Baştan Başa Rusya Turu

Baştan Başa Rusya Turu

 • 3* ve 4* Oteller
 • 7 Gece 8 Gün
 • Pegasus Havayolları
Kişi başı 499.00'den itibaren 4565.85 TL

Kolay e - vize ücret 45 USD

Avantajlı Ekstra Tur Paketi:  ̶4̶4̶0̶ ̶€̶ yerine 395 €

Paket Dahil Olan Turlar:

 • Peterhof Sarayı ve Parkları Turu (55 Euro)
 • Hermitage Müzesi ve Neva Nehri Tekne Turu (75 Euro)
 • St. Petersburg Kombi Turu (80 Euro)
 • Baltık Esintileri Turu (45 Euro)
 • Moskova Akşamları Turu (25 Euro)
 • Moskova İkonları Turu (75 Euro)
 • Akşam Yemekli Rus Gala Gecesi Turu (85 Euro)

(Extra tur paketlerinde 0-2 yaş ücretsiz olup, 03-12 yaş %50 indirimlidir.)
 


 1. GÜN
  İstanbul - Moskova - Tver

  Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuşumuzdan 3 saat öncesinden itibaren gerçekleştireceğimiz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemleri ardından Pegasus Hava Yolları‘nın PC388 sefer sayılı uçuşu ile 10.50de Moskovaya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13.45de Moskova Domodedovo Havalimanı‘na varışımızın ardından bizleri bekleyen otobüsümüz ile panoramik şehir turumuzu düzenlemek üzere Rusyanın başkenti ve en gelişmiş şehri ünvanı ile bizleri karşılayacak olan Moskovanın şehir merkezine hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Kızıl Meydan, St. Basil Katedrali, Tverskaya Caddesi, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, Rus Tarihi Müzesi, Lenin Mozolesi, Karl Marx Heykeli, Duma Parlamento Binası, Rusya İstihbarat Servisi olan KGBnin eski binası, II. Dünya Savaşının kaderini değiştiren Mareşal Jukov Heykeli panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Moskovada vereceğimiz serbest zamanın ardından Tver bölgesindeki otelimize transfer.

 2. GÜN
  TVER – ST. PETERSBURG

  Sabah kahvaltısı ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. Kültürel ve mimari zenginlikleri ile dikkat çeken Tverde gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu esnasında Volga Nehri, Sovyet Meydanı, Lenin Meydanı, Tiyatro Meydanı, Mihail Tverski ve Puskin Anıtları, Büyük Ekaterina Manastırı, İmparatorluk Sarayı, tarihi köprüler ve nehir limanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından, Çarlık döneminin başkenti, Bolşevik Rusya döneminin Leningrad’ı St. Petersburga doğru yola çıkıyoruz. St. Petersburga varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz esnasında Saray Meydanı, St. Issac Katedrali, Büyük Pedronun Bronz Atlı Anıtı, Rusya Ulusal Kütüphanesi, Eliseyev Binası, Aurora Sineması, Anichkov Köprüsü, Nevski Caddesi ve Nevskye bakan 96 sütundan oluşan Ortodoks katedral olan ve 80 metre uzunluğundaki kubbesi ile şehrin en görkemli yapıtlarında birisi konumundaki Kazan Katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman

 3. GÜN
  ST. PETERSBURG – (Peterhof Sarayı ve Parkları Turu) – (Hermitage Müzesi ve Neva Nehri Tekne Turu)

  Sabah kahvaltısının ardında tam gün serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Peterhof Sarayı ve Parkları Turunu (55 Euro) düzenliyoruz. Turumuzda, Fransadaki Versay Sarayı’ndan etkilenerek Rus Çarı Petro tarafından Baltık Denizi kıyısında oldukça büyük bir alana inşa ettirilen Peterhof Sarayı’nı ve devasa bahçeleri ve çeşmeleri ile ilgi odağı olan parklarını ziyaret edeceğiz. Çar Petronun İsviçreye karşı kazanılan zafere ithafen yaptırdığı ve 300 yıllık tarihi geçmişe sahip olan sarayın bahçesinde yazlık evler, çardaklar, havuzlar, görkemli heykeller ve çeşmeler ziyaretçilerini adeta büyülemektedir. UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde yer alan Peterhof Sarayı ve parklarında gerçekleştireceğimiz gezimiz sonrasında otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Hermitage Müzesi ve Neva Nehri Tekne Turuna (75 Euro) katılabilirler. Rus İmparatoriçe Katherinanın 18 YY. da kışlık saray olarak inşa ettirdiği Hermitage, günümüzde 1057 oda ile hemen hemen Dünyanın her yerinden ve akla gelemeyecek farklı türlerden paha biçilmez yüzlerce esere ev Müze olarak sahipliği yapmaktadır. Bu eserlerin arasında; Dünyada ilk el dokuması halı olan Pazırık halısı, II. Selimin Osmanlı-Rus savaşı sonrasında, II. Katherinaya gönderdiği Türk Otağı, Kâbenin kapısı ve kapıya ait olan işleme örtüsü ve üç boyutlu mekanik kuşlardan yapılmış olan Tavus Kuşu Saati bulunmaktadır. Turumuzun devamında Kuzeyin Venediki olarak görülen St. Petersburg şehrinin önemli turistik merkezlerini, Neva nehri üzerindeki tekne turu esnasında, görme ve fotoğraflama şansı bulacağız. Keyifli tekne gezimizin ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

   

 4. GÜN
  ST. PETERSBURG – (St. Petersburg Kombi Turu)

  Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan St. Petersburg Kombi Turuna (85 Euro) katılabilirler. Turumuz kapsamında ilk olarak Ekaterina Sarayı‘nı görmek için Puşkin Kasabası’na hareket ediyoruz. 6000 dönümlük alana kurulmuş olan Ekaterina Sarayı, kasabanın ana binası konumundadır. İmparatoriçe Katherina tarafından yazlık saray olarak inşa ettirilmiştir. II. Dünya Savaşı esnasında büyük zarar gören saray, sonrasında restore edilmiştir. İç ve dış süslemeleri, altın kaplı kabartmaları, işlemeli sütunları ve tavandaki nefis çizimleri ve ihtişamı ile görülmeye değer bir baş yapıttır. Turumuzun devamında Neva Nehri üzerinde yer alan, devrimin simgelerinden Aurora Gemisini yakından fotoğraflayabilecek; İtalyan mimar Domenico Trezzini tarafından yapımı 21 yılda tamamlanan, 122,5 metre uzunluğundaki eşsiz can kulesine, mermer sütunları, tavan süslemeleri kristal avizeleri ve altın kaplı ikonları ile etkileyici bir görselliğe sahip, St. Petersburg şehrinin en eski katedrali Petro ve Pavel Kalesi ni ziyaret edeceğiz.  Romanov Hanedanından birçok mensubun mezar anıtının bulunduğu Kale, Bolşevik hükümeti tarafından bir dönem hapishane olarak kullanılmıştır. Tur sonrası St Petersburg Şehir Merkezinde alışveriş ve çevre gezisi için vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize transfer.

 5. GÜN
  ST. PETERSBURG – PSKOV – (Baltık Esintileri Turu) – VELİKY NOVGOROD

  Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamlıyoruz. Panoramik şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere Pskova hareket ediyoruz. Orta çağ kale ve masallar kenti olarak bilinen Pskov, 15. YY.a dayanan köklü  tarihi ile Rusyanın en eski şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz kapsamında, 14. YY.da inşa edilen Pskov Şatosu (Kremlin), İki Kaptan (Dva Kapitana) Anıtı, Detsky Şehir Parkı, Kutsal Trinity Kilisesi ve Azize Olga Anıtı görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzun ardından serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Baltık Esintileri Turuna (45 Euro) katılabilirler. Turumuzda Rusya ve Baltık sınırında bulunan önemli kültürel, sanatsal ve tarihi eserlerin bulunduğu Antik İzborsk Kalesi Pechory Kasabası & Mağaralar Manastırı görülecektir. Turumuza ilk olarak Antik İzborsk Kalesini keşfederek başlayacağız. Pskov'un batısında yer alan İzborsk kalesi, günümüze kadar gelmiş en eski taş kalelerden biri olup, sınırları istiladan korumak için inşa edilmiştir. UNESCO Dünya Mirası geçici listesinde yer alan kale; Novgorod Krallığı, Litvanya Krallığı ve Saint Petersburg Krallığı gibi farklı hükümdarın yönetimine geçmiş, farklı ve zengin kültürlere hizmet etmiştir. Turumuzun devamında Pechory Kasabası & Mağaralar Manastır turumuz için Estonya sınırına 3 km yakınlıkta olan Pechorye hareket ediyoruz. Kendine özgü bir dili ve kültürü bulunan Estonyalı Ortodoks azınlık halkı “Setonlar”ın yaşadığı Pechory kasabası bir Ortodoks manastırı etrafında yer almaktadır; 15.YYda mağarada yaşayan keşişler tarafından kurulan manastır, Rusya'daki modern Ortodoksluğun en önemli merkezlerindendir. Burada Ortodokslar ve Seton halkı için önemli bir dini merkez olan Mağaralar Manastırı görülecektir. II. Dünya Savaşı ve Sovyet rejimi dönemlerinde halkı koruyan bir sığınak olarak da kullanılan Manastır, mum ışığında gezdirilen dramatik atmosferli mağaralar ve galeriler yanısıra üst alanda kulelerden, kale duvarlarından, mavi ve altın renkli Rus Barok mimarisinde inşa edilen Şefaat Kilisesi’nden oluşan bir komplekstir. 16 YY.’ın bazı dönemlerinde Rusya İmparatorluğunun batı sınırını savunmak amacı ile askerler tarafından karakol olarak da kullanılan manastır, renkli mimarisi ile turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Gezimiz sonrasında Veliky Novgorod bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 6. GÜN
  VELİKY NOVGOROD – MOSKOVA – (Moskova Akşamları Turu)

  Sabah kahvaltısının ardından otel çıkış işlemlerini tamamlıyoruz ve Veliky Novgorod şehir panoramik turumuzu gerçekleştiriyoruz. Rusyanın ilk başkenti olan, 14. YY.`da Avrupanın en büyük şehirlerinden birisi haline gelen Veliky Novgorod, içinden gecen Valkhov nehri ve başta ülkenin en eski sarayı olan Destinets olmak üzere birçok tarihi yapıyı içinde barındırması ile Rusyanın en büyük Orta Çağ şehridir. Bu özelliği sayesinde UNESCO tarafından koruma altına alınan Veliky Novgorod şehrinde gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu esnasında, Büyük Ekaterina’nın Milenyum Anıtı, idari ve dini bir merkez olan Novgorod Kremlini, Rusyanın ilk taş yapı örneklerinden olan ve içinde Bizans’tan getirilen ilk ikona örneklerini barındıran ve İstanbul Ayasofya minik bir kopyası olarak inşa edilen (Saint Sofia) Aziz Sofya Katedrali, Facets Sarayı görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu tamamlayarak Moskova bölgesindeki otelimize hareket ediyoruz. Varışımızı takiben, odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimizle birlikte, ekstra olarak Moskova Akşamları Turu (25 Euro) programımızı düzenliyoruz. Turumuzda ilk olarak Moskova Nehri'nin sağ kıyısında bulunan ve şehrin en yüksek noktalarından biri olan, nehirden 60–70 m yükseklikte 220 metre rakıma sahip Serçe Tepesine çıkacak ve Moskova şehir manzarasının en güzel görüldüğü yer olan bu tepede fotoğraf molası vereceğiz. Turumuzun devamında, 1960larda Sovyet yetkililerinin Rusya'nın Napolyon üzerindeki zaferine adadıkları ve bir açık hava müzesi olarak inşa ettikleri Zafer Parkı ziyaret edilecektir. Devamında günün her saati aktif ve canlı yaşantısı ile dikkat çeken Moskovanın en ünlü caddelerinden biri olan Kuznetsky Mostta keyifli bir gezi gerçekleştireceğiz. Lüks restoranlar, mağazalar ve kafeler ile çevrelenmiş caddede ve yerel halkın yaşamlarını gözlemleyebileceğimiz keyifli gezi sonrasında turumuzu tamamlıyor ve otelimize dönüyoruz.

   

 7. GÜN
  MOSKOVA – (Moskova İkonları Turu) – (Akşam Yemekli Rus Gala Gecesi)

  Sabah kahvaltısının ardında tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Moskova İkonları Turumuzu (75 Euro) düzenliyoruz. Turumuzda ilk ziyaret noktamız olan tarih boyunca birçok kez Rus Çarlarına ve İmparatorlarına ev sahipliği yapan Kremlin, günümüzde Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vlademir Putini ağırlamaktadır. Önemli bir tarihi değeri bulunan Kremlin, devletin yönetim merkezi olmasının yanısıra aynı zamanda bir dini merkezdir. Özellikle Çarların taçlarını giydikleri Uspenski Katedrali ve Michael Kilisesi burada görülecek yerler arasındadır. Turumuza Dünyanın en ihtişamlı metro duraklarına sahip olan Moskova Metrosu ile devam ediyoruz. Birçok sanat eserinin, tavan süslemelerinin ve sanat eseri sayılan altın varaklı motiflerin bulunduğu bu istasyonlar II. Dünya Savaşı esnasında sığınak ve karargâh merkezi olarak kullanılmış. Sonrasında Arbat Caddesine hareket ediyoruz. Moskovanın tarihi şehir merkezinde bulunan, araç trafiğine kapalı olan Arbat Caddesinde isimsiz sanatçıların çok uygun fiyatlı yağlıboya tablolarını satın alabilir, birbirinden güzel hediyelik eşya satan mağazaları ziyaret edebilirsiniz. Arbat Caddesi nde gerçekleştireceğimiz gezi ardından turumuzun son bölümünde, Rusya tarihindeki önemli aristokratların ve düşünürlerin mezarlarının yer aldığı Novodevici Mezarlığında, ünlü şair Nazım Hikmetin mezarını ziyaret ederek turumuzu tamamlıyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Akşam Yemekli Rus Gala Gecesi (85 Euro) programımıza katılabilirler. Gala gecemizde bir yandan farklı dans gösterilerini izlerken, bir yandan da bölgeye ait leziz tatları deneme fırsatı bulacağız. Turumuzun tamamlanmasının ardından otelimize dönüyoruz.

   

 8. GÜN
  Moskova - İstanbul

  Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte, İstanbula gerçekleşecek dönüş uçuşumuz için Moskova Domodedovo Havalimanı’na transfer. Bagaj teslim, bilet, check-in ve pasaport kontrol işlemlerimizin ardından Pegasus Hava Yolları ‘nın PC389 sefer sayılı uçuşuyla yerel saat ile 14.45 de İstanbul a hareket. TSİ 17.50 de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

02, 09, 12, 16, 23, 28, 30 Mayıs • 06, 13, 20, 27 Haziran • 04, 11, 17, 18, 19, 25 Temmuz • 01, 08, 15, 22, 29 Ağustos • 05, 12, 19, 26 Eylül

Fotoğraflar