Baştanbaşa İtalya Turu Kurban Bayramı Özel

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Bari - Napoli

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Gezimod kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 04:00' de buluşma. Türk Havayolları tarifeli seferi TK1445 İle 06:35 de Bari`ye hareket. Varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ile şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Bari şehir merkezine transfer ve panoramik şehir turu. Turumuzda Katedral ve Aziz Nicolas Bazilikası, Margarita Tiyatrosu, Petruzzelli Tiyatrosu, Eski şehir panoramik olarak görülecektir. Arından Napoli`ye hareket. Napoli şehir turunda; Pozilipo, Mergellina, Plebiscito Meydanı, Trieste Tirentino Meydanı, Toledo Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman ve geceleme otelimizde.


2. Gün: Napoli - Roma

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pompei turuna katılabilirler.

Ekstra Tur : Napoli - Pompei Turu Kişi Başı: 45 Euro

Turumuz esnasında Roma`nın güneyindeki şarkılara konu olmuş Napoli-ye hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Pompei`ye gidiyoruz. Roma İmparatorluğunun en büyük ticaret liman kenti Pompei`ye varış. Ören yeri biletleriyle yerel rehber alımından sonra Tarihi Pompei efsanesine yolculuğumuz başlıyor. M.S 79 da Vezüv yanardağından çıkan dumanları gören halk, gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu. Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller, şehri örttü ve Pompei 200.000 yaşayanı ile yok oldu. Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler, villalar freskler, heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeologlar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları, o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, İtalyanların EFES kenti. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için en önemli kültür gezisi. Tabi ki yerine kurulan Napoli liman kenti, sizi Sophia Loren`in şehrine davet ediyor. Yılda yaklaşık 20 milyon turisti ağırlayan Pompei ve Napoli, uzun yıllar hafızalarınızdan çıkmayacak bir görüntü.


3. Gün: Roma

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz esktra düzenlenecek Göller Bölgesi ve Outlet Center gezisine katılabilirler.

Ekstra Tur: Göller Bölgesi + Outlet Center Turu Kişi Başı: 45 Euro

Roma`nın güneyinde, şehir merkezine 1 saat mesafede, volkanik göller bölgesinde, Papanın yazlık malikânesinin bulunduğu Gandolfo Köyünde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından gideceğimiz Nemi Köyü, tarihi ve doğal güzellikleriyle meşhurdur. Anthony Quinn`in ünlü -Kasabanın Sırrı filminden hatırlayacağınız Nemi, envai çeşit dağ çileği ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, yaş ortalamasının 70-80 olduğu, kendinizden başka bir turist göremeyeceğiniz, karakteristik, ufak bir İtalyan köyüdür. Bu gezide Papaların ve ünlü Romalıların yazlık ve kışlık evlerinin bulunduğu bölge olan, aynı zamanda beyaz şarabı, piknik alanları ve muhteşem manzaralarıyla Castelli Romani Bölgesini tanıyoruz. İtalya`nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Castelli Romani Outlet Center`da alışveriş imkânı ve otele dönüş.


4. Gün: Roma - Floransa

Sabah kahvaltısı ardından Floransa'ya hareket. Varışın ardından Rönesans sanatının çıkış yeri olan, Avrupa ticaretinde ipek, yün, altın ve bankerlik konusunda öncülük yapmış olan, İtalyan Krallığı'na başkent olan, Dante, Leonardo da Vinci, Michelangelo gibi birçok önemli kişinin doğum yeri olan Floransa şehir turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında: Floransa Katedrali (Duomo), vaftizhane, çan kulesi, günümüzde açık hava müzesi olarak kullanılan Signoria Sarayı ve Meydanı, Lanzi Locası, Uffizi Meydanı, yaklaşık 650 senelik üzerinde kuyumcu dükkanlarının olduğu Ponte Vecchio, Cumhuriyet Meydanı, San Lorenzo Pazarı. Tur sonrası serbest zaman ve ardından otelinize transfer ve geceleme otelinizde.


5. Gün: Floransa

Sabah kahvaltısından ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pisa- Siena turumuza katılabilirler.

Ekstra Tur: Pisa - Siena Turu Kişi Başı: 90 Euro

Toskana bölgesinin üç incisi olarak da bilinen Pisa şehrini ziyaretimizle başlıyoruz turumuza. Adını katedralin çan kulesine vermiş olan Pisa Kulesini görmenin yanı sıra, Pisa Katedrali, Avrupa`nın en görkemli vaftizhanesini ve de Mucizeler Meydanını görüyoruz. Sonrasında Pisa-dan ayrılarak, Siena-ya hareket ediyoruz. Roma İmparatorluğu tarafından, tepeler üzerine kurulmuş olan, kırmızı Chianti şarapları ile meşhur Siena-da, dar ve inişli çıkışlı sokaklardan geçerek Siena Katedralinin bulunduğu meydana geliyoruz. Dünyanın ilk bankacılık sisteminin başladığı yer olan Bankerler Locasından geçerek, Campo Meydanına ulaşıyoruz. Her sene 2 Temmuz ve 16 Ağustos-ta oynanan tarihi at yarışlarının yapıldığı bu meydan, boş olduğu zamanlarda da asaletini göstermektedir. Yüz metreden fazla yüksekliği bulunan çan kulesi ile yönetim sarayı, şüphesiz, meydanda ilk göze çarpan eserlerdir. Tur sonrası, kırmızı tuğlalarla özenle dizilmiş Campo Meydanında oturup yorgunluk atarken aynı zamanda meydanın altındaki sarnıca yağmur sularını akıtan mazgal kapaklarını arayabilirsiniz.


6. Gün: Floransa - Venedik

Sabah kahvaltımızın Venedik'e hareket. Varışın ardından şehir turumuz başlıyoruz. Araçların son ulaşım noktası olan Tronchetto limanından vaporetto ile tarihi adaya hareket ediyoruz. Zevkli bir vaporetto yolculuğundan sonra şehrin tarihi merkezi olan San Marko Meydanına yakın bir noktada vaporetto'dan inerek kanallar arasındaki turumuza başlıyoruz. Motorlu araçlardan arındırılmış olan, polis, ambulans, çöp kamyonları, belediye otobüsleri vs. gibi günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz bütün araçlar yerini teknelere bırakmış burada. Köleler sahilinden San Marko Meydanı'na yürürken Venedik hapishanesini ve hapishane ile Dükler Sarayı?nı birbirine bağlayan "Ponte dei Sospiri" İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio Adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bu kolonlar üzerindeki Venedik'in sembolü olan heykelleri görebilirsiniz. San Marko Katedrali'nin bulunduğu meydan, Napolyon tarafından "Dünyanın en güzel meydanı" olarak adlandırılmıştır. Katedralin yapımı 9. yüzyılda tamamlanmış olsa da, bugünkü halini alması 17. Yüzyılı bulmuştur. Ana cephesinde göreceğiniz 4 adet bronz at, İkinci Haçlı Seferleri dönüşünde İstanbul'dan getirilmiştir. Serbest zamanınızda saat kulesinin tepesindeki heykellerin her saat başı çanın üzerine vurmalarını izleyip, Çan kulesine çıkarak bütün Venedik manzarasını tepeden de görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüşün ardından ticari merkez olarak bilinen ve "Canal Grande" Büyük kanal üzerindeki ilk taş köprü olarak yapılan, üzerinde dükkânların olduğu "Ponte Rialto" görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlermiz ekstra olarak düzenlenecek Venedik?in en tanınmış adalarından olan Murano ve Burano adalarını turumuza katılabilirler.

Ekstra Tur: Murano-Burano Adaları Turu Kişi Başı: 50 Euro

Cam işleme sanatında ustalığını koruyan Murano adasında, cam işleme tekniklerini gördükten sonra, dantel işlemeleri ve rengârenk evleriyle ün yapmış olan, küçük bir balıkçı kasabası olan Burano adasını ziyaret ediyoruz. Tur sonrası San Marko meydanına dönüş ve serbest zaman. Geceleme Venedik`te otelimizde.


7. Gün: Venedik

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misaflerimiz ekstra olarak düzenlenecek Verona turumuz düzenlenecektir. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur: Verona Şehir Turu Kişi Başı: 35 Euro

Yüzyıllarca Venedik Cumhuriyeti`ne bağlı kalmış olan Verona Düklüğü`nün yönetim sarayını, tarihinde olduğu gibi günümüzde de hala pazar yeri olarak kullanılan Erbe meydanı, Erbe meydanında Roma`daki Colosseum`dan sonra İtalya`nın en büyük ikinci amfi tiyatrosunu görüyoruz. Zenginliğini gösterebilmek için sokaklarını mermer kaplatan Verona alışveriş merkezinden geçerek, Dante Alighieri`nin sürgün döneminde yaşadığı sarayı görüyoruz. Verona`yı yöneten aile Scaligero mezarlığını gördükten sonra İngiliz drama yazarlarından William Shakespeare`a ilham vermiş olan Romeo ve Juliet`in doğdukları evi görüyoruz.


8. Gün: Venedik - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına hareket. Türk Havayolları tarifeli seferi TK 1872 ile 14:15' de İstanbul'a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından 17:40'da İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki Gezimod organizasyonunda görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz...


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile / İstanbul - Bari / Venedik - İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Bari , Napoli, Roma, Floransa, Venedik Şehir Turları

Napoli`de 1 Roma`da 2 gece, Floransa (Montecatini ve Calenzano)`da 2 gece, Venedik(Quarto D`altino, Noale ya da Treviso)`te 2 gece vb otellerde oda&kahvaltı konaklamalar

Tüm seyahat süresince Profesyonel Gezimod Türkçe rehberlik hizmeti

Lüks otobüsler ile tüm transferler

Havalimanı vergisi

Zorunlu sigorta (Mesleki Sorumluluk)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Seyahat Sağlık Sigortası

Vize Hizmet Bedeli

Şehir Vergileri (İtalya`da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır. Gecelik 2-5 euro arasında değişen bu vergileri misafirlerimiz otel girişleri sırasında otel resepsiyonuna ödemesi gerekmektedir.)

Vaporetto (15 Euro)

Tüm Extra Turlar (Programda belirtilen)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Baştanbaşa İtalya Turu Kurban Bayramı Özel Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu:

  Tur Fiyatı

  Konaklama

  3* ve 4* Oteller

  Ulaşım

  Türk Havayolları İle

  Gezilecek Yerler

  Bari - Napoli - Roma - Floransa - Venedik

  Kalkış

  Atatürk Havaalanı

  Telefon

  0850 433 74 34