Grand Küba Turu 14 Gün

Grand Küba Turu 14 Gün

 • 12 Gece Casa ve Otel
 • 12 Gece 14 Gün
 • Türk Havayolları

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 22.01.2022 3320.00 EUR Bu Fiyattan Son 2 Kişi
 • 28.04.2022 3320.00 EUR Bu Fiyattan Son 2 Kişi
 • 09.07.2022 3320.00 EUR Bu Fiyattan Son 2 Kişi
 • 29.12.2022 3320.00 EUR Bu Fiyattan Son 2 Kişi
Kişi başı 3320.00 EUR 'den itibaren 47974.00 TL

 1. GÜN
  ISTANBUL – PARIS – HAVANA 04:15 / 14:35

  İSTANBUL Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde  uçuştan 3 saat önce buluşma  TÜRK HAVAYOLLARI ile saat 02:10’da Küba’nın başkenti Havana uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 07:45’de Havana’ya varışımızın ardından havalimanında özel aracımız ile karşılanıyoruz ve hiç vakit kaybetmeden günümüzü değerlendirmeye başlıyoruz.

  HAVANA – PINAR DEL RIO VIÑALES VADİSİ

  Havalimanından bizi alacak olan aracımız ile Havana’dan batıya doğru yola koyuluyoruz. Bugün karayoluyla yeşilin en güzel tonlarıyla dolu şehirlerarası yolu üzerinde Rosa Marina, Cayajabos, Cuatro Caminos, Candeleria, San Cristobal köylerini geçerek Vinales vadisine ulaşıyoruz. Pinar Del Rio gezisi yapacağız. Küba’nın en güzel bölgelerinden biri olan ve meşhur Küba purolarının yapıldığı Pinar del Río şehrini , ünlü Küba tütününü, yetiştirildiği tütün tarlasını ve çiftlik evini göreceğiz. El yapımı Küba purosunun yapım aşamalarını canlı göreceğimiz Puro fabrikasını gezeceğiz. Beyaz adamın adaya geldikten sonra zulümden kaçan yerlilerin yaşamak için sığındıkları mağaralardan biri olan içinden nehir geçen “La Cueva de Los indios “ mağrasının içinde küçük bir tekne ile gezeceğiz. Tekne turumuz yaklaşık 15 dakika sürecek. Girişte yerlilerin yaşantılarını gözlemleyebileceğimiz birkaç kabile ferdi ile karşılaşabiliriz. J Tekneden çıktığımız noktada alışveriş yapabileceğimiz küçük dükkanlarda serbest zaman vereceğiz. Burada lezzetli taze hindistan cevizi suyu içme imkanı bulabilirsiniz. Hatta bu cevizlerin suyuyla yapılan Piña Colada kokteyli de içmek isteyen misafirlerimiz olacaktır. Burada satılmaktadır. Buradaki gezimizin ve molamızın ardından öğle yemeğimizi almak üzere tekrar özel aracımızla Viñales vadisine gidiyoruz. Tipik Küba köylerinin bulunduğu bu vadide bir yerel restoranda yemeğimizi yedikten sonraki durağımız devasa bir kaya üzerine yapılmış 120 metre yüksekliğindeki The Mural de la Pre historia tablosunun bulunduğu park olacak. Evrim teorisinin anlatıldığı bu tablonun ilginç yanı 18 kişi sadece resim fırçası kullanarak 4 yılda boyamışlar. Buradaki serbest zaman ve fotoğraf molamızın ardından turumuzu bugünlük bitiriyoruz. Pinar Del Rio şehrinde konaklamak üzere Casa Particular evlerimizde odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme evlerimizde.

  KONAKLAMA : CASA PARTICULAR EVLER – VIÑALES VADİSİ

 2. GÜN
  PINAR DEL RIO VIÑALES – CIENFUEGOS

  Sabah kahvaltımızın ardından valizlerimizle birlikte evlerimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz CIENFUEGOS kenti olacaktır. Burası Fidel Castro’nun çok önemli konuşmalar yaptığı önemli bir kenttir. Devlet karayolları üzerinden San Jose de las lajas, Güines , Vegas , Nueva paz , Jaguey grande , Aguada de pasajeros , real campina ,guayabales ,yaguaramos köylerinin bulunduğu rotayı takip ederek şehre varışımızı takiben, ziyaretlerimiz olacak. İlk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade, Tom Terry Tiyatrosu ziyaret edeceğimiz başlıca merkez noktalar olacak. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Cienfuegos, Küba'da yer alan aynı zamanda da Cienfuegos ili'nin başkenti olan şehirdir ve 1819 yılında bölgeye ilk gelen ispanyollar tarafından kurulmuştur. Karayip sahillerine çok yakın bir bölgede bulunan ve doğal bir liman olarak önemli bir kent haline gelmiştir. Bölgedeki ilk yerleşim İspanyollar tarafından olsada şehir daha çok Fransızlar tarafından kurulmuştur ve fransızlara ev sahipliği yapmıştır. Aynı zamanda şeker kamışı yetiştiriciliğinin en yaygın yapıldığı şehirlerden biri olarak yüzyıllardır önemini korumuştur. Turumuzun sonunda Cienfuegos kentinde yer alan CASA PARTİCULAR evlerimize yerleşiyoruz. Geceleme evlerde.

  KONAKLAMA : CASA PARTICULAR EVLER – CIENFUEGOS

 3. GÜN
  CIENFUEGOS – JAGUA KALESİ – TRINIDAD

  Sabah kahvaltının ardından yola koyuluyoruz. Küba’nın daha doğusuna ve güneyine doğru yapacağımız yolculuğumuzda Pepito tey, San Anton, Arimao, Gordo, Guajimoco, Camilo Cienfuagos, Yaguanabo ,Caleta de munoz, Rio Cana , Piti fajardo köylerinin ve kasabalarının bulunduğu yollardan geçi Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Bugün ilk olarak Cienfuegos yakınlarında Jagua Kalesini ziyaret edeceğiz. Karayip kıyılarını dolaşan korsanlardan korumak için 1742'de İspanya Kralı V. Philip (1683-1746) tarafından inşa edildilen kale; Su, yiyecek ve diğer malzemeleri toplamak için karaya yaklaşırken bir sığınak olarak kullanılmıştır. Sahil kenti Cienfuegos 1910'ların sonunda kurulduğundan beri; kale tarafından korunan limanı, koloninin o döneminde "Küba Adası" nın orta kısmındaki en önemli ticaret merkezlerinden biri haline gelmiştir ve bu güne kadar ülke ekonomisinin önemli bir limanı olmaya devam etmektedir. Jagua Kalesini ziyaret ettikten sonra tekrar özel aracımızla yolculuğumuza devam ederek Trinidad şehrine ulaşıyoruz. Varışımızı takiben eski şehrin merkezinde yer alan Casa Particular evlerimize yerleşiyoruz. Akşam dışarı çıkmak isteyen misafirlerimize burada ıstakozun çok ünlü olduğunu hatırlatmak isteriz. Ayrıca gece hayatı bir hayli renklidir. Dileyen misafirler evlerimize yakın bir bölgede yer alan Plaza Mayor’un karşısındaki merdivenlerde canlı müzik ve salsa izlemenin tadına doyasıya varabilirler. Geceleme CASA PARTICULAR evlerimizde.

   KONAKLAMA : CASA PARTICULAR EVLER – TRİNİDAD

 4. GÜN
  TRINIDAD

  Sabah alacağımız kahvaltılarımızın ardından buluşarak Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. Bu şehir 1514 yılında kurulmuş ve UNESCO tarafından 1988 yılında Dünya Mirası olarak tescil edilmiştir. Sömürge zamanında inşa edilen bir çok bölgesi vardır ve tarihi merkez pitoresk, otantik ve pastel renklerine sahiptir. Merkezi yayalaştırılmış ve engebeli taş caddeler ile Plaza Mayor'a (büyük meydan) kadar girmektedir. Trinidad'ın kendisi açık hava müzesi gibi olmasına rağmen tur sırasında dileyen konuklarımızla kamuya açık birkaç eski müze ziyaret edebiliriz. Bu gezi çalışma saatlerine bağlı olarak Belediye Tarihi veya Romantik Müze olabilir. Sonraki durağımız Bar La Canchánchara. Sadece güzel bir isme değil aynı zamanda çok popüler bir mekan olarak hizmet vermektedir. Aslında 1723 yılından kalma bir köşkte yer alan, bir evde ünlü kokteyli Cancancaradan ismini alır. Limon suyu, bal ve romdan yapılan , seramik kaplarda servis edilen alkollü bir karışım olan bu içecek 18. Yüzyılda yerliler tarafından serinlemek ve enerji depolamak için sıkça tüketilirdi. Trinidad 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulmuştur. Bu nedenle, özellikle mimarisinde vitray cam ve pencereler başta olmak üzere birçok yapıda Fransız etkisi görülmektedir. Ayrıca sokaklar dar, parke taşlı ve çok renklidir. Tabi taştan olan bu sokaklarda valizlerimizi taşımak biraz zor olacağı için konaklayacağımız evlerimize yerleşmek beklenenden daha fazla vakit alabilir. Casa Particular evlerde konaklayacağız. Dileyen misafirlerimiz eğer vakit kalırsa rehberimizden bilgi alarak Ancon plajına gidebilirler. Daha geç saatlere kadar eğlenmek isteyenler ise yakın bir noktada bulunan Ayala Cueva adında bir mağaranın içinde yer alan eğlenceli bir gece kulübünde vakit geçirebilirler. Geceleme CASA PARTICULAR evlerimizde.

   

  KONAKLAMA : CASA PARTICULAR EVLER – TRİNİDAD

 5. GÜN
  TRINIDAD – SANTA CLARA – HAVANA

  Sabah evlerimizde alacağımız kahvaltımızın ardından özel aracımız ile yola koyuluyoruz. Bugünkü ilk istikametimiz Küba Devrimi’nin son çatışmasının yaşandığı Santa Clara şehri olacak. Güzergahımız Manaca Izgana, Manicaragua, Matagua köylerinin ve kasabalarının üzerinde bulunduğu Devlet karayollarından geçecek. Varışımızla birlikte şehir turu yapacağız. Che Guavera Müzesi ve Mezar Anıtı'nı ziyaret edeceğiz. Ernesto Che Guevara anıtı kompleksi, 2011 yılında ulusal bir anıt ilan edilmiştir. Ekim 1997'den günümüze kadar Che'nin özel eşyalarının ve mezarının yanı sıra Bolivya’da onunla birlikte hayatını kaybeden yoldaşlarının da eşyalarının ve mezarlarının bulunduğu anıt müzedir. Günün ikinci ziyaret noktasında ise; devrimde büyük etkisi olan , Che Guavera ve 300 arkadaşının gerçekleştirdiği bir olaya tanıklık etmek üzere eski trenin bulunduğu bölgeyi gezeceğiz. Ziyaretimizi yaptıktan sonra ÖĞLE YEMEĞİMİZİ almak üzere aracımızla yakın bir restorana ulaşıyoruz. Yemeğin ardından yolculuğumuza devam ederek başkent Havana’ya doğru ilerliyoruz. Varışımızla birlikte şehirde konaklayacağımız evlerimize yerleşerek dinleniyoruz. Dileyen gezginler akşam şehri keşfetmeye çıkabilirler. Geceleme evlerde.

   

  KONAKLAMA : CASA PARTICULAR EVLER – HAVANA

 6. GÜN
  HAVANA

  Sabah erken saatlerde alacağımız kahvaltımızın ardından Devrimin başkenti Havana şehrini tanımak üzere özel aracımızla günümüze başlıyoruz. HAVANA ŞEHİR TURU yapacağız. [ ÖĞLE YEMEKLİ TUR ] HAVANA ‘nın etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…Turumuzun ardından evlerimize dönerek dinleniyoruz. Geceleme evlerde.

   

  KONAKLAMA : CASA PARTICULAR EVLER – HAVANA

 7. GÜN
  HAVANA

  Sabah kahvaltımızın ardından Havana’da akşama kadar serbest günümüz olacak. Özgürce şehri keşfetmek için bolca vaktiniz olacak. Küba dünyada turistlik güvenliği üst seviyede olan ülkelerdendir. Serbest günümüzün bitiminde konaklamamız evlerimizde.

   

  KONAKLAMA : CASA PARTICULAR EVLER – HAVANA

 8. GÜN
  HAVANA – CIEGO DE AVILA – CAMAGUEY

  Sabah efsane şehir Havana’da uyanıyoruz ve keyifli bir kahvaltı yaptıktan sonra öğle saatlerine doğru evlerimizden ayrılacağız. Sıradaki durağımız Ciego de Avila şehri. Yolculuğumuzda Guaracabulla, Cabaiugan, Siguaney, Taguasco, El Maja, Jatibonico, Majagua ve Guayacanes kasabalarının bulunduğu merkez karayolları üzerinden giderek Ciego de Avila’ya ulaşıyoruz. Geniş, düz ve büyüleyici güzellikte sokakları olan Ciego de Avilla, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine dahil edilerek koruma altına alınmıştır. 19. yüzyıl başlarında İspanyol aydınlanma uygulamasının günümüze kadar gelen en iyi örneklerinden biridir. Kentsel planlaması son derece modern olan bu şehri gördükten sonra bugün konaklayacağımız Camaguey şehrine devam ediyoruz. Gaspar, Florida, La Valitta gibi kasabaların bulunduğu merkez karayolları üzerinden Camagüey şehrine ulaşıyoruz. Varışta şehir turu ile Plaza San Juan de Dios, Plaza del Carmen meydanlarının yanı sıra Azize Nuestra Señora de la Soledad kilisesini göreceğiz. Turumuzun ardından AKŞAM YEMEĞİ almak üzere yerel bir restorana gideceğiz. Ardından burada konaklayacağımız evlerimize yerleşmek üzere hareket ediyoruz. Geceleme CASA PARTICULAR evlerde.

   

  KONAKLAMA : CASA PARTİCULAR EVLER – CAMAGUEY

 9. GÜN
  CAMAGUEY – SANTIAGO DE CUBA

  Sabah alacağımız kahvaltıyı takiben yola koyuluyoruz. Yolculuğumuza Siboney, Sibanicu, Cascorro, Marti, Guarimaro, Cauto Embarcadero köylerinin bulunduğu 152 nolu karayolu üzerinden geçerek Bayamo şehrine ulaşıyoruz. Burada bir mola vereceğiz. Casa De la Trova'ya uğrayıp küçük bir müzik eşliğinde kokteyllerimizi yudumlayıp biraz dinleniyoruz. 19.yy'da Küba bağımsızlığını ilan ettiğinde başkentlik yapmış olan, denize kıyısı olmadığı için tarihinde korsan saldırılarına da uğramayan Bayamo şehrini panoramik olarak gezdikten sonra yola devam ediyoruz. Las Tamaras, Santa Rita, El Cucan, El Granizo, Baire, Contramaestre, La Mantonia, Lajas, Cato Barie kasabalarının bulunduğu yolu takip ederek 1515 yılında İspanyollar tarafından kurulmuş karayip sahillerine de kıyısı bulunan ve salsanın başkenti olarak anılan Santiago de Cuba şehrine ulaşıyoruz. Genellikle Afro-Cubanos (Afrikalı Kübalılar) diye adlandırılan yerli nüfusun yaşadığı Santiago de Cuba'ya varışımızın ardından yerel bir restoranda AKŞAM YEMEĞİ alınacaktır. Sonrasında ise buradaki CASA PARTICULAR evlerimize yerleşiyoruz. Geceleme evlerde.

   

  KONAKLAMA : CASA PARTICULAR EVLER – SANTIAGO DE CUBA

 10. GÜN
  SANTIAGO DE CUBA

  Sabah kahvaltısından sonra Küba’nın 2. Büyük şehri olan ve eski başkent Santiago de Cuba’da Şehir Turu yapacağız. Devrim Meydanı, Adalet Sarayı, Moncada Barakaları, Diego Velásquez Müzesi (Balcon de Velásquez), Parque Céspedes, Catedral de Nuestra Señora de la Asunción, Karnaval Müzesi, Castillo de San Pedro del Morro ve Santa Ifigenia'yı ziyaret ediyoruz. Bugün belkide turumuzun en önemli ziyaretini yapacağız. KÜBA‘nın efsane lideri FİDEL CASTRO‘nun mezarını ziyaret edeceğiz Cementerio Santa Ifigenia olarak bilinen etkileyici ve sanat eserleri ile dolu bir mezarlık ziyaretimiz olacak. AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır. Geceleme Santiago de Cuba’da CASA PARTICULAR evlerimizde.

  KONAKLAMA : CASA PARTICULAR EVLER SANTIAGO DE CUBA

 11. GÜN
  SANTIAGO DE CUBA – HOLGUIN – LAS TUNAS

  Sabah kahvaltısından sonra özel aracımız ile Holguin şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuzda Aguilera, Dos Bacos, Corea, San Luis, Troncones, Palmarito de Cauto, Cabelleria, Barajagua, Los Palacio, El Nispero, tacamara Uno, El Manguito, La Flor, Las Biajacas, El cayo kasabalarından ve köylerinden geçerek Holguin şehrine varıyoruz. Burada bir mola vereceğiz ve aynı zamanda panoramik şehir turu yapacağız. Turumuz esnasında San Isidoro Katedrali, Şehir tarih müzesi, Loma de la Cruz (Haç Tepesi) El Chorro de Maita müzesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından ÖĞLE YEMEĞİ ve ardından Las Tunas şehrine hareket. El coco, Cohatal, Dobales, Calabaza, Buenaventura, Jagueyes, Las Parras, Calixto, kasaba ve köylerinin yolundan geçecek yolculuğumuz yaklaşık 1 saat sürecek. Varışta kısa bir şehir turu yapacağız. 26 Temmuz müzesi, Martires de Barbados müzesi, Antiller kaynağı anıtı, Jose Marti heykeli, Vicente Garcia parkı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası evlerimize yerleşiyoruz. Geceleme Las Tunas’da CASA PARTICULAR evlerimizde.

   

  KONAKLAMA : CASA PARTICULAR EVLER – LAS TUNAS

 12. GÜN
  LAS TUNAS – SANCTI SPIRITUS – VARADERO

  Sabah kahvaltı sonrası evlerden ayrılıp, Havana dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Uzun ve yorucu gün bizleri bekliyor olacak. Bugün ilk olarak özel aracımızla yapacağımız yolculukta; Dominguez, Guaimaro, Marti, Cascorro, Sibanicu, Siboney, La Vallita, Florida, Jatibonico ve El Maja köylerinden geçerek Sancti Spiritus şehrine ulaşıyoruz. Burada kısa bir mola ve fotoğraf molamızın ardından devlet karayolları üzerinden yolculuğumuza devam ederek Calabazas, Guaracabulla, La Piragua, El Diamante, San Jose de Marcos, La Isabel, Jovellanos ve Caliseo kasabalarından geçerek Varadero’ya ulaşıyoruz. Varışta hiç vakit kaybetmeden deniz kıyısında yer alan otelimize check-in işlemlerimizi yapacağız. Otelimiz Herşey Dahil konseptindedir. Giriş esnasında bileğinize takılacak biletlerle Akşam yemeği ve tüm içecekler dahil olmak üzere keyifli bir günün tadını çıkarıyoruz. Geceleme odalarımızda.

   

  OTELİMİZ : HOTEL MEMORIES VARADERO VB.

 13. GÜN
  VARADERO – HAVANA – İSTANBUL 09:35 / 08:25 +1

  Bugün Küba’da son günümüz. Varadero’da konakladığımız otelimizden sabah çok erken saatlerde 06:00’da kahvaltımızı paket şeklinde alarak çıkış yaptıktan sonra, özel aracımız ile başkent Havana’ya geri dönüyoruz. Havana havalimanına hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVAYOLLARI tarifeli seferi ile İstanbul yolculuğumuza başlamak üzere uçaktaki yerlerimizi alıyoruz

 14. GÜN
  İSTANBUL – VARIŞ 08:25

  Uzun bir yolculuğun ardından İstanbul Havalimanına varıyoruz. Anılarla dolu turumuz sona eriyor…Bir sonra ki Gezimod organisazyonunda görüşmek dileğiyle...

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

22 Ocak • 28 Nisan • 09 Temmuz • 29 Aralık

Fotoğraflar