BÜYÜK İSPANYA & ENDÜLÜS TURU Marsilya Gidiş – Madrid Dönüş

BÜYÜK İSPANYA & ENDÜLÜS TURU Marsilya Gidiş – Madrid Dönüş

 • 3* Oteller
 • 7 Gece 8 Gün
 • Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferleri ile

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 13.11.2021 899.00 EUR Bu Fiyattan Son 3 Kişi
Kişi başı 899.00'den itibaren 9790.11 TL

BÜYÜK İSPANYA& ENDÜLÜS TURU

Marsilya Gidiş – Madrid Dönüş

Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferleri ile

Tüm Turlar ve Akşam Yemekleri Dahil !!!!!


 1. GÜN
  ISTANBUL – MARSİLYA

  Sabiha Gökçen Havalimanı  dış hatlar terminalinde 08.15’de buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus  Hava Yollarının tarifeli  uçuşu ile saat 11.15’te Marsilya'ya  hareket. Yerel saat ile 12.40 ’ta varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuz başlıyor. Fenikeliler tarafından kurulan, Fransa’nın eski şehirlerinden biri olan Marsilya’da Eski Liman bölgesi, Marsilya Katedrali, Notre Dame de la Garde Bazilikası olacaktır. Panaromik turumuzun ardından rehberimizin belirleyeceği serbest zamanın ardından Marsilya otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman.

 2. GÜN
  MARSİLYA – FİGUERES – GİRONA – BARCELONA

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Girona&Figueras (Dali Müzesi) turumuz için hareket ediyoruz.  (GİRONA & FİGUERES TURU DAHİL) Turumuz Figueras şehiri ile başlıyor. Buranın önemi sürrealist sanatçı Salvador Dali’nin 1904 yılında burada doğmuş olmasıdır. Dali doğduğu bu yere bir şeyler bırakmak ve eserlerini sergilemek için burada bir müze kurmuştur. Bu müze günümüzde en büyük Dali koleksiyonuna sahip ve her yerini Dali tasarladığı için Dali’nin en büyük yapıtı olarak anılmaktadır. Müzede, Dalinin farklı teknikler kullanarak yaptığı 4000 den fazla eser bulunmaktadır. Müze gezimizin ardından otobüsümüzle Girona’ya doğru hareket ediyoruz. Girona Onyar, Galligants ve Güell nehirlerinin birleştirdiği noktada kurulan ve Kuzey Katalonya’nın incisi olarak tabi edilmektedir.  Bölge İberyalılardan bu yana onlarca işgalden ve hüküm sürmüşlükten kalan eserlerle tarihi açıdan oldukça zengindir. Tüm yapılar taştan inşa edilmiş ve bugüne kadar oldukça iyi korunmuş oldukları için eskinin ruhunu tam olarak yansıtmaktadır. Müzeleri, kiliseleri, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ve orta çağdan kalma surlarıyla turistlerin gözdesidir. Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Yahudi Mahallesi görülecek yer arasındadır. Turumuzun ardından otobüsümüzle Barcelona’ya hareket ediyoruz.  Barcelon’ya varışta otelimize transfer  ve geceleme otelimizde.

 3. GÜN
  BARCELONA – VALENCIA

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Barcelona şehir turumuz için hareket ediyoruz.  Madrid’den sonra İspanyanın en büyük 2.şehri ve Katalonya’nın başkenti olan Barselona’da görülecek yerler arasında La Sagrada Familia Kilisesi, Cristof Colomb Heykeli, Montjuic Tepesi, La Ramblas Caddesi, İspanya ve Catalunya Meydanı, Endülüs Arenası, Olimpic Liman’ı bulunmaktadır. Panoramik gezimiz sonrası, kısa bir yürüyüş turu ile ünlü Gotik mahalleyi göreceğiz. Bu yürüyüş turunda; geçmişi 2000 yıl öncesine uzanan tarihi Barcelona'nın güzellikleri içinde bir yolculuğa çıkacak, La Rambla caddesini yürüyerek geçerken, 19. yüzyıldan kalma La Boqueria (Kapalıçarşı)'yı görüp, ardından ara sokaklara dalarak, Roma dönemi Barcelona'sının görkemli kalıntısı Agustus Tapınagı'nı, Yahudi Mahallesi, Barcelona Baronları Sarayını, Aragon Kraliyet Arşivleri Binasını, Barcelona Gotik Catedrali, Bisbe Köprüsü,  Sant Jaume Meydanını göreceğiz. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zamanda soluklanma ve Catalan mutfağının lezzetlerini tatma fırsatınız olacak. Serbest zamanın ardından İspanya’nın bir başka sahil şehri Valencia’ya hareket ediyoruz. Valencia İspanyanın nüfus bakımından 3. büyük şehri olmakla birlikte en büyük limanına sahiptir. Eski ve yeniyi buluşturan bu şehirde hem eski yapılar hem de modern binalar bir arada bulunmaktadır. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda Belediye Sarayı, Gotik Katedral, Arena, Sanat ve Bilim Müzesi, Tarihi Pazar Mercado Central ve Eski İpek borsası görülecek yer arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman, geceleme otelimizde.

 4. GÜN
  VALENCIA – GRANADA

  Sabah erkenden alacağımız kahvaltı sonrası Granada şehrine hareket ediyoruz. Varışımız ile beraber Granada şehir turumuz başlıyor, turumuz esnasında Gran Via Caddesi, BibRambla ve Belediye Meydanları, Granda Katedrali (dışarıdan), Granada’nın ilk üniversitesi Madraza, İpek Çarşısı ve eski Nasri Kervansarayı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Alhambra Sarayı turu için hareket ediyoruz. (ELHAMRA SARAYI TURU DAHİL.) (Alhambra sarayında günlük ziyaretçi limiti olduğundan , bilet bulunamadığı takdirde sadece bahçeler kısmı ve yazlık saray gezilebilecektir. ) Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan bu ünlü eser  Gırnata'ya hakim Sabika tepesi üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak 13.yüzyılda yapılmaya başlanmış olup, inşaatı 15. yüzyıla kadar sürmüştür. İspanya’daki en önemli yapı olan bu saray dışarıdan biraz sert görünsede, içinde dönemin en maharetli ustaları çalışmış ve dantel gibi örmüşlerdir duvarlarını. Sarayda kullanılan kırmızı topraktan dolayı aldığı kırmızı rengi sebebi ile de Alhamra, yani "Kızıl" denmiştir. Turumuzun ardından otelimize dönüş geceleme otelimizde.

 5. GÜN
  GRANADA – CORDOBA – SEVİLLA

  Sabah erkenden alacağımız kahvaltı sonrasında Sevilla’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız Cordoba Şehri olacak. (CORDOBA TURU DAHİL.) Unesco Dünya Mirası listesindeki şehirlerden olan Cordoba ‘ya varışta ilk olarak panaromik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz; yapımına 785 yılında başlanan ve 11. Yy.da de tamamlanan, batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii (dışardan), Roma Köprüsü, Musevi Mahallesi, çiçekli avluları ile Cordoba evleri, Şehir Bedesteni  Zoco, Çiçek Sokağı, ünlü filozof ve doktor heykelleri, şehir surları görülecek yerler arasındadır. Bu muhteşem şehri gördükten sonra Sevilla’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte göreceğimiz yerler arasında 1929 yılındaki Expo için yapılmış olan İspanya Meydanı ve Expo Pavilionları, Altın Kule, Guadalquivir nehri, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı, Boğa Güreşi Arenası, Triana Körüsü bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman.

 6. GÜN
  SEVİLLA -MADRID

  Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından  İspanya’nın başkenti Madrid’e gitmek  için hareket ediyoruz. İspanya’nın başkentine vardığımızda  yapılacak şehir turunda Plaza Mayor, Kraliyet Sarayı, İspanya Meydanı, Cervantes Anıtı, Alcala Kapısı, La Puerta del Sol, Cibeles Meydanı ve Çeşmesi,  Neptün Çeşmesi, Paseo del Prado, Retiro Parkı, Gran Via görülecek yerler arasındadır. Rehberimiz tarafından verilecek serbest zamanın  ardından otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman ve geceleme otelimizde.

 7. GÜN
  MADRID – TOLEDO – MADRİD

  Otelde alınacak kahvaltının ardından Toledo turumuz için hareket ediyoruz.  (TOLEDO TURU DAHİL.). Turumuzda İspanya’nın eski başkenti , şimdinin ise dini merkezi olan Toledo’ya gideceğiz. İspanya’ya gidildiğinde görülmeden dönülmemesi gereken bir şehir; Toledo. Bir tepenin üstüne kurulu olan şehir, etrafını çevreleyen Tajo nehri sayesinde adeta bir ada gibi görünmektedir. Unesco tarafından koruma listesinde olan Toledo tarihi dokusunu günümüze kadar çok iyi muhafaza etmiştir.  Bir çok kültürün mimari izlerini taşıyan yapıları, dar sokakları ve ünlü katedrali ile Toledo başlı başına bir cazibe merkezidir. Bu açık hava müzesi şehirde, tarihi dar sokakları, İspanya’nın en eski katedrali Toledo katedralini (dışarıdan), Endülüs camilerinden dönüştürülmüş kiliselerini, kılıç atölyelerini ve daha sayısız harikayı hep beraber göreceğiz. Toledo’dan ayrıldıktan sonra Madrid’e dönecek ve şehir merkezinde  rehberimizin belirlediği zamana kadar serbest zaman vereceğiz. Geceleme otelde.

 8. GÜN
  MADRİD – ISTANBUL

  Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Madrid   havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus  Hava Yollarının tarifeli  uçuşu ile 13.30’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19.45’de varış ve turumuzun sonu.

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

13 Kasım

Fotoğraflar