Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

DOĞA, TARİH VE KÜLTÜRÜN BULUŞTUĞU ŞEHİR SARAYBOSNA RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL TURU

DOĞA, TARİH VE KÜLTÜRÜN BULUŞTUĞU ŞEHİR SARAYBOSNA RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL TURU

 • 4* Otel
 • 3 Gece 4 Gün
 • Anadolu Jet

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 20.04.2023 567.00 EUR
Kişi başı 567 EUR 'den itibaren 11.901,33 TL

 1. 1. Gün
  ISTANBUL – SARAYBOSNA

  Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Anadolu Jet (Türk Hava Yolları) kontuarı önünde saat 10.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Anadolu Jet’in TK7866 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.10’da Saraybosna’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 13.55’te Saraybosna’ya varış. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından ayrılıp, bizi bekleyen özel aracımız ile Saraybosna Şehir Turuna başlamak üzere hareket ediyoruz. İlk durağımız tarihi Başçarşı olacak ve turumuza sembol olan Sebil ile devam ediyoruz. Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, Sinagog, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2. Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiler, medreseler, hanlar, Baş Çarşı ve Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri keşif duraklarımız. Saraybosna turu sırasında Morića Han’da Boşnak kahvesi ikramımızla turumuzu sonlandırıyoruz. Turumuz sonrasında otelimize doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Hoşgeldiniz akşam yemeği ve gecelememiz Saraybosna’daki otelimizde

 2. 2. Gün
  SARAYBOSNA

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra tam günlük Mostar & Blagaj Tekkesi & Poçitel Turuna katılabilirler. Gecelememiz Saraybosna’daki otelimizde.

  Mostar & Blagaj Tekkesi & Poçitel Turu | 55 EUR Kişi Başı

  Tarihe yolculuk yapacağımız bu turumuzda 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi, Eski Hamam, Tabaşica Camii, Eğri Köprü ve çarşıyı da gezdikten sonra Mostar'da bir süre serbest zamanımız oluyor. Avrupa'nın en güçlü su kaynağının bulunduğu yerde olan Blagaj Tekkesi'ni gördükten sonra Osmanlı dokusunu koruyabilmiş mimari ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel olacak. 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları gördükten sonra özel araçlarımızla Mostar üzerinden otelimize geri dönüyoruz.

 3. 3. Gün
  SARAYBOSNA

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Travnik & Umut Tüneli &Vrelo Bosna Turuna katılabilirler. Akşam, dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından organize edilecek ekstra Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler. Gecelememiz Saraybosna’daki otelimizde.

  Travnik & Umut Tüneli &Vrelo Bosna Turu | 50 EUR Kişi Başı

  Bu turumuzda; ilk durağımız yıkıcı savaşlar yaşanırken, Boşnak halkına nefes aldırmış duygulu anlar yaşayacağımız Umut Tüneli. Umut Tüneli'nin ardından Travnik'e hareket ediyoruz, yol üzerinde Bosna Savaşı'nın unutulmayan katliamlarından biri olan Ahmici Köyü'ndeki Anı Evi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Nobel Ödüllü Yazar Ivo Andriç'in doğduğu şehir olan Travnik'te Osmanlı Kalesi'nden şehir manzarasını ve devamında 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi, Fatih Sultan Mehmet'in su içtiği Göksu (Plava Voda) ve tarihi dokusu bozulmamış yapılarını görüyoruz. Travnik gezimizin ardından Bosna Nehri'nin doğduğu yer olan Vrelo Bosna'yı ziyaret ediyoruz. Doğal bir park olan Vrelo Bosna'da ufak göller, dereler ve çınar ağaçlarının arasında doğanın muhteşem güzelliğine doyacaksınız.

  Boşnak Gecesi Turu | 45 EUR Kişi Başı

  Boşnak müziği eşliğinde yöresel yemeklerin tadına varacağınız eğlence dolu bir gece sizleri bekliyor olacak.

 4. 4. Gün
  SARAYBOSNA - ISTANBUL

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, havalimanına transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde İstanbul uçuşumuz için havaalanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Anadolu Jet’in TK7867 sefer sayılı uçuşu ile 14.50’de İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 17.35’te Sabiha Gökçen Havalimanı’na varışımız ile turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

20 Nisan

Fotoğraflar

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?