Berlin Turu Hergün Hareket Türk Havayolları İle

Bu turumuz sor-sat olup bilgi almak için lütfen bizi arayın

Tur Programı

1. Gün: İstanbul-Berlin

Atatürk Havaalanı dış hatlar gidiş terminalinde Gezimod yetkilileriyle  buluşma. Ardından Türk Havayolları tarifeli seferi  ile Berlin’e  uçuşumuz gerçekleşiyor. Pasaport işlemlerimizin ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer ve serbest zaman  . Misafirlerimiz serbest zamanlarını Batı Berlin bölgesinde gezinti yaparak geçirebilir.  Batı Berlin'de;  Kurfürstendamm, Gedachtniss Kirche, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Brandenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası Binası, Kreuzberg, Charlottenburg görülecek yerler arasındadır


2. Gün: Berlin

Otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Misafirlerimiz serbest zamanlarını Doğu Berlin bölgesinde gezinti yaparak geçirebilirler . Doğu Berlin'de; Unter den Linden, East Side Galerie, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Gendermenmarkt görülecek yerler arasındadır


3. Gün: Berlin

Berlin turumuzun 3.gününde otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman . Misafirlerimiz serbest zamanlarını Berline çok yakın bir mesafede bulunan Potsdam bölgesini gezebilir . Akşam ise Spree Nehrinde tekne turuna çıkabilirler


4. Gün: Berlin-İstanbul

Berlin turumuzun son gününde otelde alınacak kahvaltı ve odaların boşaltılmasının  ardından uçuş saatimize göre serbest zaman . Uçuş saatimizde 3 saaat öncesinde Havalimanına transfer. Pegasus tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket varışımız ile turumuzun sonu


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Berlin / Berlin –İstanbul arası uçak bileti

 

Havalimanı vergileri

 

Alan- Otel- Alan transferleri

 

Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

1618 Nolu Kanuna göre zorunlu seyahat sigortası

3 Gece Otel Konaklaması

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 15.-TL

 

Vize Ücreti (120 €)

 

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  - Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir  ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir.
  - GEZİMOD, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
  - Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden GEZİMOD sorumlu değildir. 
  - Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. 
  - Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan GEZİMOD sorumlu tutulamaz. 
  - GEZİMOD, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. 
  - Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir. 
  - GEZİMOD, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
  - Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 
  - Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 20 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. 
  - Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. 
  - Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. 
  - Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifin e herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
  - Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından GEZİMOD sorumlu tutulamaz. 
  - Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. 
  - 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / veya ilave acılan kapanan ek yataktır. 
  - Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 
  - GEZİMOD konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde GEZİMOD dan tazminat hakkı yoktur. 
  - Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır. 
  - Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir.

  - Turlarda kullandığımız araçlar özel olarak turizm için tasarlanmış olup, yatar koltuk ve içerisinde klima (ısıtma ve soğutma) bulunmaktadır. 

  - Katılımcı sayısına göre otobüs, midibüs, minibüs kullanılmaktadır. 


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri

  Pasaportunuzun  temdit süresi seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay  olmalı ve pasaportunuzda enaz 2 adet boş vize sayfası bulunmalıdır. ( Eski tip pasaportlarda sadece ‘’vizeler’’ yazan bölümüne vize basılmakta ‘’ Gümrük ve Döviz Kayıtları’’ile ‘’Açıklamalar’’ yazan bölümlere vize tatbik edilmemektedir.) 

  Yırtılmış yada sökülmüş olan  pasaportlar vize başvurusunda konsolosluklar tarafından  kabul edilmediğinden dolayı pasaportunuzu mutlaka yenilemeniz gerekmektedir.

  Eski tip pasaportlarınızı süresi bitene kadar kullanılabileceğinizi, bununla beraber  Schengen ülkelerinin  ortak kararı  gereği  ilk  alındığı günden itibaren 10 yılı aşmış olan pasaportların vize başvurularının  kabul edilmediğini önemle hatırlatırız.    

  Tüm vize başvurularınızda Vize sayfaları dolmuş  veya iptal edilmiş olsa bile  eski pasaportlarınızı vize müracaatı  sırasında göstermenizin sizin için bir ‘’Referans’’olacağını unutmayınız.

  Vize hakkında detaylı bilgi ve evraklar için Seyahat Danışmanınızla görüşebilirsiniz.


  Yorumlar


  Berlin Turu Hergün Hareket Türk Havayolları İle Hakkındaki Düşünceleriniz