Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Vizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu 7 Gece Ekstra Turlar ve Akşam Yemekleri Dahil

Vizesiz Baştan Başa Balkanlar Turu 7 Gece Ekstra Turlar ve Akşam Yemekleri Dahil

 • Seçeneğe Göre 3*/4*/5* Oteller
 • 7
 • Pegasus Havayolları

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 14.10.2023 749.00 EUR
 • 21.10.2023 649.00 EUR
 • 28.10.2023 649.00 EUR Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 17.12.2023 699.00 EUR Bu Fiyattan Son 1 Kişi
 • 23.12.2023 699.00 EUR Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 06.01.2024 499.00 EUR Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 20.01.2024 649.00 EUR Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 16.02.2024 599.00 EUR Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 21.03.2024 599.00 EUR Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 06.04.2024 699.00 EUR Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 17.05.2024 599.00 EUR Bu Fiyattan Son 3 Kişi
Kişi başı 499,00 EUR 'den itibaren 15.469,00 TL

 1. 1. Gün
  İSTANBUL – PRİSTİNE

  Sabiha Gökçen Havalimanı’nda saat 21:10’da buluşmanın ardından Pegasus Havayollarının seferi ile 23:10’da Priştine’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saat uçuş sonrasında 23:55’de varışımız ile birlikte havalimanında bizleri bekleyen transfer aracımız ile birlikte otelimize transfer. 

 2. 2. Gün
  PRİSTİNE - OHRİD

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, Ohrid’e hareket. Varışımızı takiben yapılacak Ohrid şehir turumuzda Ohrid Çarşısı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya ve Aziz Kaneo Kiliseleri ve Balkanların en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohrid gölü görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize transfer. Akşam yemeğini, geleneksel müzikler ve folklor eşliğinde yapılacak Balkan gece eğlencesinde alıyoruz. Geceleme otelimizde.

 3. 3. Gün
  OHRİD – TİRAN – İŞKODRA

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Arnavutluk'un başkenti Tiran'a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Sonrasında İşkodra’ya hareket ve geceleme burada ki otelimizde. Akşam yemeği otelimizde.

 4. 4. Gün
  İŞKODRA – BUDVA – KOTOR – TREBİNJE

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından ilk durağımız Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi-milyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Sonrasında Kotor turumuzu gerçekleştiriyoruz; Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ’a giriş yapıyoruz. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor’a hareket ediyoruz. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Turumuzun sonunda Trebinje ye hareket ve geceleme burada ki otelimizde. Akşam yemeği otelimizde.

 5. 5. Gün
  TREBINJE – POÇİTEL – MOSTAR - KONJİC – SARAYBOSNA

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Mostar şehri gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri, Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Yol üzerinde Konjic şehrinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic köprüsünü görme ve Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Ayrıca burada ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş yapabilirsiniz. Turumuz sonrasında Saraybosna ya varış ve geceleme burada ki otelimizde. Akşam yemeğimizde enfes Boşnak yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Balkan Gecesi yaşayacağız Geceleme otelimizde. 

 6. 6. Gün
  SARAYBOSNA – BELGRAD

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Saraybosna şehir turumuza başlıyoruz. yapacağımız Saraybosna Panoramik Şehir turumuz esnasında, Avrupa’nın en müstesna çarşısı baş çarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii,  Saat Kulesi,  Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu sönmeyen ateşte tamamladıktan sonra Belgrad’a hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte serbest zaman. Geceleme Belgrad ta ki otelimizde. Akşam yemeği otelimizde.

 7. 7. Gün
  BELGRAD – ÜSKÜP

  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Belgrad şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında Aziz Sava Katedrali, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında Üsküp'e hareket ve geceleme Üsküpte ki otelimizde. Akşam yemeği otelimizde.

 8. 8. Gün
  ÜSKÜP – PRİZREN – PRİSTİNE – İSTANBUL

  Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında Üsküp şehir turumuza başlıyoruz. Yeni Üsküp’ten başlıyoruz. İlk olarak şu an müze olarak kullanılan Eski Tren İstasyonunu görüyoruz. Yürüyüş turumuza dünyaca tanınmış ünlü yardımsever Rahibe Teresa adına yapılan anı evi ile devam ediyor ve Üsküp 2014 Projesi adı ile Üsküp’ün çehresini değiştiren ve değiştirecek eserleri görüyoruz. Bu eserlerin en başında yapımı Eylül 2011’de tamamlanmış Büyük İskender Heykeli bulunmaktadır. Ardından II.Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli ve 1. Justinyanus Heykeli bu proje dahilinde göreceğimiz diğer eserlerdir. Üsküp’ün Sembolü olan Osmanlı döneminde yapılmış olan Taş Köprü üzerinden Vardar Nehrini geçerek Eski Üsküp bölgesine geliyoruz. Burada alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin göstereceği buluşma yerinde toplanıp panoramik yürüyüş turumuza devam ediyoruz. Türk Çarşısı içindeki Osmanlı mimarisindeki sokaklardan yürüyerek, keyifli bir yürüyüşle, Davutpaşa Hamamı, Kapan Han, Çifte Hamam, Sulu Han’ı, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Cami, Üsküp Kalesi (Dışarıdan) Kalenin hemen yanından Vardar Nehrini ve Üsküp’ün mahallelerini görüyoruz. Osmanlı’dan birçok eserin bulunduğu Kosova’nın diğer önemli merkezi olan Prizren’ de yapacağımız şehir turunda Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Osmanlı mezarlığı, dönem mimarisinin en güzel örneklerinden Sinan Paşa Camii, savaşın yıkıcı etkilerini hâlâ görebileceğiniz Sırp mahallesi ve Roma döneminden kalan Şehir Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Prizren turu sonrasında Kosova’nın Başkenti Priştine’ye hareket ediyoruz. 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turu yapacağız. Panoramik turumuz esnasında 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Kosova Müzesi, Osmanlılar’ ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu burada öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr’ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında havalimanına transfer. Pegasus Havayolların seferi ile 02:50’de  İstanbul’a hareket ve 05:20’de varışımız ile birlikte turumuzun sonu.

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

14, 21, 28 Ekim • 17, 23 Aralık • 06, 20 Ocak • 16 Şubat • 21 Mart • 06 Nisan • 17 Mayıs

Fotoğraflar

Kampanyalar

Yorumlar

Mehmet Sarı
16.06.2023
ebru aktaş
01.04.2023
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?