Ekspres Orta Avrupa Turu Ramazan Bayramı Özel

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Viyana

Turumuzun ilk günü İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 05.15'de siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Türk Havayolları tarifeli seferi ile 08.15'de Viyana'ya uçuşumuz gerçekleşiyor. 09.40'da varışımıza istinaden bizleri bekleyen aracımız ile Viyana Panoramik şehir turumuz başlıyor.  Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından merkezde verilecek serbest zaman son buluyor.  Dileyen misafirlerimiz ekstra Viyana Ormanları Turuna katılabilir. (55 €) Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “Mayerling Faciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden. Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerini görüyoruz. Turumuzun bitiminde serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Ekstra Viyana Ormanları Turu: 55 €


2. Gün: Viyana - Cesky Kurumlov- Prag

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrası Prag’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde ekstra Cesky Krumlov turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Cesky Krumlov turumuzun ardından Prag’a hareket ediyoruz. Prag’a varışımızın ardından Prag Şehir turu. Üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12  Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi, Jan Hus anıtı, Yahudi Mahallesi  görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otele yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek açık büfe yemekli Vltava Tekne Turuna katılabilirler.  Geceleme Otelimizde

Cesky Krumlov Turu: 35 € | Vltava Tekne Turu 45 €


3. Gün: Prag – Karlovy Vary

Sabah kahvaltımız ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Karlovy Vary (45€)Turuna katılabilirler. Bu turumuzda birbirinden değerli taşların sergilendiği dükkanlarda indirimli alışveriş yapabilir birçok değerli taşları tanıma ve görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Verilecek serbest zaman ardından Çekya’nın kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın,Mozart`ın  Göthe`nin,Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal,porselen,granat,kehribar  taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika  satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Tur bitimi Prag’a dönüş. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra düzenlenecek Orta Çağ Gecesi turuna ( 65 €)katılabilirler. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Tur sonrası geceleme otemizde.

Karlovy Vary Turu 45€ |Orta Çağ Gecesi Turu 65 €


4. Gün: Prag – Dresden – Berlin - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından erken saatlerde Berlin’e doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Dresden turumuzu gerçekleştiriyoruz. Dresden, Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin  Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin  Luther heykeli, Hof kilisesi,Semper Operası,eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan Dresden turumuzun ardından Berlin’e hareket ediyoruz. Berlin' in en büyük meydanı olan Alexander Platz, Petersdom'a büyüleyici mimariye sahip Berliner Dom Kilisesi, tarihte pek çok önemli olaya tanıklık etmiş olan Checkpoint Charlie başlıca görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi havalimanına transfer ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile 20.10’da İstanbul Havalimanı’na uçuşumuz gerçekleşiyor. 00.05’de varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul Havalimanı – Viyana/ Berlin İstanbul Havalimanı parkurunda uçak bileti

Viyana, Prag, Dresden, Berlin Panoramik şehir turları

Şehirler arası transferler.

Uçuş Vergileri.

Türkçe Rehberlik.

1 Gece Viyana’da, 2 Gece Prag’da 3* Otellerde Oda- Kahvaltı Konaklama.

Zorunlu sigorta

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurt dışı çıkış harç pulu

Belirtilen ekstra turlar

Öğlen ve Akşam Yemekleri

Bahşişler

Vize Ücreti

Seyahat Sağlık Sigortası

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 23 Mayıs

  Fiyatlar

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  23.05.20203* Oteller529.00 €
  476.00 €
  709.00 €
  638.00 €
  529.00 €
  476.00 €
  -0 - 2 Yaş 150.00 €
  3 - 12 Yaş 519.00 €
  Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Ekspres Orta Avrupa Turu Ramazan Bayramı Özel Hakkındaki Düşünceleriniz  Tur Fiyatı

  476.00

  Konaklama

  3* Oteller

  Ulaşım

  Türk Havayolları İle

  Gezilecek Yerler

  Viyana - Cesky Kurumlov - Prag - Karlovy Vary - Dresden - Berlin

  Kalkış

  İstanbul Havalimanı

  Telefon

  0850 433 74 34