Kudüs Turu Ekstralar Dahil Yarım Pansiyon - 1 ALANA 1 BEDAVA

Kudüs Turu Ekstralar Dahil Yarım Pansiyon - 1 ALANA 1 BEDAVA

 • 3* Oteller
 • 3 Gece 4 Gün
 • Türk Havayolları
Kişi başı 899.00'den itibaren 7866.25 TL
 1. GÜN
  İstanbul - Tel Aviv

  İstanbul Havalimanında THY Kontuarı önünde rehberimizle buluşma. İşlemlerimizin ardından Tel Aviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası otelimize hareket. Konaklama otelimizde.

 2. GÜN
  Tel Aviv - Ölü Deniz - Lut Gölü - Eriha - Kudüs
  Otelde alınan kahvaltı sonrası Bethlehem şehrine geçiş. Burada Bizans döneminde yapılmış olan Doğuş, Beşik kilisesinin içinde kalan Hz.İsa’nın doğduğu yeri ziyaret edeceğiz. Ziyaretler sonrası keyifli saatler geçirmek üzere Lut Gölü/Ölüdeniz’e hareket. Deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan Lut Gölü’nde serbest zaman veriyoruz. Ziyaretimiz sonrası Ürdün Nehri yakınlarındaki güzel kokulu şehir olarak da bilinen Eriha şehrine  geçiyoruz. İncil’de Hz.İsa’nın  şeytanla  mücadelesinin geçtiğine inanılan Jericho Temptation (Ayartma)  manastırını  panoromik  olarak  görüyoruz. Gezimiz sonrası Hazret-i  Musa(a.s)‘nın  makamının bulunduğu yer olan Nab-i Musa’yı göreceğiz. Memlük Sultanı Baybars’ın kabir üzerine yaptırdığı Eriha-Kudüs yolu üzerindeki Kervansaray çölün ortasındaki manevi vaha olarak adlandırılır. Tek minareli camii ve türbe deniz seviyesinin üç yüz metre aşağısındadır. Turumuz sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 3. GÜN
  Kudüs

  Otelde alınan Kahvaltı sonrası dinsel ziyaretlere uygun giysilerle ve rahat yürüyüş ayakkabıları ile başlayacağımız gezimizde göreceğimiz yerler arasında; ilk olarak Hz.Meryem’in defnedildiğine inanılan kiliseyi, Hz. İsa döneminden kalan 2000 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu Getsemene bahçesi ve Hz.  İsa’nın son duasını yaptığı ıstırap kilisesini göreceğiz. Sonrasında Müslüman, Hristiyan ve Yahudi mahallelerinin birbirine karıştığı yollardan geçerek Sion dağındaki Hz.Davud’un mezarına varacağız. Ziyaretler sonrası Cuma namazı için serbest zaman veriyoruz. Cuma namazı sonrası Mescid-i Aksa alanında bulunan İslam mimarisinin önemli eserlerinden olan Kubbetü’s Sahra ve Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı, Kadim Aksa mescidi, Mervan Mescidi, Burak Mescidi bulunmaktadır. Sonrasında Musevilerin yıkılan Büyük Tapınaklarının yasını tuttukları Ağlama Duvarı, Hz.İsa’nın çarmıha gerilmek üzere yürütüldüğü Acı Yolu Via Dolorosa, Kutsal Kabir Kilisesi ve Hz. Ömer Mescidini ziyaret edeceğiz. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   

 4. GÜN
  Kudüs - Tel Aviv - İstanbul

  Otelden çıkış işlemleri sonrası Tel Aviv Ben Gurion Havalimanına hareket. Pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.
   

   

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

26 Kasım • 15 Mayıs • 25 Haziran • 23 Temmuz

Fotoğraflar