Yılbaşı Özel Saraybosna Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Saraybosna

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 08:30’da buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları’nın tarifeli seferi ile 11.25’de Saraybosna uçuşu. Varışımızı takiben pasaport işlemlerimiz yaptırıp, panoramik Saraybosna turumuz için havalimanından ayrılıyoruz İlk durağımız Balkanlar’ın en ünlü çarşılarından biri olan Baş Çarşı. Bizleri 3 ayrı döneme götürecek olan Baş Çarşı şehir turumuzda Osmanlı’ya, Avusturya - Macaristan’a ve Yugoslavya dönemine ait eserleri görme şansını elde edeceğiz. Yapacağımız bu panaromik yürüyüş turumuzda; Yugoslavya döneminde Avrupa’nın en büyük "Kütüphanesi" olarak kullanılan tarihi bina, meşhur Sarajevo Sebili, Begova Camii, Kurşunlu Medrese’si, Baş çarşı Camii, Beyaz Tabya, Saat Kulesi, Katolik Baş Katedrali, Pazar Yeri katliamının yaşandığı meşhur Pazar Meydanı, Özgürlük Ateşi, 1.Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Sinagog, Bezistan görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zaman sonrası, Savaş döneminde Bosna’nın lideri olarak tanınan ve Bosna’nın unutulmayacak lideri Aliya İzzet Begovic’ın kabri ziyareti ardından otelimize geçiyoruz.


2. Gün: Saraybosna

Sabah kahvaltı ardından rehberinizin extra olarak düzenlediği ( 60 Euro ) Öğle yemekli Mostar - Poçitel - Blagaj turumuz başlıyor. Bu turumuzda ilk olarak Mostar yolu üzerinde 2. Dünya Savaşı’nda Nazi ordusu tarafından yıkılan Tito Köprüsü’nü görüyoruz. Halen yıkık bir halde bulunan köprüyü gördükten sonra Poçitel’e gidiyoruz. 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış bir Osmanlı köyü Poçitel. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından 15. yüzyılda bölgeye Osmanlı dervişlerinin ulaşmasıyla inşa edilen ilk yapı olan Blagaj Tekkesini ziyaret edeceğiz. Buna Nehrinin kaynağındaki dev kayalık oluğa inşa edilmiş tekkenin civarındaki balık restoranlarında öğle yemeğini alacağız. Öğle yemeği ardından Mostara hareket. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Herseki oluşturan iki parçadan biri olan Hersekin en büyük şehri Mostarı tanıtan yürüyüş turumuza başlıyoruz. Mimar Sinanın öğrencilerinden Mimar Hayreddinin inşa ettiği; ancak 1992de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004te Türkiyenin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koski Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından otelimize dönüyoruz.


3. Gün: Saraybosna

Sabah oteldeki kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Travnik-Vrelo Bosne-Savaş Tüneli ( 60 Euro ) turumuza katılabilirler. Turumuza katılan misafirlerimizle otelimizden hareketle ilk olarak Saraybosnanın su kaynağı Vrelo Bosneyi ziyaret ediyoruz. İgman Dağının eteklerinde yer alan ve Bosna Nehrinin kaynağını oluşturan Vrelo Bosne, yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler ve göletlerden oluşan inanılmaz güzellikte doğal bir parktır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zamanda; güne güzel bir kahveyle başlayabilir, parktaki kuğu ve ördeklerle çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Buradaki turumuzun devamında yakın geçmiş zamanda yaşanan iç savaşta şehrin kuşatma sırasında hayata bağlanmasını sağlayan savaş tünelini ve müzesini ziyaret ediyoruz. Tünelin ziyarete açık kısmını görme şansına sahip olacağımız ziyaretimizde, izleyeceğimiz video ile duygusal anlar yaşayacağız. Savaş tüneli ziyaretimizin ardından Saraybosnadan ayrılıp, Osmanlı İmparatorluğuna sayısız devlet adamı yetiştirmiş, vezirler şehri olarak anılan Travnike doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemeğimizin ardından yapacağımız panoramik Travnik turumuza, Fatih Sultan Mehmetin su içtiği rivayet edilen Plava Voda ile başlıyoruz. 300 yıldır faaliyetine devam eden Elçi İbrahim Paşa Medresesi ziyareti ile her zaman kitaplardan okuduğumuz medrese sistemini canlı olarak görme fırsatı yakalıyoruz. Turumuzun devamında tüm şehre hakim olması nedeniyle sadece Osmanlı döneminde değil, Yugoslavyanın parçalanması döneminde yaşanan iç savaş sırasında da stratejik bir öneme sahip olan Travnik Kalesi ziyaret edeceğimiz önemli bir eserdir. Travnik sokaklarında devam edecek turumuzda, alaca cami olarak da bilinen Süleymaniye Camii ve Nobel ödüllüDrina Köprüsükitabının yazarı Ivo Andriçin bugün müze olarak kullanılan evi de görülecek yerler arasındadır.(Eve giriş turumuza dahil değildir.). Travnikte verilecek serbest zamanın ardından Saraybosnaya doğru yola çıkıyoruz. Saraybosnaya varışımızla birlikte otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Boşnak Gecesi ( 65 Euro ) turuna katılabilirler. Saraybosna nın otantik restoranlarından birinde yerel müzikler ve folklör eşliğinde alacağımız akşam yemeğimiz ile unutulmaz bir gece yaşayacağız. Gecenin sonunda otelimize hareket. Geceleme otelimizde.


4. Gün: Saraybosna - İstanbul

Sabah kahvaltı ardından serbest zaman. Rehberimizin bildireceği toplanma saatinde Saraybosna Havalimanı’na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegaus Havayolları’nın tarifeli seferi ile 16.00’de İstanbul uçuşu. Saat 19:50’de varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İstanbul - Saraybosna – İstanbul arası Pegasus Havayolları ile ekonomi sınıf gidiş-dönüş uçak bileti

Havalimanı vergileri

Havaalanı / Otel / Havaalanı Transferleri

Panoramik Saraybosna şehir turu

3 gece oda/kahvaltı konaklama

Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Zorunlu seyahat sağlık sigortası

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Programda belirtilen ekstra turlar

Kişisel harcamalar

Öğle ve akşam yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 29 Aralık

  Fiyatlar

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  29.12.2018 3* Otel329.00 €429.00 € 329.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
  3 - 12 Yaş 329.00 €
  -

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Yılbaşı Özel Saraybosna Turu Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu: