde kapılacağız. Gezimiz sonrasında Doğu Bayazıt şehir merkezine dönüş yaparak ekstra öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası yönümüzü Ani Harabeleri’ ne çeviriyoruz.

     Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Iğdır – Digor güzergahı takip ederek Ani Harabeleri’ ne ulaşıyoruz. Kars’ ın en görülesi yeri olan UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde de bulunan Ani Harabeleri’ ne doğru hareket ediyoruz. Ani Harabeleri’ nde kendimizi bir Orta çağ masalında gibi hissederek büyüsüne kapılacağız. Bu kadim diyarda göreceğimiz yerler ise Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Camii olacaktır. Gezimiz sonrasında otelimize hareket. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz Kars denince ilk akla gelen Kafkas Gecesi organizasyonumuza katılabilirler. Kafkas kültürünün en güzel danslarının sergilendiği bu gecede erkeklerin havada uçarcasına, kızların ise su üzerinde süzülürcesine dans etmesini izleyebilir ve meşhur Kars kazının tadına bakma imkânı bulabilirsiniz.

  Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir
  Öğle Yemeği: Doğu Beyazıt’ ta alınacak. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Kars - Kale Cafe (Kafkas Gecesi Programı Akşam Yemeklidir.) (Ekstra)
  Konaklama: Arifoğlu Airport Otel, Sapran Deluxe Otel, Kars Park Otel vb.

 7. 7. Gün
  Kars Kalesi - 12 Havariler Cami - Taş Köprü - Namık Kemal’ İn Evi - Çifte Minareli Medrese - Erzurum Ulu Camii - Eski Erzurum Evleri - Yakutiye Medresesi - Lala Paşa Camii – Taşhan

    Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Kars turumuza başlıyoruz. Rus işgali sırasında yapılan taş binaları ile şehir bizleri karşılıyor. Türkiye’ nin Kafkasya’ ya açılan kapısı olan Kars geçmişte Bargatlı Krallığı ve  Cenub-u Garbi Kafkas Hükûmeti' ne başkentlik yapmış şehrimizdir. Kars şehir turumuz sırasında Kars Kalesi görüp günümüzde Kümbet Camii olarak anılan 12 Havariler Kilisesi’ ni geziyoruz. Ermeni mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan yapı 12 Havariyi anma adına yapılmış olup kubbe etrafında ki 12 havariyi betimleyen kabartmalar çok ilginizi çekecek. Gezimiz sonrasında Erzurum’ a hareket ediyoruz.

    Erzurum' un sembolü haline gelen bir Selçuklu eseri olan Hatuniye Medresesi de denilen Çifte minareli medreseyi, ardından Selçuklu Cami-i Kebir’lerinin ilk ve en önemli örneği olan Sultan 4. Murat zamanında yiyecek deposu olarak kullanılan Ulu Cami’yi panoramik olarak görüyor ve 11 tane evin birleşiminden oluşturulmuş Etnografı bir müze olan Eski Erzurum evlerini geziyor, ardından Anadolu da Mimar Sinan’ın nadir eserlerinden olan Lala Paşa camiini ve Caminin hemen yanında bulunan ve yine Selçuklu dönemi Medrese yapılarının en güzel örneklerinden olan Yakutiye medresesini şehir merkezideki yürüyüşümüz sırasında yanından geçerken fotoğraflama imkânımız olacak. Erzurum deyince ilk akla gelen en meşhur yeraltı zenginliği olan Oltu Taşından yapılmış objelerin satış ve sergisinin yapıldığı tarihi Taş han da serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında geri dönüş yolculuğumuz için hareket ediyoruz. Varışımızı takiben siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktalara bırakarak vedalaşarak ayrılıyoruz.

  Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir
  Öğle Yemeği: Erzurum’ da alınacak. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Güzergahımız üzeri dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)
  Konaklama: Bu Gece Otel Konaklaması Yoktur.

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

Fotoğraflar

Kampanyalar

Ulaşım Bilgileri

Lüks Gezimod Otobüsleri ile

Fiyata Dahil Olanlar

 • Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
 • Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Şanlıurfa ve Kars’ ta Oda Kahvaltı Konaklama
 • Otelde 5 Sabah Kahvaltısı
 • Otelde 3 Akşam Yemeği
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Gezimod Güvencesi
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Araç İçerisinde Bardak Su
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)
 • Tüm Öğle Yemekleri ve Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • İlk gün Sabah Kahvaltısı ve Son Gün Akşam Yemeği
 • Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Organizasyonlar 

Kampanyalar