BAŞTANBAŞA BALKANLAR 2018 THY İLE KURBAN BAYRAMI ÖZEL (SJJ-SJJ) - 4*-5* OTELLER

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

4* ve 5* Otellerde, 7 Gece Konaklama İmkanı.

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Saraybosna - Belgrad

Ataturk Havalimanı Dış Hatlar terminali GeziMod  kontuarinda uçuştan 2 saat önce buluşma. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK1021 tarifeli seferi ile saat 12:10'te Saraybosna`ya hareket. Yerel saat ile 13:05`te varışımızın ardından havaalaninda bekleyen özel aracımızla Belgrad`a hareket .Dileyen misafirlerimiz ekstra Srebrenitca turuna katılabilirler. *Katilmayacak olan yolcularimiz yol uzerinde uygun bir tesis`de bekleyeceklerdir..Turun bitimi ilebirlikte yolumuza devam ediyoruz . Guzergah uzerinden ogle yemegi icin restoranda serbest zaman .Ardindan Belgrad`a dogru yolumuza devam ediyoruz ,varışımızla birlikte şehir turumuza basliyoruz. Belgrad sehir turumuz sırasında bombalanan bakanlık binası, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır.Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Rehberimizin belirtecegi toplanma saatine kadar verilecek serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilir, caddedeki kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Turun bitimi ile otelimize transfer,geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

Ekstra Tur : Srebrenitsa Turu: 20 Euro

2. Dünya savaşından bu yana Avrupa`nın belgelenen ilk soykırımının ve en büyük katliamının yaşandığı,Boşnak esir kamplarını ve şehitliği ziyaret edeceğiz.


2. Gün: Belgrad - Üsküp

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra Sava ve Tuna nehrini turuna katılabilirler. Tur sonunda Üsküp`e hareket ediyoruz. Üsküp`e varış ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı`nın doğum yeri olan Üsküp`te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi,Türk Çarşısı,İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanını, Osmanlı Köprüsünü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısına gidiyor ve Türk Çarşısındaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp`te günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy`ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı`nı ziyaretlerin ardından Üsküp`ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yy inşa edilmiş saat kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii `ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii`ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk çarşısında öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor.Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Ekstra Tur : Sava ve Tuna nehri turu 15 Euro

Bu turumuzda Sava ve Tuna nehrinin güzelliğini ve birleştiği noktayı göreceğiz.


3. Gün: Üsküp - Ohrid

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında özel otobüslerimizle otelimizden ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra Matka turuna katılabilirler. Katilmayacak olanlar belirlenecek saatte aracimizla otelden alinip gruba katildiktan sonra Ohrid`e hareket. Öncelikle yolumuzun üzerinde olan Kalkandelen'de bir mimari eser olan Alaca Camii`yi ziyaret ettikten sonra Kanuni`nin vezirlerinden Sersem Ali Paşa tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi`ni ziyaret ediyoruz.Yolumuza Gostivar üzerinden devam edip Mavrova milli parkında çay kahve molası.Ardından Ohrid e varışımızla yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid`deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz. Turumuzun bitimi ile serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek muhtesem Ohrid panoramik goruntusuyle tekne turuna katılabilirler. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde .

Ekstra Tur :Matka Kanyonu Turu: 10 Euro

Eşsiz Güzelliği ile bilinen Matka kanyonunu görüp, Birbirinden güzel fotoğraflar çekileceğiz.

 

Ekstra Tur :Ohrid Tekne Turu: 10 Euro

Suyunun temizliğine inanamayacağınız gölette sandal gezisi yapacağız.


4. Gün: Ohrid- St. Naum - Resne - Manastır - Ohrid

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek St.Naum-Resne-Manastır turuna, Akşam dileyen misafirlerimiz ise ekstra olarak düzenlenecek müzikli Makedon Gecesi turuna katılabilirler. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme ve Akşam yemeği otelimizde.

Ekstra Tur: St.Naum-Resne-Manastır Turu: 45 Euro

Bu Turumuzda Özel otobüslerimizle St.Naum turu için otelimizden hareket ediyoruz. öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 45 dakikalık yolculukla St.Naum`a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St.Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne`ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakkinin en ünlü 3 simasından biri Resne`li Niyazi`nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten`i, İshak Camiini, Yeni Camii` yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk`ün mezun olduğu Askeri İdadiye ve Atatürk Müzesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. Turumuzun ardından Ohrid`e hareket.

Ekstra Tur : Makedon Gecesi: 35 Euro

Bu turumuzda yerel dans ve Showlarla süslenmiş, akşam yemekli Balkan gecesi turumuzda eğlenceli bir gece geçireceğiz.


5. Gün: Ohrid - Tiran - İşkodra - Podgorica

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında özel otobüslerimizle otelimizden ayrılıyor, Arnavutluk`un başkenti Tiran`a hareket ediyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Lana Nehri görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği için serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte Karadağ`a hareket. Yolumuz üzerinde bulunan İşkodra`dan geçtikten sonra sınıra varıyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından konaklayacağımız Karadağın başkenti Podgorica`ya varıyoruz.Otelimize varışımızla birlikte odalara yerleşme.Geceleme otelimizde.

*** Bölge yoğunluğuna göre Podgorica ,Bar veya Skadar bölgesinde konaklama .


6. Gün: Podgorica - Sv. Stefan - Budva - Kotor - Dubrovnik - Trebinje

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile St Stefan`a hareket, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur`lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde turizme kazandırılan Sveti Stefan`ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva şehir turumuza başlıyoruz. Burada yapacağınız yürüyüş turunda Eski Şehir olan kaleyi gezeceğiz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından sonraki durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor, Burada StariGrad`da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Kotor`da vereceğimiz serbest zamanın ardından Trebinje`ye hareket. Oda dağılımının ardından yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılabilirler. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme Trebinje`de otelimizde.(Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.)

Ekstra Tur : Dubrovnik akşam turu 30 Euro

Otobüsümüz İle Hırvatistana hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Dubrovnik`e doğru devam ediyoruz.Turumuz sırasında Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesine alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.-dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir.

 

*** Bölge yoğunluğuna göre Blagaj,Mostar veya Trebinje`de konaklama .

***Konaklamanın Blagaj ve Mostar`da olması durumunda Dubrovnik ekstra turu yapılamamaktadır .


7. Gün: Trebinje - Poçitel - Blagaj - Mostar - Saraybosna

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Poçitel`e hareket ediyoruz. Türk köyü olan Poçitel`de vereceğimiz çay molamızın ardından bu güzel, küçük köyü gezip Mostar`a devam ediyoruz. Mostar`a varış ardından yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Blagay turumuza katılabilirler.Ardından Saraybosna`ya hareket ve varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa`nın en müstesna çarşısı Başçarşı`da gezimizi yapıyoruz. İlk olarak Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesini geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman`ın akrabası Hüsrev Bey Camiini geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu`nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı`nın çıktığı Latin Köprüsü`nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet`in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han`a atfedilen Fatih Camii ziyaretimiz sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlecek Boşnak gecesi turumuza katılabilir. Geceleme otelimizde.

 

Ekstra Tur : Blagay: 10 Euro

Avrupa`nın en güçlü su kaynağının Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagay Alperenler Tekkesini ziyaret ediyoruz.


8. Gün: Saraybosna - İstanbul

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Serbest zaman dileyen misafirlerimiz Travnik - Vrela Bosna-Tünel turuna katilabilirler . Turun bitimi ile Rehberimizin belirteceği saatte havaalanına hareket.Havaalanına varışımızla bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından,Türk Havayollarının tarifeli seferi ile yerel saat 21:10`da İstanbul`a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 00:05`te İstanbul`a varış ve turumuzun sonu.

Ekstra Tur : Travnik - Vrela Bosna-Tünel turuna: 45 Euro

Travnik`e doğru hareket ediyoruz. Travnik'e vardığımızda öncelikle eski kaleyi gezmeye başlıyoruz. Bosna Krallığında yapılmış ve Osmanlı hakimiyeti sırasında süslenmiş kaleyi ziyaretimizden sonra. Osmanlı`nın Bosna'da yapmış olduğu ilk camii olan " Sulejmanije" camiisini geziyoruz. Şehir merkezinde gezinti yapıyoruz. Travnik şehrinde görülmesi gereken en önemli yerlerden birisi olan Nobel Barış ödüllü yazar IvoAndric'in evine uğruyoruz.Ogle yemegimizi yerel restoranda aliyoruz. Özellikle Balkan coğrafyasında yaşanan etnik ayrımcılığın nedenlerini Dünya`ya en güzel şekilde anlatan bu ünlü yazarın müzeye çevrilmiş olan evini ziyaret ettikten sonra Fatih Sultan Mehmed'in su içtiği rivayet edilen Mavi Suyu geziyoruz. Turumuzda ilk olarak yakın geçmiş zamanda yaşanan iç savaşta şehrin kuşatma sırasında hayata bağlanmasını sağlayan savaş tünelini ve müzesini ziyaret ediyoruz. Tünelin ziyarete açık kısmını görme şansına sahip olacağımız ziyaretimizde, izleyeceğimiz video ile duygusal anlar yaşayacağız. Savaş tüneli ziyaretimizin ardından Vrelo Bosne'yi ziyaret ediyoruz. İgman Dağı'nın eteklerinde yer alan ve Bosna Nehri'nin kaynağını oluşturan Vrelo Bosne, yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler ve göletlerden oluşan inanılmaz güzellikte doğal bir parktır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zamanda; bir kahve molası verebilir, parktaki kuğu ve ördeklerle çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Saraybosna gidiş / Saraybosna -İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

Üsküp`te 1 gece, Ohrid`de 2 gece, İşkodra`da 1 gece, Tribinje`de 1 gece , Saraybosna`da 1 gece, Belgrad`da 1 gece olmak üzere toplam 7 gece kahvaltı dahil konaklama

Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli

Programda Belirtilen Şehir turları

Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri

GeziMod  Profesyonel rehberlik hizmetleri

Zorunlu Sigorta

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Hırvatistan Vize ücreti ve servis bedeli ( 100 EURO )

Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)

Seyahat Sigortası

Tüm kişisel harcamalar,

Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar

Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar

Öğle yemekleri,

Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

Şoför Bahşişi

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  - Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir  ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir.
  - GEZİMOD, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
  - Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden GEZİMOD sorumlu değildir. 
  - Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. 
  - Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan GEZİMOD sorumlu tutulamaz. 
  - GEZİMOD, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. 
  - Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir. 
  - GEZİMOD, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
  - Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 
  - Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 20 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. 
  - Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. 
  - Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. 
  - Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifin e herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
  - Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından GEZİMOD sorumlu tutulamaz. 
  - Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. 
  - 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / veya ilave acılan kapanan ek yataktır. 
  - Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 
  - GEZİMOD konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde GEZİMOD dan tazminat hakkı yoktur. 
  - Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır. 
  - Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir.

  - Turlarda kullandığımız araçlar özel olarak turizm için tasarlanmış olup, yatar koltuk ve içerisinde klima (ısıtma ve soğutma) bulunmaktadır. 

  - Katılımcı sayısına göre otobüs, midibüs, minibüs kullanılmaktadır. 


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  BAŞTANBAŞA BALKANLAR 2018 THY İLE KURBAN BAYRAMI ÖZEL (SJJ-SJJ) - 4*-5* OTELLER Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu: