Uçaklı Kars Turu

*Sitede Yayınlanan Fotoğraflar , Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kars Tanıtım Galerisinden Alınmıştır.

Tüm Güncel Kars Turları'nı incelemek için tıklayın...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Kars Gidiş Ekonomik Uçak Bileti, Erzurum – İstanbul Dönüş Ekonomik Uçak Bileti
 • İstanbul – Havalimanı  gidiş – dönüş transfer
 • Kars – Erzurum Pulman koltuk tren bileti
 • Kars  Sim-Er  Hotel’de  2 gece yarım pansiyon konaklama (sabah ve akşam )
 • Programda  belirtilen  tüm çevre  gezileri , Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Profesyonel  Rehberlik Hizmetleri

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Kars

Sabiha Gökçen Havalimanında buluşuyoruz. Pegasus tarifeli  PC 2590 Tarifeli 08.00 uçağı için bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.  Yaklaşık  2 saatlik yolculuğumuzun ardından Kars havalimanın da bekleyen transfer aracımız ile Kars Şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turu esnasında  Geniş cadde ve sokakları ile Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılan binalar , Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Şehir turu sonrasında  Kars tan  meşhur gravyer peyniri  ve Bal alışverişi yapabilmek adına verilecek serbest  zamanın ardından  otelimize varış  akşam yemeği ve konaklama.


2. Gün: Kars - Ani Harabeleri - Çıldır Gölü

Sabah otel'de alınan kahvaltı sonrası Unesco Dünya Miras listesine eklenen, 1001 kilise şehri veya  40 kapılı şehir diye de adlandırılan Ani Harabelerini görmek üzere hareket ediyoruz. Günümüz Ermenistan sınırını oluşturan Arpaçay’ın yanı başında kurulu Ocaklı köyünde buluna ören yerinde; Tigran Honents Kilisesi, Ani Katedrali, Bakireler Manastırı, Manuçehr Camii görülecek anıtsal yapılar arasındadır.  Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşarak fotoğrafladıktan sonra  kısa bir çay/kahve molası sonrası  yörenin masalsı gölü olan 2000 m yükseklikteki Çıldır Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Öğle  yemeğimizi göl kenarında bulunan meşhur balık restaurantların'da grupça aldıktan sonra burada dilerseniz buz tutmuş gölün üzerinde dolaşarak bu güzelliği fotoğraflayabilir dilerseniz de  göl üzerinde troykalar ile hoşça vakit geçirebilirsiniz. Sonrasında otelimize dönüş akşam yemeği ve konaklama.. Yemek sonrasında Kars sokaklarında hep beraber kartopu savaşı


3. Gün: Erzurum - Yakutiye Medresesi - İstanbul

Sabah otel ‘de alınan kahvaltı sonrası Kars Gar'ına transfer oluyoruz ve Keyifli Tren seyahatimiz için Doğu Ekspresinde yerlerimizi alıyoruz. 08:00 de Trenimizin hareket etmesi ile Bembeyaz karlı dağlar ve Anadolu’nun muhteşem manzaraları eşliğinde seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık  5 Saat sürecek bu seyahatimizin ardından Erzurum’a ulaşıyoruz. Öğle yemeğimiz için meşhur  Çağ Kebabını tatmak için serbest zaman veriyoruz. Erzurum gezimizde Yakutiye Medresesi,  Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile Erzurum turumuzu tamamlamış oluyoruz.Rehberimizin belirleyeceği saat’de hareket ile  Erzurum Havalimanı’ na geçiyoruz. Pegasus Havayollarının 20:45 veya  Anadolu Jet’in 20.20 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanında sizleri bekleyen transfer aracımız ile siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İstanbul – Kars Gidiş Ekonomik Uçak Bileti, Erzurum – İstanbul Dönüş Ekonomik Uçak Bileti

İstanbul – Havalimanı  gidiş – dönüş transfer

Kars – Erzurum Pulman koltuk tren bileti

Kars  Sim-Er  Hotel’de  2 gece yarım pansiyon konaklama (sabah ve akşam )

Programda  belirtilen  tüm çevre  gezileri , Mesleki Sorumluluk Sigortası

Profesyonel  Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğlen  yemekleri  ve  tüm  yemekler  esnasında  alınan  içecekler.

Çıldır Gölünde atlı kızak  gezisi

Müze ve ören  yeri  giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 20 Aralık

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  GENEL ŞARTLAR
  Gezi süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 2 gece 3 gün olup, 2 gece otel konaklaması bulunmamaktadır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezimod’un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 10 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezimod’da saklıdır. Turun iptali durumunda Gezimod iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. Turlarımızda 08 - 12 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 13 - 23 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüks midibus, 24 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüks midibüs ile ulaşım sağlanır. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza KDV dâhildir.

  KADEMELİ FİYAT SİSTEMİ
  Tüm uçaklı kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (uçaklarda doluluk oranı arttıkça) uçaklardaki fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
  Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

  REHBER TAVSİYESİ
  Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

  İKLİM ŞARTLARI
  Doğu Anadolu bölgemizde karasal iklim hâkim olmaktadır. Karasal iklim kışları soğuk ve karlı geçen, yazları ise sıcak ve kurak geçen iklim türüdür. Bu iklim türünde kış erken başlayarak karın 90 gün yerin üzerinde kalmasına sebep olmaktadır. Yazlarda kış gibi erken başlayarak sıcaklık yüksek olmaktadır. Fakat bu bölgemizde nem oranı yüksek olmadığı için sıcaklık fazla yüksek hissedilmemektedir. Gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkları fazla olmaktadır. Bununla beraber yıllık sıcaklık farkları da yüksek oranda olmaktadır. Yazları sıcak ve kurak geçer, kışları ise soğuk ve kar yağışlıdır.
  Çok geniş ve yükselti farkları olan bir bölge olduğu için iklim özelliği de farklılıklar göstermektedir. Erzurum Kars bölümü kışın sert geçtiği sıcaklığın en düşük olduğu kesimdir. Bu bölgede sıcaklık -40 dereceye kadar düşmektedir. Yıllık yağış miktarı bu bölgede daha fazladır.
  Kış mevsiminde yağışlar kar şeklinde görülmektedir ve uzun süre yerde kalmaktadır. Yazları sıcaklık 20 derecenin üzerine kadar çıkmaktadır. Yukarı Fırat bölümü daha güneyde kalarak ve yükseltinin az olması nedeni ile sıcaklık değerleri yıl içerisinde daha yüksektir. Bu bölgede de kış yağışları fazla, yaz mevsimi ise kurak geçmektedir.

  ULAŞIM ARAÇLARIMIZ
  MIDIBUSLER / 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
  MINIBUSLER / 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
  Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik Mercedes Sprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir. Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre yukarıda belirtilen araç tipleri tayin edilir.

  TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.   


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Uçaklı Kars Turu Hakkındaki Düşünceleriniz  Konaklama

  Sim Er Hotel

  Ulaşım

  Pegasus Havayolları Gidiş - Anadolu Jet Havayolları Dönüş

  Gezilecek Yerler

  Kars, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Yakutiye Medresesi

  Kalkış

  Sabiha Gökçen Havalimanı

  Telefon

  0850 433 74 34