Viyana Filarmoni Konseri Yılbaşı Özel Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İstanbul-Viyana

Viyana Turumuz için evinizden  sizi alacak özel araç ile havalimanına transferlerimiz gerçekleşiyor. Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminali GeziMod kontuarında sabah saat 09:00’da buluşuyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1885 sefer sayılı uçuşu ile saat 12:00’de Viyana’ya hareket ediyoruz.  Yerel saat ile 13:25’de Viyana’ya varıyor ve bizi bekleyen özel aracımız ile sanat şehri Viyana’da GeziMod olarak şehir turumuza başlıyoruz. Opera Binası , Sanat Tarihi Müzesi, Parlamento Binası , Belediye Binası , Hof Theatre , Ünivetsite , Votiv Kilisesi ve Maria Teresa Meydanı göreceğimiz önemli yerler arasında. Şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam bağları ile meşhur ve özellikle beyaz şarapları ile ün yapmış olan Grinzing Köyü’nün tipik yerel restoranlarından birinde akşam yemeğimizi alacağız. Konaklama Viyana otelimizde.


2. Gün: Viyana

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan ardından  Habsburg Hanedanı’nın  kışlık olarak kullandıkları  Hofburg Sarayını ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Kraliçe Marie Antoinette 1654 yılında yapılmış olan Hofburg Sarayı'nda dünyaya gelmiştir. Sarayın içinde İmparator Franz Joseph ve karısı İmparatoriçe Elizabeth'in (Sisi) kullandıkları odalardan bazıları gezilebiliyor. Ayrıca altı odalı Sisi Müzesi'ni gezerken Kraliçe Sisi'nin biraz tuhaf kişiliği ve ruh hali hakkında detaylı bilgiler alma imkanına sahip olacağız.. Sisi, aslında kendi halinde ve hafif bunalımlı bir kraliçeyken 1898 yılında Cenova'da trajik bir biçimde suikasta kurban gitmesinin sonrasında Avusturya için adeta bir ikon haline gelmiş. Hofburg Sarayı'nın içinde  muhteşem yemek takımlarının, mutfak ve servis eşyalarının ve süs olarak kullanılan objelerin sergilendiği bir bölüm ziyaret ederek zamanın içinde kaybolacağız. Gezimiz sonrasında serbest zamanda isteyen misafirlerimiz öğle yemeği alabilirler. Öğle yemeği sonrasında Belvedere Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Belvedere Sarayı Viyana Kuşatmasında savunmayı yöneten ve başarılı olan Prens Eugen Savoy’a hediye edilmiş bir saraydır. Prens daha sonra Avusturya ordusunun başında Osmanlılar’dan Belgrad’ı da  alarak ününe ün katmış, savaşta kazandıklarını da sanata yatırmıştır. Saray, Yukarı Belvedere ve Aşağı Belvedere olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Gezimiz sırasında daimi eserlerin sergilendiği Yukarı Belvedere’yi ziyaret ediyoruz. Aşağı Belvedere’de geçici eserler sergilenmektedir. Gezi sonrası akşam yemeğimizi  lokal bir restoranda alacağız. Konaklama Viyana otelimizde.


3. Gün: Viyana

Otelde alacağımız kahvaltının  ardından,  Viyana’nın en önemli müzelerinden UNESCO Dünya Mirasları Listesinde de olan  Schonbrunn Kraliyet Sarayı’nı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Habsburg Hanedanı’nın  yazlık olarak kullandıkları bu yapının 1400 odası bulunmaktadır. Hofburg Sarayının başrolü Kraliçe Sisi  iken Schonbrunn Sarayının yıldızı Kraliçe Maria Therasa’dır. 16 çocuğu ile tam bir hanedan annesi olan Maria Therasa Avusturya hanedanının en güçlü kadınıdır. 11 kızının 10 tanesini  politik amaçlar ile evlendirerek tüm Avrupa hanedanları ile yakın ilişkiler kurmuş ve bu sayede politik olarak da çok güçlenmiştir. Kızlarından birisi “Ekmek yoksa Pasta yesinler” sözü ile ön plana çıkan Maria Antoinette ‘dir. Gezi sonrasında otelimize geri dönüyoruz ve Yılbaşı konserimiz için hazırlanıyoruz.
Viyana Filarmoni orkestrası  1842’de besteci Carl Otto Nikolai tarafından kurulmuştur. Misyonunu, “müziğin insancıl mesajını, dinleyenlerin gündelik hayatına ve bilincine iletmek” olarak belirleyen Viyana Filarmoni, 2005 yılında, Dünya Sağlık Örgütü’nün “İyi Niyet Elçisi” seçildi.150 üyeli Viyana Filarmoni Orkestrasının yeni yıl konserini muhteşem Altın salonda izledikten sonra otelimize transfer Konaklama otelimizde.


4. Gün: Viyana-İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyoruz. Akşam transfer saatine kadar serbest zamanımız olacak. Akşam üzeri havalimanına transfer. Bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’nın TK1888 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:35’de İstanbul’a hareket. Saat 22:50’de İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transferlerimiz gerçekleşiyor. Turumuzun sonu. Bir başka GeziMod turunda görüşmek dileği ile..


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

• Evinizden Havalimanına gidiş –dönüş özel transfer
• Türk Havayolları ile İstanbul / Viyana / İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
• Viyana Filarmoni Orkestrası Musikverein Golden Hall’da Yılbaşı akşamı konser bileti
• Viyana’da 3 gece 4*’lı Hilton Danubue Waterfront Hotel’de oda kahvaltı konaklama
• Hofburg ve Belvedere Sarayı Gezileri
• Schönbrunn Sarayı gezisi
• Grinzing’te lokal restoranda akşam yemeği
• Lokal restoranda akşam yemeği
• Programda belirtilen tüm geziler, transferler ve ören yeri giriş ücretleri
• Tur boyunca profesyonel GeziMod Türkçe rehberlik hizmetleri

1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Yurt dışı çıkış harcı (ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz) 15 TL
• Vize Hizmeti (120€)
• Programda belirtilmeyen her türlü hizmet
• Öğle Yemekleri
• Yemeklerde  alınacak  içecekler
• Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
• Seyahat Sağlık Sigortası (65 Yaşa Kadar 20€ 65 Yaş Üstü 40€)

• İptal İade Sigortası (11 İşgünü Kalana kadar %100 İade) (25€)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 29 Aralık

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  29.12.20192649.003149.00 2649.000 - 2 Yaş 150.00
  3 - 6 Yaş 2629.00
  Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  - Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir  ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir.
  - GEZİMOD, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
  - Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden GEZİMOD sorumlu değildir.
  - Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
  - Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan GEZİMOD sorumlu tutulamaz.
  - GEZİMOD, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
  - Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir.
  - GEZİMOD, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
  - Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
  - Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 20 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
  - Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
  - Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
  - Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifin e herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
  - Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından GEZİMOD sorumlu tutulamaz.
  - Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
  - 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / veya ilave acılan kapanan ek yataktır.
  - Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
  - GEZİMOD konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde GEZİMOD dan tazminat hakkı yoktur.
  - Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
  - Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir.
  - Turlarda kullandığımız araçlar özel olarak turizm için tasarlanmış olup, yatar koltuk ve içerisinde klima (ısıtma ve soğutma) bulunmaktadır.
  - Katılımcı sayısına göre otobüs, midibüs, minibüs kullanılmaktadır.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri

  Pasaportunuzun  temdit süresi seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay  olmalı ve pasaportunuzda enaz 2 adet boş vize sayfası bulunmalıdır. ( Eski tip pasaportlarda sadece ‘’vizeler’’ yazan bölümüne vize basılmakta ‘’ Gümrük ve Döviz Kayıtları’’ile ‘’Açıklamalar’’ yazan bölümlere vize tatbik edilmemektedir.)
  Yırtılmış yada sökülmüş olan  pasaportlar vize başvurusunda konsolosluklar tarafından  kabul edilmediğinden dolayı pasaportunuzu mutlaka yenilemeniz gerekmektedir.
  Eski tip pasaportlarınızı süresi bitene kadar kullanılabileceğinizi, bununla beraber  Schengen ülkelerinin  ortak kararı  gereği  ilk  alındığı günden itibaren 10 yılı aşmış olan pasaportların vize başvurularının  kabul edilmediğini önemle hatırlatırız.   
  Tüm vize başvurularınızda Vize sayfaları dolmuş  veya iptal edilmiş olsa bile  eski pasaportlarınızı vize müracaatı  sırasında göstermenizin sizin için bir ‘’Referans’’olacağını unutmayınız.
  Vize hakkında detaylı bilgi ve evraklar için Seyahat Danışmanınızla görüşebilirsiniz.


  Yorumlar


  Viyana Filarmoni Konseri Yılbaşı Özel Turu Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu: