Büyük İtalya & Yunanistan & Balkan Turu

Büyük İtalya & Yunanistan & Balkan Turu

 • 3* ve 4* Oteller
 • 8 Gece 9 Gün
 • Lüks GEZİMOD Otobüsleri
Kişi başı 369.00'den itibaren 3228.75 TL
 1. GÜN
  / 2 Gün : İstanbul – Selanik – Igoumenitsa

  Gezimizin ilk günü, 22:00'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 22:30'da Mecediyeköy Migros Önü ve 23:00'da İncirli Ömür plaza önü ,  23:30 ‘da Isparta Kule Tır Parkı hareketi ile Tekirdağ üzerinden İpsala'ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan'a giriş. Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe, üzerinden Selanik’e varış. Ardından Selanik Şehir Turu. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in Cafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp cafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve saat 23:30’da hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

 2. GÜN
  Bari(Brindisi) – Roma ( Pompei & Işıklar Altında Roma )

  Sabah yerel saat ile 09.30’da İtalya’nın Liman kenti Bari yada Brindisi’ye varışı takiben otobüsümüz ile rehberiniz tarafından düzenlenecek yol güzergahımızdaki Antik Kent Pompe’yi indirimli fiyatla (Ekstra75 €) gerçekleştirebilme imkanı bulacağız. Bu turumuzda Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Ardından İtalya’nın başkenti Roma’ya hareket ve varış. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Bir süre dinlendikten sonra, dileyen misafirlerimizle rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Işıklar Altında Roma ( By Night) Akşam Turu’nu (Ekstra 20€) gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi’nden Romanın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız, ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum, Via Del Corso , Piazza Del Popolo akşam ışıkları altında göreceğimiz yerlerdir. Geceleme otelimizde.

 3. GÜN
  Roma

  Sabah kahvaltısının ardından Roma Şehir Tanıtım Turunu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır. Şehirde serbest zaman. Geceleme otelinizde.

 4. GÜN
  Roma – Floransa

  Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ediyor ve varıyoruz. Şehre varışın ardından, FLORANSA şehir turunu gerçekleştiriyoruz.. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır.Gezi sonrası şehir merkezinde serbest zaman misafirlerimiz zamanlarını şehri daha yakından tanıyarak ve alışveriş yaparak değerlendirebilirler. Otelimize geçiş, oda dağılımı ve Geceleme otelimizde.

 5. GÜN
  Floransa - Venedik

  Otelde alınan kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve araçla buluşma. Buluşmanın ardından Venedik yolculuğu. Güzergah üzerinde dileyen misafirlerimiz Pisa turuna katılabilirler. Aklımızda eğik çan kulesi ile kalan, Campo dei Miracoli (Doumo Meydanı) ve silindir şeklindeki vaftizhane de Pisa’da göreceğimiz yerler arasındadır

  Varışımızın ardından Venedik’i tanımak üzere, yürüyerek San Marco meydanına doğru hareket ediyoruz. Misafirlerimiz onayladıkları taktirde özel vapurettolar ile tarihi San Marco Meydanı’na varıyoruz. Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır.

  Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından düzenlenecek olan esktra Gondol gezisine katılabilirler. Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları su üstünden daha detaylı gezme imkanı yakalıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği dünyaca ünlü dantel el işçiliğinin üretildiği atölyeleri görüp alışveriş yapabilecekleri Burano Adası turuna katılabilirler. Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. Geceleme otelde.
  Pisa Turu: 40 Euro
  Vapuretto Transferi: 15 Euro
  Gondol Gezisi: 25 Euro
  Burano Adası Turu: 35 Euro

 6. GÜN
  Venedik

  Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek tam gün süreli ekstra Milano & Verona & Garda turunu gerçekleştiriyoruz.

  Gezimizde ilk olarak, İtalya’nın mermeri ile ünlü olan ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Jülyet’in evinin de bulunduğu Verona’ya varıyoruz. Eski şehri, günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arena’yı, Senyörler Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanı’nı görebilme imkanı bulacağız. Verona’dan ayrılıp bu mevsimde dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz ve ardından sanayi ve moda şehri Milano şehir merkezine hareket ediyoruz. Yapacağımız Milano şehir turunda şehrin şık caddelerinde yürüyerek ünlü Duomo Meydanı’na geliyoruz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Duomo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve ünlü Buenos Aires Bulvarı’nda alışveriş yaparak Milano’daki zamanımızı tamamlıyoruz. Venedik’e hareket ve varış. Konaklama otelimizde.
  Milano & Verona & Garda Turu: 90 Euro

 7. GÜN
  Venedik - Belgrad

  Sabah kahvaltısı ardından odaların boşaltılması ve Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru hareket. Arzu eden misafirlerimiz yol güzergâhımızda bulunan rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Slovenya’nın başkenti, 2016 Europea nGreen Capital ödüllü Ljubljana’yı ziyaret edilebilecektir. Yapacağımız panoramik şehir turumuzda Ljubljana Nehri, Parlamento Binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski Meydan, Ejderha Heykeli, Dragon Köprüsü, Tivoli Park, St. Nicholas Katedrali ve Preseren Meydanı var.

  Şehirden hareketle Hırvatistan üzerinden Belgrad’a varış ve konaklama otelimizde.
  Ljubljana Turu: 25 Euro

 8. GÜN
  Belgrad - Sofya - İstanbul

  Otelde alınan kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve araçla buluşma. Buluşma sonrası Bulgaristan yolculuğu. Sınır geçişinin ardından Başkent Sofya’ya varış. Varışımızın ardından Sofya Panoramik şehir turu. St. Nedelya, Rotanda, Rus ve Aya Sofya Kiliseleri, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento Binası, Sofya Üniversitesi, panoramik turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü Balo’nun yapıldığı Ordu Evi’ni görüyoruz.

  Şehir turunun ardından İstanbul yolculuğu başlangıcı. Akşam saatlerinde varılacak Kapıkule sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Çorlu yolu üzerinden ilerleyerek İstanbul başlangıç noktalarına varış ile program sonu.

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

23 Ekim • 13 Kasım

Fotoğraflar