Sömestr Büyük Almanya + Romantik Yol Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Hamburg

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde 09.00’da buluşma. Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile saat 10.40’da Hamburg’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızda Hamburg şehir turumuz başlıyor. Avrupa'nın dünyaya acılan kapısı meşhur Hafen City Limanı, Şehrin tam merkezinde iki büyük iç göl olan Binnen- ve Aussenalster Gölleri. Balık Pazarı, Hamburg Tren Terminali, Rathaus Kulesi, Amsterdam’daki Red light district in benzeri olan Reeperbahn Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehrin içinden bir sürü nehir akmaktadır, dolayısıyla bu özelliğinden dolayı şehirde tıpkı [Amsterdam veya Venedik] gibi çok sayıda irili ufaklı köprüler bulunmaktadır. Tur sonrası otele transfer. Dileyen misafirlerimizle ekstra ekstra Lübeck Turu. Tur bitimi otele dönüş.Geceleme Hamburg'da otelimizde.

Lübeck Turu: 45 € 

Lübeck Almanya'nın Baltık denizi kıyısındaki en büyük limanına sahiptir ve UNESCO Dünya Mirası Koruma Listesindedir. Marienkirche (Meryem Ana Kilisesi), yapımına 1173'te III. Heinrich döneminde başlanan romanesk katedral ile gotik ve Rönesans üsluplarının karışımı bir üslupta inşa edilen görkemli Belediye Binası (Rathaus) , Kuleli Kale Kapısı (Burgtor) (1444) ve Holsten Kapısı (Holstentor) (1477), Lübeck şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır


2. Gün: Hamburg - ( Bremen )

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak Bremen’e gidiyoruz.Geceleme Hamburg’daki otelimizde.

Ekstra Bremen Turu: 60€

Bremen turumuzda Eski şehri gezerken kendimizi bir masal diyarında hissediyoruz. Dolambaçlı parke sokaklar, sivri çatıları, kafesli pencereleri ile inanılmaz güzellikteki 500 yıllık tuğla evler sanki kalemle çizilmiş gibi...  Yeni işyerleri ile dükkanlar, Rönesans döneminden kalan Belediye Binası, 800 yıllık St. Peter Kathedrali, tarihi Tüccarlar Evi, eski şehirde göreceğimiz yerler arasında sayılabilir.  Weser Irmağının sol kıyısındaki yeni Bremen ise Avrupa’nın bahçe kenti olarak tanınır. Şipşirin ve güzel evler, üç şeritli bulvarlar, çiçek tarhları ve bahçeleri gerçekten görülmeye değer! Burası aynı zamanda “Bremen Mızıkıcıları” Heykeline ev sahipliği yapar. Hatıra fotoğraflarımızı çekerken, 1405 yaşındaki Hükümet Konağını,  1537’de yapılan özgürlük sembolü Roland Heykelini, Fall Kulesi, Böttoher Caddesi, modern bir tarzda yapılmış olan Bremen Parlamentosu’nu görerek Bremen turuna devam ediyoruz. Tur bitimi Hamburg’a geri dönüyoruz.


3. Gün: Hamburg - Berlin

Turumuzda; Batı Berlin'de, Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasında. Doğu Berlin'de ise Unter den Linden, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman sonrasında otelimize yerleşme. Gece Dileyen misafirlerimize Işıklar Altında Berlin Turu ve   Alman  Gecesi Turu. Geceleme Berlin'de otelimizde.

Işıklar Altında Berlin Turu ve   Alman  Gecesi Turu 55 €

Işıklar Altında Berlin’in en önemli turistlik noktaları gezerken Berlin’in bilinmeyen sokaklarını gezdikten  sonra müzik eşliğinde akşam yemeğimizi yiyoruz


4. Gün: Berlin ( Postdam - Dresden )

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Dresden + Potsdam turuna katılabilirler. Turumuz sonrası Berlin'deki otelimize dönüş. Geceleme Berlin'deki otelimizde.

Potsdam Turu( Potstdamer Platz ve çevresi ile Sanssouci Sarayı turuna): 55€

Berlin'e yarım saat (45 km) mesafedeki bu tarihi Alman Kenti UNESCO Dünya Mirası Listesindedir. Şehir % 75 yeşil alan ile %25 binalar ve caddeleri içerir. Potsdam'da yaklaşık 20 göl ve nehir vardır.Sanssouci Sarayı, Dikiitaş, Brandenburg Kapısı, Nikolai Kilisesi,Tarihi değirmen Ende, Rus kolonisi Aexandrowka, Fransız Kiliesesi, St. Peter und Paul kilisesi, Potsdam turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Berlin'deki otelimize dönüş. Geceleme Berlin'deki otelimizde.

Dresden Turu: 65€

Elbe’nin Florensa’sı“ olarak da adlandırılan Saksonya Eyaleti’nin başkentidir. Eski zamanlardaki kraliyet yasamının atmosferini de hala taşımaktadir. Dresden Almanya’nın en yeşil sehirlerinden biridir. Sanatseverlerin, geleneksel ve modern sanat şaheserleri olan yapıları görebilecekleri bir sehirdir. Ayni zamanda birçok şato, saray, anıt ve bahçelerin bulunduğu Dresden bu anlamda da görmeye deger bir sehirdir.

Dresden çok uzun bir tarihe sahip, birçok trajediyi yaşamış muhteşem mimarisiyle yasayan bir müze sehirdir. Birçok Avrupa sehri gibi ortasından gecen nehri – ELBE - ile de romantik bir dünyadır.

Potsdam + Dresden Turu: 100€


5. Gün: Bamberg - Nürnberg

Sabah kahvaltımızın ardından erken saatte günün ilk durağı olacak Bamberg’e doğru yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Bamberg Bavyera bölgesinin tarihi şehirlerinden biridir. Turumuzda; Küçük Venedik, Belediye Binası, Bamberg Katedrali, Psikoposluk Sarayı başlıca görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman ve sonrasında Nürnberg’e hareket ediyoruz. Varışımızda Nürnberg şehir turumuz başlıyor. 2. Dünya Savaşı öncesi birçok Nazi Mitinglerine şahitlik eden şehir savaş sonrası ise savaş suçluları bu şehirde yargılanmıştır. Aynı zamanda ünlü Ortaçağ ressamı, Albrecht Dürer bu şehirde yaşamıştır. Nürnberg Meydanı, Hitler’in ve birçok savaş suçlusunun yargılandığı ünlü Nürnberg Mahkemeleri, şehri çevreleyen tarihi surlar, St.Lorenz Katedrali, Ressam Albert Dürer’in kaldığı ev, Kaiserburg Şatosu göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Şehir turumuzdan sonra serbest zaman ve otelimize transfer.


6. Gün: Nürnberg - Rothenborg ob der Tauber - Dinkelsbühl - Nördlingen - Augsburg

Sabah kahvaltımız ardından Romantik Yol turunun en önemli duraklarını gezmek için otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak Rothenburg od der Tauber’e hareket ediyoruz. Tauber nehri üzerinde kırmızı kale anlamına gelen bu kasaba; 6.yy’da kurulmuş 1803 yılına kadar imparatorluk şeklinde yönetilen özgür bir şehir olmuştur. Rödertor Kapısı, günümüzde turizm ofisi olarak kullanılan Ratstrinkstube (Asiller Hanı), St Georges Çeşmesi, Aziz Jakob Kilisesi başlıca görülecek yerler arasındadır. Turumuzu tamamladıktan sonra Dinkelsbühl’e hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuk ardından Almanya’nın en iyi korunmuş Orta Çağ  kasabası olarak bilinen Dinkelsbühl’de turumuzu bitirdikten sonra, 14 Milyon yıl kadar önce dünyaya çarpan bir meteorun açtığı, 25 kilometre çapında açılan bir çukurun içine inşa edilmiş Nördlingen’e doğru yola çıkıyoruz. Orta Çağ döneminde kurulan bir çok şehir gibi Nördlingen’de bizi surlar içinde karşılayacaktır. Burada yapılacak olan turumuzdan sonra günün son durağı ve konaklamamızın olacağı Augsburg’a hareket ediyoruz. Bavyera Eyaleti’nin 3. büyük şehri olan Augsburg İmparator Augustus tarafından askeri merkez olarak kullanılmış olup isminide buradan almıştır. Azize Anna Manastırı, Dom Azize Mary Katedrali, Aziz Ulrich ve Aziz Afra Kilisesi, Fugger’in konutları, Maximilian Müzesi başlıca görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman ve otelimize transfer geceleme otelimizde.


7. Gün: Augsburg ( Münih )

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek Adım Adım Münih Turu. 

Ekstra Tur: Adım Adım Münih Turu 55€ 

Tam gün sürecek Münih turumuzda; Olimpiyat Köyü, BMW binası, Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Türk Caddesi, Belediye Binası, Marien Platz başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. 


8. Gün: Augsburg - İstanbul

Sabah Kahvaltımızın ardından havalimanına transferimiz gerçekleşiyor.  Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile saat 11.15’de İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. 15.55’de varışımız ardından turumuzun sonu bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle…


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Havayolları ile Sabiha Gökçen - Hamburg / Münih - Sabiha Gökçen Parkurunda uçak bileti

Hamburg, Berlin, Bamberg, Nürnberg, Rothenburg ob der Tauber,  Dinkelsbühl, Nördlingen,  Augsburg Panoramik Şehir Turları

Hamburg’da 2 Gece, Berlin’de 2 Gece, Nürnberg’de 1 Gece, Augsburg’da 2 Gece Oda - Kahvaltı Konaklama

Türkçe Rehberlik Hizmeti 

Şehirler Arası Transferler

Havalimanı vergileri

Zorunlu Sigorta 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış harç pulu 

Belirtilen ekstra turlar

Kişisel Harcamalar

Vize ücreti

Seyahat Sağlık Sigortası

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Sömestr Büyük Almanya + Romantik Yol Turu Hakkındaki Düşünceleriniz  Tur Fiyatı

  Konaklama

  3* ve 4* Oteller

  Ulaşım

  Pegasus Havayolları İle

  Gezilecek Yerler

  Hamburg - Berlin - Bamberg - Nürnberg - Rothenborg ob der Tauber - Dinklsbühl - Nördlingen - Augsburg

  Kalkış

  Sabiha Gökçen Havaalanı

  Telefon

  0850 433 74 34