Sicilya Turu Yılbaşı Özel

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Katanya - Palermo

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 12:30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1395 sayılı tarifeli seferi ile saat 14:25’te Katanya’ya uçuş. Yerel saat ile 14:50’de varış. Varışımızı takiben bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Palermo’ya hareket. Varışımızı takiben Palermo şehir turu. Turumuzda Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelimizde.   


2. Gün: Palermo

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Erice &Monreale turuna katılabilirler (65 Euro). Turumuzda surları, avlulu taş evleri ve sokaklarıyla tipik bir ortaçağ şehri olan Erice’de yapacağımız gezi sonrası Sicilia’nın en önemli kilisesinin bulunduğu Monreale şehrine hareket ediyoruz. Monreale şehir turumuzda alışveriş caddesi, Vittorio Emmanuel meydanı ve Monreale kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


3. Gün: Palermo - Katanya

Sabah kahvaltısının ardından Katanya’ya hareket ediyoruz. Güzergah üzerinde arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Cefalu turuna katılabilirler (35 Euro). Gezimizde Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu’da 12.yüzyıl tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vakit ardından yolumuza devam ediyoruz. Katanya’ya varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Duomo Katedrali, Fontana dell’Elefante, Cumhuriyet Meydanı (Piazza Repubblica) ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


4. Gün: Katanya

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Etna & Taormina & Savoca turuna katılabilirler (90 Euro). Turumuzda Avrupa’nın tek faal yanardağı olan Etna Yanardağı’nın görülmesinin ardından Sicilya’nın en güzel kıyı kentlerinden olan Taormina’ya geçilecektir. Tauro Dağı’nın eteklerinde bulunan bu kentte Roma-Yunan tarzı tiyatro’nun görülmesinin ardından alışveriş için serbest zaman fırsatı bulabileceksiniz. Serbest zamanımız sonrasında Savoca’ya hareket ediyoruz. Dünya’nın gelmiş geçmiş en iyi film üçlemelerinden biri olarak gösterilen The Godfather (Baba) filminin çekildiği bu şehirde, Al Pacino’nun kahve içtiği kafede kahve içip, filmin çekildiği sokaklarda serbest zamanızı geçirebilirsiniz. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelimizde.  


5. Gün: Katanya - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından Katanya Havalimanı’na hareket ediyoruz. Varışımızın ardından bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1872 sayılı tarifeli seferi ile saat 09.00’da İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 13.20’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Katanya - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı vergileri

3* otel kategorisinde 4 gece kahvaltı dahil konaklamalar

Havalimanı-otel-havalimanı ve şehirlerarası transferler

Panoramik Palermo ve Katanya şehir turları

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri  

Şehir vergileri

Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti (120 Euro)

Özel Seyahat Sağlık Sigortası (10 Euro)

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Opsiyonel turlar

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Sicilya Turu Yılbaşı Özel Hakkındaki Düşünceleriniz  Tur Fiyatı

  Konaklama

  3* Oteller

  Ulaşım

  Türk Havayolları

  Gezilecek Yerler

  Palermo - Katanya

  Kalkış

  Atatürk Havaalanı

  Telefon

  0850 433 74 34

  Birde Bu Turlara Bakın