Sömestre Özel Klasik İspanya ve Endülüs

Sömestre Özel Klasik İspanya ve Endülüs

 • 3* Otel
 • 5 Gece 6 Gün
 • Pegasus Havayolları İle
 1. GÜN
  İSTANBUL – BARCELONA

  Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce hazır bulunmak sureti ile gerçekleştireceğiniz bilet ve bagaj işlemlerinin ardından uçak bekleme kapısında rehberimiz ile buluşuyor ve Pegasus Hava Yolları ‘nın PC 1091 sefer sayılı uçuş ile saat 10.10 ’da Barcelona ‘ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 11.55 ’de Barcelona ‘ya varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Barcelona şehir turu düzenliyoruz. Şehir turumuzda Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, Plaza De Espana panoramik görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Barcelona Lokal Mahalleler Gece Turumuzu (30 Euro) gerçekleştiriyoruz. Gece turumuzda Barcelona Katedrali, Gotik Mahalle, Belediye Binası, Plaza Real ışıklar altında başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

 2. GÜN
  BARCELONA – (Girona & Figueras & Dali Müzesi Turu) – (Flamenco Show)

  Sabah kahvaltı ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Girona & Figueras & Dali Müzesi Turu ‘na (65 Euro) katılabilirler. Turumuzda Orta Çağ’dan kalma mimari yapılarıyla Girona şehri, büyük katedrali ve Yahudi Mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras Kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrasında Barcelona şehir merkezine transfer, rehberimizin belirlediği saate kadar serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Flamenco Show Turu ‘na (55 Euro) katılabilirler. Dansın dile geldiği show Flamenco; alt sınıfın, üst sınıfa olan haykırışı olarak da biliniyor. Bu keyifli turumuzun ardından otelimize transfer ve dinlemek üzere serbest saatler.    

 3. GÜN
  BARCELONA – VALENCIA – MURCIA

  Sabah kahvaltı otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Valencia’ya hareket ediyoruz. Valencia ‘ya varışımız sonrasında panoramik şehir turu. Valencia panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi, Santa Catalina Çan Kulesi ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri bulunmaktadır. Şehir turumuz sonrasında öğle yemeği ve kişisel ihtiyaçlar için vereceğimiz serbest ardından Murcia ‘ya hareket ediyoruz. Güneydoğu İspanya ‘da Segura Nehri kıyısına kurulu Murcia, ihtişamlı kiliseleri, geçmişten günümüze miras kalan mimari yapıları, Akdeniz kıyısındaki birbirinden güzel plajları ve kendine özgü atmosferi ile ziyaretçilerine huzur veren bir şehir. Murcia ‘ya varışımız ile birlikte gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz esnasında Gotik, Rönesans ve Barok izler taşıyan ve Murcia Merkez Camii ‘nin üzerine inşa edilmiş olan ünlü Santa Maria Katedrali, rengarenk yapısı ile dikkat çeken Piskoposluk Sarayı, şehrin merkezine modern hava katan Belediye Binası göreceğimiz başlıca yerlerdir. Şehir turu sonrasında Murcia bölgesi otelimize transfer ve serbest zaman.

 4. GÜN
  MURCIA – GRANADA – (Al Hambra & Albayzin ve Sacromonte Turu) – CORDOBA

  Sabah kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Granada ’ya hareket ediyoruz.  Granada ‘ya varışımız ardından panoramik şehir turumuzu düzenliyoruz. Panoramik Granada şehir turu kapsamında tarihi Endülüs/Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında sunulacak serbest zaman dahilinde, arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek Al Hambra & Albayzin ve Sacromonte (Eski Arap ve Çingene Mahalleleri) Turu ‘na (75 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak, sadece Endülüs ‘ün değil bütün İslam tarihinin en sıra dışı hatıralardan biri olan, Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Al Hambra Sarayı ‘nı ziyaret edeceğiz. (Sarayın müsaitliğine göre gerçekleştirilir ve harem girişi hariçtir). Sonrasında Al Hambra ‘nın karşı yamacında bulunan, bembeyaz evleriyle Granada ‘nın en eski yerleşim yerlerinden olan ve labirenti andıran, dolambaçlı, dik ve merdivenli sokaklarında dolaşırken her aralıktan Al Hambra Sarayı ‘nın kızıl duvarlarını uzaktan izleyip fotoğraflayabileceğimiz, içinde aktif olarak hizmet vermeye devam eden Granada Ulu Camii ‘nin bulunduğu eski Müslüman mahallesi Albaizin ve Sacramonte çevre gezisi gerçekleştirecek, fotoğraf molası sunacak ve tur sonunda ise Cordoba bölgesindeki otelimize hareket edeceğiz.

 5. GÜN
  CORDOBA – MADRİD – (Toledo Turu & Toledo Katedrali ve Müzesi Turu) – (Madrid Gece Turu)

  Sabah kahvaltısı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Cordoba panoromik şehir turumuz için otelden ayrılıyoruz. Roma İmparatorluğu döneminde kurulan, 10.YY ’da İslam Devleti himayesinde altın çağını yaşayarak Avrupa'nın en büyük şehri olan Cordoba' yı keşfediyoruz. Burada görülecek yerler arasında Alcazar De Los Reyes Cristianos, Roma Köprüsü, Kurtuba Camii – Katedrali (Serbest zamanda dileyen misafirlerimiz kendi imkanları ile cami katedrale girebilirler 10€ dur) bulunmaktadır. Panoromik şehir turu sonrası Madrid ‘e doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Toledo Turuna (Toledo Katedrali ve Müzesi Dahil 55 Euro) katılabilirler. M.Ö. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulup, günümüzde üç büyük dine bağlı insanların bir arada, barışçıl bir şekilde yaşadığı, tarihi ve turistik anlamda İspanya’ nın en önemli şehirlerinin başında gelen Toledo, “şövalyeler şehri” olarak da bilinir. İber Yarımadası ‘nın en büyük nehri olan Tajo, şehrin içinden geçmektedir. Uzun süre İspanya Krallığı ‘nın başkenti olmuştur. Dünya’ nın en büyük Orta Çağ şehirlerinden olduğu için UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dahil edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Donkişot ‘un yazarı Cervantes bu şehirde doğmuştur. Yapımı yaklaşık 270 yıl süren, eskiden cami olan ve günümüzde dünyanın 3. önemli ve İspanya ‘nın baş katedrali olan dünyanın en pahalı eserlerini içinde barındıran Toledo Katedrali ve Müzesi, San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi), altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkânlar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Madrid ‘deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Madrid Gece Turuna (25 Euro) katılabilirler. Gece turumuz esnasında Madrid ‘in ikonik binalarını ve tarihi eserlerini gece ışıkları altında görüyor olacağız. Geceleme otelimizde.

 6. GÜN
  MADRİD – İSTANBUL

  Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve panoramik Madrid şehir turumuz gerçekleştirmek üzere otelden ayrılıyoruz. Panoramik Madrid şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Şehir turu sonrası İstanbul ‘a dönüş uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer. Bilet, bagaj teslim ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1100 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.35 ’de İstanbul’a hareket ediyoruz. TSİ 19.45 ’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

Fotoğraflar