Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Doğu Ekspresi ile Kars Erzurum Turu

Doğu Ekspresi ile Kars Erzurum Turu

2 Gece 3 Gün / 2 Gece Otel Konaklamalı Kars Otelleri

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi


 1. 1. Gün
  Kars Kalesi – Taş Köprü – 12 Havariler Camii – Kanlıtabya Savaş Müzesi

    Değerli Gezimod misafirlerimiz ile sabah saat 06:30 de Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar gidişte Pegasus Hava Yolları Kontuarı önünde buluşma. Saat 08:30 Anadolu Jet Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Kars uçuşu. Varış sonrası Havalimanında bizleri bekleyen aracımıza binerek Kars gezimize başlıyoruz. Kars ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen Kafkasya’ nın en batısında olduğundan 2 kültüründe özelliklerini taşımaktadır. Taş Köprü ve Kars Kalesi’ni görüyoruz. Sonrasında sizlere Kars şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Sarıkamış Şehitlerimiz için yapılmış olan ülkemizin en anlamlı müzelerinden biri olan Kanlı Tabya Sarıkamış Şehitleri Müzesini ziyaret ediyoruz. 1828 yılında, Rusların Kars’a yaptıkları saldırılarda, bir gece baskını sırasında tabyadaki askerlerin tamamı şehit edildiği için bu tabyanın adı literatüre Kanlı Tabya olarak geçmiştir. Ziyaretimiz sırasında bu küçük müzenin içerisindeki interaktif salonlarda o dönemin ruhunu damarlarımıza kadar hissedeceğiz. Müze ziyaretimizin ardından otelimize hareket konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı: Kars’ ta alınacaktır. (Ekstra)
  Öğle Yemeği: Kars Merkez’ de alınacak. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir
  Konaklama: Arifoğlu Airport Otel, Sapran Deluxe, Kars Park Otel vb.

 2. 2. Gün
  Ani Harabeleri- Menûçihr Cami- Çıldır Gölü – Kafkas Gecesi

    Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında ilk gezi noktamız Ermenistan sınırımız da yer alan Ani Harabeleri olacak. Ani Harabeleri, kayalık üzerinde yükselen konumu, sokakları, çarşıları ve bitişik evleriyle en iyi zamanlarındaki, Byzantion'u andırmaktadır. Bir din şehri olan Ani; Kordoba, Bagrat, Byzantion gibi krallılara asırlarca beşiklik etmiş kozmopolit bir metropoldür aslında. Yüzyıllarca birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Ani de Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menûçihr Cami gibi önemli kalıntıları görme imkânımız olacak. Rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra verilecek olan serbest zamanda çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Ani gezimizin ardından Çıldır gölüne doğru yola çıkıyoruz.

    Göl kenarında Çıldır gölünün meşhur Sarıbalığının sunulduğu keyifli bir öğle yemeği molası veriyor (Ekstra) ve gölün bu güzel manzarasını fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. (Eğer mevsim şartları uygun ise ve göl buz tutmuş ise üzerinde atlı kızaklarla güzel bir gezi yapma imkânımız da olabilecektir.) Çıldır gölü çevresinde geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz Kars denince ilk akla gelen Kafkas Gecesi organizasyonumuza katılabilirler. Kafkas kültürünün en güzel danslarının sergilendiği bu gecede erkeklerin havada uçarcasına, kızların ise su üzerinde süzülürcesine dans etmesini izleyebilir ve meşhur Kars kazının tadına bakma imkânı bulabilirsiniz.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği: Çıldır Gölü’ nde Balık Menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Kafkas gecesinde alınacaktır. (Ekstra)
  Konaklama: Arifoğlu Airport Otel, Sapran Deluxe, Kars Park Otel vb.

 3. 3. Gün
  Doğu Ekspresi İle Kars-Erzurum) – Allahuekber Dağları, Çifte Minareli Medrese, Erzurum Ulu Camii, Eski Erzurum Evleri, Yakutiye Medresesi, Lala Paşa Camiİ, Taşhan

    Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Kars tren garına hareket ediyoruz. Birlikte büyülü bir yolculuğa başlamak için Erzurum tren garına hareket ediyoruz. Doğu Ekspresi’ nin en güzel rotası olan Kars – Erzurum arasında seyahatimize başlıyoruz. Beyazların örtmüş olduğu eşsiz manzarada tren içerisinden alacağımız sıcak içeceklerimizi yudumlarken hoş sohbetlerimizi ediyor, büyüleyici manzaranın fotoğraflarını çekerek bu anları ölümsüzleştirebilirsiniz. Güzergahımıza Allahuekber Dağlarının muhteşem manzarası eşliğinde devam ederek Erzurum’ a varıyoruz.

    Erzurum gezimize başlıyoruz. İlk durağımız bir Selçuklu eseri olan ve Erzurum’ un sembolü haline gelen Hatuniye Medresesi de denilen Çifte minareli medreseyi, ardından Selçuklu Cami-i Kebir’lerinin ilk ve en önemli örneği olan Atabey Cami olarak da bilinen Ulu Cami’yi panoramik olarak görüyoruz. Ulucami gezimizin ardından 11 tane evin birleşiminden oluşturulmuş Etnografı bir müze olan Eski Erzurum evlerini geziyoruz. Bu gezilerimizin sonrasında Anadolu da Mimar Sinan’ın nadir eserlerinden olan ve Osmanlı döneminin ilk cami kabul edilen Lala Paşa Camii ve hemen yanında bulunan yine Selçuklu dönemi Medrese yapılarının en güzel örneklerinden olan Yakutiye medresesini şehir merkezideki yürüyüşümüz sırasında yanından geçerken fotoğraflama imkânımız olacak. Erzurum deyince ilk akla gelen en meşhur yeraltı zenginliği olan Oltu Taşından yapılmış objelerin satış ve sergisinin yapıldığı tarihi Taşhan adıyla da bilinen Rüstem Paşa Kervansarayı’ nda siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Erzurum Havalimanına doğru hareket ediyoruz.

    Anadolu Jet Hava Yolları tarifeli seferi 20:25 uçağı ile Erzurum – Sabiha Gökçen uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve siz değerli misafirlerimizle havalimanında vedalaşarak ayrılıyoruz.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği: Erzurum’ da Cağ kebabı Menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

Fotoğraflar

Kampanyalar

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?