Bir Başka Küba Turu Sömestre Özel

Bir Başka Küba Turu Sömestre Özel

 • Casa Particular evlerde ve 4* Oteller
 • 7 GECE 8 GÜN
 • Türk Hava Yolları

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 24.01.2022 1390.00 EUR Bu Fiyattan Son 4 Kişi
Kişi başı 1390.00 EUR 'den itibaren 20085.50 TL

 1. GÜN
  İSTANBUL – HAVANA

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde siz değerli misafirlerimizle saat 23:00’de buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 02.05’te Türk Havayolları’na ait TK183 sefer sayılı uçak ile Havana’ya hareket ediyoruz. 

 2. GÜN
  Havana

  13 saat 40 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 07.45’de Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Pasaport ve valiz işlemlerinin ardından alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile yapacağımız şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Havana’nın nispeten daha modern kısmı olan Miramar bölgesi, meşhur Devrim Meydanı, Beyaz Saray’ın Havana’daki ikizi Capitol Binası göreceklerimiz arasında bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından serbest zamanımız olacaktır. Serbest zamanın ardından Casa Particular  evlerimize (Küba tipi özel evler )  geçiyoruz. Konaklayacağımız evler kişi sayımıza göre aynı semt dahilinde müstakil binalar veya apartman dairesi konseptinde olmaktadır. 

 3. GÜN
  HAVANA – PINAR DEL RİO - VİNALES – HAVANA

  Sabah kahvaltının ardından , misafirlerimizle öğle yemekli Pınar del Rio- Vinales turumuz için hareket ediyoruz. Bu turumuzda Havana’dan batıya doğru yola koyuluyoruz . Bugün karayoluyla yeşilin en güzel tonlarıyla dolu şehirlerarası yolu üzerinde Rosa Marina,Cayajabos,Cuatro Caminos, Candeleria,San Cristobal köylerini geçerek Vinales vadisine ulaşıyoruz. Pinar Del Rio gezisi yapacağız. Küba’nın en güzel bölgelerinden biri olan ve meşhur Küba purolarının yapıldığı Pinar del Río şehrini , ünlü Küba tütününü, yetiştirildiği tütün tarlasını ve çiftlik evini göreceğiz. El yapımı Küba purosunun yapım aşamalarını canlı göreceğimiz Puro fabrikasını gezeceğiz. Beyaz adamın adaya geldikten sonra zulümden kaçan yerlilerin yaşamak için sığındıkları mağaralardan biri olan içinden nehir geçen “La Cueva de Los indios “ mağarasının içinde küçük bir tekne ile gezeceğiz. Tekneden çıktığımız noktada alışveriş yapabileceğimiz küçük dükkanlarda serbest zaman vereceğiz. Burada lezzetli taze hindistan cevizi suyu içme imkanı bulabilirsiniz. Hatta bu cevizlerin suyuyla yapılan Piña Colada kokteyli de içmek isteyen misafirlerimiz olacaktır. Burada satılmaktadır. Buradaki gezimizin ve molamızın ardından öğle yemeğimizi almak üzere tekrar özel aracımızla Viñales vadisine gidiyoruz. Tipik Küba köylerinin bulunduğu bu vadide bir yerel restoranda yerlilerin yaptıkları usulde yemeğimizi yedikten sonraki durağımız devasa bir kaya üzerine yapılmış 120 metre yüksekliğindeki The Mural de la Pre Historia tablosunun bulunduğu park olacak. Evrim teorisinin anlatıldığı bu tablonun ilginç yanı 18 kişi sadece resim fırçası kullanarak 4 yılda boyamışlar. Burada ki serbest zamanımız da bol bol fotoğraflar çekiliyoruz. Müziğe eşlik edip doğayı yaşamaya devam ediyoruz. Turumuzun bitiminde aracımız ile Las Ovas,Puerta de Golpe, Herradura, Rosa Real de san Diego, Cubanacan Los Palacios, Lopez Pena, Piramet, köylerinin bulunduğu yollardan geçerek Havana şehrine geri dönüyoruz. Yorucu bir günün ardından turumuzu akşam konaklayacağımız evlerimizde noktalıyoruz.

 4. GÜN
  HAVANA – VAREDERO

  Bugün  misafirlerimizle  bir gece konaklamalı Varedero turumuz olacaktır. Bu turumuzda sabah kahvaltısının ardından özel aracımızla Matanzas bölgesinden geçerek muhteşem bir manzara izleyeceğimiz yerde bir mola veriyoruz. Ardından yapacağımız yolculuğun devamı ile Varedero bölgesine varıyoruz. Varışta yerleşeceğimiz her şey dahil tesisimizde yüzme imkanı bulacağımız güzel bir gün bizleri bekliyor. Her şey dahil konseptte konaklayacağımız tesiste tüm yorgunluğumuzu atacağız.

 5. GÜN
  VAREDERO - HAVANA

  Bugün sabah kahvaltısının ardından rehberimizin vereceği saat de Havana’da ki konaklama yapacağımız evlerimize geri dönüyoruz. Öğleden sonra  misafirlerimizle klasik Amerikan arabaları ile yapacağımız iki saatlik turumuz olacak.  Bu turumuzda 1958 yılının sonundan Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan en yenisi 1959 model olan eski  Amerikan arabaları ile Havana’nın ilginç yerlerini dolaşıyoruz. Tur sonrası Havana merkezde serbest zaman . Gece konaklamamız Havana’da

 6. GÜN
  HAVANA - CİENFUEGOS – TRİNİDAD

  Bugün misafirlerimizle bir   gece konaklamalı Cienfuegos , Trinidad, Santa Clara  turumuz olacaktır. Bu turumuzda kahvaltının ardından  otelimizden ayrılıyor ve Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız Cienfuegos olacak.  Punta Gorda meydanında yürüyecek ardından  Palacio de Valle’i (Vadi Sarayı) göreceğiz. Öğle yemeğimizi  gezimiz sırasında yerel restoranda alıyoruz. Cienfuegos gezimizin ardından Trinidad’a  hareket ediyoruz. Unesco dünya miras listesinde bulunan ve  Küba’da Kolonyal Mimari’nin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehri gezisi esnasında şehrin rengarenk evlerini, meydanlarını sizlerle beraber geziyoruz. Serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz şehre özgü meşhur,  limon, bal, rom ve su ile yapılan, meşhur La Canchanchara’nın tadına yine aynı adla anılan  La Canchanchara Bar’da bakabilirler. Serbest zaman  sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Akşam konaklamamız Trinidad evlerimizde.

 7. GÜN
  TRİNİDAD – SANTA CLARA – TRİNİDAD

  Kahvaltının ardından Santa Clara’ya doğru yol alıyoruz. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara gezimizde, Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi yerel restoranda   aldıktan sonra Havana’ya geri dönüyoruz. Akşam konaklamamız Havana’da ki evlerimizde. 

 8. GÜN
  HAVANA

  Sabah kahvaltının ardından tam gün serbest zaman, dileyen misafirlerimiz Havana’da yerli halkın dolaştığı sokaklarda dolaşarak rengarenk fotoğraflar çekebilirler, yerel halkın yaşadığı yerlerde günlerini geçirebilir, el yapımı hediyelik eşya ve tabloların satıldığı pazarlardan alışverişlerini yapabilir Gecelememiz evlerimizde.

 9. GÜN
  HAVANA – İSTANBUL

  Bu sabah çok erken saatlerde Havana ‘daki konakladığımız evlerden ayrılıyoruz, rehberimiz ile birlikte havalimanına geçiyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından THY’ nın tarifeli uçuşu ile  saat saat 09:15’de uçuşumuz başlıyor. Gecelememiz uçakta

 10. GÜN
  İSTANBUL

  Sabah yerel saat ile 10:10’da İstanbul Havalimanı’na varışımızın ardından , siz değerli misafirlerimizle vedalaşarak bir sonraki GEZİMOD organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

24 Ocak

Fotoğraflar