Şok Fırsat Küba Turu

Şok Fırsat Küba Turu

 • Casa Konaklama
 • 7 Gece 9 Gün
 • Türk Havayolları

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 25.05.2021 999.00 EUR
 • 08.06.2021 999.00 EUR
 • 22.06.2021 899.00 EUR
 • 06.07.2021 799.00 EUR
 • 03.08.2021 799.00 EUR
 • 24.08.2021 799.00 EUR
 • 07.09.2021 799.00 EUR
 • 21.09.2021 799.00 EUR
 • 05.10.2021 699.00 EUR
 • 19.10.2021 599.00 EUR Bu Fiyattan Son 2 Kişi
 • 02.11.2021 699.00 EUR Bu Fiyattan Son 2 Kişi
 • 23.11.2021 599.00 EUR Bu Fiyattan Son 2 Kişi
 • 14.12.2021 649.00 EUR Bu Fiyattan Son 2 Kişi
 • 04.01.2022 599.00 EUR Bu Fiyattan Son 2 Kişi
Kişi başı 599.00'den itibaren 5690.50 TL

Bu Tur ile İlgili Kampanyalar: 

 • Vade Farksız 3 Taksit!

 • Satın Alma Esnasında Ekstra Turlar Vade Faksız 3 Taksit!

 • Ekstra Turlar Avantajlı Paket: Rezervasyon Esnasında Alımlarda 585 € yerine 500 € 

 


 1. GÜN
  İstanbul - Havana

  Turumuzun ilk günü 23.00’da İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde şirket yetkililerimizle buluşuyoruz.(Buluşma tur tarihinden 1 gün öncedir) Türk Havayolları tarifeli direkt seferi ile 01.45’de Havana’ya uçuşumuz gerçekleşiyor.  08.15’de varışımızda Havana panoramik turumuz gerçekleşiyor. Görülecek yerler arasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Atatürk Büstü, Plaza de Armas, Cathedral Meydanı, San Francisco Meydanı, Plaza de Vieja göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası konaklama yapacağımız Casa Particular’a yerleşiyoruz. 

 2. GÜN
  Havana ( Pınar Del Rio - Vinales Vadisi Turu )

  Gezimod ile Küba turumuzun 2.gününde sabah kahvaltısından sonra dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük öğle yemekli Pinar del Rio – Vinales vadisi turuna katılabilirler (110 Euro). Bu turumuzda ilk durağımız olarak dünyaca ünlü Cohiba Montecristo-Partagas-Romeo&Juliet vb. markaların resmi olarak üretildiği Pinar Del Rio Puro Fabrikasını ziyaret edeceğiz. (Bazı dönemlerde renevasyon amaçlı kapalı olabiliyor) Burada tütünün puroya dönüşmesinin her aşamasını gözlemleme şansımız olacak. Fabrika gezimiz sonrasında 1999 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesinde yerel alan Vinales vadisine yolculuğumuz başlıyor. Ünlü yönetmen Steven Spielberg’ün bile hayran kalıp Jurassic park filminde kullanmak istediği bu eşsiz vadide sırası ile Los Jasminez Seyir Terası, Benito’nun Çiftliği,İndian Cave (Cueva del Indio),Leovigildo Gonales’in 1961 yılında yaptığı Mural de la Prehistoria gezeceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimiz El Palenque Restorant da özel fırında Tavuk, yerel sebze ve meyvelerden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra Casa Particulara transferimizi gerçekleştiriyoruz.

  Pinar del Rio – Vinales Vadisi Turu: 110€

 3. GÜN
  Havana ( Benzersiz Küba )

  Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan "Benzersiz Havana Turu"  na katılabilirler. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur bitimi serbest zaman.

  Tur bitimi dileyen misafirlerimizle bölgede düzenlenecek olan son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirler. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan;  ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

  Hemingway Turu Kişi Başı: 65 €

  Benzersiz Havana Turu Kişi Başı: 95 €

 4. GÜN
  Havana - Varadero

  Sabah alınacak kahvaltı ardından dileyen misafirimiz 1 gece her şey dahil konseptinde konaklamalı Varadero Turuna katılabilirler. 
  (Varadero turunu almayan misafirlerimiz Havana’da serbest zaman geçirecektir.)
   

  1 Gece Konaklamalı  Varadero Turu (Her Şey Dahil Konaklama): 145 €

 5. GÜN
  Varedero - Havana

  Her şey dahil konseptinde alınacak kahvaltı sonra yüzme ve diğer aktiviteler için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Havana’ya dönüşümüz gerçekleşiyor. Konaklama Havana’da.

 6. GÜN
  Havana - ( Santa Clara – Trinidad – Cienfuegos Konaklamalı Tur)

  Dileyen misafirlerimiz 1 gece Casa Particular adı verilen özel evlerde konaklamalı yapılacak olan Santa Clara – Trinidad – Cienfuegos turuna katılabilirler. Tura katılmayan misafirlerimiz Havana’da serbest vakit geçirecektir.

  HAVANA – CIENFUEGOS - TRINIDAD

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad’a varış ve konaklama.

 7. GÜN
  Trinidad - Santa Clara - Havana

  Kahvaltı sonrası UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Turun ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Konaklama Havana’da.

 8. GÜN
  Havana - İstanbul

  Sabah kahvaltımız ardından havalimanına transfer ve Türk Havayolları tarifeli seferi ile  saat 09.35’de İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor.

 9. GÜN
  İstanbul

  Yerel saat ile 10.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

25 Mayıs • 08, 22 Haziran • 06 Temmuz • 03, 24 Ağustos • 07, 21 Eylül • 05, 19 Ekim • 02, 23 Kasım • 14 Aralık • 04 Ocak

Fotoğraflar