Küba + Meksika İncileri - THY ile ŞOK FİYAT

Küba + Meksika İncileri - THY ile ŞOK FİYAT

 • Otel + Casa Konaklama
 • 8 Gece 9 Gün
 • Türk Havayolları

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 19.10.2021 1300.00 EUR Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 16.11.2021 1300.00 EUR Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 07.12.2021 1300.00 EUR Bu Fiyattan Son 3 Kişi
Kişi başı 1300.00'den itibaren 14157.00 TL

*0850 433 74 34 NO'lu numaradan ;  Seyahat danışmanımız ile iletişime geçerek, 24 saat geçerli ÜCRETSİZ ön rezervasyon yaptırabilirsiniz !  


 1. GÜN
  İstanbul -Havana

  İstanbul havalimanı THY kontuari onunde, gezimod.com operasyon yetkilisi ile buluşma sonrası, pasaport işlemlerini takiben ; Havana’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Pasaport işlemleri sonrasında havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuş bakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. tur sonrası , CASA'lara transfer ve yerleşme. Konaklama Havana’daki casalarda olacaktır..

 2. GÜN
  Havana

  Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Benzersiz Havana ve Puro Fabrikası turuna katılabilirler. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Amerika yapımı antika arabalar ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in yaşadığı dönem boyunca yaptığı resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edilip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel Sokak'ını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado Caddesi'ne geçiyoruz. Batista Rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesi'ni gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesi'nde, Küba Bağımsızlık Savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tankları ve eşyaları görebileceğiz. Ardından Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra turumuz olan; Kübalı sanatçıların canlı ritimleri ve salsa dansları eşliğinde, akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Konaklama casa. 

  Ekstra Turlar

  Öğle Yemekli Benzersiz Havana & Puro Fabrikası Turu: 120$ (Kişi Başı)
  Geleneksel Küba Müzikleri Eşliğinde Akşam Yemeği Turu: 105$ (Kişi Başı)

 3. GÜN
  Havana-Mexico City

  Kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerini tamamlıyoruz. Mexico City uçuşumuza kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları ile Mexico City'ye hareket ediyoruz. Mexico City’ye varışın ardından alanda bizi bekleyen özel aracımız ile otele transfer oluyoruz. Konaklama Mexico City otelimizdedir.

 4. GÜN
  Mexico City

  Kahvaltının ardından panoramik şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gezimiz, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek Tapınağı'nın yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika Tarihi'ni anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Panoramik Şehir Turu'muz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Tur sonrası otelimize transfer ve konaklama.

 5. GÜN
  Mexico City

  Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar Turu'na katılabilirler. M.Ö 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan Turu'muz esnasında Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve ani bir şekilde neden terk edildiği hala açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan Kenti'ndeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve ayrıca Queatzalcoatl Tapınağından hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Bu büyülü mekânlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra özel aracımız ile Mexico City’ye dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Mariachi Gecesi’ne katılabilirler. Konaklama otelimizde.

  Ekstra Turlar

  Teotihuacan Tapınaklar Turu: 95$ (Kişi Başı)
  Mariachi Gecesi (Yemekli): 75$ (Kişi Başı)

 6. GÜN
  Mexico City - Cancun

  Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları ile Cancun’a uçuyoruz. Varışımıza istinaden otele transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Chichen Itza Turu'na katılabilirler. Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Tur sonrası Cancun’a dönüş ve denizin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman.

  Ekstra Turlar

  Chichen Itza Turu: 110$ (Kişi Başı)

 7. GÜN
  Cancun

  Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Tulum & Playa de Carmen turuna katılabilirler. Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup, Meksika’da Chicen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır. MÖ 300 ile MS 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış, tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Tulum sonrası Playa de Carmen’e gidiyoruz. Playa de Carmen, masmavi bir okyanusun kenarında yer alan, şirin bir tatil kasabasıdır. Playa de Carmen’in eşsiz plajında güneşlenip, turkuaz rengi sularında denizin tadını çıkarabilirsiniz. Tur sonrası Cancun’a dönüş ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

  Ekstra Turlar

  Tulum & Playa de Carmen Turu: 110$ (Kişi Başı)

 8. GÜN
  Cancun-İstanbul

  Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamlıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemleri sonrasında İstanbul'a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

 9. GÜN
  İstanbul

  Sabah erken saatlerde İstanbul'a varışımızla turumuz sona eriyor. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere.

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

19 Ekim • 16 Kasım • 07 Aralık

Fotoğraflar