Uçaklı Kars Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tüm Güncel Kars Turları'nı incelemek için tıklayın...

 

Tur Programı

1. Gün: KARS MÜZESİ – TREN GARI – VİLAYET KONAĞI – PTT BİNASI – HEKİM EVİ – KALE – ONİKİ HAVARİLER KİLİSESİ – TAŞ KÖPRÜ – NAMIK KEMAL EVİ – DEFTERDARLIK BİNASI – FETHİYE CAMİİ

Saygıdeğer misafirlerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanı’nda en geç saat 07.45 da Pegasus Havayolları kontuarı önünde rehberimiz ile buluşuyoruz. Nüfus cüzdanı veya ehliyet ile uçağımıza c/ın işlemlerimizi yapıyoruz. Güvenlik kontrolünden geçerek 09.20’da hareket edecek olan, Pegasus Havayolları İstanbul Sabiha Gökçen – Kars uçağı ile hareket ediyoruz. Kars Havaalanı çıkışında rehberimiz ve aracımız ile buluştuktan sonra, Kars şehir merkezine hareket ediyoruz.  Osmanlı İmparatorluğu'nun en fazla eser bıraktığı doğudaki tek şehir olan Kars’ta, alacağımız öğle yemeği (ekstra) sonrasında, Rus işgali sırasında yapılan ve günümüze hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Kars Müzesi, Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Tren Garı, Vilayet Konağı, PTT Binası, Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Kale, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal’in evi, Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi) göreceğimiz yerler arasında yer alacak. Gezilerimiz ardından, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Öğle Yemeği: Kars’ta rehberimizin yönlendireceği restoranda alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Kale Otel veya The Kars Park Hotel
Tur Güzergâhı: Kars Havalimanı – Kars Şehir Merkezi


2. Gün: ANİ HAREBELERİ - GAGİK KİLİSESİ - HAVARİLER KİLİSESİ - EBU-L MUNEÇEHR CAMİİ - ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Ani Harabeleri`ne hareket ediyoruz. Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateş Gedesi ve bir Gürcü Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menuçehr Camii’ni gezeceğiz. Ani Harabeleri gezimiz sonrasında, deniz seviyesinden 1959 metre yükselikte bulunan, Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda, kış dönemlerinde, buz tutan olan göl üzerinde kızakla kısa bir tur yapabilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında, gölde balık avına çıkacak ve avladığımız balıkları göl kenarındaki lokantada beraberce yiyeceğiz. (Ekstra) yemek sonrası,  otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ile, şehir merkezindeki ışıklandırılmış caddelerde rehberimiz eşliğinde kısa bir yürüyüş gezisi gerçekleştireceğiz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Çıldır Gölü kenarında alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Kale Otel veya The Kars Park Hotel
Tur Güzergâhı: Kars – Ani Harabeleri – Çıldır Gölü - Kars


3. Gün: BOĞATEPE (ZAVOT) KÖYÜ - PEYNİR MÜZESİ - KARS ŞEHİR MERKEZİ

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, 1936 yılına kadar Zavot adı ile bilinen, Kars  gezimizde görülmeye değer yerlerden birisi olan, Boğatepe Köyü’ne gidiyoruz. Eski bir Malakan Köyü olan Boğatepe Köyü içerisinde bulunan Türkiye’nin ilk ve tek peynir müzesi bulunmaktadır. Ekomüze Zavot’da; farklı kültürlerin karşılıklı etkileşimi ile İsviçreli, Rus (Malakan), Alman ve yerli ustaların yöredeki flora ve yerel hayvan ırklarının özelliklerini birleştirerek Gravyer ve Kaşarın damaklarda nasıl bir özgün bir lezzete dönüştüğünün hikâyesini görebilirisiniz. Halen Kars bölgesinde geleneksel Gravyer ve Kaşar üretimin yapıldığı tek köy olan Boğatepe Köyünde yapacağınız kısa bir köy gezisi sonrasın da, Kars şehir merkezine dönüyoruz.  Öğle yemeği (ekstra) ardından, kalan zamanımız da, şehirde kısa bir alışveriş süresi veriyoruz. (Bu arada Kars Kaşarı ve Gravyer Peynirini almanızı öneririz.) Serbest zaman sonrasında, Anadolu Jet Havayolları saat 15.45 Kars – Sabiha Gökçen Havalimanı uçağına binmek için, Kars Havaalanı’na hareket ediyoruz. Bir sonraki Gezimod turunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz…

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Kars’ta rehberimizin yönlendireceği restoranda alınacaktır. (Ekstra)
Tur Güzergâhı: Kars – Boğatepe Köyü – Kars  – Kars Havalimanı

UÇAKLI KARS TURUMUZ KATILIMCI SAYISI 12 -20 KİŞİ İLE SINIRLI BUTİK BİR TURDUR.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Belirtilen Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama
İstanbul Sabiha Gökçen – Kars Havaalanı ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti
Profesyonel rehberlik hizmeti
Lüks turizm araçları ile ulaşım
Açık büfe 2 sabah kahvaltısı
Açık büfe veya set menü 2 akşam yemeği
Programda belirtilen tüm çevre gezileri
Otopark ücretleri
Gezimod güvencesi
1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm özel harcamalar
Tüm öğle yemekleri
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Ekstra olarak belirtilen tüm geziler, etkinlikler ve faaliyetler
Müze ve örenyeri giriş ücretleri (Ani Harabeleri 8 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 25 Ocak • 01, 08, 15, 22 Şubat • 01, 08, 15, 22, 29 Mart

  Fiyatlar

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  25.01.2019 The Kars Park Hotel999.00 TL1199.00 TL 999.00 TL--Taksitler »
  01.02.2019 The Kars Park Hotel999.00 TL1199.00 TL 999.00 TL--Taksitler »
  08.02.2019 The Kars Park Hotel999.00 TL1199.00 TL 999.00 TL--Taksitler »
  15.02.2019 The Kars Park Hotel999.00 TL1199.00 TL 999.00 TL--Taksitler »
  22.02.2019 The Kars Park Hotel999.00 TL1199.00 TL 999.00 TL--Taksitler »
  01.03.2019 The Kars Park Hotel999.00 TL1199.00 TL 999.00 TL--Taksitler »
  08.03.2019 The Kars Park Hotel999.00 TL1199.00 TL 999.00 TL--Taksitler »
  15.03.2019 The Kars Park Hotel999.00 TL1199.00 TL 999.00 TL--Taksitler »
  22.03.2019 The Kars Park Hotel999.00 TL1199.00 TL 999.00 TL--Taksitler »
  29.03.2019 The Kars Park Hotel999.00 TL1199.00 TL 999.00 TL--Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  GENEL ŞARTLAR
  Gezi süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 2 gece 3 gün olup, 2 gece otel konaklaması bulunmamaktadır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezimod’un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 10 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezimod’da saklıdır. Turun iptali durumunda Gezimod iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. Turlarımızda 08 - 12 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 13 - 23 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüks midibus, 24 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüks midibüs ile ulaşım sağlanır. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza KDV dâhildir.

  KADEMELİ FİYAT SİSTEMİ
  Tüm uçaklı kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (uçaklarda doluluk oranı arttıkça) uçaklardaki fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
  Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

  REHBER TAVSİYESİ
  Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

  İKLİM ŞARTLARI
  Doğu Anadolu bölgemizde karasal iklim hâkim olmaktadır. Karasal iklim kışları soğuk ve karlı geçen, yazları ise sıcak ve kurak geçen iklim türüdür. Bu iklim türünde kış erken başlayarak karın 90 gün yerin üzerinde kalmasına sebep olmaktadır. Yazlarda kış gibi erken başlayarak sıcaklık yüksek olmaktadır. Fakat bu bölgemizde nem oranı yüksek olmadığı için sıcaklık fazla yüksek hissedilmemektedir. Gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkları fazla olmaktadır. Bununla beraber yıllık sıcaklık farkları da yüksek oranda olmaktadır. Yazları sıcak ve kurak geçer, kışları ise soğuk ve kar yağışlıdır.
  Çok geniş ve yükselti farkları olan bir bölge olduğu için iklim özelliği de farklılıklar göstermektedir. Erzurum Kars bölümü kışın sert geçtiği sıcaklığın en düşük olduğu kesimdir. Bu bölgede sıcaklık -40 dereceye kadar düşmektedir. Yıllık yağış miktarı bu bölgede daha fazladır.
  Kış mevsiminde yağışlar kar şeklinde görülmektedir ve uzun süre yerde kalmaktadır. Yazları sıcaklık 20 derecenin üzerine kadar çıkmaktadır. Yukarı Fırat bölümü daha güneyde kalarak ve yükseltinin az olması nedeni ile sıcaklık değerleri yıl içerisinde daha yüksektir. Bu bölgede de kış yağışları fazla, yaz mevsimi ise kurak geçmektedir.

  ULAŞIM ARAÇLARIMIZ
  MIDIBUSLER / 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
  MINIBUSLER / 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
  Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik Mercedes Sprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir. Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre yukarıda belirtilen araç tipleri tayin edilir.

  TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.   


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Uçaklı Kars Turu Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu:

  Tur Fiyatı

  Konaklama

  Büyük Kale ve The Kars Park Hotel

  Ulaşım

  Pegasus Havayolları Gidiş - Anadolu Jet Havayolları Dönüş

  Gezilecek Yerler

  Kars, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Boğatepe (Zavot) Köyü

  Kalkış

  Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus Havayolları saat 09:20 uçağı

  Telefon

  0850 433 74 34