FIRSAT Küba Turu Türk Hava yolları İle Kurban Bayramı Özel 7 Gece 8 Gün

FIRSAT Küba Turu Türk Hava yolları İle Kurban Bayramı Özel 7 Gece 8 Gün

 • 4* Memories Miramar HAVANA vb. 4* Memories Brisas del Mar TRİNİDAD vb. 4* Memories Varadero vb.
 • 7 Gece 8 Gün
 • Türk Hava yolları

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 26.06.2023 1899.00 EUR Bu Fiyattan Son 3 Kişi
Kişi başı 1899.00 EUR 'den itibaren 40163.85 TL

 1. 1. Gün
  İSTANBUL - KÜBA

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde siz değerli konuklarımızla 02.05’ de buluşma. Türk Havayolları’nın TK 183 Numaralı uçuşuyla 07.45’de Havana’ya hareket, 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından 07.35’ te Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varış. Varışımıza takiben grubumuza özel aracımıza binerek rehberimiz eşliğinde, eşsiz Barok ve neoklasik mimarisi  ve Yeni Dünya'ya giden yolda bir durak olarak tarihi önemi nedeniyle UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti ile turumuza başlıyoruz. 1901’ de inşası başlayan, Havana Körfezi'nin muhteşem manzarasını sunan Havana kıyı şeridi Malecon Bulvarı kordon boyunu görüyoruz.  Devrim Meydanı, Latin Amerika'nın tarihi ve mimari açıdan en önemlilerinden biri olan Colomb Mezarlığı, büyükelçiliklerin bulunduğu Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz, Eski Havana’dan limanın karşı tarafında bulunan, Havana limanının girişini koruyan Morro Kalesi’ni görmek üzere turumuza devam ediyoruz. Öğle yemeği yerel restoranda. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 2. 2. Gün
  KÜBA

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Vinales Vadisi ve Pinar del Rio (120 Usd) turuna katılabilirler. Bu turumuzda, UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Pinar del Rio’ya varış ve panoramik şehir turu.

  Ardından Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikada puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orjinal Küba purolarını satın alabilirler. Daha sonra araçlarımıza binerek Vinales vadisi tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliklerini göreceğiz. ( Puro fabrikasının kapalı olduğu günlerde, Yerel bir puro çiftliğini ziyaret edip, hem puro yapımı hakkında bilgi alıyoruz hem de dilersek alışveriş yapabiliyoruz.)  Ardından Ressam ve bilim adamı Leovigildo González Morillo tarafından yapılan, kayaların üzerine çizilmiş, tarih öncesi yaşamı anlatan duvar resmini görmek için hareket. (Mural de la Prehistoria). Bu güzel şehri gezdiğimiz sırada San Vicente 

  Restoranda öğle yemeği ve dinlenme için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Yemek sonrası “ İndian cave” diye adlandırılan mağara gezisi.   Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede fotoğraf molası. Rehberimizin belirleyeceği saatte Havana Daki otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak akşam düzenleyeceği Akşam Yemekli Bueno Vista Show (95 Usd) turuna katılabilirler.

 3. 3. Gün
  KÜBA

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Benzersiz Havana Turu (120 Usd) turumuza katılabilirler. Bu turumuzda 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan bu renkli Eski Amerika arabaları ile Küba sokaklarında gezmek üzere yola çıkıyoruz. Ardından Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız olan, ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Burada vereceğimiz öğlen yemeği El Aljibe Restaurant’ da. Serbest zamanın ardından bir sonraki durağımız olan Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları ve eşyaları göreceğiz. Ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak akşam düzenleyeceği Akşam Yemekli Parisien Show (95 Usd) turuna katılabilirler.

 4. 4. Gün
  KÜBA

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Hemingway turu (75 Usd) turumuza katılabilirler. 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turu için otelden hareket. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan; ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanının ardından sahip olduğu ve yaşamaya başladığı, muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Bu güzel şehri gezdiğimiz sırada yerel restoranda öğle yemeği ve dinlenme için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 5. 5. Gün
  KÜBA

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini ziyaret. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Ardından keyifli bir yolculuk ile otelimize transfer ve Trinidad’ a varış, geceleme otelimizde.

 6. 6. Gün
  KÜBA

  Kahvaltı sonrası, rehberimiz eşliğinde UNESCO tarafından koruma altında alınmış, şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Turun ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Kumanda Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’ i görme imkanımız olacak. Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 7. 7. Gün
  KÜBA

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği CRUSERO DEL SOL CATAMARAN (120 Usd) turumuza katılabilirler. Otelden sabah 08:30 gibi marinaya hareket. Katamaran ile saat 09:00’da hareket ederek Cayo Blanco adasına doğru yola çıkıyoruz. Adaya varmadan önce yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, mercan bariyerinde yüzme deneyimi. Daha sonra adaya geçip, burada deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz,karides vb) muhteşem bir açık büfeden alıyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 8. 8. Gün
  KÜBA - İSTANBUL

  Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Türk Hava Yollarına ait TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.35’te İstanbul'a uçuş. 

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

26 Haziran

Fotoğraflar