Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tüm Güncel Kars Turları'nı incelemek için tıklayın...

 

Tur Programı

1. Gün: YÜKSEK HIZLI TREN İLE ANKARA YOLCULUĞU – ANKARA IRMAK TREN İSTASYONU TRANSFERİ – DOĞU EKSPRESİ İLE KARS’A HAREKET

Siz saygıdeğer misafirlerimiz ile saat 12.00 de İstanbul Pendik Tren Garı’nda rehberimiz ile buluşuyoruz. Saat 12:30 da hareket edecek olan İstanbul – Ankara Yükse Hızlı Treni ile Ankara’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz ardından saat 16.56 da Ankara’ya ulaşıyoruz.  Saat 17.58 de kalkacak servis araçlarımıza biniyor ve Irmak Tren İstasyonuna hareket ediyoruz. (Doğu Ekspresi Treni Başkentray çalışmaları nedeniyle, Irmak İstasyonundan hareket etmektedir.) Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğumuz ardından saat 19.20 de hareket edecek olan, TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor, 19.20'den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun kış mevsimde yaşadığı güzellikleri görme imkânını bulacağız. Akşam yemeği serbest olarak tren yemekli vagonun da alınacaktır. Bu gece konaklama trende yataklı odalarımızda. 

Akşam Yemeği: Doğu Ekspresi’nde alınacaktır. (Ekstra)
Konaklama: Doğu Ekspresi Treni Yataklı Vagon da Konaklama
Tur Güzergâhı: Pendik Tren Garı – Ankara Tren Garı – Irmak Tren İstasyonu - Kars


2. Gün: DOĞU EKSPRESİ İLE KARS’A TREN YOLCULUĞU

Sabah uyanırken gün ışığının camdan süzülerek bizleri uyandıracağı bu güzel tren yolculuğumuz da, beyaza bürünmüş güzel manzaraları, dağları, dereleri doya doya seyrederek tüm günümüz TCDD Doğu Ekspresi'nde seyahat ederek geçiriyoruz. Ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları alma imkânımız olacaktır. Saat 18.56 da Kars Tren Garına ulaşıyoruz. Gar çıkışında aracımız ile buluşup, otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı:  Doğu Ekspresi’nde alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Doğu Ekspresi’nde alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Konaklama:  4* Otellerde Konaklama
Tur Güzergâhı: Irmak Tren İstasyonu – Sivas Tren İstasyonu – Erzincan Tren İstasyonu – Erzurum Tren İstasyonu – Kars Tren İstasyonu


3. Gün: KARS MÜZESİ – TREN GARI – VİLAYET KONAĞI – PTT BİNASI – HEKİM EVİ – KALE – ONİKİ HAVARİLER KİLİSESİ – TAŞ KÖPRÜ – NAMIK KEMAL EVİ – DEFTERDARLIK BİNASI – FETHİYE CAMİİ – SARIKAMIŞ ŞEHİTLER ANITI – KATERİNA KÖŞKÜ – TENEKE MAHALLESİ

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Osmanlı İmparatorluğu'nun en fazla eser bıraktığı doğudaki tek şehir olan Kars şehir turumuza başlıyoruz. Rus işgali sırasında yapılan ve günümüze hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Kars Müzesi, Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Tren Garı, Vilayet Konağı, PTT Binası, Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Kale, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal’in evi, Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi) göreceğimiz yerler arasında yer alacak. Gezilerimiz sonrası, şehirde kısa bir alışveriş süresi veriyoruz. (Bu arada Kars Kaşarı ve Gravyer Peynirini almanızı öneririz.) Serbest zaman sonrasında, Sarıkamış Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından, Kraliçe Katerina için yapılmış, Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesini görüyoruz. Gezilerimiz sonrasında, otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ile, şehir merkezindeki ışıklandırılmış caddelerde rehberimiz eşliğinde kısa bir yürüyüş gezisi gerçekleştireceğiz. 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Kars’ta rehberimizin yönlendireceği restoranda alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Konaklama: 4* Otellerde Konaklama
Tur Güzergâhı: Kars Şehir Merkezi – Sarıkamış – Teneke Mahallesi - Kars


4. Gün: ANİ HAREBELERİ – GAGİK KİLİSESİ – HAVARİLER KİLİSESİ – EBU-L MUNEÇEHR CAMİİ – ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Ani Harabeleri'ne hareket ediyoruz. Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateş Gedesi ve bir Gürcü Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menuçehr Camii’ni gezeceğiz. Ani Harabeleri gezimiz sonrasında, deniz seviyesinden 1959 metre yükseklikte bulunan, Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda, kış dönemlerinde, buz tutan olan göl üzerinde kızakla kısa bir tur yapabilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında, gölde balık avına çıkacak ve avladığımız balıkları göl kenarındaki lokantada beraberce yiyeceğiz. (Ekstra) yemek sonrası,  otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Çıldır Gölü kenarında alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Konaklama: 4* Otellerde Konaklama
Tur Güzergâhı: Kars – Ani Harabeleri – Çıldır Gölü - Kars


5. Gün: DOĞU EKSPRESİ İLE IRMAK İSTASYONUNA TREN YOLCULUĞU

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, saat 08.00 de hareket edecek olan, Doğu Ekspresi Treni ile Irmak Tren İstasyonuna hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı:  Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Doğu Ekspresi’nde alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Doğu Ekspresi’nde alınacaktır. (Ekstra)
Konaklama:Doğu Ekspresi Treni Yataklı Vagon da Konaklama                                                          
Tur Güzergâhı: Kars Tren İstasyonu – Erzurum Tren İstasyonu – Erzincan Tren İstasyonu –Sivas Tren İstasyonu – Kayseri Tren istasyonu


6. Gün: IRMAK İSTASYONUNDAN ANKARA TREN GARINA TRANSFER - YÜKSEK HIZLI TREN İLE ANKARA`DAN İSTANBUL PENDİK TREN GARINA HAREKET

Sabah 07.25 de Irmak Tren İstasyonuna ulaşıyoruz ve servis araçları ile Ankara Tren Garı’na hareket ediyoruz. Saat 10.00 da hareket edecek olan, Ankara – Pendik Yüksek Hızlı Treni ile yapacağımız yolculuk sonrasında saat 14.13 de Ankara Tren Garı’na ulaşıyor ve bir sonraki Gezimod turunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz…

Tur Güzergâhı:  Irmak Tren İstasyonu – Ankara Tren Garı – Pendik Tren Garı
NOT: Tren kalkış ve varış saatlerinde değişiklik ve gecikmeler olabilir.

DOĞU EKSPRESİ
24 Saatlik muhteşem manzaralarla dolu bir seyahatinizde, ister odanızda uzanarak, ister tren içinde gezerek, isterseniz restoranda çaylar kahveler eşliğinde bu seyahatin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.
Doğu Ekspresinde Yataklı vagon 10 adet misafir odası, 1 adet teknik personel odası, 2 adet tuvalet bölümü ve bu odaların açıldığı koridordan oluşur. Vagondaki her oda 2 kişiliktir. Odaların içerisinde el lavabosu, ayna, mini buzdolabı, çalışma masası, elbise askısı, raf ve merdiven bulunur. Oda içinde 2 adet 220 volt elektrik prizi bulunmaktadır. Camlar perde ile kapatılabilir, oda kapısı kilitlenebilir yada her ikisi de açık tutulabilir tamamen misafirin arzusuna bağlıdır. Her odada ısıtma ve soğutma sistemi bulunmaktadır. Seyahat başlangıcında Vagon görevlisi tarafından ısı ayar sistemi ve diğer konularda bilgi verilmektedir. Seyahatin gündüz bölümlerinde misafirler genellikle yataklarını kapalı tutarak oturma düzeninde kullanılırlar. Gece saatleri başladığında arzu ettikleri bir saatte ise koltuklarını açarak yatak düzenine geçerler. Bir kişi alt katta, İkinci kişi üstte açılan ranza katında yatar. Ranza katına rahat çıkmak için odada 1 adet merdiven bulunmaktadır. Her Yatak açıldığında hazır vaziyette açılır. Yataklarda; beyaz çarşaf, yastık kılıfı ve yastık, 1 adet beyaz battaniye koruyucu çarşaf, 1 adet battaniye temiz ve yatmaya hazır halde bulunur.
Doğu Ekspresinde Tren içerisinde misafirler rahatça hareket edebilirler. Her Vagonda birbirleri arasında geçiş yapmak için koridor ve geçiş kapıları bulunur. Bu sayede misafirler Restoran Vagonuna ulaşarak burada masalarda oturup çay kahve içebilirler. Ayrıca Restoranda bulunan Kahvaltı ürünleri ve yemek çeşitleri ile aperatif atıştırma öğünleri yapabilirler. Restoran vagonu ücretleri oldukça ekonomiktir. Genelde tüm tren burada sosyalleşir. Bazen türküler söylenir, bazen fıkralar anlatılır. Kâğıt oyunları oynanır. Kısacası uzun seyahat boyunca burada yeni dostluklar oluşur keyifli anılar bırakır. Trende Tuvalet ihtiyaçları için koridorun her iki başında birer adet tuvalet bulunur. Bu tuvaletlerden biri Alaturka diğeri alafrangadır. Her vagonda bulunan 1 adet Vagon görevlisi odalarda kalan misafirlerin güvenle seyahati ile ilgilenmek, Vagonun su ikmalini yapmak ve tuvaletlerin periyodik bakım ve temizlikleri ile ilgili görevlendirilmiştir. 

ÖNEMLİ NOT: Doğu Ekspresi Tren seyahati konaklamasında kullanılan vagonlar; 2 Kişilik Yataklı Vagon veya 4 kişilik Kuşetli Vagondur.
2 Kişilik rezervasyonlar da 4 kişilik oda (kuşetli vagon)  verilmesi durumunda kompartımanın tamamı kapatılır. 3. ve 4. Yatak boş bırakılır. Kuşetli vagonda 2 kişi seyahat eder. Herhangi bir Ücret farkı alınmaz.
3 Kişilik rezervasyonlarda Tren konaklaması için; (1 adet) 4 kişilik Kuşetli Vagon veya (2 adet) 2 kişilik Yataklı Vagon verilebilmektedir. 3 Kişilik rezervasyonlarda 4 Kişilik oda verilmesi halinde 4. yatak boş bırakılır. Seyahat aynı odada 3 kişi şeklinde yapılır. Misafirlerimize 2 adet 2 kişilik oda verilmesi halinde odalardan bir tanesinde bir misafir tek başına seyahat eder, diğerinde iki kişi konaklama yapar. Her iki konaklama içinde, herhangi bir Ücret farkı alınmaz.
1 Kişilik rezervasyonlar da 4 kişilik oda (kuşetli vagon)  verilmesi durumunda kompartımanın tamamı kapatılır. 2., 3. ve 4. Yatak boş bırakılır. Kuşetli vagonda 1 kişi seyahat eder. Herhangi bir Ücret farkı alınmaz.
Bu oda planlaması Trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.

Ankara-Kars-Ankara arasında her gün işler. (BAŞKENTRAY çalışmaları nedeniyle 11.07.2016-11.12.2017 tarihleri arasında Irmak-Kars-Irmak arasında işletilmektedir. --Ankara-Irmak arası otobüslerle sağlanacaktır-- Doğu Ekspresi için Ankara Gar`dan otobüs hareket saati 17.58`dir.)


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

4*  Otellerde 3 gece yarım pansiyon konaklama
Doğu Ekspresi Yataklı Vagon gidiş – dönüş tren bileti
İstanbul Pendik – Ankara yüksek hızlı tren gidiş dönüş tren bileti
Profesyonel rehberlik hizmeti
Lüks turizm araçları ile gezi
Açık büfe 3 sabah kahvaltısı
Açık büfe veya set menü 3 akşam yemeği
Programda belirtilen tüm çevre gezileri
Otopark ücretleri
Gezimod güvencesi
1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm özel harcamalar
Tüm öğle yemekleri
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Müze ve örenyeri giriş ücretleri (Ani Ören yeri 8 TL)
Çıldır Gölü Kızak turu
Ekstra olarak belirtilen tüm geziler, etkinlikler ve faaliyetler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  GENEL ŞARTLAR
  Gezi süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 5 gece 6 gün olup, 3 gece otel konaklaması, 2 gece Doğu Ekspresi yataklı vagonda konaklaması bulunmamaktadır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezimod’un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 20 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezimod’da saklıdır. Turun iptali durumunda Gezimod iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. Turlarımızda 20 - 23 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüks midibus, 24 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüks midibüs ile ulaşım sağlanır. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza KDV dâhildir.

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
  Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

  REHBER TAVSİYESİ
  Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın. Varsa ilaçlarınız, fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

  İKLİM ŞARTLARI
  Doğu Anadolu bölgemizde karasal iklim hâkim olmaktadır. Karasal iklim kışları soğuk ve karlı geçen, yazları ise sıcak ve kurak geçen iklim türüdür. Bu iklim türünde kış erken başlayarak karın 90 gün yerin üzerinde kalmasına sebep olmaktadır. Yazlarda kış gibi erken başlayarak sıcaklık yüksek olmaktadır. Fakat bu bölgemizde nem oranı yüksek olmadığı için sıcaklık fazla yüksek hissedilmemektedir. Gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farkları fazla olmaktadır. Bununla beraber yıllık sıcaklık farkları da yüksek oranda olmaktadır. Yazları sıcak ve kurak geçer, kışları ise soğuk ve kar yağışlıdır.
  Çok geniş ve yükselti farkları olan bir bölge olduğu için iklim özelliği de farklılıklar göstermektedir. Erzurum Kars bölümü kışın sert geçtiği sıcaklığın en düşük olduğu kesimdir. Bu bölgede sıcaklık -40 dereceye kadar düşmektedir. Yıllık yağış miktarı bu bölgede daha fazladır.
  Kış mevsiminde yağışlar kar şeklinde görülmektedir ve uzun süre yerde kalmaktadır. Yazları sıcaklık 20 derecenin üzerine kadar çıkmaktadır. Yukarı Fırat bölümü daha güneyde kalarak ve yükseltinin az olması nedeni ile sıcaklık değerleri yıl içerisinde daha yüksektir. Bu bölgede de kış yağışları fazla, yaz mevsimi ise kurak geçmektedir.

  GEZİ ARAÇLARIMIZ
  MIDIBUSLER / 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
  Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir. Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre yukarıda belirtilen araç tipleri tayin edilir.

  TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.  


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Doğu Ekspresi Treni İle Kars Turu Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu:

  Tur Fiyatı

  Konaklama

  4* Otellerde

  Ulaşım

  Doğu Ekspresi Treni İle Gidiş-Dönüş

  Gezilecek Yerler

  Kars, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri, Katerina Köşkü, Teneke Mahallesi, Sarıkamış Şehitliği

  Kalkış

  Pendik Tren Garı saat 12.30

  Telefon

  0850 433 74 34