MEKSİKA KÜBA TURU - TÜRK HAVAYOLLARI İLE 10 GÜN

MEKSİKA KÜBA TURU - TÜRK HAVAYOLLARI İLE 10 GÜN

 • 3* ve 4* Oteller
 • 9 Gece 10 Gün
 • Türk Havayolları İle

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 13.11.2022 1999.00 EUR
Kişi başı 1999.00 EUR 'den itibaren 37961.01 TL
Teotivakan Piramitleri & FRIDA KAHLO MÜZESİ Turu [ extra tur ]*Öğle yemekli 120usd
CHICHEN ITZA MAYA & TULUM TURU ( extra tur ) Öğle Yemekli 155 usd
TRINIDAD – SANTA CLARA(CHE)1gece/2gün 195 usd
PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU*öğle yemekli 125 usd

 1. 1. Gün
  ISTANBUL -MEXICO CITY 02:30 08:35

  TÜRK HAVA YOLLARI   tarifeli seferi ile  Meksika ‘nın başkenti Mexico City ‘ye doğru yolculuğumuz  başlıyor, Geceleme uçakta. 

  MEXICO CITY  TURU  Sabah MEXICO CITY’e ulaşıyoruz, varışımızı takiben alanda özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde şehir merkezine geçiyoruz. Eşyalarımızı otelimize bırakacaız. (odalar müsait ise odalara – değilse otel emanetine teslim edeceğiz ) Daha sonra şehir turumuza başlıyoruz. ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI..(YARIM GÜNLÜK) Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi.Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu :Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı..Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır.Turumuzun bitiminde otelimize dönüş.

  OTELİMİZ  : RAMADA  HOTEL REFORMA 3*  vb

 2. 2. Gün
  MEXICO CITY

  Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest günümüz başlıyor.

  Teotivakan Piramitleri & FRIDA KAHLO MÜZESİ  Turu [ extra tur ]*Öğle yemekli 120usd

  Meksiko City’den 40 km. mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket.   UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen QuetzalcoatlTapınağı;KelebeklerSarayı´nı görebilirsiniz.

  Turumuz öğle yemekli olacaktır. Tur  bitimi şehire geri  dönüyoruz.

  Bir sonraki durağımız  FRIDA KAHLO müzesi olacaktır. Yapının kobalt mavisi duvarları için Mavi Ev olarak da bilinen Frida Kahlo Müzesi, Meksikalı ressam Frida Kahlo'nun yaşamı ve eserlerine adanmış tarihi bir ev müzesi ve sanat müzesidir. Mexico City'deki Coyoacán'ın Colonia del Carmen semtinde yer almaktadır.

  [ Bu müze Pazartesi günleri kapalıdır. Programa denk gelirse, rehberimiz eşliğinde alternatif program yapılacaktır ]

  Geceleme otelimizde.

  OTELİMİZ  : RAMADA  HOTEL REFORMA 3*  vb

 3. 3. Gün
  MEXICO CITY /CANCUN 08:30 10:25

  Sabah kahvaltı sonrası   havalimanına geçiyoruz  CANCUN  uçuşumuz saati  08:30, CANCUN  varışımız  10:25, önce  özel aracımız ile   Otelimize transferimiz yapılıyor. Serbest günümüz olacak. Arzu eden misafirlerimiz için  EXTRA  TEKNE  YÜZME  TURU.

  EXTRA TUR  ISLA MOHARES  YÜZME  TURU  -60 usd*-Cancun Yat limanından Yerel tekneler ile  , sahili ve plajları ile meşhur Mohares  adasına geçiyoruz, . Cancun Plajlarında güzel ve keyifli bir gün bizi bekliyor. 

  Otelimiz:Cancun La quinta  Hotel 3* vb.

 4. 4. Gün
  CANCUN

  Sabah çok erken alacağımız kahvaltıyı takiben serbest günümüz olacaktır.

    CHICHEN ITZA MAYA  & TULUM   TURU ( extra tur ) Öğle Yemekli 155 usd

  Vakit kaybetmeden  Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehir ChichenItza ‘ya hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan ChichenItza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta: Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir; Toltek’lerChichenItza’yı istila etmişolabilirler; veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’larToltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta.Turumuz sonrası  ÖĞLE  YEMEĞİ  yerel bir restoranda  alınacaktır. ChichenItza gezisinin ardından  TULUM’a gideceğiz. TULUM kıyılarında antik kent ziyaretimizi yapacğız. Bölgedeki turumuzu tamamlayarak  Cancun ‘a otele dönüyoruz.

  Otelimiz:Cancun La quinta  Hotel 3* vb.

 5. 5. Gün
  CANCUN-HAVANA [KÜBA] 07:40 09:50

  Öğle saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte Cancun otelimizden hareket ederek Cancun Havalimanına transfer olacağız.Yerel havayolları ile Havana’ya uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Alanda karşılama ve  CASA PARTICULAR-  KÜBA  PANSİYON TİPİ ÖZEL EVLER e  geçiyoruz.  ÖĞLEDEN SONRA  ŞEHİR TURUMUZ VAR. HAVANA ŞEHİR TURU - ÖĞLE  YEMEKLİ  TUR  etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak...ATATÜRK büstünü ziyaret edeceğiz.  UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…geceleme Havana ‘da evlerde.

 6. 6. Gün
  -7 GÜN TRINIDAD – SANTA CLARA(CHE) EXTRA TURU

  [BUGÜN SERBEST GÜNÜMÜZ..ARZU EDENLER İÇİN 1GECE/2GÜN SÜRECEK

  TRINIDAD KONAKLAMALI BİR TURUMUZ OLACAK ]   

  Katılmayanlar Havana da konaklıyor*

   

   

  EXTRA TUR/ALTERNATİF  GEZİ PLANI                                      (1 GECE /2 GÜNLÜK PROGRAM)

  7.GÜN:   CIENFUEGOS –TRINIDAD-SANTACLARA TURU

  Arzu edenler için  EXTRA TUR.

   (Bu turumuz 1 Gece konaklamalıdır-Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yaşabileceğiniz

  CASA PARTICULARyaniEV konaklamasıdırBugün ilk olarak  UNESCO  dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS  kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda  alınacak.Daha sonra  Trinidad şehrine devam ediyoruz.Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz.PlazaMayor,ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız,turumuzun sonunda geceleme TRINIDAD’da Casa Particular.

  8.GÜN:   SANTA CLARA -HAVANA 

  Sabah çok erkenKahvaltı  sonrası  saat 07:30 da SantaClara ‘ya Yolculuğumuz  başlıyor., merkezi Küba’nın başkenti hareket..  Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi  ziyaretimizi yapacağız.. Burası ,hergün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir.SANTA CLARA  kent merkezini , tarihi  zırhlı tren meydanını ziyaret ettikten sonra  Havana ‘ya  döneceğiz.  Geceleme Havana’da.

    * Bu turumuzda 1 GECE CASA PARTICULARDBL ODA konakalama + 1 Öğle yemeği+ Tüm ziyaretler  +Rehberlik Hizmeti Dahil  Kişi Başı  195 usd.(1Gece/2Gün)

 7. 8. Gün
  PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU

  Kahvaltı sonrası EXTRA TURUMUZ var ,  Arzu eden misafirlerimiz  için, öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu ( 125 usd).Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.

 8. 9. Gün
  HAVANA-ISTANBUL 09:35 08:30+1

  Bugün çıkış yapıyoruz. TÜRK HAVA YOLLARI  ile uçuş saatimiz  09:35 .  Geceleme uçakta.

 9. 10. Gün
  ISTANBUL VARIŞ 08:30

  İstanbul’a varış  08:30   -Bu gezimizin sonu…


   

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

13 Kasım

Fotoğraflar