Küba Turu | En Uygun Fiyat Garantisi

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Paris - Havana

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde rehberimiz ve yetkililerimiz ile buluşarak check in islemlerini tamamlıyoruz. Air France/KLM Havayollarının gece uçuşu ile Paris'e hareket ediyoruz ve takiben bağlantılı uçuşumuzla Havana'ya hareket ediyoruz. Havana'ya varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımızla otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.


2. Gün: Havana

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Havana şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Kübanın başkenti, 50li ve 60li yılların Amerikan arabalarına sıkça rastlayacağınız, İspanyol mimarisinin muazzam örneklerine sahip yarın günlük Havana turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, geziyoruz. Tur sonrası otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.


3. Gün: Havana - Pinar Del Rio & Vinales Vadisi - Havana

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz bölgede ekstra olarak düzenlenecek olan Pinar del Rio & Vinles Vadisi turumuza katılabilirler. 1492 yılında Cristof Colombun burayı gördüğünde "Inan gözünün görebileceği en güzel yer" dediği vadide tam gün sürecek turumuzda Küba yerlilerinin (Kızılderililerin) uzunca süre yasadığı, karstik oluşumlar sonucu ortaya çıkmış büyük bir yeraltı mağarası olan Cueva del Indioyu önce yürüyerek, ardından da küçük sandallarla gezeceğiz. Mağara çıkısında karşılaşacağınız şelale ve 100 metreden yüksek bir dağın yamacına çizilmiş olan Mural de la Prehistoria sizleri şaşırtacak UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisine hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Günün sonunda Vinales Vadisinin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havanaya geri dönüyoruz. Konaklama Havanadaki otelimizde. Aksam program yapmak isteyen misafirlerimize Kübanın ünlü Casa de la Musikarlarının en iyisi olan Miramar ı deneyimlemenizi tavsiye ediyoruz. Geceleme otelimizde.


4. Gün: Havana - Varadero - Havana

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Varadero turuna katılabilirler. Küba'nin en güzel sahillerini keşfedeceğimiz bu turumuz tam gün sürecektir. Tur sonrasında Havana'ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


5. Gün: Havana - Cienfuegos - Trinidad

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Cienfuegos & Trinidad Turuna katılabilirler. Bu turumuz konaklamalı olup 2 tam günü kapsamaktadır. İlk gün UNESCO dünya mirası listesindeki Cienfuegos kenti, meydanı ve eski Tiyatro ziyaret edilecek. Turun ardından Trinidad'a hareket ediyoruz. Trinidad'ın tarihi sokaklarını keşfedeceğiz. Plaza Mayor ve Rom müzesini ziyaret ettikten sonra, yerel Canchánchara Bar'da özel yöresel kokteylin tadını çıkacağız. Serbest zamanınızı alış veriş yaparak veya Trinidad'ı kendi çabalarınızla keşfederek değerlendirebiliriz. Geceleme otelimizde.


6. Gün: Trinidad - Santa Clara - Havana

Kahvaltının ardından Küba Devrimi'nin sembol şehri Santa Clara'ya doğru yola çıkıyoruz. Kübanın İnsanlık tarihinin, devrimin ve tüm dünya devrimlerinin en romantik sembolü CHE GUEVERAnın anıtını ve hüzünlü hikâyesini yaşamak için Santa Claraya doğru yola çıkıyoruz. Santa Clarada ilk durağımız devrimin kaderini değiştiren vagonların bulunduğu yer. Çünkü Santa Clarada yaşananların canlı tanıkları buradaki vagonlar. Devrim sırasında Batistaya vurulan en büyük darbe Che Guevaranın emrindeki askerlerin silah yüklü treni ele geçirmeleri ve kendilerinden sayıca fazla olan Batista askerlerini tutsak almalarıyla yaşanmıştır. Turumuz Chenin anıtını ziyaretle devam ediyor içerde Che Guevera ve 38 arkadaşının mezarları bulunan bu anıtı görmeden ve Cheye selam vermeden Kübayı gezdim demek olur mu? Mezar odasında Castronun 1997de yaktığı ateş günümüzde hala yanmakta ve Chenin özel eşyaları bulunmaktadır. Santa Clara turumuz Comite Provincial binasının önündeki muhteşem bir işçilikle yapılmış Che Guevara heykelinin önünde hikâyesini dinleyerek sonlandırıp Havanaya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.


7. Gün: Havana

Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin organize edeceği "Ernest Hemingway Müze Turuna katılabilirler. Kübaya gidip Ernest Hemingwayin izlerini takip etmemek yazık olur. "Çanlar Kimin İçin Çalıyor" romanını yazdığı Ambos Mundos Otelinin 511 numaralı odası; Havana dışında bugün müze olan evi La Vigia Çiftliği, "Yaşlı Adam ve Denizi” yazarken esinlendiği Cojimar balıkçı köyü görülüp Küba günlük hayatının küçük bir balıkçı köyünde yansımalarını izleme imkânı. Geceleme otelimizde. Bu aksam dileyen misafirlerimiz Buena Vista Social Club üyelerinin de sahneye çıktığı, Taberna Restaurant a gidebilirler.


8. Gün: Havana - Paris - Amsterdam

Kahvaltı sonrası devrimin en güzel izlerini taşıyan Havana da dilediğiniz gibi serbest vakit geçirebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transferimiz gerçekleşiyor ve Paris/Amsterdam a hareket ediyoruz.


9. Gün: Paris - Amsterdam - İstanbul

Paris / Amsterdam'da aktarmalı seferimizle İstanbul'a hareket ediyoruz. Bir önceki akşam başlayan yolculuğumuz ertesi gün İstanbul'da sona eriyor.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

-Air France / KLM ile İstanbul Havana / Havana - İstanbul arası ekonomik sınıf uçak biletleri

-Havanada ekonomik ve konforlu otellerde 7 gece "Oda Kahvaltı" Konaklama

-Havalimanı - otel - havalimanı transferleri

-Havana Şehir Turu

-Zorunlu seyahat sigortası

-Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

-Profesyonel Küba rehberi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

-Küba Vize Ücreti (40 EUR)

-Ekstra Turlar

-Kişisel Harcamalar

-Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 18 Ocak • 20 Nisan • 09 Haziran • 14 Temmuz

  Fiyatlar

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  18.01.2020 3* Ve 4* Oteller7500.00 TL8000.00 TL 5500.00 TL0 - 2 Yaş 2000.00 TL
  3 - 12 Yaş 5480.00 TL
  -Taksitler »
  20.04.2020 3* Ve 4* Oteller9500.00 TL10000.00 TL 9500.00 TL0 - 2 Yaş 2000.00 TL
  3 - 12 Yaş 9480.00 TL
  -Taksitler »
  09.06.2020 3* Ve 4* Oteller5200.00 TL7800.00 TL 5200.00 TL0 - 2 Yaş 2000.00 TL
  3 - 12 Yaş 5100.00 TL
  -Taksitler »
  14.07.2020 3* Ve 4* Oteller5200.00 TL7800.00 TL 5200.00 TL0 - 2 Yaş 2000.00 TL
  3 - 12 Yaş 5100.00 TL
  -Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Küba Turu | En Uygun Fiyat Garantisi Hakkındaki Düşünceleriniz