Kuzey + Güney Büyük İtalya 9 Gün - THY - 3 ADET EKSTRA TUR HEDİYE !

Kuzey + Güney Büyük İtalya 9 Gün - THY - 3 ADET EKSTRA TUR HEDİYE !

 • 3* Oteller
 • 8 Gece 9 Gün
 • Türk Havayolları

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 01.07.2021 399.00 EUR Bu Fiyattan Son 2 Kişi
 • 31.07.2021 399.00 EUR Bu Fiyattan Son 1 Kişi
 • 12.08.2021 399.00 EUR Bu Fiyattan Son 2 Kişi
 • 31.08.2021 399.00 EUR Bu Fiyattan Son 2 Kişi
 • 05.09.2021 279.00 EUR Bu Fiyattan Son 2 Kişi
 • 19.09.2021 279.00 EUR Bu Fiyattan Son 2 Kişi
 • 03.10.2021 279.00 EUR Bu Fiyattan Son 2 Kişi
 • 17.10.2021 279.00 EUR Bu Fiyattan Son 2 Kişi
Kişi başı 279.00'den itibaren 2901.60 TL

 1. GÜN
  İSTANBUL – BOLOGNA – FLORANSA

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde buluşma. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Bologna’ya hareket. Bologna havalimanına varış ve tur otobüsümüzle Floransa şehir turu için hareket. Floransa şehrinin tarihi sokakları ve meydanlarını fotoğraflayarak başladığımız panoramik turumuzu Piazza Della Republica'da (Cumhuriyet Meydanı) sonlandırıyoruz. Kısa bir molanın ardından arzu eden misafirlerimiz ile Rönesansın başkenti, Unesco Dünya Mirası Floransa’yı rehberimiz eşliğinde adım adım keşfe devam ediyoruz. Öğleden sonra ekstra olarak düzenlenecek olan “Medici’lerin izinde Rönesans Eserleri” turuna katılma imkanı. Turumuzda detaylı olarak Floransa tarihi, Rönesans dönemine yön vermiş Floransa’lı sanatçı ve bilim adamlarının hayat hikayeleri eşliğinde bu tarihi şehrin anıt eserlerini adım adım inceleyeceğiz. Turumuz esnasında Medici Aile’sinin Floransa’da hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, Uffizi Sanat Galerisi, şehrin en eski köprüsü olan tarihi Ponte Vecchio ve Medici koridoru, 13.yy İlahi Komedya epic şiir yazarı ünlü edebiyat ustası Dante Alighieri’nin Evi, İtalya’nın en yüksek 3. kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve “Cennetin Kapısı” olarak adlandırılan kapısıyla ünlü Vaftizhane ve Floransa’nın ünlü tarihi pazarları görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

  Ekstra Turlar

  Medici’lerin izinde Rönesans Eserleri Turu: 35€

 2. GÜN
  FLORANSA – ROMA

  Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya hareket. Varışa istinaden panoramik Roma şehir turu. Turumuzda şehrin en değerli hazinelerinden olan Vatikan (San Pietro), Castel Sant'Angelo Melekler Şatosu, antik Roma döneminden kalma Circo Massimo Stadium kalıntılarını, Barok Dönemi’nden kalma caddelerini otobüs ile panoramik olarak görüyoruz. Colosseum‘da verilecek kısa bir fotoğraf molası sonrasında otelimize transfer ve öğleden sonra serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak katılacağınız, Roma’da daha önce görmediğimiz ünlü meydanları göreceğimiz, sokaklarını arşınlayarak keyifli vakit geçireceğimiz Roma gece turu için hareket. Geceleme otelimizde.

  Ekstra Turlar

  Roma Gece Turu: 35€

 3. GÜN
  ROMA – NAPOLİ

  Kahvaltının ardından yaklaşık 230 km mesafedeki Napoli’ye transferimiz gerçekleşiyor. Napoli'de yapılacak panoramik şehir turunda 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Şehir gezisi ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pompei Gezisi'ne katılabilir. Geceleme otelde.

  Ekstra Turlar

  Pompei Antik Kenti Turu: 70€

 4. GÜN
  NAPOLI-BARI – ALBEROBELLO – BARI

  Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Bari’ye hareket. Napoli'den sonra Güney İtalya'nın 2. büyük kenti olan Bari'ye varışımızı takiben yapacağımız panoramik turumuzda; Teatro Margarito, Lungo Maro Nazaria Sauro Liman Caddesi, Porto Vecchio, yeni liman, belediye sarayı, hükümet konağı, adalet sütunu görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Alberobello turuna katılma imkanı. 1995 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine alınmış Alberobello, Itria Vadisi’nde trulloların en iyi korunduğu ve bu nedenle de Puglia'da en çok turist çeken yerdir. Turumuz sonrası otelimize hareket. Odaların alınması ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  Ekstra Turlar

  Albero Bello Turu: 60€

 5. GÜN
  BARI – LECCE

  Kahvaltı sonrası Lecce’ye hareket. Varışımızı takiben şehir turu. Güney İtalya’nın Floransa’sı olarak bilinen Lecce şehir turumuzda Santa Croce Bazilikası, antik şehir merkezi, Duomo Meydanı, Sant’Oronzo meydanı ve Napoli Kapısı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

 6. GÜN
  LECCE – GALLİPOLİ– LECCE

  Sabah kahvaltımızın ardından, GALLİPOLİ’ye ŞEHİR TURU VE YÜZMEK için hareket ediyoruz…

  Öncelikle, bu şehrin ismi çok ilgi çekici. Çünkü hem ismi Gallipoli – Gelibolu, hem de telaffuzu kulağınıza çok senfonik geliyor. Gallipoli’de yapılarda Yunan ve Roma izlerini görebilirsiniz. Sokaklar ve evler çok ama çok şirin. Ayrıca bembeyaz. Denizin rengi harika. Gallipoli’de insanlar, siesta vakitlerini sahilde dinlenerek geçiriyor... Düşünsenize mesai saatinizde 3 saatlik bir izniniz var ve siz, hemen her gün bu keyfi yaşayıp sonra tekrar işinize devam ediyorsunuz. Gallipoli’de yeni şehir ve eski şehir birbirine bir köprü ile bağlanıyor (Güney İtalya’daki çoğu şehir bu planda kurulmuş). Eski tarafta kale ve liman göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca liman manzarası kaleden harika görünüyor… Fotoğraf çekmek için süper bir fırsat. Daha sonrasında, muhteşem ve berrak denizde yüzmek veya İtalyan mutfağının muhteşem deniz mahsullerini tatmak için serbest zaman. Rehberimizin vereceği saatte buluşma ve Lecce’ye, otelimize geri dönüyoruz. GALLİPOLİ TURU FİYATA DAHİL !

 7. GÜN
  LECCE – OTRANTO - SANTA MARİA Dİ LEUCA – LECCE

  Sabah kahvaltımızın ardından, Otranto’ya hareket.  İtalya şehirleri konumu gereği çok fazla işgal ve istilaya maruz kalmıştır. Akdeniz’e açılan Osmanlı burayı es geçmemiş. Fatih Sultan Mehmet’in son geldiği ve alamadığı tek yer Otranto olmuş. Türkler’e o kadar aşinalar ki artık dillerine kadar yerleşmiştir: ‘’Mamali Turchi’’ (Anneciğim Türkler) deyimi. Otranto’da tam da kalenin içinde bir müze var. İçerisinde Fatih Sultan Mehmet’in ve Osmanlı’nın tasvirleri bulunuyor. Müze ziyareti sonrası, sokaklarda Türk isimleri dikkatinizi çekecek. Otranto’da çok fazla kilise var. Kilise ziyaretleri sonrası, sahil bölümünde yer alan kafelerde buzlu macchiato deneyebilir, denizin maviliklerinde huzuru hissedebilirsiniz… Serbest zaman sonrası, çok yakın olan Santa Maria Di Leuca’ya hareket. İtalya’nın saklı cenneti olan Santa Maria Di Leuca, daha çok İtalya’nın turistik, küçük tatil beldeleri olarak tercih edilen yerlerinden biridir ve çoğu İtalyan vatandaşının yazlık evleri bu bölgede bulunur. Bu arada, gezeceğimiz yerler İtalya’nın kuzeyine nazaran çok daha ekonomiktir. Yüzme molası sonrasında, otelimize transfer. Geceleme otelimizde. OTRANTO ve LEUCA TURU FİYATA DAHİL !!

 8. GÜN
  LECCE – TARANTO – LECCE

  Sabah, kahvaltı sonrası TARANTO’ya hareket. Taranto hem tarihi, hem de güzel plajları ve denizi keşfedebileceğiniz az bilinen İtalya şehirlerinden biridir... Şehrin kuruluşu çok eski dönemlere dayanıyor. Buraya ilk Spartalılar yerleşiyor ve sonra Roma dönemine kadar yerleşim devam ediyor. Bu kültürlerin izlerini şehirdeki birçok yapıda ve Taranto arkeoloji müzesinde gezip, göreceğiz. Sonrasında kendimizi, Taranto’nun eşsiz denizine bırakıyoruz… Geceleme otelde. TARANTO TURU FİYATA DAHİL

 9. GÜN
  LECCE – BARİ – İSTANBUL

  Sabah kahvaltı sonrasında toparlanma ve Bari havalimanına hareket. TÜRK hava yolları ekonomi seferi ile, İstanbul uçuşumuz ve varışımızda gezimod.com hizmetlerinin sonun.

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

01, 31 Temmuz • 12, 31 Ağustos • 05, 19 Eylül • 03, 17 Ekim

Fotoğraflar