Almanya & Fransa Noel Pazarları Turu

Almanya & Fransa Noel Pazarları Turu

 • 3* ve 4* Oteller
 • 3 Gece 4 Gün
 • Türk Havayolları İle

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 09.12.2021 499.00 EUR
 • 16.12.2021 499.00 EUR
Kişi başı 499.00'den itibaren 4990.00 TL

 1. GÜN
  ISTANBUL - FRANKFURT

  İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2 saat önce 07.00’de buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 1587 sefer sayılı uçuşu ile 09.15’te Frankfurt’a uçuyoruz. Yerel saat ile 10.25’te Frankfurt’a varıyoruz. Frankfurt’a varışımızın ardından rehberimiz eşliğinde şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Noel Pazarı, Goethe’nin doğduğu ev, St. Bartholomew Katedrali, 600 yıllık belediye binası Römer, Eiserner Steg köprüsü, 260m yüksekliğindeki Commerzbak Binası, Zeil Caddesi ve Almanya’nın en eski opera binası olan Alte Oper’i görüyoruz. Turumuzun ardından  Ortaçağdan kalma bir masal şehri olan  Heidelberg’e hareket ediyoruz. Heidelberg bizi kırmızı çatılı evleri ile bizleri karşılıyor. Tarih  ve doğanın iç içe geçtiği Heidelberg’de Heidelberg Şatosu, Main Köprüsü ve ünlü Maymunu, Herkül Çeşmesi, Heiliggeistkirche (Kutsal Ruh Kilisesi) ve Studentankarzer (Öğrenci Hapisanesi) göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra rehberimizin vereceği serbest zamanda misafirlerimiz Heidelberg Noel Pazarının keyfini çıkarabilirler. Turumuzun ardından otele dönüş ve konaklama Frankfurt’taki otelimizde.

 2. GÜN
  FRANKFURT - STRASBOURG

  Otelimizde alınacak kahvaltının ardından Strasbourg’a hareket. İlk olarak 1570 yılında kurulan Strasbourg Noel pazarı en eski Noel pazarlarından biri olmakla beraber sırf bu Noel pazarını görmek için yılda 2 milyondan fazla kişi ziyaret ediyor. Romanesk ve Gotik mimariyi bir arada görebileceğimiz Strasbourg Notre Dame Katedralini ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Grande Ile (şehir merkezi), Petite France’ta 16. ve 17.yy kalmış evler göreceğimiz diğer yerler arasındadır. Daha sonra Noel pazarının keyfini çıkarmak için verilecek serbest zamanın ardından rehberimizin belirttiği saatde otelimize dönmek üzere yola çıkıyoruz. Konaklama Strasbourg’taki otelimizde.

 3. GÜN
  STRASBOURG - OBERNAI – RIQUEWIHR – COLMAR – STRASBOURG

  Sabah kahvaltısının ardından bugün  Romantik yol olarak adlandırılan rota üzerinde ki şirin kasabaları ziyaret edeceğiz. İlk durağımız Strasbourg’dan sonra bölgesinin en çok ziyaret edilen kasabası olarak bilinen Obernai olacaktır. Binadan çok kurabiyeyi andıran şirin yapıların bizleri karşılayacağı Obernai’de gerçekleştireceğimiz gezi esnasında, kasabanın en ünlü meydanı olan Place de Marche, Alsace bölgesinin koruyucu azizi St.Odile heykeli ve temsilen yaptırılan çeşme, kurabiye görünümlü en çok göreceğimiz meydan olan Place de l’Etoile başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Obernai’de gerçekleştirilecek çevre gezisinin ardından Alsace bölgesinin üzüm bağları ile çevrili, çiçekli balkonları, kendine has sıra sıra dükkanları, araba girmeyen parke döşeli yolları, 2. Dünya savaşından bir şekilde yara almadan kurtulmuş binaları ve şirin kafeleri ile ünlü Riquewihr’e varıyoruz. Riquewihr’de gerçekleştireceğimiz çevre gezisinin ardından “Alsace’ın İncisi” masal diyarı Colmar kentini ziyaret edecek, Eski Gümrük Binası, Pfister evi ve Ren nehri etrafındaki rengarenk ve balkonu çiçeklerle bezenmiş evlerin süslediği Arnavut kaldırımlı sokakları ile şehrin en ünlü bölgesi Petite Venise (Küçük Venedik) göreceğiz. Ren nehri ve kanallarının çevrelediği Colmar’da gerçekleşecek olan şehir turumuz ardından Strasbourg’a otelimize geri dönüyoruz.

 4. GÜN
  STRASBOURG – İSTANBUL

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında uçuş saatimize kadar serbest zaman. Uçuş saatimize istinaden havaalanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Havaalanına varışımıza istinaden bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 1458  sefer sayılı uçuşu ile 19.15’de İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile ertesi gün 00:20’de İstanbul’a varışımıza istinaden turumuzun sonu.

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

09, 16 Aralık

Fotoğraflar