Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

RENKLİ İNSANLARIN BENZERSİZ ÜLKESİ KÜBA

RENKLİ İNSANLARIN BENZERSİZ ÜLKESİ KÜBA

 • 4* ve 5* Oteller
 • 7 Gece 9 Gün
 • Türk Havayolları İle

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 19.04.2023 2280.00 USD
 • 26.04.2023 2280.00 USD
 • 29.04.2023 2280.00 USD
 • 24.06.2023 2280.00 USD
Kişi başı 2.280,00 USD 'den itibaren 44.460,00 TL

 1. 1. Gün
  İSTANBUL

  İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 23.00’da buluşma.

 2. 2. Gün
  İSTANBUL - HAVANA

  Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.10’da Havana’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 07.45’te Havana’ya varış. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından ayrılıp, bizi bekleyen özel aracımız ile Havana Şehir Turuna başlamak üzere hareket ediyoruz. Gerçekleştireceğimiz öğle yemekli turumuzda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni görülecek yerler arasında. Tur sırasında öğle yemeğini yerel bir restoranda yiyoruz. Turumuz sonrasında otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Havana’daki otelimizde.

 3. 3. Gün
  HAVANA

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Benzersiz Havana Turu için otelimizden hareket ediyoruz. 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan eski Amerikan arabaları ile otelden ayrılıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız yaklaşık bir saatlik gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca yaptığı resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel Sokağı’nı göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado Caddesi’ne geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesi’ni gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesi’nde, Küba Bağımsızlık Savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tankları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Gecelememiz Havana’daki otelimizde.

 4. 4. Gün
  HAVANA

  Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrasında erken saatlerde görkemli bir şekilde yapılan 1 Mayıs kutlamalarına katılım sağlıyoruz. Kutlamalar sonrası öğle yemekli Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu için otelimizden ayrılıp, UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Pinar del Rio’ya varış ve panoramik şehir turu. Ardından Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikada puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Daha sonra Vinales Vadisi’ne geçerek tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliklerini görebileceğiz. (Puro fabrikasının kapalı olduğu günlerde, yerel bir puro çiftliğini ziyaret edip, hem puro yapımı hakkında bilgi alıyoruz hem de dilersek alışveriş yapabiliyoruz). Ardından Ressam ve bilim adamı Leovigildo González Morillo tarafından yapılan, kayaların üzerine çizilmiş, tarih öncesi yaşamı anlatan duvar resmini göreceğiz. (Mural de la Prehistoria). Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan San Vicente restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası “Indian Cave” diye adlandırılan mağarayı geziyoruz. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede fotoğraf molası verdikten sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Gecelememiz Havana’daki otelimizde.

 5. 5. Gün
  HAVANA - CIENFUEGOS - TRINIDAD

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkı’nı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosu’nu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad’a varış. Akşam yemeği ve gecelememiz Trinidad’daki otelimizde.

 6. 6. Gün
  TRINIDAD - SANTA CLARA - VARADERO

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, 18.-19. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalılar’ın gurur duyduğu günümüze Koloniyal Dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Trinidad şehrini yakından tanımak için hareket ediyoruz. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Turun ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan Zırhlı Tren Müze Parkı’nı, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Varadero’daki otelimizde.

 7. 7. Gün
  VARADERO

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman, otelin her şey dahil hizmetinden faydalanabilir, deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve gecelememiz Varadero’daki otelimizde.

 8. 8. Gün
  VARADERO - HAVANA

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Havana’ya doğru hareket. Yol üstünde Hemingway turumuzu gerçekleştireceğiz. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan; Hemingway’in ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğle yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin İçin Çalıyor ‘’ romanının ardından sahip olduğu ve yaşamaya başladığı, muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway Müzesi olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından otelimize transfer. Otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Havana’daki otelimizde

 9. 9. Gün
  HAVANA - İSTANBUL

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, rehberimizin bildireceği transfer saatinde İstanbul uçuşumuz için havaalanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK183 sefer sayılı uçuşu ile 09.10’da İstanbul’a uçuyoruz. Gece uçakta yolculuk.

 10. 10. Gün
  İSTANBUL

  Yerel saat ile 08.30’ta İstanbul Havalimanı’na varışımız ile turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

19, 26, 29 Nisan • 24 Haziran

Fotoğraflar

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?