Büyük İtalya Turu Ekstra Turlar Ve Çevre Gezileri Dahil

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

23.06 - 21.07 - 4.08 - 18.08 - 1.09 - 27.10 Tarihinde ki turlarımız ters olarak yapılmaktadır.

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Roma

Sabiha Gökçen Dış Hatlar Gidiş Terminali Gezimod kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 07:00'da buluşma. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile 10:50 de Roma'ya hareket. Varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ile şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz.Varışımızın ardından dünya tarihinin ve İtalya'nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında ,Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanı`nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini'nin kendine özel olarak açtırmasıyla ünlü Via Foridei Imperiali, Roma'nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Ardından düzenlenecek olan Melekler ve Şeytanlar turumuzda Roma'nın tamamını görme imkanını elde edeceksiniz. Melekler ve Şeytanlar turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, 4 saat boyunca yürüyerek ve araçlarımızı kullanarak her adım başı Roma`nın bir başka şaheserini görme imkanı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce Venezia Meydanından sonra ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanını geziyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi'yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Vatikan'a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro'da Rönesans'ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo'nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro Meydanını geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme Roma'da otelimizde.

Melekler ve Şeytanlar Turu Fiyatlarımıza Dahildir!


2. Gün: Roma

Sabah kahvaltısının ardından Pompei'ye gidiyoruz. Roma İmparatorluğunun en büyük ticaret liman kenti Pompei'ye varış. Ören yeri biletleriyle lokal rehber alımından sonra Tarihi Pompei efsanesine yolculuğumuz başlıyor. M.S 79 da Vezüv yanardağından çıkan dumanları gören halk, gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu. Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller, şehri örttü ve Pompei 20.000 yaşayanı ile yok oldu. Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler, villalar freskler, heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeologlar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları, o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, İtalyanların EFES kenti. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için en önemli kültür gezisi. Tabi ki yerine kurulan Napoli liman kenti, sizi Sophia Loren'in şehrine davet ediyor. Yılda yaklaşık 20 milyon turisti ağırlayan Pompei ve Napoli, uzun yıllar hafızalarınızdan çıkmayacak bir görüntü.Tur sonrası Roma'ya hareket ve geceleme otelimizide.

Napoli - Pompei Turu Fiyatlarımıza Dahildir!


3. Gün: Roma

Sabah kahvaltımızın ardından düzenlenecek Göller Bölgesi ve Outlet Center gezisine katılabilirler. Roma'nın güneyinde, şehir merkezine 1 saat mesafede, volkanik göller bölgesinde, Papa'nın yazlık malikanesinin bulunduğu Gandolfo Köyü'nde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından gideceğimiz Nemi Köyü, tarihi ve doğal güzellikleriyle meşhurdur. Anthony Quinn'in ünlü "Kasabanın Sırrı" filminden hatırlayacağınız Nemi, envai çeşit dağ çileği ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, yaş ortalamasının 70-80 olduğu, kendinizden başka bir turist göremeyeceğiniz, karakteristik, ufak bir İtalyan köyüdür. Bu gezide Papaların ve ünlü Romalıların yazlık ve kışlık evlerinin bulunduğu bölge olan, aynı zamanda beyaz şarabı, piknik alanları ve muhteşem manzaralarıyla Castello Romano Bölgesini tanıyoruz. İtalya'nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Castello Romano Outlet Center'da vereceğimiz alışveriş molasının ardından otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde..

Göller Bölgesi + Outlet Center Turu Fiyatlarımıza Dahildir!


4. Gün: Roma - Floransa

Sabah kahvaltısı ardından Floransa'ya hareket. Varışın ardından Rönesans sanatının çıkış yeri olan, Avrupa ticaretinde ipek, yün, altın ve bankerlik konusunda öncülük yapmış olan, İtalyan Krallığı'na başkent olan, Dante, Leonardo da Vinci, Michelangelo gibi birçok önemli kişinin doğum yeri olan Floransa şehir turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında: Floransa Katedrali (Duomo), vaftizhane, çan kulesi, günümüzde açık hava müzesi olarak kullanılan Signoria Sarayı ve Meydanı, Lanzi Locası, Uffizi Meydanı, yaklaşık 650 senelik üzerinde kuyumcu dükkanlarının olduğu Ponte Vecchio, Cumhuriyet Meydanı, San Lorenzo Pazarı. Tur sonrası serbest zaman ve ardından otelinize transfer ve geceleme otelinizde.


5. Gün: Floransa

Sabah kahvaltısından ardından Pisa - Siena turumuz düzenlenecektir. Toskana bölgesinin üç incisi olarak da bilinen Pisa şehrini ziyaretimizle başlıyoruz turumuza. Adını katedralin çan kulesine vermiş olan Pisa Kulesini görmenin yanı sıra, Pisa Katedrali, Avrupa'nın en görkemli vaftizhanesini ve de Mucizeler Meydanı'nı görüyoruz. Sonrasında Pisa'dan ayrılarak, Siena'ya hareket ediyoruz. Roma İmparatorluğu tarafından, tepeler üzerine kurulmuş olan, kırmızı Chianti şarapları ile meşhur Siena'da, dar ve inişli çıkışlı sokaklardan geçerek Siena Katedrali'nin bulunduğu meydana geliyoruz. Dünyanın ilk bankacılık sisteminin başladığı yer olan Bankerler Locasından geçerek, Campo Meydanı'na ulaşıyoruz. Her sene 2 Temmuz ve 16 Ağustos'ta oynanan tarihi at yarışlarının yapıldığı bu meydan, boş olduğu zamanlarda da asaletini göstermektedir. Yüz metreden fazla yüksekliği bulunan çan kulesi ile yönetim sarayı, şüphesiz, meydanda ilk göze çarpan eserlerdir. Tur sonrası, kırmızı tuğlalarla özenle dizilmiş Campo Meydanı'nda oturup yorgunluk atarken aynı zamanda meydanın altındaki sarnıça yağmur sularını akıtan mazgal kapaklarını arayabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme Floransa (Montecatini)'de otelimizde.

Pisa - Siena Turu Fiyatlarımıza Dahildir!


6. Gün: Floransa - Venedik

Sabah kahvaltımızın Venedik'e hareket. Varışın ardından şehir turumuz başlıyoruz. Araçların son ulaşım noktası olan Tronchetto limanından vaporetto ile tarihi adaya hareket ediyoruz. Zevkli bir vaporetto yolculuğundan sonra şehrin tarihi merkezi olan San Marko Meydanına yakın bir noktada vaporetto'dan inerek kanallar arasındaki turumuza başlıyoruz. Motorlu araçlardan arındırılmış olan, polis, ambulans, çöp kamyonları, belediye otobüsleri vs. gibi günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz bütün araçlar yerini teknelere bırakmış burada. Köleler sahilinden San Marko Meydanı'na yürürken Venedik hapishanesini ve hapishane ile Dükler Sarayı?nı birbirine bağlayan "Ponte dei Sospiri" İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio Adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bu kolonlar üzerindeki Venedik'in sembolü olan heykelleri görebilirsiniz. San Marko Katedrali'nin bulunduğu meydan, Napolyon tarafından "Dünyanın en güzel meydanı" olarak adlandırılmıştır. Katedralin yapımı 9. yüzyılda tamamlanmış olsa da, bugünkü halini alması 17. Yüzyılı bulmuştur. Ana cephesinde göreceğiniz 4 adet bronz at, İkinci Haçlı Seferleri dönüşünde İstanbul'dan getirilmiştir. Serbest zamanınızda saat kulesinin tepesindeki heykellerin her saat başı çanın üzerine vurmalarını izleyip, Çan kulesine çıkarak bütün Venedik manzarasını tepeden de görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüşün ardından ticari merkez olarak bilinen ve "Canal Grande" Büyük kanal üzerindeki ilk taş köprü olarak yapılan, üzerinde dükkânların olduğu "Ponte Rialto" görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Sonrasında otelimize hareket, odaların dağıtılması ve geceleme otelimizde..


7. Gün: Venedik

Sabah kahvaltımızın ardından Verona turumuz düzenlenecektir. Yüzyıllarca Venedik Cumhuriyeti`ne bağlı kalmış olan Verona Düklüğü`nün yönetim sarayını, tarihinde olduğu gibi günümüzde de hala pazar yeri olarak kullanılan Erba meydanı, Bra meydanında Roma`daki Colosseum`dan sonra İtalya`nın en büyük ikinci amfi tiyatrosunu görüyoruz. Zenginliğini gösterebilmek için sokaklarını mermer kaplatan Verona alışveriş merkezinden geçerek, Dante Alighieri`nin sürgün döneminde yaşadığı sarayı görüyoruz. Verona`yı yöneten aile Scaligero mezarlığını gördükten sonra İngiliz drama yazarlarından William Shakespeare`a ilham vermiş olan Romeo ve Juliet`in doğdukları evi panoramik olarak görüyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

Verona Turu Fiyatlarımıza Dahildir!


8. Gün: Venedik - Milano - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına hareket. Türk Havayolları tarifeli seferi 12:45'de İstanbul'a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından 16:45'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki Gezimod organizasyonunda görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile / İstanbul - Roma / Milano - İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Napoli, Roma, Floransa, Venedik Şehir Turları

Roma`da 3 gece, Floransa (Montecatini ve Calenzano)`da 2 gece, Venedik (Quarto D`altino, Noale ya da Treviso)`te 2 gece vb otellerde oda&kahvaltı konaklamalar

Tüm seyahat süresince Profesyonel Gezimod Türkçe rehberlik hizmeti

Lüks otobüsler ile tüm transferler

Tüm Extra Turlar (Programda belirtilen)

Havalimanı vergisi

Zorunlu sigorta (Mesleki Sorumluluk)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Seyahat Sağlık Sigortası

Vize Hizmet Bedeli

Şehir Vergileri (İtalya`da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır.

Gecelik 2-5 euro arasında değişen bu vergileri misafirlerimiz otel girişleri sırasında otel resepsiyonuna ödemesi gerekmektedir.)

Vaporetto (15 Euro)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 30 Haziran • 14, 21, 28 Temmuz • 04, 18, 25 Ağustos • 01, 08 Eylül • 13, 27 Ekim

  Fiyatlar

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  30.06.2019 3* Hotel Raffaello Vb799.00 €999.00 € 799.00 €--Taksitler »
    3* Hotel Torre Di Pratolung Vb799.00 €999.00 € 799.00 €--Taksitler »
    4* Hotel Biondi Vb799.00 €999.00 € 799.00 €--Taksitler »
  14.07.2019 3* Hotel Torre Di Pratolung Vb749.00 €949.00 € 749.00 €--Taksitler »
    4* Hotel Biondi Vb749.00 €949.00 € 749.00 €--Taksitler »
    3* Hotel Raffaello Vb799.00 €999.00 € 799.00 €--Taksitler »
  21.07.2019 3* Hotel Raffaello Vb699.00 €899.00 € 699.00 €--Taksitler »
    3* Hotel Torre Di Pratolung Vb699.00 €899.00 € 699.00 €--Taksitler »
    4* Hotel Biondi Vb699.00 €899.00 € 699.00 €--Taksitler »
  28.07.2019 3* Hotel Raffaello Vb799.00 €999.00 € 799.00 €--Taksitler »
    3* Hotel Torre Di Pratolung Vb799.00 €999.00 € 799.00 €--Taksitler »
    4* Hotel Biondi Vb799.00 €999.00 € 799.00 €--Taksitler »
  04.08.2019 3* Hotel Raffaello Vb699.00 €899.00 € 699.00 €--Taksitler »
    3* Hotel Torre Di Pratolung Vb699.00 €899.00 € 699.00 €--Taksitler »
    4* Hotel Biondi Vb699.00 €899.00 € 699.00 €--Taksitler »
  18.08.2019 3* Hotel Raffaello Vb699.00 €899.00 € 699.00 €--Taksitler »
    3* Hotel Torre Di Pratolung Vb699.00 €899.00 € 699.00 €--Taksitler »
    4* Hotel Biondi Vb699.00 €899.00 € 699.00 €--Taksitler »
  25.08.2019 3* Hotel Raffaello Vb799.00 €999.00 € 799.00 €--Taksitler »
    3* Hotel Torre Di Pratolung Vb799.00 €999.00 € 799.00 €--Taksitler »
    4* Hotel Biondi Vb799.00 €999.00 € 799.00 €--Taksitler »
  01.09.2019 3* Hotel Raffaello Vb699.00 €899.00 € 699.00 €--Taksitler »
    3* Hotel Torre Di Pratolung Vb699.00 €899.00 € 699.00 €--Taksitler »
    4* Hotel Biondi Vb699.00 €899.00 € 699.00 €--Taksitler »
  08.09.2019 3* Hotel Raffaello Vb799.00 €999.00 € 799.00 €--Taksitler »
    3* Hotel Torre Di Pratolung Vb799.00 €999.00 € 799.00 €--Taksitler »
    4* Hotel Biondi Vb799.00 €999.00 € 799.00 €--Taksitler »
  13.10.2019 3* Hotel Raffaello Vb799.00 €999.00 € 799.00 €--Taksitler »
    3* Hotel Torre Di Pratolung Vb799.00 €999.00 € 799.00 €--Taksitler »
    4* Hotel Biondi Vb799.00 €999.00 € 799.00 €--Taksitler »
  27.10.2019 3* Hotel Raffaello Vb699.00 €899.00 € 699.00 €--Taksitler »
    3* Hotel Torre Di Pratolung Vb699.00 €899.00 € 699.00 €--Taksitler »
    4* Hotel Biondi Vb699.00 €899.00 € 699.00 €--Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Büyük İtalya Turu Ekstra Turlar Ve Çevre Gezileri Dahil Hakkındaki Düşünceleriniz