Berlin Hamburg Turu 23 Nisan Özel

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Berlin

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 07.20’de buluşuyoruz. Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile saat 08.50’de Berlin’e uçuşumuz gerçekleşiyor. 09.50’de varışımızda bizleri karşılayan özel aracımız ile panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuzda; Batı Berlin'de, Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasında. Doğu Berlin'de ise Unter den Linden, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman sonrasında otelimize yerleşme. Gece Dileyen misafirlerimize Işıklar Altında Berlin Turu ve   Alman  Gecesi Turu. Geceleme Berlin'de otelimizde.

Işıklar Altında Berlin Turu ve   Alman  Gecesi Turu 55 €

Işıklar Altında Berlin’in en önemli turistlik noktaları gezerken Berlin’in bilinmeyen sokaklarını gezdikten     sonra müzik eşliğinde akşam yemeğimizi yiyoruz


2. Gün: Berlin (Postdam) - (Dresden)

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Dresden Turu veya Potsdam turuna katılabilirler. Turumuz sonrası Berlin'deki otelimize dönüş. Geceleme Berlin'deki otelimizde.

Potsdam Turu( Potstdamer Platz ve çevresi ile Sanssouci Sarayı turuna): 55€

Berlin'e yarım saat (45 km) mesafedeki bu tarihi Alman Kenti UNESCO Dünya Mirası Listesindedir. Şehir % 75 yeşil alan ile %25 binalar ve caddeleri içerir. Potsdam'da yaklaşık 20 göl ve nehir vardır.Sanssouci Sarayı, Dikiitaş, Brandenburg Kapısı, Nikolai Kilisesi,Tarihi değirmen Ende, Rus kolonisi Aexandrowka, Fransız Kiliesesi, St. Peter und Paul kilisesi, Potsdam turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Berlin'deki otelimize dönüş. Geceleme Berlin'deki otelimizde.

Dresden Turu: 65€

Elbe’nin Florensa’sı“ olarak da adlandırılan Saksonya Eyaleti’nin başkentidir. Eski zamanlardaki kraliyet yasamının atmosferini de hala taşımaktadir. Dresden Almanya’nın en yeşil sehirlerinden biridir. Sanatseverlerin, geleneksel ve modern sanat şaheserleri olan yapıları görebilecekleri bir sehirdir. Ayni zamanda birçok şato, saray, anıt ve bahçelerin bulunduğu Dresden bu anlamda da görmeye deger bir sehirdir.

Dresden çok uzun bir tarihe sahip, birçok trajediyi yaşamış muhteşem mimarisiyle yasayan bir müze sehirdir. Birçok Avrupa sehri gibi ortasından gecen nehri – ELBE - ile de romantik bir dünyadır.

Potsdam + Dresden Turu: 100€


3. Gün: Berlin - Hamburg

Sabah kahvaltımızın ardından Hamburg’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden Hamburg şehir turumuz başlıyor. Avrupa'nın dünyaya acılan kapısı meşhur Hafen City Limanı, Şehrin tam merkezinde iki büyük iç göl olan Binnen- ve Aussenalster Gölleri. Balık Pazarı, Hamburg Tren Terminali, Rathaus Kulesi, Amsterdam’daki Red light district in benzeri olan Reeperbahn Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehrin içinden bir sürü nehir akmaktadır, dolayısıyla bu özelliğinden dolayı şehirde tıpkı [Amsterdam veya Venedik] gibi çok sayıda irili ufaklı köprüler bulunmaktadır. Tur sonrası otele transfer. Dileyen misafirlerimizle ekstra ekstra Lübeck Turu. Tur bitimi otele dönüş.Geceleme Hamburg'da otelimizde.

Lübeck Turu: 45 €

Lübeck Almanya'nın Baltık denizi kıyısındaki en büyük limanına sahiptir ve UNESCO Dünya Mirası Koruma Listesindedir. Marienkirche (Meryem Ana Kilisesi), yapımına 1173'te III. Heinrich döneminde başlanan romanesk katedral ile gotik ve Rönesans üsluplarının karışımı bir üslupta inşa edilen görkemli Belediye Binası (Rathaus) , Kuleli Kale Kapısı (Burgtor) (1444) ve Holsten Kapısı (Holstentor) (1477), Lübeck şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır


4. Gün: Hamburg (Bremen)

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak Bremen’e gidiyoruz.Geceleme Hamburg’daki otelimizde.

Ekstra Bremen Turu: 60€

Bremen turumuzda Eski şehri gezerken kendimizi bir masal diyarında hissediyoruz. Dolambaçlı parke sokaklar, sivri çatıları, kafesli pencereleri ile inanılmaz güzellikteki 500 yıllık tuğla evler sanki kalemle çizilmiş gibi...  Yeni işyerleri ile dükkanlar, Rönesans döneminden kalan Belediye Binası, 800 yıllık St. Peter Kathedrali, tarihi Tüccarlar Evi, eski şehirde göreceğimiz yerler arasında sayılabilir.  Weser Irmağının sol kıyısındaki yeni Bremen ise Avrupa’nın bahçe kenti olarak tanınır. Şipşirin ve güzel evler, üç şeritli bulvarlar, çiçek tarhları ve bahçeleri gerçekten görülmeye değer! Burası aynı zamanda “Bremen Mızıkıcıları” Heykeline ev sahipliği yapar. Hatıra fotoğraflarımızı çekerken, 1405 yaşındaki Hükümet Konağını,  1537’de yapılan özgürlük sembolü Roland Heykelini, Fall Kulesi, Böttoher Caddesi, modern bir tarzda yapılmış olan Bremen Parlamentosu’nu görerek Bremen turuna devam ediyoruz. Tur bitimi Hamburg’a geri dönüyoruz.


5. Gün: Hamburg - İstanbul

Sabah kahvaltımızdan sonra rehberimizin belirleyeceği saate havalimanı transferimiz gerçekleşiyor. Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile saat 13.00’da İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Akşam 18.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki  turumuzda görüşmek dileği ile


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Berlin / Hamburg –İstanbul arası uçak bileti

Havalimanı vergileri

3* kategorisindeki otellerde 4 gece konaklama

Sabah kahvaltıları

Alan- Otel- Alan transferleri

Tüm şehirlerarası transferler

Panaromik şehir turları

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

1618 Nolu Turizm Kanuna göre zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 15.-TL

Vize Ücreti İstanbul : 130.-Eur

Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar) : 20-Eur

Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası) : 40-Eur

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Şehir ve otel vergileri

Opsiyonel turlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Berlin Hamburg Turu 23 Nisan Özel Hakkındaki Düşünceleriniz