Gaziantep Çıkışlı Karadeniz Rüyası Ve Batum Turu

Gaziantep Çıkışlı Karadeniz Rüyası Ve Batum Turu

 • 3* 4* 5* Otellerde konaklama
 • 6 gece 7 gün
 • GEZİMOD Otobüsleri ile.

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 17.10.2021 1459.00 TRY
 • 22.10.2021 1459.00 TRY
 • 23.10.2021 1459.00 TRY
 • 24.10.2021 1459.00 TRY
 • 29.10.2021 1459.00 TRY
 • 30.10.2021 1459.00 TRY
 • 31.10.2021 1459.00 TRY
 • 05.11.2021 1299.00 TRY
 • 06.11.2021 1299.00 TRY
 • 07.11.2021 1299.00 TRY
 • 12.11.2021 1299.00 TRY
 • 13.11.2021 1299.00 TRY
 • 14.11.2021 1299.00 TRY
 • 19.11.2021 1299.00 TRY
 • 20.11.2021 1299.00 TRY
 • 21.11.2021 1299.00 TRY
 • 26.11.2021 1299.00 TRY
 • 27.11.2021 1299.00 TRY
 • 28.11.2021 1299.00 TRY

 1. GÜN
  Gece Yolculuğu

  23:00`da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi önünden katılan siz değerli misafirlerimizle ile Gezimod otobüs içi ikramlar eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.

 2. GÜN
  ERZURUM – ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE – YAKUTİYE MEDRESESİ - OLTU TAŞI – AZİZİYE TABYALARI - TORTUM ŞELALESİ - ARTVİN - BORÇKA - HOPA

  Turumuz, Erzurum'a doğru yola çıkarak başlıyor. Sabah yolda alınacak ekstra kahvaltı molamızın ardından Doğu’nun en yüksek ili Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medrese olacak. Ardından Ulu Camii, Yakutiye Medresesi (Türk ve İslam Eserleri Medresesi) gezilerimizi tamamlayıp, Erzurum’un meşhur Oltu Taşı ürünlerinin sergilendiği Taşhan’a gidiyoruz. Büyüleyici taşlar arasındaki gezintimizin ardından Erzurum savunmasının en büyük kahramanlarından Nene Hatun’un mezarının bulunduğu Aziziye Tabyaları’nı gezdikten sonra öğle yemeğini alıyoruz. Meşhur cağ kebabını alıyoruz. Ardından kentten ayrılıyoruz.  Artvin'e doğru yol alırken Tortum Şelalesininde vereceğimiz serbest zamanda muhteşem bir şelale sizleri bekliyor. Çaylarımızı yudumladıktan yol boyu giderken, Türkiye'nin en büyük beton bloğuna sahip Deriner Barajını görüyoruz. Baraj için yapılan tünellerin arasından geçtikten sonra karşımıza Artvin şehri geliyor. Ülkemiz deki en büyük Atatürk heykelini panaromik olarak görüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Ekstra olarak Hatila vadisine gidiyoruz. Burada Türkiye'deki en büyük Cam Teraslarından birini görüyoruz. (Ekstra) Artvin merkezde vereceğimiz serbest zamandan sonra otelimize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı: Ekstra Olarak Alınacaktır.

  Öğle Yemeği:  Cağ Kebap (Ekstra)

  Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

  Konaklama:  Terzioğlu Otel, Grand Artvin Otel vb.

  Rota: Gaziantep - Erzurum ( 530 km) Erzurum İçi (10 km) Erzurum – Artvin (207 km) Artvin - Hopa ( 75 km)

  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 922 Km

  Otele Giriş Saati: 19.30 - 20.30

 3. GÜN
  BORÇKA – BATUM TURU – GONİO (APSAROS KALESİ ) - ÇORUH NEHRİ - TİYATRO BİNASI - MEDEA HEYKELİ - LİMAN - ORTACAMİİ – AVRUPA MEYDANI – POSEİDON ANITI – SARP BÖLGESİ - HOPA

  Turumuz, sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından başlıyor. Ekstra yapılacak olan Karagül Turu için Borçka’ya ulaşıyoruz. Artvin'in ilçesi Borçka'ya vardığımızda minibüslerimize transfer olarak muhteşem ekosisteme sahip Karagöl’e ulaşıyoruz. (Ekstra) Denizden yüksekliği 1500 metrede bulunan ve 19.yy da bir heyelan sonucu Klaskur Deresinin önünün kapanmasıyla oluşmuş bir doğa harikası Karagöl’de göl kenarında çayınızı yudumlarken güzel manzaranın tadına doyamayacaksınız. Karagöl ve etrafı geçtiğimiz yıllarda Benim İçin Üzülme dizisine de ev sahipliği yapmıştı. Bölgeyi gezdikten sonra otobüsümüze geri dönüp otelimize yerleşiyoruz. (Karagöl’e turuna gelmeyecek olan misafirlerimiz Borçka Merkezde bekleyeceklerdir.) Sınır bölünmeden önce 18 köyden oluşan, sınır bölündükten sonra ise 6 köyden (Camili – Düzenli – Efeler - Kayalar – Maral – Uğur) oluşan Artvin'in ilçesi Borçka, en son Benim İçin Üzülme dizisine ev sahipliği yapmıştır. Borçka’da yapacağımız panoramik gezinin ardından Batum gezimiz için Sarp Sınır Kapısına gidiyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Adjara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın On iki Havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio - Apsaros Kalesi'nin muhteşem surları hemen girişte bizleri selamlıyor. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar uzanıp, kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Şehir merkezine ulaştıktan sonra, Doğu’nun Las Vegas’ı olarak adlandırılan Batum’u gezmeye başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde güzel bir yürüyüş turu bizleri bekliyor. Bu yürüyüşte Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni (Panoramik), Tarihi Orta Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ermeni Ortodoks Kilisesi, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıp otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  NOT: GÜRCİSTAN DEVLETİNİN ALMIŞ OLDUĞU KARAR NETİCESİNDE BATUM SINIR KAPIMIZ OLAN SARP SINIR KAPISI GEÇİŞLERE KAPATILMIŞTIR. AÇILMASI DURUMUNDA BATUM'A GEÇİŞ OLACAKTIR.

  NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER’den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Kimlikler yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. Gürcü memurları zaman zaman 10 yıldan eski olan kimlikleri kabul etmemektedir.

  DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 50 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR. RESMİ OLARAK 01.09.2019 TARİHİ İTİBARİ İLE ESKİ  NÜFUS CÜZDANLARI İLE GÜRCİSTAN'A GEÇİŞ SAĞLANAMAYACATIR.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.

  Öğle Yemeği: Batum'da Yöresel Lezzetler (Ekstra)

  Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

  Konaklama: Terzioğlu Otel, Sis Otel, Hilaz Otel, Green Suada Otel vb.

  Rota: Hopa - Borçka (35 km) Borçka - Batum ( 67 km) Batum - Hopa ( 32 km) Batum İçi ( 40 km)

  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 174 Km

  Otele Giriş Saati: 19.30 - 20.30

 4. GÜN
  AYDER - ÇAT VADİSİ - KALE KÖPRÜSÜ - ÇAMLIHEMŞİN - RİZE BEZİ

  Turumuz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında başlıyor. adını duyunca bile heyecanlandığımız Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Ve burada ilk olarak Fırtına Deresi’nin yanında öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinde yöresel lezzetler olan Muhlama, Laz Böreği, Kara Lahana Sarması, Alabalığının tadına bakıyoruz. Keyifli öğle yemeğinin ardından,

  Arzu eden konuklarımız için farklı tur alternatiflerimizi değerlendiriyoruz.

  1.Seçenek Zilkale, Çat Vadisi ve Palovit Şelalesi Turu: Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle muhteşem bir tura başlıyoruz. Fırtına vadisini oluşturan önemli vadilerden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. İlk olarak Ortan Köyü’nden geçerek SEVDALUK dizisi ve diğer birçok yapımın çekimlerinin de yapıldığı ve eski adı Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde onlarcası olan Taş Köprülerden, geniş ve uzun olanlarından birinde fotoğraf molası vereceğiz. Bu bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına Konaklarının arasından Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750 mt, Çat Deresi’nden ise 100 mt. yükseklikte bulunan Zilkale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Yaşayacağımız hoş dakikaların ardından Şenyuva Köyü’ne dönerek sizlere çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarınızı yudumladıktan sonra minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz. Ekstra

  2.Seçenek: Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda RAFTİNG. Ekstra

  Seçenekli gezilerimizin ardından, Fırtına Deresi’ni takip ederek önce ülkemize Altın Ayı Ödülünü Kazandıran “Bal” filminin çekimlerinin yapıldığı Çamlıhemşin’e, ardından da yayların sultanı Ayder Yaylası’na ulaşacağız. Bu yolculuğumuz esnasında kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek, Hala Deresi’nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası vereceğiz. Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından birisi olan Ayder Yaylası’nda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gelin Düveni Şelalesi ve diğer şelaleleri görüyoruz. Kalegon gezisi sonrasında bu enfes yaylada sizlere serbest zaman vereceğiz. Bu süre zarfında güzel bir yürüyüş yapıp, yöre insanlarıyla keyifli ve bol kahkahalı sohbetler yapabilirsiniz. Ayder Yaylası’nda kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Rehberimizin belirttiği saatte aracımızda buluşarak Rize şehir merkezine varıyoruz.  Rize merkezde vereceğimiz kısa molanın ardından, eskiden Rize’de hanımların elleriyle dokuduğu, günümüzde ise modern üretime sahip Rize Bezi Atölyesi’ni ziyaret ediyoruz. Rize gezilerimizi tamamladıktan sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı:  Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

  Öğle Yemeği: Alabalık Tesisleri:  Alabalık, Muhlama, Laz Böreği (Ekstra)

  Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

  Konaklama: Green Suada Otel, Çavuşoğlu Otel, Green Oris Otel vb.

  Rota:   Hopa - Ayder (85 km) Ayder - Rize ( 75 km) Rize - Otel ( 20 km)

  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 180 Km

  Otele Giriş Saati: 19.30

 5. GÜN
  UZUNGÖL – HALDİZEN DERESİ – TRABZON – AYASOFYA MÜZESİ – ATATÜRK KÖŞKÜ – TELKARİ ATÖLYESİ - MAÇKA

  Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Karadeniz’in kart postallarına malzeme olan Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl’de vereceğimiz serbest vakit sonrasında, dileyen misafirlerimizle Ekstra Yukarı Kaçkar Yaylaları Turu yapıyoruz. (Ekstra) Uzungöl’de gezimize minibüslerimize binerek devam ediyoruz. Yüksek Kaçkar Yaylaları programımız kapsamında, Karaster – Lustra – Yaylaönü Yaylalarını görmek üzere yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde birçok yayla daha görme şansınız olacaktır. Karaster – Lustra- Yaylaönünde vereceğimiz molalarda fotoğraflar çekebilir birçok güzelliği aynı anda görebilirsiniz. Havanın sisli olması durumunda ise Demirkapı ve Haldizen Yayla gezileri gerçekleştirilecektir. Yüksek yayla gezilerimiz sonrasında Uzungöl’e geri dönüyoruz. Uzungöl’ü doyasıya yaşamanız için sizlere yeteri kadar bol serbest vakit veriyoruz. Serbest vakit sonrasında, Uzungöl’den keyifli bir şekilde ayrılıp,  Çay Fabrikamıza gidiyoruz. Burada Çayın dalından koparılıp bardaklarımıza gelişine dek izlediği süreci yerinde öğreniyoruz. Gıda Mühendisinden alacağımız bilgiler sonrasında dileyenler Hediyelik Çay alışverişini bu noktada yapabilirler. Çay fabrikası ziyaretimiz sonrasında ise yine Sürmene denince ilk akla gelen unsurlardan olan Sürmene Bıçağı Mağazasına gidiyoruz. Sürmene Bıçağı hakkında da bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra, Trabzon’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Karadeniz’in en gelişmiş kenti olan Trabzon’a varıyoruz. 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 yılında camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon merkezde küçük bir gezinti yapıyoruz bu gezintide Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası gezintinin ardından Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz, burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Ulu Önder bu köşkü 1924 ve 1930 yıllarında iki kez ziyaret etmiş, 1937 yılında burada kalarak vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek cinsten. Gezilerimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı:  Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

  Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

  Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

  Konaklama: Maçka Büyük Sümela Otel, İvme Otel, Gümüşkayak Otel vb.

  Rota: Ayder – Rize (70 km) Rize İçi (10 km) Rize – Trabzon (75 km) Trabzon İçi (20 km) Trabzon – Maçka (26 km)

  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 201 Km

  Otele Giriş Saati: 19.30

   

 6. GÜN
  ALTINDERE MİLLİ PARK – SÜMELA MANASTIRI – TRABZON – GİRESUN – GİRESUN ADASI – FINDIK MAĞAZASI - ORDU – BOZTEPE

  Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında başlıyor. Altındere Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Maçka’dan geçerek Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Gözleri renkli olmayan konuklarımız üzülmesin yeşili seyrederken gözleriniz yeşil tonunu alacak. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz 1250 mt yükseklikteki Sümela Manastırı’nı gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. (Sümela Manastırı'nda yapılan restorasyon çalışmaları nedeniyle manastır, 22 Eylül 2015 tarihinden itibaren geçici süreyle ziyarete kapatılmıştır. Restorasyon süresi belli olmadığından, tur tarihinde manastırın kapalı olması durumunda Sümela Manastırı’nın Altındere Milli Parkı içerisinden panoramik fotoğrafı alınacaktır.) Gezilerimiz sonrasında kirazın anavatanı olan Giresun’a ulaştığımızda, yakın tarihimizin bir parçası, milli mücadelenin önemli isimlerinden Topal Osman’ın Mezarının da içinde bulunduğu Giresun Kalesi’ni (Panoramik) görüyoruz. Giresun’dan ayrılırken sağ tarafımızda ise Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası’nı (Panoramik) görüyoruz. Ardından Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz. Ordu’ya giderken Karadeniz Fındığının tadına bakıp alışveriş yapabileceğimiz bir noktada mola verdikten sonra Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu sahil de serbest zaman veriyoruz, serbest zamanda dileyen misafirlerimiz ekstra olarak teleferik ile Boztepe'ye çıkabilirler. Ordu’yu ve Karadeniz’i ayaklarımızın altında hissedeceğiz. Boztepe gezimiz sonrasında akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

  Öğle Yemeği:  Restaurant: Akçaabat Köftesi ( Ekstra )

  Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

  Konaklama: Anemon Samsun Otel, Anemon Ordu Otel, Balıktaşı Otel vb.

  Rota: Maçka – Sümela (14 km) Sümela – Trabzon (40 km) Trabzon – Giresun (155 km) Giresun – Samsun (180 km)

  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 273 Km

  Otele Giriş Saati: 19.30

 7. GÜN
  SAMSUN – BANDIRMA VAPURU – ATATÜRK ANITI - AMASYA – GÖKMEDRESE - 2. BEYAZIT KULLİYESİ – SAAT KULESİ – YEŞİLIRMAK

  Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında başlıyor. İlk olarak Samsun Meydanında bulunan ATATÜRK Heykelini görüyoruz. Sonrasında doğu park alanı içinde yer alan ATAMIZI Samsun’a ulaştıran aslına uygun olarak yapılan Bandırma Vapurunu gördükten sonra Şehzadeler Şehri Amasya'ya ulaşıyoruz. Şehrin hemen girişinde Gökmedrese tüm ihtişamıyla bizleri karşılıyor olacak. Burada vereceğimiz kısa bir fotoğraf molasının ardından, kentin en önemli Osmanlı eserlerinden olan 2. Beyazıt Külliyesi’ni ve Cami’ni geziyoruz. Rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra Yeşilırmak’ın üzerinden geçerek Amasya Saat Kulesi’ne ulaşıyoruz. Tam da Yeşilırmak üzerinde Rehberimizden ünlü âşıklar Ferhat İle Şirin’in hazin hikâyesini dinliyoruz. Ardından Osmanlı Döneminden kalma evlerin sıra sıra dizildiği Yalı Boyu mahallesinde keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde biniş noktamıza varıyor ve bir başka Gezimod organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşcakalın…

  Sabah Kahvaltısı:  Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
  Öğle Yemeği: Amasya, Tüm Yöresel Lezzetlerin Tadına Bakabilirsiniz.
  Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.
  Konaklama: DİKKAT DÖNÜŞ GÜNÜ. BUGÜN OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
  Rota: Samsun - Amasya ( 150 Km) Amasya Şehir İçi ( 20 Km) Amasya - Gaziantep (597 km)
  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 767 km
  TOPLAM TUR MESAFESİ: 2517 km
  Varış Saati: 02.00 - 03.00
   

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

17, 22, 23, 24, 29, 30, 31 Ekim • 05, 06, 07, 12, 13, 14, 19, 20, 21, 26, 27, 28 Kasım

Fotoğraflar