Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tuna ile Sava'nın Buluştuğu Şehir: Belgrad- 3 GEece 4 Gün Ramazan Bayramı Özel

Tuna ile Sava'nın Buluştuğu Şehir: Belgrad- 3 GEece 4 Gün Ramazan Bayramı Özel

3 GECE 4 GÜN Merkezi – 4* Royal Inn Hotel vb.

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 08.04.2024 577.00 EUR Bu Fiyattan Son 3 Kişi
Kişi başı 577,00 EUR 'den itibaren 20.137,30 TL

 


TUNA İLE SAVA’NIN BULUŞTUĞU ŞEHİR: BELGRAD
TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERLERİ İLE
 RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL TURU


 1. 1. Gün
  ISTANBUL – BELGRAD
  İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 04.45’te buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1081 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.45’te Belgrad’a uçuş. Yerel saat ile 08.30’ta Belgrad’a iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Belgrad Şehir Turu başlamak üzere hareket ediyoruz. Şehir turumuzda kentin önemli binalarını, günlük yaşamı, Nato tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını göreceğiz. Turumuzun devamına yürüyerek devam edeceğiz. Yapacağımız yürüyüş turumuzda Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Terazi Meydanı, Kale Meydanı (Kalemegdan) ve Taş Meydan göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Belgrad’taki otelimizde.
 2. 2. Gün
  BELGRAD

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Sremski Karlovci (Karlofça) ve Novi Sad Turuna katılabilirler. Gecelememiz Belgrad’taki otelimizde.

  → Sremski Karlovci (Karlofça) ve Novi Sad Turu | 60 EUR Yetişkin - 30 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

  Sırbistan'nın kuzeyinde yer alan Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’da ilk olarak Petrovaradin Kalesini ziyaret edeceğiz. Kaleden muhteşem Novi Sad’ın etkileyici manzarasında fotoğraf molamızın ardından Novi Sad'ın merkezine gideceğiz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada öğle yemeği ve dinlenmek için vereceğimiz serbest zaman sonrası bizim tarihimizde de önemli bir yere sahip olan Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını ziyaret etmek üzere yola çıkacağız. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan ve tarihte her zaman önemli bir yere sahip olan kasaba, ilk Sırp ortaokulu ve yüksekokuluna ev sahipliği yapmıştır. 1922'ye kadar Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olan Karlofça'da göreceğimiz diğer eserler; şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi olacak. Kasaba, Osmanlı İmparatorluğu'nun gerileme döneminin başlangıcı sayılan ve büyük çapta toprak kaybedilen ilk anlaşma olan, 1699 tarihli Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutmaktadır. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanın ardından otelimize dönüyoruz.

 3. 3. Gün
  BELGRAD

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Nikola Tesla Müzesi, Tito Müzesi ve Zemun Turuna katılabilirler. Akşam, dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Sırp Gecesi Turuna katılabilirler. Gecelememiz Belgrad’taki otelimizde.

  → Nikola Tesla Müzesi, Tito Müzesi ve Zemun Turu | 60 EUR Yetişkin - 40 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

  Bu turumuzda ilk olarak Nikola Tesla Müzesine gideceğiz. Alternatif akımın mucidi, Sırp asıllı bilim insanına adanan Nikola Tesla Müzesi, 1952 yılında kurulmuştur. Bu müzede Tesla’nın çalışmalarını ve hayatını anlatan 160 binin üzerinde orijinal doküman, 2 binden fazla kitap ve dergi ile çok sayıda fotoğraf, çizim, plan, alet sergilenmektedir. Bilim insanının teknolojiye olan katkılarını vurgulamak adına müzede bu koleksiyona ek olarak interaktif gösterimler de yapılmaktadır. Daha sonra 13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen eski Yugoslavya Devlet Başkanı Josip Broz Tito’nun mezarını ziyaret edeceğiz. Anıt mezar, çiçekler evi denilen tek katlı binanın ortasında beyaz lahit içerisinde yer almaktadır. Burada ayrıca Tito’nun hayatından kesitler, bazı özel eşyaları da sergilenmektedir. Son olarak Zemun’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Tarihi boyunca özerk kalan ve günümüzde ise Belgrad’ın Yeni Belgrad bölümünde bağlı kalan Zemun şehri; şehir içinde farklı bir şehir gibidir. Tuna nehrinin kıyısında, Belgrad kalesinin karşısında bulunan bu şehir Usce Kalesine, Gordoş Tepesine ve Gordoş Kulesine ev sahipliği yapmaktadır. Mimari olarak Avusturya izleri taşıyan bölge, Arnavut kaldırımları ve dar sokaklarıyla keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yerdir. Zemun ayrıca bir dönem balıkçıların yaşadığı bir yer olup, günümüzde ise balıkçı barınakları restore edilerek restoranlara dönüştürülmüştür. Turumuzun ardından serbest zaman vereceğiz. Tur sonrasında otelimize transfer.

  → Sırp Gecesi Turu | 55 EUR Yetişkin - 45 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)

  Bu turumuzda Belgrad’ın meşhur bohem sokağı Skadarlija’da hem Sırp meze ve yemeklerinin tadına bakacağız hem de yerel müzikleri eşliğinde keyifli bir akşam geçireceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer.

 4. 4. Gün
  BELGRAD - ISTANBUL
  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1084 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.20’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23.10’ta İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

   

  Uçuş Detayları

  08 Nisan 2024     Türk Hava Yolları     TK1081     IST-BEG     07.45-08.30

  11 Nisan 2024     Türk Hava Yolları     TK1084     BEG-IST     20.20-23.10

   
Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

08 Nisan

Fotoğraflar

Kampanyalar

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?