İtalya ve Fransa Rivierası Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

23.03.2019 Tarihinde ki Turumuz Tersten yapılacaktır.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Marsilya / Roma – Sabiha Gökçen HL uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,
 • Marsilya, Nice, Floransa, Roma panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
 • Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€-5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)
 • Turist şehir vergileri,
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

Avantajlı Ekstra Tur -A- Paketi ve Pakete Dahil Olan Turlar : 255 Euro yerine 200 EURO !!!

Roma Gece Turu (30 €) + Vatikan & Castel Gondolfo & Nemi & Outlet Turu (55 €) + Orvieto Turu (35 €) +

Büyük Toscana Turu (90 €) + Portofino Turu (45 €)

 

Avantajlı Ekstra Tur -B- Paketi ve Pakete Dahil Olan Turlar : 405 Euro yerine 300 EURO !!!

Roma Gece Turu (30 €) + Vatikan & Castel Gondolfo & Nemi & Outlet Turu (55 €) + Orvieto Turu (35 €) +

Büyük Toscana Turu (90 €) + Portofino Turu (45 €) + Corte D’Azur Turu (90 €) + Provence Kombi Turu (60 €)

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Roma

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde 09.00’da hazır bulunarak tamamlayacağınız bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1223 sefer sayılı uçuş ile saat 11.35 ’de Roma' ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12:15 ’de varışımızı takiben alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Roma şehir turu için hareket ediyoruz. Roma şehir turumuz esnasında Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuele Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum,Via Del Corso ve Circus Maximus ,Vatikan panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam arzu eden misafirlerimiz için Avrupa medeniyetine yön vermiş Roma’yı bir kez de gece ışıklarıyla görebileceğiniz ekstra Roma Gece Turu (30 Euro). Tur sonrası otelimize transfer.


2. Gün: Roma

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Vatikan & Castel Gondolfo & Nemi & Outlet Turuna (55 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Castel Gondolfo gezisi ile başlıyoruz. II. Dünya Savaşı ‘nda Roma’daki şiddetten kaçan vatandaşlara Papa XII Pius tarafından sığınak olarak sunulmuş kasabadaki gezimizin ardından çilek köyü Nemi’ye hareket ediyoruz. Renk renk evleri ve yemyeşil doğasıyla ziyaretçilerini çeken Nemi köyü turumuzun sonrasında outlet center ziyareti gerçekleştiriyoruz. Keyifli bir alışveriş yapabileceğimiz ve öğle yemeği için serbest zaman sunacağımız outlet ziyareti sonrasında Hristiyan dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi Vatikan ‘ı ziyaret ediyoruz. Aynı zamanda yüzölçümü olarak dünyanın en küçük ülkesi olan ve İsviçreli askerler tarafından korunan Vatikan’da San Pietro Meydanı ve Bazilikası ‘na yapacağımız gezi ardından Roma ‘da serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer


3. Gün: Roma - Floransa

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Floransa’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Orvieto Turu (35 Euro) düzenliyoruz. Turumuz esnasında katedrali ve beyaz şaraplarıyla ünlü, şahin tepesi Orvieto’ya çıkıyor ve manzaranın tadını çıkarıyoruz. Süresini rehberimizin belirleyeceği kısa bir fotoğraf molasının ardından turumuzu tamamlayarak Floransa yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımız ardından Floransa şehir turu. Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışarıdan göreceğiz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.


4. Gün: Floransa

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra tam günlük Büyük Toscana Turu (90 Euro) düzenliyoruz. Turumuzdaki ilk durağımız olan Pisa ‘ya hareket ediyoruz. Turumuzda Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ve Miracoli Meydanı gezilecek yerler arasındadır. Pisa turumuzun ardından ikinci durağımız, dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarıyla çevrili, dondurması, porcini ve türüf mantarlı peynirleriyle ünlü, etrafı 14.yy’dan kalma surlarla çevrilmiş olan San Gimignano olacaktır. San Gimignano ‘da gerçekleştireceğimiz şehir turu ve çevre gezisi sonrasında Siena ‘ya hareket ediyoruz. Siena, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. Turumuzda son olarak Chianti bölgesinde Greve Di Chianti ‘yi ziyaret ediyoruz. Yol boyunca uzanan bağların arasından geçerek ulaşacağımız Gereve kasabası, yerel şarküteri kültürü ve şarapları ile ünlüdür. Şehir meydanı ve meydanda bulunan manastır ile New York Limanı ‘nı keşfeden kaşif Verrazzano ‘nun heykeli panoramik olarak başlıca görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize dönüyoruz. Dinlenmek üzere serbest saatler.


5. Gün: Floransa - Nice

Kahvaltının ardından Nice’e doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra ekstra olarak düzenlenecek olan Portofino turuna katılabilirler (45 Euro). Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino, daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla bizi kendine hayran bırakıyor. Tur bitimi Nice doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızda yapacağımız Nice şehir turumuz esnasında; Promenes Des Anglais caddesi, Eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı, Adliye Sarayı turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.


6. Gün: Nice

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cote D’Azur Kombi (Cannes & St.Paul De Vence & Monaco & Monte Carlo ) turuna katılabilirler (90 Euro). İlk olarak Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde beldesi ve film festivali ile ünlü Cannes şehir turumuzu yapıyoruz.  Cannes turu bitiminde gezeceğimiz, muhteşem manzaralara nazır bir tepede yer alan ve tam bir orta çağ mimarisine sahip olan Saint Paul De Vence köyünün ortasında 1615 yılından kalma tarihi çeşme yer almaktadır. Çeşmeyi kendine merkez alarak birbirine bağlayan dar sokaklar üzerinde yer alan taş binalarda ünlü ressamların prodüksüyonlarının satıldığı resim galerileri, bölgeye has zeytin yağı, lavanta, sabun ve el işi dükkanları yer alıyor. Surların dışında ise şapeller, mezarlıklar, zeytinlikler, bağlar ve bahçelerin içine gizlenmiş villalar ile muhteşem vadi manzarası sizleri bekliyor. Saint Paul De Vence gezimiz sonrasındaki durağımız ise sırasıyla Monaco ve Monte Carlo olacaktır. Monaco Prensliği ‘ne varışımız ile birlikte saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçeceğiz. Tur bitimi Nice ‘deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.


7. Gün: Nice - Marsilya

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Marsilya ‘ya doğru hareket ediyoruz. Marsilya otelimize varış sonrasında odaların alınması ile birlikte serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Provence Kombi Turu (60 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Arles olacaktır. Fransa ‘nın en uzun 2. nehri olan Rhone Nehri ‘nin geçtiği ve Roma Tiyatrosu ile ünlenen Arles ‘in dar Fransız sokaklarında dolaşarak eşsiz resimler çekecek, Van Gogh ‘un sıkça gittiği ve hatta resmini yaptığı kafeteryayı görme şansını yakalayacağız. Arles turumuz sonrasındaki durağımız Nimes olacaktır. Nimes ‘e varışımız ile birlikte gerçekleştireceğimiz tur esnasında Palais de Justice, Arene de Nimes, Augustus Kapısı ve Nimes Antik Tapınağı görülecek yerler arasındadır. 1309’dan 1377’ye kadar Katolik Papa’lara ev sahipliği yapan Rhone Nehri kıyısına kurulu şirin orta çağ kasabası Avignon gezimizin ardından turumuzu tamamlıyoruz ve Marsilya ‘daki otelimize dönüyoruz. Dinlenmek üzere serbest saatler


8. Gün: Marsilya - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Marsilya şehir turu için hareket ediyoruz. Fransa’nın 2. Büyük şehri olmasının yanı sıra Akdeniz ‘in en büyük ticari limanına sahip olan Marsilya’da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu ardından Marsilya Havalimanı ‘na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1126 sefer sayılı uçuşu ile 14:10’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19:20’de İstanbul’a hoş geldiniz


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Marsilya / Roma – Sabiha Gökçen HL uçak bileti,

Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

3 ve 4 yıldızlı otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,

Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,

Marsilya, Nice, Floransa, Roma panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri

Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€-5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)

Turist şehir vergileri,

Türkçe rehberlik hizmetleri.

TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),

Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

Müze ve ören yerleri girişleri,

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 30 Eylül • 20 Ekim • 15 Kasım

  Fiyatlar

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  30.09.2019 3* Ve 4* Oteller399.00 €589.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 50.00 €
  3 - 12 Yaş 389.00 €
  -Taksitler »
  20.10.2019 3* Ve 4* Oteller449.00 €699.00 € 449.00 €0 - 2 Yaş 50.00 €
  3 - 12 Yaş 439.00 €
  -Taksitler »
  15.11.2019 3* Ve 4* Oteller399.00 €609.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 50.00 €
  3 - 12 Yaş 389.00 €
  -Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  İtalya ve Fransa Rivierası Turu Hakkındaki Düşünceleriniz