Büyülü Küba Turu Air France Havayolları İle

Büyülü Küba Turu Air France Havayolları İle

 • 3*, 4* ve 5* Oteller
 • 7 Gece
 • Air France Havayolları

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 20.03.2022 999.00 EUR
 • 13.05.2022 999.00 EUR
 • 12.06.2022 999.00 EUR
Kişi başı 999.00 EUR 'den itibaren 14435.55 TL

 1. GÜN
  İSTANBUL – PARİS – HAVANA

  Küba seyahatinize neşe katmak için özel uğurlamayla havalimanı ekibi ile gece saat tam 04.00’da İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma ve tura katıldıktan sonra seyahatinizin geri kalan kısmında keyfinize bakacaksınız. Bagaj, pasaport ve biniş işlemlerinden sonra, saat 07.15’da Air France Havayolları’nın AF 1391 tarifeli sefer ile Paris’e uçuş. Yerel saat ile Charles de Gaulle Havaalanına 08.55 ‘da varış ardından uçak değişimi ile 16.50’de Air France Havayollarının AF 940 tarifeli seferi ile Küba’nın başkenti Havana’ya hareket uçuştan sonra Küba saati ile 21.25’de Havana’ya varış Saatlerinizi tekrar 7 saat geri almayı unutmayın. Jose Marti Havaalanında karşılanmamızın ardından Havana otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 2. GÜN
  HAVANA

  Sabah kahvaltısından sonra Küba şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesini gezeceğiz. Daha sonra Havana Club Rom Müzesini gezecek ve şeker kamışının roma dönüştüğü uzun macerayı izleyeceğiz günün geri kalanında Havana sokaklarında dolaşmak için serbest zaman dileyen misafirlerimiz ile Ekstra: ( 95 Eur ) düzenlenecek olan Pinar del Rio - Vinales Turuna katılabilirler. Puro fabrikasının ünü tüm dünyaya yayılmış bölgesinde Küba Purolarının yerinde nasıl yapıldıgını göreceksiniz. Donatien Puro Fabrikasını ziyaret edip, ardından Vinales kasabasına gidip, Los Jazmines Seyir Terasından Vinales Vadisinin muhteşem manzarasını izliyorsunuz öğle yemeği El Palenque Restoranda yenilecektir. Yemek sonrası “Cueva del Indio” mağarasının içindeki nehri sandalla gezdikten sonra Mural de la Prehistoria da inanılmaz güzelliğe sahip doğada Leovigildo tarafından çizilmiş kocaman bir yaglı boya tablosu sizi bekliyor.Turumuzun ardından otelimize dönüş. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Tropicana Show turumuza katılabilirler ( 130 Eur ). Tur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

 3. GÜN
  HAVANA

  Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana Turu “ düzenlenecek. Benzersiz Küba Turu ( Canlı müzik + Yemek ) (90 Euro) Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerikadan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Kübanın Picassosu olarak da bilinen Jose Fusterin, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamelden alan ufak meydanda sergilenecek olan kısa rumba performansını izleyeceğiz. Ardından Havanayı tepeden görebileceğimiz Kübanın efsanevi kahramanı Che Guevaranın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi Dünyadaki en iyi 7 barından biri olan Floridita Restoran - Barda canlı müzik eşliğinde alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havananın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesinde yürüyerek devam ediyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Kübanın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tankları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam Dileyen misafirlerimiz Ekstra turumuz olan; Buena Vista Social Club üyeleri ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Viejada ki Cafe Tabernadaki akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Akşam dilerseniz ( 85 Eur ) Ünlü Kübalı grup Compay Segundo ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja da ki otantik restorantımızda, şehrin en güzel istakozunu yapan mutfağı ile ünlü resturantta canlı Küba müziği eşliğinde Istakoz menülü keyifli bir akşam sizleri bekliyor. Tur sonrasi serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 4. GÜN
  HAVANA - CİENFUEGOS - TRİNİDAD

  Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Trinidada hareket. Yol üzerinde Havanaya yaklaşık 3 saat mesafedeki Cienfuegos şehrini de panoramik olarak geziyoruz. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade ve Malecon Bulvarını göreceğiz. Öğle yemeğimizi serbest olarak Cienfuegosta yerel restoranda alıyoruz. Şehir turumuzun ardından 1 saat mesafedeki Trinidadda bulunan otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trinidad daki otelimizde. ** Trinidad otelimiz herşey dâhil konseptindedir.

 5. GÜN
  TRİNİDAD - SANTA CLARA - VARADERO

  Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Kübada kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barı göreceğiz. La Canchancharanın tadına baktıktan sonra Varaderoya doğru yola çıkıyoruz öğle yemeğimizi serbest olarak yol üzerinde yerel bir restoranda alarak, özel otobüsümüz ile Varaderoya devam ediyoruz. Yol üzerinde Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clarayı geziyoruz. Gezi esnasında Che Guevaranın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Varadero daki otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ** Varadero otelimiz herşey dâhil konseptindedir.

 6. GÜN
  VARADERO

  Sabah kahvaltısınında ardından günün geri kalanında eşsiz kumsalın tadını çıkarmak için serbest gün. Dilerseniz, extra ( 125 Eur ) Crusero Del Sol gezisine katılabilirsiniz. Marina Gaviotadan bineceğiniz Katamaranda hoşgeldiniz kokteyli eşliğinde Mercan resiflerine gidiyoruz, şnorkelle dalış a yakın fırsatımı olacak. Rancho Cangrejoyu ziyaret edecek, yunuslarla yakınlaşacağız. Cayo Blanca da alıcağımız deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest saatlerimiz var... Geceleme otelimizde ** Varadero otelimiz herşey dâhil konseptindedir.

 7. GÜN
  VARADERO - HAVANA - PARİS

  Sabah kahvaltıdan sonra Havanaya transfer. Geri dönüş öncesinde alışveriş yapabilmeniz için serbest vakit daha sonra Jose Marti Havaalanına transfer. Havanadan 20.35'te Air France Havayollarının AF 943 tarifeli seferi ile Paris e hareket. Geceleme uçaktadır.

 8. GÜN
  PARİS - İSTANBUL

  Saat 11.10'da Parise varış. Saatlerinizi 6 saat ileri alıyoruz. 01.15 saat bekleme süresinin ardından uçak değişimi sonrası Air France Havayollarının AF1890 tarifeli seferi ile 12:30'da İstanbula hareket ediyoruz. Saat 17.55'da İstanbul Havalimanı'na varış ve hizmetlerimizin sonu. Bir başka seyahatimizde tekrar buluşmak dileği ile.

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

20 Mart • 13 Mayıs • 12 Haziran

Fotoğraflar