Ekstralar Dahil Büyük Fas ve Sahra Çölü Turu

Ekstralar Dahil Büyük Fas ve Sahra Çölü Turu

 • 4* ve 5* Oteller
 • 7 Gece 8 Gün
 • Air Arabia İle
 1. GÜN
  ISTANBUL - KAZABLANKA - RABAT

  Sabiha Gökçen Havalimani Dış Hatlar Terminali Air Arabia Havayolları kontuarı önünde saat 22.00 'da buluşma . Bagaj ve bilet işlemleri ardından Air Arabia Havayolları ile saat 00.20 da Casablanca'ya uçuş. Saat 02.20 de varışa istinaden alanda bizleri bekleyen araçlarımız ile Kazablanka!ya hareket. Atlas okyanusu  kenarında restaurant da kısa bir dinlenme sonrası şehir turu yapılacaktır..Şehir turu esnasında II.Hasan camii, Cornich bölgesi, V.Muhammed meydanı ve Birleşmiş Milletler meydanı görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası başkent Rabat’a hareket. 1 saat sürecek yolculuk sonrasında Rabat’a varış. 12. yüzyıl'da Endülüs'e yapılan seferler için bir askeri üs olarak kurulan Rabat, daha sonra bir süre gerilemiş, Fransız işgalinden sonra koruma bölgesinin merkezi yapılınca, hızla gelişmiştir. Fas‘ın kuzeybatı kıyısında Bou Regreg Irmağının okyanus’a döküldüğü yerde bulunan ve Fas'ın idari başkenti olan Rabat'ta ; Kraliyet Sarayı, Kasbah Oudaia Kalesi, V. Muhammet Mozolesi, görülecek yerler arasındadır Tur sonrası otelimize yerleşme. Konakalama ve akşam yemeği.

 2. GÜN
  RABAT-ZERHOUN -MEKNES-FES

  Sabah kahvaltı sonrası  Meknes e hareket. Yol üzerinde Fas’ın en otantik kasabalarından biri olan Zerhoun ziyaret edilecektir. Türkiye’de hiçbir programda bulunmayan bu şehir de görücekleriniz sizleri büyüleyecek. Zerhoun turu sonrası yaklaşık 1,5 saatlik yolun ardından Meknes'e varış ve şehir turu.Meknes şehir turumuzda Fas'ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour ile Molla Ismail Türbesi, gezileri yapılacaktır.Şehir turu sonrası Fes'e hareket. 1 saatlik yolun sonunda Fes e varış.Otelimize yerleşme.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 3. GÜN
  FES

  Sabah kahvaltısının ardından günümüz Fes Şehri gezisine ayrılmıştır. Şehir turunda Attarine Medresesi, Eski Karaounie üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, bakır ve süs eşyalarının yapıldığı zanaatkârlar çarşısı gezilecek ardından medinada yenilecek öğle yemeği için serbest zaman. Yemeğin ardından Fas'ın en ünlü çarşısına gidilecektir. Deri süs eşyaları ve Fas'a özel takıların satıldığı çarşı ziyaretinin ardından ortaçağda Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı arkaik tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek panoramik Medina (Eski Şehir) turu yapılacaktır. Otele dönüş ve aksam yemeği.

 4. GÜN
  FES –ERFOUD

  Sabah kahvaltı sonrası 7 saat sürecek yolcuğumuz için erkenden yola çıkıyoruz.Azrou kasabasında bereberilerin yaptıkları kerpiç evleri ve ağaç oyma sanatlarını görerek yolumuz devam ediyoruz.Öğle yemeğimiz Midelt de.Atlas dağlarının muhteşem manzaraları eşliğinde yapacağımız bu zevkli yolculuk Erfouda da son buluyor.Otelimize yerleşme.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 5. GÜN
  ERFOUD (SAHRA ÇÖLÜ) - DADES - OURZAZATE

  Sabah kahvaltı öncesi güneşin doğuşunu izlemek üzere erken saatlerde 4x4 araçlarla çöle hareket ediliyor. Merzouga kum tepeleri arasında güneşin doğuşunu seyrederek Berberilerin çadırında dileyen yolcularımızla sabah çayları içiliyor. Çöl gezisi sonrası otelimize dönerek kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası Quarzazate'ye doğru yola çıkıyoruz. Atlas dağlarının eteğinden yapacağımız yolculuk palmiye ağacı ormanları ile süslü Draa vadisi takiben devam ediyor. Yol üzerinde Muhteşem yapısı ile insanları büyüleyen Gorges Du Todra vadisini ziyaret ediyoruz.Yolculuk sonrası Quarzazate varış. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 6. GÜN
  OURZAZATE- MARAKEŞ

  Sabah kahvaltı sonrası unesco nun koruması altındaki Ourzazatta bulunan kasbahı ve dünya ünlü flimlerin çekildiği flim platolarını ziyaret edeğiz.Şehir turumuz sonrası 13.yy dan kalma AITBENHADDOU kasabasını ziyaret ediyoruz. Bir çok filme platform olmuş bu ilginç kasbahı uzaktan fotografladıktan sonra Marakesh e devam ediyoruz.Atlas dağlarını tırmanarak gerçekleştirdiğimiz bu yolculukta 2660 mt de bulunan Tic n Tichka tepesinde mola vererek insanı büyüleyen manzarayıseyredeceğiz.Yolculuğumuz sonrası Marakesh e varış.Varışı takiben yapılacak olan şehir turunda Ispano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, 19. yüzyılda şehri idare eden paşa tarafındaninşa ettirilmiş Bahia Sarayı gezilecek mekânlar arasındadır. Öğle yemeğinin için serbest zaman. Geleneksel dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Cima Elfna Meydanı: Afrika'daki en hareketli şehir meydanı. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen; maraksilerin buluşma alanı vakit geçirilecek yerler arasındadır. Otele dönüş. Akşam yemeği. Dileyen misafirler için yemekli extra Chez Ali şov programı (55 Euro)

 7. GÜN
  MARAKEŞ (ESSAOURİA)

  Sabah kahvaltı sonrası Essaouria turu. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bu küçük balıkçı şehri Fas in en romantik mekanidir. Bizlere birazda eski Bodrumu hatırlatan Essaouira Orson Welles gibi birçok sanatçiya ilham kaynağı olmuştur. Eski bir Portekiz limani olan şehir Arap hâkimiyeti sırasında kale ve tarihi limanını koruduğu gibi Hıristiyan Portekizliler ve Musevi nufusa katılan Müslümanlarla tam bir kozmopolit yapıya bürünmüştür. Birbirini dik açılarla kesen sokak ve caddelerden olusan medinası donem şehirciliği icin bir örnektir. Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararasi dalga sorfu yarişmalarina ev sahipliği yapar. Yol boyu doğal güzellikleri izleyerek ulaşacağımız şehirde kale, Medina, çarşı, liman gibi onemli ve değişik alanları ziyaret edecek öğle yemeği ve alis verisler için limanda serbest zaman ve Marrakeş’e dönüş Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

 8. GÜN
  MARAKEŞ - KAZABLANKA-İSTANBUL

  Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. 11.00 da  Otelimizden hareket ile Kazablanka Havalimanına hareket.3 saatlik yolculuk sonrası.Kazablanka Havalimanı na varış.Bagaj,bilet ve gümrük işlemleri sonrasında 16.00 de Air Arabia Havayolları uçağı ile İstanbul’a hareket.00.20 de İstanbul’a varış.Turumuzun sonu.

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

Fotoğraflar