Adriyatik Sahilleri Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Ohrid - Durres

Istanbul Havalimanı Dıs Hatlar gidiş terminali Gezimod kontuarı önünde buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerimizi takiben Onur Havayolları ile saat Ohrid’e hareket . Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrası Ohrid St. Paul the Apostle havalimanına varış. Alanda bekleyen özel aracımız ile Arnavutluk’un ünlü sahil beldesi Durres’e hareket. Varışa istinaden odalarımıza yerleşme. Geceleme otelimizde.


2. Gün: Durres

Sabah kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz birbirinden güzel plajlarda Deniz, Güneş ve Kum keyfini yaşayabilir. Dileyen misafirlerimiz ise Golem, Vlore ve Orikum plajlarını kapsayan extra gezimize katılarak, Arnavutluk’un ünlü sahil kasabalarını görme şansı edebilir, farklı plajlarda deniz keyfini yaşayabilirler. Turumuzun ardından otelimize geri dönüş, geceleme otelimizde.

Extra Tur : Adriyatik Plajları Turu  Kişi Başı : 35 Euro


3. Gün: Durres - Budva

Sabah kahvaltısının ardından  Budva’ya transfer. Yolculuğumuz sırasında muhteşem manzarasıyla ünlü, Sveti Stefan Adası'nda fotoğraf çekme molası veriyoruz. Bölgenin en eski yerleşim yerlerinden birisi ve aynı zamanda Avrupalı turistlerin gözde tatil merkezi olan Budva'da yürüyerek yapacağımız şehir turunda Stari Grad yani eski şehir merkezini geziyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Transfer sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde


4. Gün: Budva

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kotor & Perast turuna katılabilirler. Gezimizin ardından Budva'ya otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelinizde.

Extra Tur : Kotor & Perast  Turu  Kişi Başı : 45 Euro

UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Kotor , yürüyerek yapacağımız şehir gezimizin ardından sonraki durağımız Perast olacak. Kotor körfezinde yer alan bu şirin kasabayı da gezdikten sonra tekneyle Kayaların Hanım'ı olarak bilinen Kilise Müzeyi ziyaret edeceğiz.


5. Gün: Budva

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Montenegro Şaheserleri Gezisi (Öğle yemekli) katılabilirler. Gezimizin ardından dönüş için Budva'ya hareket ediyoruz. Geceleme otelinizde.

Extra Tur : Montenegro Şaheserleri Turu  Kişi Başı : 75 Euro

Bu turumuzda ilk durağımız Karadağ’ın Avrupa’ya açılan kapısı olan Tivat . Tivat’ta, öncelikle Karadağ’ın Monaco’su olarak adlandırılan Porto Montenegro’yu ziyaret ediyoruz. Burada geçireceğimiz serbest zamanda Porto Montenegro’nun sahillerinde yürüyüş yapabilir, şirin kafe ve lüks restaurantlarında vakit geçirebilirsiniz. Tivat’tan çıkacağımız tekne turunda Dünyaca ünlü yazar İvo Andriç ve Tito’nun yazlık evinin de bulunduğu şirin sahil kasabasına hareket ediyoruz. Osmanlı’nın da izlerini bulabileceğimiz bu sahil kasabasının en yüksek tepesi olan Kanlı Kule’den dileyen misafirlerimiz muhteşem manzaranın resmini çekebilirler. Buradaki serbest zamanın ardından teknemizle gezimize kaldığımız yerden devam ediyor ve rotamızı muhteşem Hersek Novi üzerinden Zanjjce Plajına çeviriyoruz. Zanjjce’de vereceğimiz serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarıp yüzebilir. Buradaki molamızın ardından Kotor körfezinin muhteşem koylarını tekne ile geçerek Kotor kentine varıyoruz. Buradan sizleri bekleyen özel otobüsleriniz ile dönüş ve turumuzun sonu


6. Gün: Budva - Tiran - Ohrid

Sabah kahvaltımızın ardından Muriqan Arnavutluk Sınır Kapısı’na doğru yolculuk başlıyor. İşkodra üzerinden Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. (İşkodra-Tiran yaklaşık 100 km) Şehirdeki keşif noktalarımız Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Milli Müze, opera ve bale binası. Turumuzun ardından yol üzerinde Elbasan şehrini durmadan panoramik gördükten sonra Ohrid’e devam ediyoruz. Ohrid Gölü’nün Kara Drim nehri ile buluştuğu yer olan Struga’da fotoğraf molası vererek Ohrid’e devam ediyoruz. (Tiran-Ohrid yaklaşık 135 km) Varışımız ile Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anitı Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hıristiyanlığı’nın en görkemli mabetlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz extra Ohrid Tekne turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Extra Tur : Ohrid Tekne Turu  Kişi Başı : 10 Euro


7. Gün: Ohrid

Sabah kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan St Naum & Resne-Manastır (Bitola) Turuna katılabilirler. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Balkan Gecesi Turuna katılma imkânı. Geceleme otelimizde.

Extra Tur : St Naum Turu & Resne-Manastır (Bitola)  Turu  Kişi Başı : 45 Euro

St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Makamını ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Manastır’a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’yu örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) varıyoruz. Makedonca’da Manastır anlamına gelen `Bitola’ adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Cami göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız.

Extra Tur : Balkan Gecesi Turu  Kişi Başı : 30 Euro

Yerel bir restoranda Makedon müziği eşliginde yöresel yemekleri tatma imkanı.


8. Gün: Ohrid - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Ohrid St. Paul the Apostle havalimanına varış. Onur Havayolları ile Istanbul’a hareket ve Turumuzun sonu. Bir sonraki Gezimod organizasyonunda görüşmek dileği ile, Hoşçakalın.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Onur Havayolları ile IST – OHD - IST parkurunda ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı vergileri

Durres’te 2 gece, Budva’da 3 gece, Ohrid’de 2 gece 3*/4* otellerde konaklamalar

Sabah kahvaltıları

Programda belirtilen panoramik şehir turları

Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

Seyahat sağlık sigortası

Kişisel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 18, 25 Ağustos • 01, 08, 15 Eylül

  Fiyatlar

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  18.08.2019 3* Ve 4* Oteller449.00 €649.00 € 449.00 €0 - 2 Yaş 299.00 €
  3 - 12 Yaş 449.00 €
  -Taksitler »
  25.08.2019 3* Ve 4* Oteller449.00 €649.00 € 449.00 €0 - 2 Yaş 299.00 €
  3 - 12 Yaş 449.00 €
  -Taksitler »
  01.09.2019 3* Ve 4* Oteller399.00 €599.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 299.00 €
  3 - 12 Yaş 399.00 €
  -Taksitler »
  08.09.2019 3* Ve 4* Oteller399.00 €599.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 299.00 €
  3 - 12 Yaş 399.00 €
  -Taksitler »
  15.09.2019 3* Ve 4* Oteller399.00 €599.00 € 399.00 €0 - 2 Yaş 299.00 €
  3 - 12 Yaş 399.00 €
  -Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Adriyatik Sahilleri Turu Hakkındaki Düşünceleriniz