GRAND MEKSIKA TURU-TÜRK HAVAYOLLARI İLE 12 GÜN

GRAND MEKSIKA TURU-TÜRK HAVAYOLLARI İLE 12 GÜN

 • 3*4* Oteller
 • 10 Gece 12 Gün
 • Türk Havayolları İle

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 21.11.2022 2699.00 EUR Bu Fiyattan Son 2 Oda
 • 21.01.2023 2399.00 EUR Bu Fiyattan Son 2 Oda
Kişi başı 2399.00 EUR 'den itibaren 45557.01 TL

 1. 1. Gün
  ISTANBUL – CANCUN 02:15 12:10

  İstanbul Havalimanında saat 23:00’de buluşma. Ve check işlemlerine başlıyoruz. Gece yarsını geçe, Türk Hava Yolları ile uçuşumuz var.

  Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında TÜRK HAVAYOLLARI Cancun uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 12:10’de Cancun’a varışımızın ardından havalimanında karşılanma ve konaklayacağımız otelimize transfer.Meksika’nın en kuzeyinde Yukatan Yarımadası’nın en ucunda yer alan ve Karayip Sahilleri’nin en keyifli şehirlerinden olan Cancun’a varışımızın ardından konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.
  ISLA DE LAS MUJERES
  Bugün 20 dakika sürecek olan bir katamaran yolculuğu ile Isla De Las Mujeres Adası’na geçeceğiz. Isla De Las Mujeres Adası bir diğer adı ile Kadınlar Adası Karayip Sahilleri’nin en güzel ve geniş kumsallarına sahip olan adadır. Kumsalın ve adanın tadını çıkardıktan sonra katamaran ile Cancun’a geçiyoruz. Geceleme Cancun otelimizde.

 2. 2. Gün
  CANCUN – CHICHEN ITZA – TULUM – PLAYA DEL CARMEN

  Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra bugünkü ilk ziyaret noktamız olan Chichen Itza Antik Kenti ziyaretimizi yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Dünyanın 7 harikalarından biri olan Chichen Itza Piramitleri’nin bulunduğu bölgeye ulaşıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza Antik Kenti’ni keşfetmek üzere bölgeye giriş yapıyoruz. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya Topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi, Jaguar ve Kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı, Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımaktadır. Turumuzun ardından bir başka MAYA antik şehri olan deniz kıyısında kurulu TULUM ‘a yöneliyoruz. Tulum, Maya yerlilerinin deniz kıyısında bir liman şehri gibi kurdukları ve günümüzde hala tapınaklarıyla korunmuş bir şehirdir. Burada Tulum Antik Kenti’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Playa Del Carmen’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği yerel bir restaurantta alınacaktır. Geceleme Playa Del Carmen otelimizde.

 3. 3. Gün
  PLAYA DEL CARMEN – UXMAL – MERIDA

  Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından 5. Yüzyıla kadar tarihinin izlerinin dayandığı Uxmal şehrine ulaşıyoruz. Büyücü Piramidi, Rahibeler Manastırı ve Yöneticinin Sarayı Uxmal’daki en önemli üç yapıyı gördükten sonra öğle yemeğimizi turumuz esnasında Uxmal Antik Kenti’nin çıkışında yerel bir Meksika Restoranı’nda alınacaktır. Merida şehrine devam ediyoruz. Yukatan eyaletinin başkenti olan bu şehirde Plaza Mayor Meydanı ve sömürge döneminden kalan kolonyal binaları göreceğimiz panoramik turumuzu yapacağız. Eski bir piramidin taşları kullanılarak İspanyollar tarafından inşa edilen ilk katedral San Idelfonso’yu görüp fotoğraflarımızı çekeceğiz. Casa De Montejo’nun cephesinin müthiş taş işçiliği, mağrip tarzı Çan Kulesi ile Rahibeler Kilisesi ve San Cristobal Kiliselerine de ziyaretimizi tamamladıktan sonra Merida’da da konaklayacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından giriş işlemlerimizi yapacağız. Geceleme Merida otelimizde.

 4. 4. Gün
  PLAYA DEL CARMEN – UXMAL – MERIDA

  Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından 5. Yüzyıla kadar tarihinin izlerinin dayandığı Uxmal şehrine ulaşıyoruz. Büyücü Piramidi, Rahibeler Manastırı ve Yöneticinin Sarayı Uxmal’daki en önemli üç yapıyı gördükten sonra öğle yemeğimizi turumuz esnasında Uxmal Antik Kenti’nin çıkışında yerel bir Meksika Restoranı’nda alınacaktır. Merida şehrine devam ediyoruz. Yukatan eyaletinin başkenti olan bu şehirde Plaza Mayor Meydanı ve sömürge döneminden kalan kolonyal binaları göreceğimiz panoramik turumuzu yapacağız.  Eski bir piramidin taşları kullanılarak İspanyollar tarafından inşa edilen ilk katedral San Idelfonso’yu görüp fotoğraflarımızı çekeceğiz. Casa De Montejo’nun cephesinin müthiş taş işçiliği, mağrip tarzı Çan Kulesi ile Rahibeler Kilisesi ve San Cristobal Kiliselerine de ziyaretimizi tamamladıktan sonra Merida’da da konaklayacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından giriş işlemlerimizi yapacağız. Geceleme Merida otelimizde.

 5. 5. Gün
  PALANQUE – SAN CRISTOBAL DEL CASAS

  Kahvaltının ardından UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’de yer alan Maya Antik Kenti Palanque ziyaretlerimize başlıyoruz. Nahuatl yerli dilinde Quetzal Dağı olarak bilinen Tumbala Dağları'nın eteklerindeki ve tropikal ormanlar arasından fışkıran Palenque harabeleri şüphesiz dünyanın en etkileyici ören yerlerinden biri ve aynı zamanda Meksika’da ve Orta Amerika’da Maya Klasik Dönemi’nin en zarif mimari, heykeltıraş ve kabartma örneklerini oluşturmakta. Palenque, VII. yüzyılda 68 sene hüküm süren kent devletinin en büyük hükümdarı Pacal döneminde altın çağını yaşamıştır. Çok sayıdaki yapının arasında Büyük Saray, Kral Pakal’ın mezarının çıkarıldığı Yazıtlı Tapınak-Piramit, Güneş Tapınağı en görkemli olanlardır. Ziyaretlerimiz sonrasında San Cristobal del Casas’a doğru yola çıkıyoruz. 1528’de erken sömürge döneminde kurulan ve Chiapas eyaletinin eski başkenti olan San Cristobal, tek katlı evleri, parke taşlı sokakları, kiliseleri, kemer altılarıyla kolonyal mimarinin en güzel örneklerindendir. Şirin şehir, ismini yerli haklarını ilk savunan “Indios” ların babası piskopos Bartolome de la Casas’a borçlu. Bu küçük şehrin kent meydanını ziyaret ediyoruz. Cenro Historico’da yürüyüş yapacağız. Ziyaretlerimiz sonrasında otelimize geçiyoruz. Geceleme San Cristobal del Casas’ta.

 6. 6. Gün
  SAN CRISTOBAL DEL CASAS – TUXLA – SALINA CRUZ

  Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak kısa bir yolculuk sonrasında Tuxla Gutiérrez’e varıyoruz. Şehir merkezinde Katherdal Meydanı ve Ana Meydanı gördükten sonra keyifli bir yürüyüşle şehri keşfediyoruz. Ziyaretlerin ardından Tuxla Miradores del Cañón del Sumidero Kanyonu’na doğru yola çıkacağız. Meksika'nın Chiapas eyaletinin başkenti Tuxtla Gutiérrez'e 5 km uzaklıkta bulunan, derinliği büyük dar bir kanyondur. Chiapas ve Tabasco eyaletlerini geçip Meksika Körfezi'ne dökülen Grijalva Nehri'nin sularının aktığı geçidin derinliğinden 1300 m'den fazla yükselen duvarları vardır. Güney ağzında, kanyon Chiapa de Corzo'da başlar ve popüler olarak Chicoasén Barajı olarak bilinen Manuel Moreno Torres Hidroelektrik Barajı’nın yapay rezervuarına boşalır. Kanyonun eşsiz manzarasını ve doğal güzelliklerini seyrimizin ardından konaklama yapacağımız Salina Cruz’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek olan kara yolculuğunun ardından Salina Cruz’a varıyoruz. Geceleme Salina Cruz otelimizde.

 7. 7. Gün
  SALINA CRUZ – OAXACA

  Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Meksika’nın güneyindeki verimli bir vadide yer alan Oaxaca’ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 6 saat sürecek olan yolculuğumuzda Tehuacan, El Portillo, San Jose, San Pedro kasabalarını geride bırakarak Oaxaca’ya varıyoruz. Varışın ardından Oaxaca şehir turumuzu gerçekleştirerek dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme Oaxaca otelimizde olacak.

 8. 8. Gün
  MONTE ALBAN – PUEBLA

  Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Monte Albán’a doğru yola çıkıyoruz. Monte Albán, güney Meksika eyaleti olan Oaxaca'da yer alan eski bir Kolomb öncesi arkeolojik sit alanıdır. Oaxaca Vadisi'nin orta kesimindeki ovanın üzerinde yükselen dağlık bir alanda, kuzeyde Etla, doğuda Tlacolula ve güneyde Zimatlán ve Ocotlán (veya Valle Grande) şehirlerinin buluştuğu noktada yer alır. Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Monte Albán’a yapacağımız ziyaretin ardından Puebla’ya doğru yola çıkacağız. Yaklaşık 5 saat sürecek olan kara yolculuğunun ardından Puebla’ya varıyoruz. Varışın ardından otelimize giriş işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Geceleme Puebla otelimizde olacak.

 9. 9. Gün
  PUEBLA - TEOTIHUACAN – MEXICO CITY

  Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben sabah saatlerinde tur otobüsümüz ile yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğa çıkacağız. Varış noktamız Teotihuacan Piramitleri’nin bulunduğu bölgeye ulaşıyoruz. Buradaki turumuza ilk olarak volkanik kökenli bir cam türü olan Obsidyen Taşı Atölyesi ve Galerisi’ni ziyaret ile başlıyoruz. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonunu izleyeceğimiz bir alanda mola vereceğiz. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin öz suyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmektedir. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmektedir. Burada içki tadımlarımızın ardından UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan Antik Şehri’ni keşfetmek üzere girişlerimizi yapıyoruz. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, yenidünyanın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi, Ay Piramidi, Ölüler Yolu ve büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı ile Kelebekler Sarayı´nı göreceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz bitişinde yerel bir restoranda alınacaktır. Turumuzun ardından Mexico City’e doğru yola çıkıyoruz. Konaklama yapacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Geceleme Mexico City otelimizde.

 10. 10. Gün
  MEXICO CITY – ANTROPOLOJİ MÜZESİ

  Kahvaltının ardından Mexico City gezilerimize başlıyoruz. Antropoloji Müzesi’nin bulunduğu Chapultepec Parkı’na doğru gidiyoruz. Burası Chapultepec Parkı’nın devamında yer alan birinci sınıf bir müzedir. Azteklerin ve Mayaların tarihini en iyi anlayabileceğiniz muhteşem eserlerde dolu devasa bir müzedir. Yerel rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz bu müze ziyaretimizde Azteklerin binlerce yıllık tarihine tanıklık edeceğiz. Müzeyi ziyaretimizin ardından hediyelik alışveriş yapabileceğiniz küçük bir dükkân da mevcuttur. Kısa bir serbest zamanımızın ardından Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan tarihi merkezini tanımak üzere kentin içerisinde yürüyüş turu yapacağız. Zocalo olarak bilinendev Anayasa Meydanı, bir Aztek Tapınağı’nın yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali, ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional (Hükümet Sarayı) göreceğimiz başlıca ziyaret noktalarımız olacak. Şehir turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz bu gece dünyaca ünlü Mariacci Müzisyenlerinin grup olarak şarkı söyledikleri ve gitar çaldıkları Garibaldi Meydanı’na yürüyüşe çıkabilirler. Geceleme Mexico City otelimizde.

 11. 11. Gün
  MEXICO CITY – ISTANBUL 09:55 09:45+1

  Bugün Meksika’daki son günümüz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile saat 09:55’te İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Geceleme uçakta.

 12. 12. Gün
  ISTANBUL-varış 09:45

  İstanbul ‘a varış. Turumuzun sona ermesi ,bir sonraki Gezimod Turizm seyahatinde görüşmek üzere.

   

   

  DİKKAT : COVID 19 uyugulamaları GİRİŞ/ÇIKIŞ koşullarını kontrol ediniz. Aşı Kartı zorunludur. Bazı hallerde ilave PCR testi talep edilir. (Misafir sorumluluğundadır )

  Pasaportlarınızda kullanım sürelerinize dikkat ediniz. Expire Date * Tur başlangıcından en az bir yıl süresi kaldığına emin olunuz. Yeni pasaport çıkartacaklar ise minumum 5 yıllık çıkarmaladır.

   

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

21 Kasım • 21 Ocak

Fotoğraflar