Doğu Ekspresi İle Kars Turu 4 Gece (Uçak Gidiş-Yataklı Tren Dönüş)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

*Sitede Yayınlanan Fotoğraflar , Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kars Tanıtım Galerisinden Alınmıştır.

Tüm Güncel Kars Turları'nı incelemek için tıklayın...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Kars Gidiş Ekonomik Uçak Bileti, Erzurum – İstanbul Dönüş Ekonomik Uçak Bileti
 • İstanbul – Havalimanı  gidiş – dönüş transfer
 • Kars – Erzurum Pulman koltuk tren bileti
 • Kars  Sim-Er  Hotel’de  2 gece yarım pansiyon konaklama (sabah ve akşam )
 • Programda  belirtilen  tüm çevre  gezileri , Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Profesyonel  Rehberlik Hizmetleri

Tur Programı

1. Gün: Sarıkamış

Sevgili Konuklar; İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Havalimanına kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızın saat en geç 05.30‘da Pegasus Havayolları Kontuarlarından check in işlemlerini yaptırarak güvenlik kontrolünden geçmesi gerekmektedir. 07.15’de hareket edecek olan Pegasus Havayolları İstanbul Sabiha Gökçen – Kars uçağı ile Kars’a hareket ediyoruz. Kars’ta bizi bekleyen aracımızla ve rehberimizle buluştuktan sonra turumuza başlıyoruz. Sarıkamış’a ulaşıyoruz. Düşmandan daha çok, soğukla savaşan ordumuzun yaklaşık 70.000 şehit verdiği Allahüekber Dağları’na bakan anıtı ziyaret ediyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi’nde vereceğimiz serbest vakitte dileyen misafirlerimiz ekstra olarak kızak kiralayıp, keyifli dakikalar yaşayabilirler. Ardından Kars şehir merkezinde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Sabiha Gökçen Havalimanında Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Sarıkamış’ta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Kars Grand Ani Otel 4*

Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 240 km Yol Katedeceğiz.

Otele Varış Saati: Turumuzun Bu Gününde Otelimize Girişimiz 18.00 – 18.30 saatleri arasında olacaktır.


2. Gün: Ani Harabeleri, Ani Katedrali, Genç Kızlar Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi, Menücehr Camii, Sultan Sarayı, Yıkık Köprü, Arpa Çay, Çıldır Göl, Gölde Kızak ve Balık Tutma Keyfi, Kars Gecesi

Sevgili Konuklar, sabah erken saatlerde yeni güne merhaba diyor ve otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, Kars’ın dünyaca ünlü ziyaret alanı olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilen Ani Harabeleri‘ne ulaşıyoruz. Ermeni ve Selçuklu kültürünün dünya üzerindeki en önemli sentezi konumundaki bu antik kentte, Ani Katedrali (Fethiye Camii), Genç Kızlar Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi, Keçel Kilisesi ve Yıkık Köprü ilk gezi noktalarımız olacak. Bir zamanlar Ermeni Krallığı’na da başkentlik yapmış Ani’de, Selçuklu’nun önemli eserlerinden ve Anadolu’nun ilk Türk Camisi olan Menücehr Cami, Ebul Muhammeran Cami ve Sultan Sarayı diğer gezi noktalarımız olacak. Ani harabelerinde geçireceğimiz güzel dakikalar ve rehberimizden edineceğimiz değerli bilgilerin ardından, Türkiye-Ermenistan sınırını teşkil eden Arpa Çayı boyunca yol alarak Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Burada ilk olarak öğle yemeğimizi göl kenarında alıyoruz. Yemek sonrasında Çıldır’ı tanımaya başlıyoruz. Deniz seviyesinden 1959 metre yüksekliğe sahip bu muhteşem göl, kış aylarında üzeri genelde donuk vaziyettedir. Dileyen konuklarımız, göl üzerinde atlı kızakla gezinti yapabilir, buz içerisinde balık avlayabilir ya da bolca fotoğraf çekilebilirler. Çıldır Gölü ziyaretlerimizi de bitirdikten sonra Kars’a geri dönerek otelimize ulaşıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Çıldır Gölü Kenarında Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Kars Grand Ani Otel 4*

Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 110 km Yol Katedeceğiz.

Otele Varış Saati: Turumuzun Bu Gününde Otelimize Girişimiz 18.00 – 18.30 saatleri arasında olacaktır.


3. Gün: Kars, Kars Kalesi, Namık Kemal Evi, Kümbet Camii, Aleksander Nevsky Katedrali, Fethiye Camii, Kanlı Tabya Harp Müzesi, Eski Rus Konsolosluk Binası, İsmet Paşa İlkokulu, Taş Köprü ve Hamamlar

Sevgili Konuklar, sabah erken saatlerde yeni güne merhaba diyor ve otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip, serhat şehrimiz Kars’ı gezmeye ve tanımaya başlıyoruz. Kars’taki ilk durak noktamız, şehri kuşbakışı seyredip fotoğraflayabileceğimiz Kars Kalesi olacak. 1152 yılında Selçuklular tarafından yaptırılan bu muhteşem eseri ziyaret ettikten sonra, edebiyat dünyamızın önemli şairlerinden olan Namık Kemal’in Evi’ni ziyaret edeceğiz. Şairin hayatının belli bir dönemini geçirdiği bu evde, şansımız yanımızda olursa aşık atışmasına da tanık olacağız. Namık Kemal Evi ziyaretimizin ardından, Kümbet Camii’ni (Eski 12 Havariler Kilisesi) göreceğiz. Ardından ise Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden olan Fethiye Cami’sini ziyaret edeceğiz. Rusların bölgeyi kuşattığı yıllarda inşa edilen ve Aleksander Nevsky Katedrali olarak bilinen bu muhteşem eser, Kars’ın en dikkat çeken yapıları arasındadır. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından ise rehberimizle birlikte Kars sokaklarında gezintiye çıkıyoruz. Bu gezi esnasında Kars’ın kendine has ve neredeyse tamamına yakını Baltık mimari tarzında olan yapıları arasında gezip, bölge halkıyla kaynaşıp, yeni bir kültürü tanımanın keyfini süreceksiniz. Bu güzel gezi esnasında göreceğimiz başlıca yapılar; Eski Rus Konsolosluk Binası, İl Sağlık Müdürlüğü Binası, Kafkas Üniversitesi Devlet Konservatuarı Binası, Sanayi ve Ticaret Odası Binası, İsmet Paşa İlkokulu, Eski Vilayet Binası ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı olacak. Bu gezi esnasında Kars kaşarı, gravyer kaşarı, bal, piti, kete, hangel ve kaz eti gibi Kars’ın meşhur lezzetlerinden satın alma şansı bulacaksınız. Serbest vakit sonrasında ise ekstra akşam yemeğimizi alacağımız ve muhteşem bir Kafkas gecesi ile birlikte aşıklar atışmasını izleyeceğimiz mekanımıza geçiyoruz. Akşam saat 22.15’e kadar doyasıya eğlendikten sonra turumuzun en önemli parçası olan ve unutulmaz deneyimler yaşatacak olan Doğu Ekspresi Yolculuğu için Kars Tren Garı’na gidiyoruz. 22.35 Turistik Doğu Ekspresi seferi ile Kars-Ankara yolculuğumuza başlıyoruz. Bizler için ayrılan yataklı vagonlarımıza yerleştikten sonra muhteşem yolculuğun tadını çıkarmaya başlıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Kars’ta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Kars’ta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Turistik Doğu Ekspresi’nde Tahsis Edilen Vagondaki 2 Kişilik Odada Konaklama Yapılacaktır.

Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 25 km Yol Katedeceğiz.


4. Gün: Ekstra Divriği ve Sivas, Kongre Binası, Çifte Minareli Medrese Turları

Sevgili Konuklar; geçireceğimiz keyifli ve bol muhabbetli bir gece yolculuğunun ardından sabah 09.30 civarı Sivas’ın Divriği İlçesi’ne ulaşacağız. Trenimiz burada yaklaşık 2,5 saatlik bir mola verecek. Bu molada dileyen konuklarımızla birlikte ekstra Divriği Turu yapacağız. Ekstra olarak gerçekleştireceğimiz bu turumuzda, muhteşem mimarisiyle öne çıkan Divriği Evlerini ve ülkemizde en güzel camii örneklerinden olan Divriği Ulu Camii’ni görme şansına sahip olacağız. Gezilerimizin ardından trenimize dönüyoruz. Trenimize yerleştikten sonra 12.00’de Sivas’a doğru yol alıyoruz. Saat 14.45 civarı ulaşacağımız Sivas Bostan Kaya’da, trenimiz yaklaşık 3 saat mola verecektir. Bu sürede ekstra olarak Sivas turu düzenlenecektir. Ekstra Sivas gezimizde, Kongre Binası, Çifte Minareli Medrese, Sivas Meydanı, Gökmedrese, Bürüciye Medresesi, Şifahane başlıca gezi noktalarımız olacaktır. 19.10’da Sivas Bostan Kaya’dan ayrılacak trenimiz muhteşem gündüz manzaralarıyla, Kayseri üzerinden Ankara’ya doğru yol alacaktır.

 

Sabah Kahvaltısı: Turistik Doğu Ekspresi Trenin Restoranında Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Divriği’de Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Sivas’ta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Turistik Doğu Ekspresi’nde Tahsis Edilen Vagondaki 2 Kişilik Odada Konaklama Yapılacaktır.

Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 500 km Yol Katedeceğiz.


5. Gün: Ankara – İstanbul Hızlı Tren Yolculuğu

Sevgili Konuklar, keyifle ve yataklarımızda dinlenerek geçireceğimiz yolculuğumuzun sonrasında sabah 05.30 – 06.00 arası Ankara Garı’na ulaşıyoruz.  08.05’te kalkacak olan Ankara – İstanbul Hızlı Trenine binerek İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. 10.48 Arifiye, 11.10 İzmit, 12.00 Pendik, 12.26 Bostancı, 12.34 Söğütlüçeşme duraklarından istediğinizde inerek İstanbul’a geri dönüyoruz. İstanbul’a ulaşınca, bir başka Gezimod organizasyonunda yeniden görüşmek üzere, hoşça kalın diyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Ankara’da Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Tur Bitimi. Bugün Öğle Yemeği Yoktur.

Akşam Yemeği: Tur Bitimi. Bugün Akşam Yemeği Yoktur.

Konaklama: BU AKŞAM OTEL KONAKLAMASI YOKTUR. TUR BİTMEKTEDİR.

Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 405 km Yol Katedeceğiz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

4* Grand Ani Otelde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

2 Gece Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagonda Konaklama

Otelde Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

Otelde Açık Büfe Ya da Set Menü 2 Akşam Yemeği

Turistik Doğu Ekspresi Treni İle Kars - Ankara Biletleri (Yataklı Vagon)

İstanbul-Kars Arası Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri

Ankara-İstanbul Arası Ekonomi Sınıfı YHT Tren Biletleri

Kars Havalimanı-Sarıkamış Kars Transferi, Kars İçindeki Tüm Transferler ve Diğer Çevre Gezileri

Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Zorunlu Seyahat Sigortası

Milli Park Girişleri ve Otoparklar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğle Yemekleri

İlk Gün Sabah Kahvaltısı

Otelde Alınmayan Tüm Akşam Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınacak İçecekler

Hızlı Trendeki ve Turistik Doğu Ekspresi’ndeki Tüm Öğünler

Tüm Özel Harcamalar

Programda Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Müze Girişleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  GENEL ŞARTLAR
  Gezi süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 2 gece 3 gün olup, 2 gece otel konaklaması bulunmamaktadır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezimod’un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 10 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezimod’da saklıdır. Turun iptali durumunda Gezimod iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. Turlarımızda 08 - 12 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 13 - 23 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüks midibus, 24 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüks midibüs ile ulaşım sağlanır. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza KDV dâhildir.

  KADEMELİ FİYAT SİSTEMİ
  Tüm uçaklı kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (uçaklarda doluluk oranı arttıkça) uçaklardaki fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
  Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

  REHBER TAVSİYESİ
  Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

  İKLİM ŞARTLARI
  Doğu Anadolu bölgemizde karasal iklim hâkim olmaktadır. Karasal iklim kışları soğuk ve karlı geçen, yazları ise sıcak ve kurak geçen iklim türüdür. Bu iklim türünde kış erken başlayarak karın 90 gün yerin üzerinde kalmasına sebep olmaktadır. Yazlarda kış gibi erken başlayarak sıcaklık yüksek olmaktadır. Fakat bu bölgemizde nem oranı yüksek olmadığı için sıcaklık fazla yüksek hissedilmemektedir. Gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkları fazla olmaktadır. Bununla beraber yıllık sıcaklık farkları da yüksek oranda olmaktadır. Yazları sıcak ve kurak geçer, kışları ise soğuk ve kar yağışlıdır.
  Çok geniş ve yükselti farkları olan bir bölge olduğu için iklim özelliği de farklılıklar göstermektedir. Erzurum Kars bölümü kışın sert geçtiği sıcaklığın en düşük olduğu kesimdir. Bu bölgede sıcaklık -40 dereceye kadar düşmektedir. Yıllık yağış miktarı bu bölgede daha fazladır.
  Kış mevsiminde yağışlar kar şeklinde görülmektedir ve uzun süre yerde kalmaktadır. Yazları sıcaklık 20 derecenin üzerine kadar çıkmaktadır. Yukarı Fırat bölümü daha güneyde kalarak ve yükseltinin az olması nedeni ile sıcaklık değerleri yıl içerisinde daha yüksektir. Bu bölgede de kış yağışları fazla, yaz mevsimi ise kurak geçmektedir.

  ULAŞIM ARAÇLARIMIZ
  MIDIBUSLER / 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
  MINIBUSLER / 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
  Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik Mercedes Sprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir. Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre yukarıda belirtilen araç tipleri tayin edilir.

  TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.   


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Doğu Ekspresi İle Kars Turu 4 Gece (Uçak Gidiş-Yataklı Tren Dönüş) Hakkındaki Düşünceleriniz  Tur Fiyatı

  Konaklama

  Sim Er Hotel

  Ulaşım

  Pegasus Havayolları Gidiş - Anadolu Jet Havayolları Dönüş

  Gezilecek Yerler

  Kars, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Yakutiye Medresesi

  Kalkış

  Sabiha Gökçen Havalimanı

  Telefon

  0850 433 74 34