Güney Afrika Turu Qatar Havayolları İle Son 6 Kişi! | Kesin Hareketli

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Cape Town

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Qatar Hava Yolları kontuarında saat 17.00’de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından, Qatar Hava Yollarına ait QR 246 sefer sayılı uçak ile saat 19.35’te Doha’ya hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından 23:40’ta Doha’ya varış.


2. Gün: Cape Town

01:45’te QR 1369 sefer sayılı uçuş ile Cape Town’a hareket. Yerel saat ile 11.05’de Cape Town Uluslararası Hava Limanına varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından özel aracımız ile Cape Town şehir turumuza başlıyoruz. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli,  Adderly Caddesi, iyi dilekler şatosu ve Bo-Kaap bölgesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Odalara yerleşme ve geceleme otelimizde.


3. Gün: Cape Town

Sabah kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan tam gün öğle yemekli Ümit Burnu Gezisi turumuza katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer.  Geceleme otelimizde..

Ekstra Tur: Ümit Burnu Gezisi :  130 Euro / Çocuk: 100 Euro (3-12 yaş)   

Otelimizden sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Tekne ile açılarak Duiker Kayasında ki doğal ortamlarında Afrika'nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecekir. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra sevimli Afrika penguenlerini görüyoruz. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’s Town’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz.


4. Gün: Cape Town

Sabah kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Masa Dağı Stellenbosh Vadisi ve Franschoek Gezisi'ne katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer.  Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur : Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi, Franschoek : 130 Euro / Çocuk: 100 Euro (3-12 yaş) 

Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. (Olumsuz hava koşullarına bağlı olarak tepeye çıkılamayabilir.) Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkanlarda alışveriş imkanımız olacak. Ardından aynı bölgede öğle yemeği molası veriyoruz. Daha sonra Fransız Hugenoutlar'ın kurmuş olduğu Franschoek Kasabası'na gidiyoruz.


5. Gün: Cape Town - Johannesburg - Sun City

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve havalimanına transfer oluyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek uçuşumuzun ardından Johannesburg'a varıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Aslan Parkı Gezisi'ne katılabilir. Gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur : Aslan Parkı Gezisi  : 60 Euro / Çocuk: 45 Euro (3-12 yaş)        

Dünyada en çok ilgi çeken 100 yerden biri olarak gösterilen Aslan Parkı gezimizde, 4x4 araçlarla önce otobur hayvanları, daha sonra dünyada nadir bulunan beyaz aslan sürüsünü ve çitaları yakından görüyoruz. Parkın diğer bölümünde ise yavru aslanlara ve zürafalara dokunup, seviyoruz ve fotoğraf çektiriyoruz.


6. Gün: Sun City

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pilanesberg National Park ve Safari Gezisi'ne katılabilir. Ardından otelimize geri dönüş, geceleme otelimizde.

Ekstra gezi: Pilanesberg National Park ve Safari : 90 Euro / Çocuk: 70 Euro (3-12 yaş)     

Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "Big Five" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız.


7. Gün: Sun City - Johannesburg

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Johannesburg’a hareket. Varışa istinaden gerçekleştireceğimiz Panoramik şehir turunda Şehir Merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu esnasında Afrika Pazarını da dolaşma ve alışveriş yapma imkânı bulacağız. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Lesedi Kültür Köyü Gezisi'ne katılabilirler. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme Johannesburg’da otelimizde.

Ekstra Tur : Lesedi Kültür Köyü Gezisi (Öğle yemekli) : 80 Euro / Çocuk: 60 Euro (3-12 yaş)          

Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezimizde Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi ise Lesedi Kültürel Köyü’nde açık büfe olarak geleneksel Afrika Mutfağı ile alıyoruz.


8. Gün: Johannesburg - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pretoria Gezimize katılabilirler. Turumuz sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Qatar Hava Yolları tarifeli seferi QR 1360 ile 19:30’da Doha’ya hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

Ekstra Tur : Pretoria Gezisi : 60 Euro / Çocuk: 50 Euro (3-12 yaş)               

Güney Afrika’nın idari başkenti, beyaz ırkın ve Tshwane kabilesi üyelerinin en yoğun olduğu şehir Pretoria, güzel kokulu ve çiçekli tüm sokaklarını dolduran Jacaranda ağaçları ile ünlü olduğundan dolayı Jacaranda ismiyle anılıyor. Başkanın ofisi, Paul Kruger Heykeli, Kilise Meydanı, Kruger ve Melrose Evleri, Birlik binası panoramik olarak görülecek, Hollandalı öncülerin hikayesini dinleyeceğimiz Voortrekker Anıtı gezilecektir. Ayrıca 9 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük Nelson Mandela heykelini görme ve fotoğraf çekme imkanı


9. Gün: Doha - İstanbul

Sabah yerel saatle 05.25’te Doha’ya varışın ardından uçak değiştirerek 07:40’da QR 239 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket. 12:25’te İstanbul havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatimizde siz değerli misafirlerimizle görüşmek üzere veda ediyoruz


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Qatar Havayolları ile Istanbul - Cape Town gidiş / Johannesburg – Istanbul dönüş uçak biletleri

Cape Town – Johannesburg iç hat uçak biletleri

Türkçe rehberlik hizmeti

Lokal rehberlik hizmetleri

Lüks otobüsler ile tüm transferler

Johannesburg Holiday Inn Express Sandton vb. otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama

Sun City Cabanas vb. otelde 2 gece oda kahvaltı konaklamalar

Cape Town Cape Diamond vb. otelde 3 gece oda kahvaltı konaklamalar

Programda belirtilen şehir turları

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

Seyahat sağlık sigortası

Kişisel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 26 Ocak

  Fiyatlar

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  26.01.20203* Ve 4* Oteller1199.00 €1699.00 € 1199.00 €0 - 2 Yaş 399.00 €
  3 - 12 Yaş 1099.00 €
  -Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Güney Afrika Turu Qatar Havayolları İle Son 6 Kişi! | Kesin Hareketli Hakkındaki Düşünceleriniz  Tur Fiyatı

  1199.00

  Konaklama

  3* ve 4* Oteller

  Ulaşım

  Qatar Havayolları İle

  Gezilecek Yerler

  Cape Town - Johhanesburg - Sun City

  Kalkış

  İstanbul Havalimanı

  Telefon

  0850 433 74 34