5 Gece Uçaklı Gap Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İstanbul-Adana-İskenderun-Asi Nehri-Antakya-Harbiye

04.00 Zeytinburnu Çırpıcı İspark

04.30 Harbiye Askeri Müze Karşısı  

05.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkından kalkacak olan servis aracımız ile İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına hareket ediyoruz. 07.55 de Pegasus Havayolları ile Adana'ya hareket edecek olan uçağımıza biniş işlemlerimizi sonlandırıyor ve Adana'ya hareket ediyoruz. (Uçak saatlerinde oluşabilecek Rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir.) Adana Havaalanında bizi bekleyen transfer aracımız ile buluşuyoruz.Saygıdeğer misafirlerimiz, yolda alacağımız (extra) kahvaltımızın ardından zengin kültürü ile dikkat çeken İskenderun üzerinden Belen Geçidine çıkarak Amik Ovası ve Amanos Dağları'nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya'ya ulaşıyoruz. Eski adı Orontes Nehri olan Suriye Dağlarından doğup Saman Dağında denize boşalan Asi Nehrinin kıyısında kurulan Antakyadaki ilk durağımızdünyanın en büyük üçüncü mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi olacak. Burada antik dönemdeki ismi Dafne günümüzdeki ismi Harbiye'den çıkartılan Mozaikleri görüyoruz.Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Tahtacılar çarşısı olarak da bilinen Uzun Çarşı da serbest zaman veriyoruz.Daha sonrasında İlk Hıristiyan şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisini yapıyoruz.Sonrasında Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Müsait olduğu takdirde gezebileceğimiz Türk-Katolik Kilisesini görüp Tarihi Antakya Evlerini gördükten sonra dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi'ne gidiyoruz (Kilise tadilatta olduğundan anlatımlarımızı dışarıda gerçekleştireceğiz). Kilise önündeki Antakya Manzarası sizleri büyüleyecek, Kilise gezimiz sonrasında Antakya'dan 12 km ileride Daphne ve Apollon'un Aşklarının geçtiği Harbiye'ye (Dafne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Yolda alınacak. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Antakya da menü olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otel'de alınacaktır. (Ücrete dahildir)

Güzergah: Adana-Hatay-Harbiye / 215 KM

Konaklama Oteli: 3* veya 4* Butik / Şehir Otelleri ( Hatay - Antakya)


2. Gün: Kırıkhan-Hassa-Narlı-Pazarcık-Adıyaman-Arsemia-Cendere Köprüsü-Karakuş Tümülüsü-Nemrut Dağı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Antakya'dan ayrılıyor ve Kırıkhan- Hassa-Islahiye-Pazarcık-Gölbaşı üzerinden Adıyaman'a ulaşıyoruz.Burada otobüsümüzden inerek bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz.Daha sonrasında Kahta'dan geçerek ilk durağımız olan Karakuş Tümülüsüne geliyoruz.Muhteşem bir manzara içerisinde rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsüne ulaşıyoruz.Burada yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından, Kommagene Krallarının yazlık başkenti olan Arsemia'yı görerek deniz seviyesinden 2100 m yükseklikte bulunan Nemrut dağının zirvesine ulaşıyoruz. Kommagene kralı Antiokhos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz.Yapılan anlatımlar ardından Gün Batımını (Bölgenin yoğunluğuna bağlı olarak,tur programında herhangi bir değişiklik olmadan GÜN DOĞUMUNA'da çıkılabilir) muhteşem manzarasında seyrediyoruz.Ardından tekrar minibüslerimize binerek Adıyaman'da bulunan otelimize ulaşıyoruz.Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe (Ücrete dahildir)

Öğle Yemeği : Adıyaman'da menü olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otel de alınacaktır. (Ücrete dahildir)

Güzergah  : Hatay-Narlı-Pazarcık-Adıyaman-Kahta-Adıyaman / 430 KM

Konaklama Oteli : 3* veya 4* Butik / Şehir Otelleri ( Adıyaman)


3. Gün: Atatürk Barajı-Siverek-Batman-Hasankeyf-Midyat-Telkariciler Çarşısı

Sabah kahvaltı sonrası Dünyanın 6. Büyük barajı olan ve Türkiye'nin en büyük barajı Atatürk barajına ulaşıyoruz.Seyir terasında yapılan anlatımlar ardından Siverek, Batman üzerinden takiple yakın bir zamanda sular altında kalacak olan HasanKeyf'e ulaşıyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini geziyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprüyü görüp, Kör Zeynel Türbesini de fotoğrafladıktan sonra gezimizi tamamlıyoruz.Yapılan anlatımlar çekilen Fotoğrafları takiben verilen serbest zamanda Yolgeçen Hanında Dibek Kahvesini içmeyi ihmal etmeyin.Sonrasında bu güzel yerden ayrılarak Midyat'a ulaşıyoruz.İlk durağımız ise bir çok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkariciler çarşısında alış-veriş için verilen serbest zamanı takiben Otelimize ulaşıyoruz.Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe (Ücrete dahildir)

Öğle Yemeği: Mardin'de menü olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otel'de alınacaktır. (Ücrete dahildir)

Güzergah: Adıyaman-Siverek-Diyarbakır-Batman-Hasankeyf-Midyat  / 434 KM

Konaklama Oteli: 3* veya 4* Butik - Şehir Otelleri ( Mardin - Midyat)

 

 


4. Gün: Mardin-Kasimiye Medresesi-Ulu Camii-Abbarlar-PTT Binası-Mezopotamya Ovası-Deyr Ul Zarafan-Harran Ovası-Höyük-Harran Konuk Evi

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, Mardin'e ulaşıyoruz. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani'sinden-Arap'ına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Öğle yemeğimizin ardından Ulu Cami'ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir olarakta geçen Ulu Camiyi veren bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz.Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz.Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp Mardinden ayrılıyoruz.Daha sonrasında dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran'a geliyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Sonrasında otelimize yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde. Yemek sonrasında Şanlıurfa'nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde mırramızı içip şıllık tatlısını ve çiğ köfte yiyor eğlenceye tam hız devam ediyoruz. (Ekstra 50,00 TL)

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe (Ücrete dahildir)

Öğle Yemeği: Şanlıurfa'da menü olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otel'de alınacaktır. (Ücrete dahildir)

Güzergah: Midyat-Mardin-Harran-Şanlıurfa / 310 KM

Konaklama Oteli: 3* veya 4* Butik - Şehir Otelleri (Şanlıurfa)


5. Gün: Balıklı Göl-Hz. İbrahimin Doğduğu Mağara-Kapalı Çarşı-Gümrükhan-Göbekli Tepe-Kelaynak Kuşları-Halfeti Tekne Turu-Fırat Nehri-Rum Kale-Gaziantep Mozaik Müzesi

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz.Daha sonrasında 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe'ye ulaşıyoruz. .(KAZI ÇALIŞMALARI NEDENİYLE KAPALI OLABİLİR AÇIK İSE GEZİ YAPILACAKTIR )Dünya da bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir. Göbekli Tepe'den ayrılıyor ve Birecik'e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz. Yolumuzun sonunda bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale'nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti'ye çıkıyoruz. Halfeti'den ayrıldıktan sonra Gaziantep'e ulaşıyoruz. Gaziantep'teki ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak.Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından,Gaziantep'de bulunan otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeğimiz otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe (Ücrete dahildir)

Öğle Yemeği: Gaziantep'te menü olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otel'de alınacaktır. (Ücrete dahildir)

Güzergah: Şanlıurfa-Halfeti-Gaziantep / 223 KM

Konaklama Oteli: 3* veya 4* Butik - Şehir Otelleri ( Gaziantep)

 

 


6. Gün: Gaziantep Kalesi-Sedefçiler Çarşısı-Almacı Pazarı-Bakırcılar Çarşısı-Zincirli Bedesten-Tütün Hanı-Kasteller-Tahmis Kahvesi-Kahramanmaraş-Adana-Taş Köprü-Sabancı Camii-Tarsus-İstanbul

Sabah otelimiz'de alacağımız kahvaltı sonrasında Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz.Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Cami Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan Kastelleri görüyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır,baharat,Antep fıstığı,Sedef kakma,baklava alış-verislerimizi yapıyoruz.Daha sonrasında yemek konusunda adıyla anılan bir kente gelip de yöresel lezzetleri tatmadan olmaz diyerek yemeğe gidiyoruz ve meşhur Ali Nazik ve diğer kebapların tadına bakıyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra bu güzel şehirden ayrılarak Kahramanmaraş'a ulaşıyoruz. Kahramanmaraş denince aklımıza kurtuluş mücadelesini başlatan Sütçü İmam gelmektedir. Kahramanmaraş'da gezimize Tarihi Kalesi ile başlıyoruz, sonrasında günümüzde Mado Dondurmaları olarak bilinen işletmenin doğuş noktası olan Yaşar Pastanesinde dondurma molası ve Kahramanmaraş çarşılarında serbest zaman veriyoruz Kahramanmaraş'tan ayrılarak Adana'ya hareket ediyoruz. Taş Köprü ve Sabancı Cami gezilerimizin ardından zengin kültürü ile dikkat çeken Tarsus'ta gezimize Eshab-ı Keyf (Yedi Uyurlar) Mağarası ile başlıyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir'e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimiz sonrası Tarsus merkeze varıyor ve Kleopatra Kapısını, Nusret Mayın Gemisini görüyoruz.Ardından Tarsus'tan ayrılarak Adana Havaalanına hareket ediyoruz. Pegasus havayollarına ait uçaklar ile 22.50 Adana-İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen havaalanına uçuyoruz. Bir başka Gezimod organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe (Ücrete dahildir)

Öğle Yemeği: Kahramanmaraş'ta menü olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Güzergah: Gaziantep-Kahramanmaraş-Adana / 280 KM

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı
Açık Büfe veya Set menü 4 Akşam Yemeği
Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
Saw-Ada / Ada-Saw Gidiş dönüş uçak bileti
Milli Park Giriş Ücretleri
Nemrut Dağı Minibüs Ücreti
Halfeti Tekne Turu
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
Gezimod Otobüsü İçerisindeki İkramlar
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müzekart (Kültür Ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir)
Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye - Özel İşletmeler Vb.)
Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar
Ekstra Belirtilen Organizasyonlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 01, 02, 08, 09, 15, 16, 22, 23, 29, 30 Aralık

  Fiyatlar

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  01.12.2019 3* Ve 4* Oteller1999.00 TL2450.00 TL 1890.00 TL--Taksitler »
  02.12.2019 3* Ve 4* Oteller1999.00 TL2450.00 TL 1890.00 TL--Taksitler »
  08.12.2019 3* Ve 4* Oteller1999.00 TL2450.00 TL 1890.00 TL--Taksitler »
  09.12.2019 3* Ve 4* Oteller1999.00 TL2450.00 TL 1890.00 TL--Taksitler »
  15.12.2019 3* Ve 4* Oteller1999.00 TL2450.00 TL 1890.00 TL--Taksitler »
  16.12.2019 3* Ve 4* Oteller1999.00 TL2450.00 TL 1890.00 TL--Taksitler »
  22.12.2019 3* Ve 4* Oteller1999.00 TL2450.00 TL 1890.00 TL--Taksitler »
  23.12.2019 3* Ve 4* Oteller1999.00 TL2450.00 TL 1890.00 TL--Taksitler »
  29.12.2019 3* Ve 4* Oteller1999.00 TL2450.00 TL 1890.00 TL--Taksitler »
  30.12.2019 3* Ve 4* Oteller1999.00 TL2450.00 TL 1890.00 TL--Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  GENEL ŞARTLAR
  Gezi süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 4 gece 5 gün olup, 4 gece otel konaklaması bulunmamaktadır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezimod’un sorumluluğu yoktur. Uçaklı Turlarımız da kademeli fiyat uygulaması bulunmaktadır. Uçakların doluluğu oranında tur fiyatları da artmaktadır. Uçaklı turlarda Gezimod, Uçaklardaki yoğunluğa bağlı olarak ve programı gerçekleştirmek kaydı ile, Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar. Atatürk Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen’e ya da tersi değişikliklerde Gezimod, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 10 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezimod’da saklıdır. Turun iptali durumunda Gezimod iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. Turlarımızda 08 - 12 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 13 - 23 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüks midibus, 24 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüks midibus, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza KDV dâhildir.

  KADEMELİ FİYAT SİSTEMİ
  Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
  Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

  REHBER TAVSİYESİ
  Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

  İKLİM ŞARTLARI
  Güneydoğu Anadolu Bölgesinde şiddetli bir kara iklimi hüküm sürer. Yalnız kuzeydeki dağların koruyucu etkisi dolayısı ile kışın soğuk Doğu Anadolu’daki kadar sert değildir. En soğuk olan ay ocak ortalaması 2 derecenin altına düşmez. Buna karşılık, yazlar çok sıcak geçer. Diyarbakır’da da, Şanlıurfa’da da yazın ısının 46 dereceye yükseldiği olmuştur. Yağışlar kuzeydeki dağlara doğru gittikçe artar, güneye doğru azalır, Urfa’da 450, Diyarbakır’da 470 mm. olan yağış, Mardin’de yükseltinin etkisiyle, biraz daha artar (690 mm.) Güneydoğu Anadolu’ da yağışların büyük kısmı kışa düşer. Yaz yağışları ise % 2’yi geçmez.
  Bölge orman örtüsü bakımından fakirdir. Yağış azlığı bu bölgede orman örtüsünün fazla gelişmesine imkân vermemiştir. Ormanın alt sınırı bölgenin batısında (Gaziantep Yaylası’nda) 500 metre civarındadır, doğuya doğru 1.300 metreye yükselir. Bölgede ormanın, üst sınırı ise 2.300 - 2.400 metredir. Güneydoğu Anadolu’da en yaygın bulunan ağaç çeşidi mazı meşesidir. Bunlar bodur ağaç ve çalı kümeleri görünüşündedirler.

  ULAŞIM ARAÇLARIMIZ
  MERCEDES TRAVEGO/TOURİSMO 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
  NEOPLAN CITYLINER/TOURLINER 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
  MITSUBISHI SAFIR 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve DVD oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
  MIDIBUSLER / 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
  MINIBUSLER / 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
  Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik Mercedes Sprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir. Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre yukarıda belirtilen araç tipleri tayin edilir.

  TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.     


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  5 Gece Uçaklı Gap Turu Hakkındaki Düşünceleriniz  Tur Fiyatı

  1999.00 TL

  Konaklama

  3* ve 4* Otellerde Yarım Pansiyon

  Ulaşım

  Pegasus Havayolları

  Gezilecek Yerler

  Adana-İskenderun-Adıyaman-Mardin-PTT Binas-Harran Ovası-Balıklı Göl-Fırat Nehri-Batman-Hasankeyf

  Kalkış

  Sabiha Gökçen Havaalanı

  Telefon

  0850 433 74 34

  Birde Bu Turlara Bakın