Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Uçaklı Gap Turu 3 Gece Otel Konaklamalı / Kurban Bayramı Özel

Uçaklı Gap Turu 3 Gece Otel Konaklamalı / Kurban Bayramı Özel

 • Şanlıurfa - Mardin - Adıyaman
 • 3 Gece 4 Gün / 3 Gece Otel Konaklamalı
 • Pegasus Hava Yolları

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 24.06.2023 6599.00 TRY
 • 25.06.2023 6599.00 TRY
 • 26.06.2023 6599.00 TRY
 • 27.06.2023 6599.00 TRY
 • 28.06.2023 6599.00 TRY
 • 29.06.2023 6599.00 TRY

MEDENİYETLER BEŞİĞİNE DESTANSI YOLCULUK
UÇAKLI GAP TURU 3 GECE OTEL KONAKLAMALI


 1. 1. Gün
  Adana – Taş Köprü – Sabancı Cami - Gaziantep - Zeugma Müzesi- Bakırcılar Çarşısı- Almacı Pazarı- Zincirli Bedesten- Tekke Cami-i Külliye- Tahmis Kahve- Birecik- Balıklı Göl- Halil-ür Rahman Camii- Hz.İbrahim Makamı- Mevlid-i Halil Camii- Ayn-ı Zeliha Gölü- Halil-ür Rahman Gölü- Gümrük Han- Şanlıurfa- Sıra Gecesi

    Değerli Gezimod misafirlerimiz ile sabah saat 03:50 de Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar gidişte Pegasus Hava Yolları Kontuarı önünde buluşma. Saat 05:55 Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul- Adana uçuşu. Varış sonrası Havalimanında bizleri bekleyen aracımıza binerek kahvaltı alacağımız restoranımıza geçiyoruz. (Ekstra) Kahvaltı molamız sonrasında Taş Köprüyü panoramik olarak görüyor ve Adana Sabancı Merkez Camii’ sine gidiyoruz. Cami ana kubbesindeki 40 pencere Hz.Muhammed (s.a.v.)’in peygamber olduğu yaşa ve 40 rekat namaza, 99 metrelik 6 minare Allah’ın 99 güzel ismine karşılık gelir. Gezimiz sonrasında Adana'ya veda ederek Gaziantep’e hareket ediyoruz.

    Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği mozaik literatüründeki sıralamayı değiştiren koleksiyonunun bulunduğu Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi oluyor. Yapı bakımından modern bir tarza sahip olan müzenin arkeoloji kısmına geçerek tarih öncesi fosil ve insanların kullandığı eşyalar, mezar gibi eserleri görüp müzeden ayrılıyoruz. Zeugma gezimiz sonrasında Meşhur Gaziantep baklavasının tadına bakıp alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Baklava alışverişi sonrası Bakırcılar Çarsısından geçerek; Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve, kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Şanlıurfa’ ya hareket ediyoruz.

    Şanlıurfa’ ya varışımızı takiben Şanlıurfa'yı gezmeye başlıyoruz. Burada ilk olarak Balıklı Göl'ü ziyaret ediyoruz. Hemen sonrasında ise Halil-ür Rahman Camii, Hz. İbrahim Makamı olarak inanılan mağara, eski Mevlidi Halil Camii, yeni Mevlid-i Halil Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim'in ateşe düştüğü yer olarak kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Gezilerimiz sonrasında Urfa’nın simgelerinden olan ve birçok dizi setinin kurulduğu Gümrük Han'da serbest zaman veriyoruz. Bu sürede yöresel isot, dokumalar ve diğer alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Serbest zaman sonrasında otelimize hareket ve konaklama.

  Sabah Kahvaltısı: Güzergahımız üzeri dinlenme tesisinde alınacaktır.(Ekstra)
  Öğle Yemeği: Gaziantep’ te Menü olarak alınacak. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde alınacaktır. (Ekstra)
  Konaklama: Harran Otel, Newton Otel, Asil Otel vb.

 2. 2. Gün
  Harran - Konik Evler - Harran Üniversitesi - Göbeklitepe – Deyrul Zaferan Manastırı - Sin Tapınağı – Vaftizhane - Kasımiye Medresesi- Mezopotamya Ovası- Mardin Sokakları - Kırklar Kilisesi - Eski PTT Binası - Ulu Cami - Şehidiye Cami - Mardin

    Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Harran’ a doğru yola çıkıyoruz. Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü- Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs (Cennet Camii)- avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi)- İç Kale- Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evleri ziyaret ediyoruz. Harran gezimiz sonrasında Göbekli tepeye hareket ediyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği- 25 yıllık kazılar sonucunda henüz %20 si gün yüzüne çıkmış olan dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını rehber anlatımlarımızı dinleyerek geziyoruz. Göbeklitepe gezimiz sonrasında Mardin’ e hareket ediyoruz.

    Otantik yapısıyla masalsı bir köşe olan Mardin’ e hareket ediyoruz. Mardin’ e varışımızı takiben tüm Dünya’ daki Süryanilerin merkezi olarak kabul edilen Deyrulzaferan Manastırı gezimize başlıyoruz. Burada Kilise- Tıp Okulu- Sin Tapınağı- Vaftizhane- Mezar bölümlerini görerek tekrardan aracımıza binerek Mardin’ e doğru yola çıkıyoruz. Turumuza Kasımiye Medresesi ile devam ediyoruz. Artuklu dönemi mimarisi ile inşa edilmiş yapıdan görebileceğimiz eşsiz Mezopotamya Ovası’ nın uçsuz bucaksız manzarası hepimizi etkisi altına alacak. Medrese gezimiz sonrasında Mardin şehir merkezi ulaşarak Mardin Sokakları gezimize başlıyoruz. Kırklar kilisesi- Abbaralar- Eski PTT binası- Ulu camii- Şehidiye camii gibi taş işçiliğinin daha birçok ustalık eserini görebileceğimiz yürüyüşümüzü gerçekleştirirken kendinizi kadim bir diyarda hissedeceksiniz. Gezimiz sonrasında otelimize doğru hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir.
  Öğle Yemeği:   Mardin’ de Menü olarak alınacak. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir.
  Konaklama: Anemon Mardin- Mattiat Otel- Avesis Otel- Grand Yay Otel vb.

 3. 3. Gün
  Dara Antik Kenti – Beyazsu Midyat - Telkâri Çarşısı - Midyat Konuk Evi - Batman - Diyarbakır - Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi - Ulu Camii - Surlar - Mardin Kapı - Adıyaman

    Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Dara Antik Kenti ve Beyazsu gezimizi gerçekleştiriyoruz. (Ekstra) Mardin’in 30 km güneydoğusunda - Oğuz Köyü’nde yer alan Dara Antik Kenti Yukarı Mezopotamya’nın en önemli yerleşkelerinden biridir. Kaya içine oyulan yapılardan oluşan ve geniş bir alana yayılan Dara Antik Kenti’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Dara Antik Kenti gezimizin ardından Midyat’ın güneyinde kalan plato ve tepelerin eteğinden kaynağını alan Beyazsu’ya hareket ediyoruz. Mardin’in kurak ve ağaçsız coğrafyasında - serin ve berrak suyu - ağaçları ve yeşilliği ile Beyazsu’da kısa bir çay kahve molası veriyoruz. Molamız sonrasında Midyat’a hareket ediyoruz

    Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra -  Sıla Dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinden olan Kaymakamlık Konuk Evi’ ne uğruyoruz aracımızla buluşarak Batman’ a doğru hareket ediyoruz. Türkiye’de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz ekstra öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Diyarbakır’a hareket ediyoruz.

    Diyarbakır gezisine başlıyoruz. Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan - Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneğidir. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan V. Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği - 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarını Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü - Hevsel Bahçelerini panoramik görüyoruz. Mardin Kapıyı - Yeni Kapı’ yı panoramik olarak görüp bu harika şehre veda ederek Adıyaman’ a hareket ediyoruz.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir.
  Öğle Yemeği:   Batman’ da Menü olarak alınacak. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir.
  Konaklama: Rabat Otel - White Star Otel, Nemrut Otel vb.

 4. 4. Gün
  Nemrut Dağı Gün Doğumu - Karakuş Tümülüsü - Cendere Köprüsü - Arsemia Antik Kenti - Tanrı Heykelleri - Halfeti Tekne Turu- Kral Kızı Mağarası- Rumkale - Merziven Vadisi

    Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Nemrut dağı turumuz (Ekstra) için hareket ediyoruz. Kommagene Krallığı’nın kraliçe ve prensesleri için yapılan Karakuş Tümülüsü’ne hareket ediyoruz. Dört yöne bakan dört steli gördükten sonra Roma İmparatorluğu’nun efsanevi IX. Lejyonu’nun inşa ettiği Cendere Köprüsü’nü görerek Kartal Yuvası’nı andıran Kommagene Krallığı’nın kutsal kraliyet tapınaklarının ve idare binalarının bulunduğu Arsemia Antik Kenti’ne varıyoruz. Anadolu’nun en büyük kaya yazıtlarından birisini de girişinde barındıran Hierotezyon ve üzerinde ünlü Tanrı-Kral Tokalaşma Sahnesini (Antiochos-Heracles) görerek ayrılıyor ve yolumuza minibüslerimizle devam ediyoruz. Yaklaşık yarım saatlik bir minibüs yolculuğu ardından araçlarımızdan ayrılarak yaya olarak Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. İlk olarak Doğu Terası’ nda bizleri bekleyen Tanrı heykellerini gördükten sonra Tören Yolu’nu takip ederek Batı Terası’ na varıyoruz. Heykelleri güneşin doğuşu eşliğinde izledikten sonra minibüslerimize binerek Kahta’ ya geri dönüyor ve aracımıza biniyor ve Halfetiye hareket ediyoruz.

    Fırat Nehri kıyısındaki Kelaynak Koruma ve Üreme İstasyonu na varıyoruz. Buradan Eski Halfeti'de özel teknemize geçerek (ekstra) Birecik Baraj Gölü üzerinde yapacağımız turla; Kral Kızı Mağarası, Rumkale, Batık Köy Savaşan, Merzimen Vadisi görüyoruz. Tekne Turu Dönüşü Halfeti’ de çay ve fotoğraf için kısa bir mola veriyoruz. Molamız sonrasında Adana Havalimanına hareket ediyoruz. Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi 20:50 uçağı ile Adana – Sabiha Gökçen uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve siz değerli misafirlerimizle havalimanında vedalaşarak ayrılıyoruz.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir.
  Öğle Yemeği:   Halfeti’ de Menü olarak alınacak. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Adana’ da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
  Konaklama: Bu Gece Otel Konaklaması Yoktur.

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

24, 25, 26, 27, 28, 29 Haziran

Fotoğraflar

Kampanyalar

Yaza Merhaba

Bayram Fırsatı

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?