Herşey Dahil Küba Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Havana

Saat 23:00 de İstanbul yeni Havalimanı TÜRK HAVA YOLLARI  bankolarında Gezimod standında buluşma. Uçağımız gece yarısını geçe olduğu için dikkat ediniz !! ISTANBUL- HAVANA UÇUŞU    01:45  08:05 Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra  saat 01:45 de , Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Havana’ya yolculuğumuz başlıyor. Küba yerel saati ile  sabah 08:05 de HAVANA havalimanına ulaşıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile turumuza başlıyoruz. Rehberimiz  ile birlikte   yola çıkıyoruz, Küba  doğu istikametine doğru yola çıkacağız.  İstikametimiz  PINAR DEL RIO olacak. .Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. GECELEME Pinar Del Rio-Vinales bölgesinde Casa Particular.


2. Gün: Pınar Del Rio - Cıen Fuegos

Sabah casalarda alacağımız kahvaltı sonrası  turumuza devam edeceğiz. İstikametimiz CIEN FUEGOS kenti olacaktır. Şehre varışımızı takiben, ziyaretlerimiz olacak. Bugün ilk olarak  UNESCO  dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS  kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade, Tom Terry Tiyatrosu. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda  alınacak. Cienfuegos, Küba'da yer alan aynı zamanda da Cienfuegos ili'nin başkenti olan şehirdir. Şehrin nüfusu 26 Kasım 2009 tarihinde toplam nüfusu 164,924'tür,turumuzun  sonunda  geceleme CIEN FUEGOS’da  CASA PARTICULAR da olacaktır.


3. Gün: Cıen Fuegos - Jagua Kalesi- Trınıdad

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam ediyoruz. CIEN FUEGOS’dan ayrılacağız. Bugün ziyaret noktamız JAGUA kenti içindeki tarihi JAGUA KALESİ  olacaktır. Körfez girişinde Kolonial dönemde inşa edilen bu kaleyi ziyarete gideceğiz. Manzarası gerçekten görmeye değer , bu mekandan ziyaretimizi  tamamlayarak ayrılacağız.JAGUA KALESİ  ziyaretinden sonra  TRINIDAD’a doğru yolumuza devam edeceğiz. Trinidad’a varışımızı takiben , kent merkezinde CASA PARTICULAR  evlerimize yerleşiyoruz. Geceleme Trinidad’da yapılacaktır.


4. Gün: Trinidad

Bu sabah kahvaltı sonrası gezimize devam edeceğiz. Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuzda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barda müzik ziyafeti molamız olacak Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayor,ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız ,turumuzun sonunda, arzu eden misafirlerimiz Sahil kıyısına gitmek isterlerse  rehberimiz eşliğinde ekonomik ulaşım seçeneklerinden faydalarak Trinidad Plajlarına giderek yüzme keyfi yapabilirler.  Geceleme Trinidad’da olacaktır.


5. Gün: Santa Clara - Havana

Sabah Kahvaltı  sonrası  saat 07:30 da  Santa Clara ‘ya Yolculuğumuz  başlıyor., merkezi Küba’nın başkenti hareket..  Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi  ziyaretimizi yapacağız.. Burası , her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa clara merkezde yer alan eski tren rayları ve  zırhlı tren anıtını  ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz  sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. Daha  sonra  Havana ‘ya  yöneliyoruz, Akşam saatlerind , günün sonunda KÜBA’nın BAŞKENTİ  HAVANA ‘ya ulaşacağız. Varışımızı takiben HAVANA’da  CASA PARTICULAR  evlerimize yerleşeceğiz. Akşam saatlerinde serbest saatlerde şehri keşfe  çıkabilirsiniz.  GECELEME HAVANA’da.


6. Gün: Havana

Sabah kahvaltıdan sonra çevre gezilerimize devam edeceğiz.  Havana panaromik şehir turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Plaza de Armas Meydanı, San Fransisco Meydanı, Vedado ve Miramar Bölgeleri göreceğimiz yerler arasında bulunuyor.Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ün Büstünün bulunduğu parkı ziyaret edeceğiz.  Panaromik gezimizin ardından ÖĞLE YEMEĞİ molası vererek turumuzu tamamlayacağız.  Turumuzun sonunda Havana Merkezde  sizlere serbest zaman veriyoruz, fotoğraf çekimleri ve küçük alış verişlere  devam edebilirsiniz. Geceleme Havana ‘da.


7. Gün: Havana

Bugün KÜBA ‘DA SON  günümüz. Bugün için serbest günümüz  olacaktır. Kent merkezinde gezintilerinize devam edebilirsiniz. Küba en güvenli Turizm Bölgeleri arasında yukarılarda yer almaktadır.  Geceleme  Havana ‘da.


8. Gün: Havana - İstanbul

Bu sabah çok erken saatlerde  Havana ‘daki konakladığımız evlerden ayrılıyoruz, rehberimiz ile birlikte  havalimanına geçiyoruz.  Uçuş saatimiz saat 09:35. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile  Yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.


9. Gün: İstanbul

Sabah 10:10 İstanbul ‘a  varış. Anılarla dolu gezimizin sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

TÜRK HAVA YOLLARI  ile  ISTANBUL -HAVANA -ISTANBUL  uçak bileti ve havalimanı vergileri

Programda belirtilen tüm Turlar Tüm Transferler.

1 Gece PINAR DEL RIO (CASA) KONAKLAMA

1 Gece CIEN FUEGOS (CASA ) KONAKLAMA

2 Gece TRINIDAD (CASA ) KONAKLAMA

3 Gece HAVANA (CASA ) KONAKLAMA

Evlerde  KAHVALTI servisi  yapılacaktır. Ev sahipleri bunu hazırlıyor. 7Gece/9Gün

JAGUA KALESİ TURU

CIEN FUEGOS  TURU

TRINIDAD TURU

HAVANA TURU

VINALES TURU

Programda belirtilmiş   4 ÖĞLE YEMEĞİ DAHİLDİR.

Programda belirtilen tüm geziler

Türkçe rehberlik

Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Küba  Vize ücreti 250 LİRA   NOT :  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.

Programda açıkça belirtilmeyen  yemekler.

Yurt dışı çıkış pulu (50 TL)

TURUMUZUN -KÜBALI YABANCI REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ TOPLAMI  > KİŞİ BAŞI 350 TL- TAVSİYE EDERİZ. ( çıkış günü Havalimanında toplanıp rehberimize veriyoruz)* Bölgede toplanır -Dağıtılır (grup inisiyatifinde )

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 14 Temmuz • 04 Ağustos • 10, 27 Ekim • 07 Kasım

  Fiyatlar

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  14.07.20203* Ve 4* Oteller8970.00 TL10400.00 TL 8970.00 TL--Taksitler »
  04.08.20203* Ve 4* Oteller8970.00 TL10400.00 TL 8970.00 TL--Taksitler »
  10.10.20203* Ve 4* Oteller9340.00 TL10770.00 TL 9340.00 TL--Taksitler »
  27.10.20203* Ve 4* Oteller9340.00 TL10770.00 TL 9340.00 TL--Taksitler »
  07.11.20203* Ve 4* Oteller9340.00 TL10770.00 TL 9340.00 TL--Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar

  Herşey Dahil Küba Turu Casa
  21 Şubat Herşey Dahil Küba Turu Casa denilen ev pansiyonlarda konaklama yaptık görmeden endişeliydik ama herkese tavsiye ederim. Gördüğümüz bir çok otelden iyi olamasının yanı sıra banyosu ve lavobosu kendi odanızda mevcut. Rehberimize ve emeklerinize teşekkürler
  29.02.2020

  Herşey Dahil Küba Turu Hakkındaki Düşünceleriniz